Статьи

Чи можна фарбувати волосся при грудному вигодовуванні (ГВ)

  1. Фарбування волосся і грудне вигодовування
  2. Чи можна фарбувати волосся при грудному вигодовуванні
  3. Як підібрати фарбу при грудному вигодовуванні

Кожна жінка, відчувши радість материнства, знайомиться з новими для себе турботами і емоціями
Кожна жінка, відчувши радість материнства, знайомиться з новими для себе турботами і емоціями. Але крім цього, на неї накладається і ряд обмежень, які вона повинна дотримуватися ретельно. Це може бути пов'язано з дієтою і денним розпорядком, так само певні заборони можуть торкнутися косметичних засобів по догляду за шкірою і волоссям. Дуже часто при вагітності, майбутня мама дотримується всіх обмеження неухильно, боячись нашкодити дитині, але після пологів, вона намагається надолужити упущений період і незважаючи на грудне вигодовування (ГВ) вирішується на фарбування.

Фарбування волосся і грудне вигодовування

Будучи вагітною багато представниць прекрасної статі не вирішуються на те, щоб фарбувати волосся, їх стримує страх завдати шкоди майбутній дитині, але при появі малюка на світ, жінка критично ставиться до свого зовнішнього вигляду і швидко вирішується на фарбування
Будучи вагітною багато представниць прекрасної статі не вирішуються на те, щоб фарбувати волосся, їх стримує страх завдати шкоди майбутній дитині, але при появі малюка на світ, жінка критично ставиться до свого зовнішнього вигляду і швидко вирішується на фарбування. До цього її можуть спонукати почалися проблеми з волоссям. Адже народила жінку очікують сильні гормональні збої. Рівень естрогенів значно падає, що робить сильний вплив на весь організм, в тому числі і волосся. Вони втрачають свій вигляд, стаючи менш густим і блискучим, починають поступово випадати і виглядають вельми ослаблене. Як і великим рахунком це неминучі післяпологові зміни, і жінці не потрібно при цьому вдаватися в паніку. Як правило, через 5-6 місяців, гормони прийдуть в норму і волосся знайдуть колишній здоровий вигляд, а їх випадання припиниться. Тому жінці варто задуматися, чи так обов'язково фарбувати волосся відразу після пологів, адже це може не привести до хорошого результату. Хімічні складові, що знаходяться в фарбі сильніше подіє на ослаблені волосся і посприяють більшому їх випадання. Крім цього, фарба з аміаком або перекисом водню може спровокувати часткове облисіння.

Чи можна фарбувати волосся при грудному вигодовуванні

Якщо говорити про фарби для волосся, створених з додаванням хімії, то при грудному вигодовуванні, вони можуть завдати частку збитку не тільки маминим волоссю, але і дитячому здоров'ю. У такі фарби входить аміак. Коли жінка буде фарбувати волосся, то так чи інакше, вона вдихне аміачні пари. У свою чергу вони дійдуть до внутрішніх органів, осядуть там і поступово вбереться в кров, а згодом виявляться в грудному молоці. Крім цього, воно може доповниться токсичними компонентами від фарби, якщо та вбереться в шкіру голови.

Фарбування волосся при годуванні грудьми має, не тільки своїх супротивників, але і прихильників. Одні вважають, що не варто піддавати малюка невиправданим ризикам і пофарбувати волосся можна пізніше, коли малюк підросте і перестане харчуватися грудьми. Інші мами вважають, що фарбувати волосся при грудному вигодовуванні досить безпечно. Адже ймовірність, що хімічний компонент потрапить в мамине молоко мізерно низька. До того ж, на сьогоднішній момент у продажу можна знайти щадні варіанти фарб для волосся.

Рішення про те, чи варто проводити фарбування волосся при годуванні грудьми або почекати, вирішує кожна годує жінка індивідуально. До того ж, всі жінки по-різному ставляться до свого зовнішнього вигляду і розставляють життєві пріоритети. Якщо для однієї, відросло коріння не викликають дискомфорту, то для іншої жінки вони можуть стати справжньою проблемою і джерелом негативних емоцій. Лікарі в цьому питанні дотримуються нейтралітету і залишають рішення, фарбувати волосся чи ні, за самою годує мамою. Єдине, вони просять звернути увагу на той момент, що після пологів, жіночий організм сильно змінюється. І, якщо до пологів дана фарба не викликала алергії, то це не означає, що вона не з'явиться після пологів. Виною всьому виступає похитнувся гормональний фон. Навіть природні барвники (басма і хна) можуть проявити себе у вигляді великому алергічному натільному висипання.

Дослідних робіт про фарбування волосся під час грудного вигодовування проводилося мало. Тому, результати про плачевні наслідки, згодом відбиваються на дитині, після фарбування мамою волосся, відсутні. Але відсутні так само і дані, які вказують на повну безпеку для маминого і дитячого здоров'я.

Як підібрати фарбу при грудному вигодовуванні

Коли годує жінка вирішується пофарбувати волосся, то їй необхідно розглянути найбільш нешкідливі способи
Коли годує жінка вирішується пофарбувати волосся, то їй необхідно розглянути найбільш нешкідливі способи. Безаміачна фарба і шампуні на тонуючої основі стануть найкращим виходом в даній ситуації. Фарба без аміаку не містить іони металів, які можуть принести шкоду дитині, якщо дійдуть до маминого молока.

Фарбувати волосся при грудному вигодовуванні можна способом мелірування. При ньому контакт шкіри голови з барвником буде зведений до мінімуму. Адже під час процесу мелірування забарвленні підлягають окремі пасма волосся, прибрані в фольгу.

Незалежно від того, як часто жінка фарбувала волосся до вагітності, після пологів необхідно кожен раз перед фарбуванням проходити тест на алергічні реакції. До фарбі обов'язково повинна додаватися інструкція, детально все описує. Нехтувати цим не варто, особливо під час грудного вигодовування.

Кілька простих правил такої процедури при ГВ:

  1. Щоб не отримати поганий результат, фарбу краще підбирати на кілька тонів світліше.
  2. Фарба без аміаку вважається в пріоритеті. Так само застосовні відтінків бальзами або шампуні.
  3. Фарбувати волосся при грудному вигодовуванні бажано відразу ж після годування. Якщо час для годування ще не настав, то мамі необхідно зцідити молоко до того, як вона почне фарбувати волосся, і погодувати їм малюка вже з пляшечки. Після фарбування, накопичене молоко слід так само зцідити, але дитину їм годувати не можна. Подальше грудне вигодовування піде за звичним режимом.
  4. У кращому випадку забарвлення волосся при ГВ повинна відбуватися в салоні за допомогою майстра. Адже вдома, самостійно, впоратися з щадним фарбуванням буде складно. Йдеться про мінімальний контакті фарби зі шкірою голови. Самостійно здійснювати такі маніпуляції буде вкрай складно. Тому, якщо мамі не з ким залишити малюка, а з фарбуванням волосся почекати не вийде, то на допомогу краще покликати кого-то зі знайомих.
  5. Не слід нехтувати тестом на алергію перед процесом фарбування.
  6. Якщо жінці дуже хочеться змінити імідж, але її зупиняє грудне вигодовування, то вона може звернутися до методів мелірування або колорування, які зменшують зіткнення шкіри голови і фарби. При фарбуванні пасом можна вибрати абсолютно будь-який колір, а відступ від коренів, як правило, дотримується від 3 до 5 см. Мелірування може триматися до 3 місяців.
  7. Для фарбування волосся можна вдатися до народних методів. Надати волоссю відтінок платини і освітлити їх на кілька (1-2) тонів допоможе сік лимона. Ромашковий відвар так само освітлить волосся, але додасть волоссю золотистий відтінок. Для темних відтінків підійде басма. А хна допоможе надати волоссю будь-який відтінок каштанового.
  8. Фарбувати волосся рекомендується в добре провітрюваному приміщенні, щоб мінімізувати потрапляння шкідливих речовин фарби, якщо такі є, в кров і молоко.
  9. Деякі майстри рекомендують після фарбування трохи погуляти на свіжому повітрі, щоб вивітрити залишки шкідливих парів з волосся.

Які ризики можуть бути при фарбуванні волосся:

  1. Фарбування волосся погіршує їх стан. Це стосується не тільки новоспечених матусь, які практикують грудне вигодовування, а й усіх інших жінок. Стан фарбованого волосся безпосередньо залежить від складових фарби і її якості.
  2. При фарбуванні жінка неминуче буде вдихати всі ті хімікати, які вхожі до складу фарби. А через 30 хвилин, всі ці складові вже будуть в крові і грудному молоці. Якщо жінка почне годувати малюка таким молоком, тобто ризики щодо його отруєння токсинами і розвитку алергічних реакцій. Тому, після фарбування, молоко необхідно зціджувати і виливати. Деякі жінки для запобігання таких небажаних наслідків використовують безаммиачні фарби з безпечним складом. Але і тоді, досвідчені мами рекомендують проводити разове зціджування молока після фарбування волосся.
  3. Коли на шкірі голови присутні відкриті рани, то від фарбування необхідно утриматися. Інакше всі шкідливі компоненти, що містяться у фарбі, безперешкодно проникнуть в кров, а у мами, що годує і в молоко.
  4. Не варто скидати з рахунків сильні коливання гормонального фону. Такий стан може вплинути на неоднорідність фарбування і на несподіваний відтінку результат.
  5. Після виношування дитини та її народження, жіночий організм зазнає великі зміни, а захисні сили сильно виснажені, що може спровокувати алергічні висипання.

Фарбувати волосся при грудному вигодовуванні бажано не просто безаміачними складами, а фарбами, з вхожими в їх склад комплексами вітамінів і масел. Вони благотворно вплинуть на шкіру голови і волосся в цілому.

Доктор Комаровський, висловлюючись про суміщення грудного вигодовування і фарбування волосся, зазначив, що токсичні речовини в більшості своїй надходять в кровотік матері саме інгаляційним шляхом. Але Євген Комаровський не висловлюється проти процедури фарбування, якщо жінка відчуває явний дискомфорт від зовнішнього вигляду. Він так само зазначає, що жінка яка пішла на такий крок, повинна ретельно вибрати фарбу, фарбування проводити в салоні перукарні або в добре провітрюваному кімнаті, а по завершенні обов'язково подихати свіжим повітрям на вулиці якийсь час. Комаровський прирівнює фарбування волосся по шкідливості до фарбування нігтів або стін. Всі токсичні речовини, які вдихає людина в обов'язковому порядку виявляться в крові, а у мами, що годує ще й в молоці. Тому всі заходи під час грудного вигодовування повинні ретельно зважуватися, щоб не завдати шкоди ще незміцнілий здоров'ю крихти.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: