Статьи

Як зшити римські штори своїми руками: покроковий майстер-клас з викрійкою

  1. Необхідні матеріали:

Прості, витончені, строгі і елегантні римські штори стануть чудовою прикрасою для будь-якого стилю інтер'єру і абсолютно будь-якої кімнати, будь то вітальня, спальня, їдальня, дитяча або кухня. Особливо органічно лаконічний і компактний дизайн римських штор вписується в інтер'єр кухні, де все має бути максимально зручно і функціонально. Давно мріяли зшити римські штори своїми руками, але сумнівалися в своїх здібностях? Покрокова інструкція вам в помощь! Дійсно, римські штори не такі прості, як здаються. У них є свої маленькі, але дуже важливі секрети. Щоб домогтися бездоганної якості виконання, важливо знати пару хитрощів, якими ми з вами охоче поділимося. Але все ж нічого надприродного і мегасложного в цій справі немає, тому вперед і з піснею! Прості, витончені, строгі і елегантні римські штори стануть чудовою прикрасою для будь-якого стилю інтер'єру і абсолютно будь-якої кімнати, будь то вітальня, спальня, їдальня, дитяча або кухня

Зшити римські штори своїми руками легко, якщо точно слідувати рекомендаціям

Римські штори можна шити з абсолютно будь-яких тканин, починаючи від важких портьєрних і закінчуючи легким прозорим тюлем. Але все ж краще використовувати щільні жорсткі матеріали, які добре тримають форму, підкреслюючи в зібраному вигляді красу складок. При опущеною штори ідеально прямий відріз без драпіровок у всій пишноті демонструє красу орнаменту і фактуру матеріалу, тому для пошиття римських штор має сенс підібрати щось дійсно особливе, що буде день у день радувати око і піднімати настрій. З огляду на скромні розміри римської штори і мінімальний витрата тканини, цілком можна побалувати себе ексклюзивним дизайнерським текстилем. Зрештою, це ж не портьєра, а одна з найбільш економних моделей штор, так що не розоритеся! Час від часу просто необхідно робити собі подарунки!

Вибираємо тканини для пошиття римських штор так, щоб вона гармонійно вписувалася в обстановку кухні

Якщо ви хочете, щоб ваша рімка захищала кімнату від цікавих поглядів, але при цьому максимально пропускала сонячне світло, вибирайте напівпрозорі тканини. Навпаки, якщо ваша мета - блокувати сонячне світло, зверніть увагу на світлонепроникні тканини black out, які з виворітного боку оброблені спеціальним просоченням. Світлонепроникні тканини не тільки не вигорають самі, але ще і надійно захищають від вигорання шпалери, меблі та інші предмети інтер'єру.

Римські штори з напівпрозорої тканини з яскравим квітковим принтом стануть справжньою окрасою вікна

У разі якщо римські штори ви вирішили зшити саме для кухні, до підбору тканини слід підійти з усією відповідальністю, адже навіть якщо ваша кухня обладнана найпотужнішою і сучасної витяжкою, повністю вберегтися від пара, кіптяви і запахів підготовлюваної їжі все одно не вдасться. Кухонні штори повинні володіти грязеотталкивающими властивостями, вбирати мінімум запахів, довго зберігати привабливий зовнішній вигляд, годиться для частих прань і добре відпираються. Всім цим характеристикам відповідають синтетичні тканини. Прихильникам всього природного і натурального варто звернути увагу на сучасні комбіновані і сумішеві тканини, в яких до бавовни, льону або шовку доданий незначний відсоток синтетичних ниток. Завдяки домішки синтетики штори з сумішевих тканин не вимагають дбайливого догляду і довго виглядають, як новенькі, зберігаючи при цьому всю чарівність і душевну естетику натуральних матеріалів.

Сумішеві тканину, обрана для римських штор, має власні декоративні достоїнства, які продемонструє при правильному освітленні

Врахуйте, що за способом пошиття римські штори можуть бути як подвійними, так і одинарними. Дабл доречний для щільних кольорових тканин, щоб уберегти їх від вигорання на сонці. Другий варіант кращий для світлих тканин з принтом і білої виворітного стороною, а також для тонких напівпрозорих матерій типу візерунчастої органзи або лляної вуалі.

Одинарні римські штори з напівпрозорої тканини на цьому вікні стали частиною цікавої комбінації різних малюнків

Ну і, звичайно ж, не забудьте при підборі тканини для штор взяти до уваги відповідність малюнка, кольору і фактури загального стильового рішення інтер'єру і дизайнерської задумом. Однотонні тканини - самі універсальні, вони відмінно «працюють» в будь-якому стилі. Веселі квіткові і гастрономічні мотиви, а також клітка стануть прекрасним доповненням до кантрі, Provence або простому сільському стилю. Геометричні фігури і абстракції органічно будуть виглядати на сучасній або авангардної кухні.

Римські штори в інтер'єрі кухні виглядають скромно, але з гідністю, виконуючи не тільки практичну, але і декоративну функції

Незалежно від того шиєте ви римську штору самі або під замовлення, вона повинна мати ідеальні пропорції і «сидіти» на вікні, як влита. Щоб справитися з цією архіважливим завданням, потрібно правильно зробити виміри і розрахувати витрати тканини, а для цього необхідно визначитися зі способом кріплення римської штори.

Варіанти кріплення римської штори:

  • У віконному отворі

Полотно штори знаходиться у самого скла. До такого варіанту кріплення в основному вдаються, коли у вікна великий підвіконня - в цьому випадку навіть при опущеною штори до нього збережеться доступ, і їм можна буде безперешкодно користуватися. Також римську штору «пускають по склу», коли вона йде не соло, а використовується в парі з портьєрами, гардинами, ламбрекенами та іншими конструкціями штор. При розміщенні римської штори у віконному отворі її розміри повинні збігатися з розмірами отвору.

При розміщенні римської штори у віконному отворі її розміри повинні збігатися з розмірами отвору

Визначаємо розміри римської штори в залежності від способу кріплення, щоб не помилитися при розкрої і пошитті

  • На стіні над віконним отвором

Полотно штори кріпиться не всередині отвору, а по його весняної стороні. Даний спосіб кращий при наявності кватирок і стулок для провітрювання, або коли вікно відкривається всередину приміщення по всій висоті. В цьому випадку римська штора повинна бути на 5-10 смшіре віконного отвору і на 10-15 смдліннее з обох кінців. Припуски по боках прикриють шторою укоси, щоб не було просвітів. А припуск знизу дозволить закріпити карниз вище віконного прорізу, щоб штора в зібраному стані не заважала відкривати віконну раму.

Римські штори можуть бути цільними, або складатися з декількох полотен. Якщо передбачено кілька полотен, кожна шторка обов'язково повинна кріпитися на окремий карниз. Новачкам, щоб вникнути в суть пошиття, розібратися з кріпленням і принципом роботи карнизної конструкції римської штори, рекомендується починати з пошиття цільного полотна.

Цікавий малюнок на тканині часто є важливим декоративним елементом римських штор

Необхідні матеріали:

  • Тканина для штори і при необхідності підкладковий матеріал
  • Стрічка з липучкою по ширині штори
  • 7-8 штук металевих, дерев'яних або пластикових штирів / прутів діаметром 4-5 мм, по довжині на3 смкороче ширини штори
  • Невеликі пластикові колечка діаметром 10-12 ммна кожну кулиску, в які будуть протягується шнури для підйому штори
  • Три відрізу нейлонового шнура: довжина кожного дорівнює двом довжинам штори і однієї ширині штори
  • Планка-обважнювачі
  • Дерев'яна планка або брусок для підвішування рімкі перетином 2,5 х5 СМПО ширині полотна
  • Гвоздики, шурупи, гаки на гвинтовий ніжці

1. Заміряємо віконний отвір. Додаємо по 5-7 смна бокові шви і по 10-15 смна припуски зверху і знизу. Припуски по висоті штори зазвичай складають близько 20% рімкі. Перед розкрою полотна, щоб не помилитися з розрахунками і виключити усадку матерії в процесі пошиття, тканину бажано продекатіровать: на кілька хвилин замочуємо її в теплій воді, просушують і проутюживают. Кількість і розмір складок визначаються висотою вікна і довжиною майбутньої штори. Визначити оптимальну відстань між складками допоможе наступна таблиця:

Визначити оптимальну відстань між складками допоможе наступна таблиця:

Розрахунок кількості і розмірів складок для римської штори допоможе визначитися з оптимальним варіантом

В умінні правильно розраховувати розмір кожного «кишені-складки» полягає один з головних секретів пошиття римських штор.

Розкрій римської штори: схема розрахунку тканини

2. З виворітного боку намічаємо лінії підкоміра і майбутніх складок, а також місця установки кілець для шнура за наведеною схемою. Щоб римська штора красиво драпірувалася, лінії майбутніх складок повинні знаходитися на однаковій відстані одна від одної, а також бути ідентичними по ширині.

3. Бічні краї обробляємо подвійний подгибкой. Не забудьте відрегулювати натяг нитки, щоб рядка не стягували боки.

4. гвоздики або меблевим степлером до нижньої сторони дерев'яного бруска, до якої буде кріпитися штора, прибиваємо липучку. Обробляємо верхній зріз штори і пришиваємо до нього решту липучки-велкро, яка дозволить нам в міру виникнення необхідності без проблем знімати рімку для прання. Дерев'яний брусок, який ви будете використовувати в якості карниза, бажано попередньо пофарбувати в потрібний колір. Замість дерев'яного бруска можна скористатися ламбрекенах планкою з липучками, яка продається разом з стельовими кронштейнами.

5. У нижній частині штори виконуємо подворот і створюємо кулиску, ширина якої повинна дозволити нам вставити в утворився «кишеню» утяжеляются планку. В як навантажувач для штори можна використовувати плоский алюмінієвий профіль на 1-2 смкороче карниза. Для прозорих або білих тканин його бажано забарвити в білий колір або під колір тканини. Придбати такий профіль можна в магазині будматеріалів.

6. За виворітного стороні штори пристрочують оздоблювальну облямівку і в утворилися кишеньки вставляємо заготовлені штирі. Закладаємо отвори. Щоб в подальшому можна було випрати штору, край кулисок зшиваємо тільки з одного боку, щоб можна було вийняти штирі перед пранням, а після прання і прасування повернути їх назад. Краї штирів не повинні чіплятися за тканину штори. Ідеальний варіант - використовувати спеціальні пластикові прути, які можна придбати у приватного дизайнера з текстилю. Можна скористатися і корсетними вставками, які в магазинах швейної фурнітури продаються пометражно. Оскільки зберігаються корсетні вставки згорнутими в рулон, попередньо нарізаємо їх на необхідні відрізки з невеликим запасом, через тканину прогреваем праскою з парою, а потім теплими кладемо на кілька днів під прес до повного розпрямлення. Як альтернативу, можна використовувати дріт, але лише в тому випадку, якщо мова йде про рівному прутику з нержавійки.

Елементи римської штори

7. Разметив положення кілець, керуючись схемою, пришиваємо їх вручну. До дерев'яного бруска кільця кріпимо за допомогою цвяхів. Тут вони необхідні для фіксації підйомного механізму. Кільця для шнура повинні бути розташовані симетрично щодо середини штори. При цьому крайні кільця слід розміщувати на відстані 5-10 смот краю штори.

8. За допомогою липучок фіксуємо штору на брусі. Кріпильну деталь шнура закріплюємо на віконній рамі і для фіксації штори обмотуємо навколо неї шнур. З нижнього краю починаємо протягувати шнур в кільця. На нижньому кільці зав'язуємо вузлик і для міцності додатково скріплюємо його клеєм.

9. Просмикуємо шнур через всі колечка до самого верхнього краю рімкі. Аналогічну операцію проробляємо з усіма рядами кілець. Зверніть увагу, що коли все шнури будуть протягнуті, через верхні кільця вони повинні бути виведені на одну сторону штори. Стягаємо туго все шнури, щоб складочки розподілилися рівномірно по всій ширині рімкі. За допомогою тесемок закріплюємо складки в такому положенні.

Коли все шнури будуть протягнуті, через верхні кільця виводимо їх на одну сторону штори

10. Дерев'яний брус закріплюємо над віконним отвором або прикріплюємо до віконної рами. Знімаємо тасьми, які утримують шторку в складеному стані. Рімка опуститься. Вирівнюємо натяг всіх шнурів. Зібравши всі шнури разом, пов'язуємо їх вузлом за останнім кільцем. Потім шнури протягуємо через ручку для підйому штори і на відстані близько 45-50 см від першого вузла зав'язуємо ще один вузол. Кінці шнурів нижче другого вузла акуратно обрізаємо. Римська штора своїми руками готова!

Давно мріяли зшити римські штори своїми руками, але сумнівалися в своїх здібностях?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: