Статьи

Чи можна мамі, що годує компот

  1. Як приготувати компот при ГВ
  2. Компот із сухофруктів
  3. Корисні властивості компоту з сухофруктів:
  4. ягідний компот

При грудному годуванні важливо правильно скласти раціон годуючої мами . Адже кожен елемент їжі або напою потрапляє в організм немовляти через молоко. Речовини неодмінно впливають на малюка як позитивне, так і негативне.

На жаль, багато продуктів потрібно виключити з меню, особливо в перші місяці життя новонародженого. Нова їжа викликає коліки, алергію та іншу негативну реакцію в ще окріпнув.

Чи можна компот мамі, що годує, залежить від складу напою і реакції немовляти. При першій пробі випийте невелику дозу напою. Якщо не з'явився висип або почервоніння, розлад шлунка або порушення стільця в дитини , То пити компот при лактації можна.

Якщо реакція проявилася, то на час відмовтеся від компоту або спробуйте напій з інших фруктів і ягід. Повторити спробу ввести продукт в раціон можна через місяць.

Повторити спробу ввести продукт в раціон можна через місяць

Як приготувати компот при ГВ

  • Для приготування беріть свіжі або фрукти, краще якщо вони будуть з з домашнього городу. Ретельно вибирайте плоди;
  • Важливо пити тільки натуральні компоти, приготовані в домашніх умовах! Куплені напої містять консерванти, барвники та інші хімічні речовини, які викликають отруєння і негативно діють на ріст і розвиток дитини;
  • Напій із сухофруктів - підходящий варіант при грудному вигодовуванні. Сухофрукти не втрачають корисних властивостей свіжих плодів, проте краще засвоюються організмом;
  • Добре, якщо це будуть фрукти, висушені самостійно. Куплені сухофрукти вибирайте кожен окремо, не беріть готову суміш !;
  • Ретельно промивайте продукти перед приготуванням;
  • Сухофрукти після миття заваріть в окропі і проваріть дві хвилини. Потім знову промийте, просушіть і тільки потім використовуйте для варіння компоту;
  • Чим менше цукру кладете, тим краще для годуючої мами і немовляти. Велика кількість цукру викликає підвищене газоутворення і коліки у малюка.

Яблучний компот - найбезпечніший при ГВ

яблука відносять до списку дозволених фруктів при грудному годуванні. Більш того, яблука можна вживати в їжу вже в перші два тижні після появи малюка на світ. Тому і компот з яблук не принесе шкоди.

Крім того, яблука містять масу корисних вітамінів і елементів, які виконують ряд функцій в організмі:

  • Регулюють роботу травлення і допомагають при запорах;
  • Покращує стан шкіри;
  • Знижує ризик раку і серцевих захворювань;
  • Очищає організм, виводить зайву рідину;
  • Підвищує імунітет;
  • Нормалізує вміст холестерину в крові;
  • Стимулює діяльність мозку.

Для напою вибирайте зелені яблука, так як червоні часто викликають алергію через наявність алергену в червоній шкірці. Візьміть 800 грам зелених яблук і очистіть шкірку. Поріжте фрукти на дольки і залийте трьома склянками води. Потім засипте неповну столову ложку цукру. Варіть компот 15-20 хвилин. Напій готовий!

Замість яблук можна використовувати груші. У сирому вигляді в перші три-чотири місяці після народження малюка цей фрукт їсти не рекомендується. Однак пюре і компот з груш вживати можна вже в перший місяць після пологів.

груші солодше яблук, але містять менше цукру і калорій. Тому грушевий напій можна пити без страху набрати зайву вагу. Крім того, груші покращують кровотворення, благотворно діють на травлення і легкі. Фрукти корисні при печії і гастриті.

Компот із сухофруктів

Сухофрукти наситять організм необхідними вітамінами і елементами, допоможуть мамі, що годує швидше відновитися після пологів. Як вже говорилося раніше, сухофрукти засвоюються набагато легше свіжих плодів. Тому лікарі рекомендують вживати сушені фрукти при лактації.

Особливо корисними стануть курага і чорнослив при грудному вигодовуванні. Напій, приготовлений з цих продуктів, буде живильним для мами і малюка.

Корисні властивості компоту з сухофруктів:

  • Покращує лактацію. Велике вживання рідини збільшують вироблення грудного молока;
  • Нормалізує стілець і роботу травлення;
  • Зміцнює системні органи;
  • Захищає від авітамінозу і зміцнює імунітет;
  • Профілактика захворювань кишечника і шлунка.

Перед приготуванням не забудьте промити сухофрукти, проварити кілька хвилин і висушити. Висушені плоди промийте в теплій воді. Половину залийте 3-4 склянками холодної води і поставте на вогонь. Варіть 25-30 хвилин. Потім додайте другу половину, додайте цукор і валіть хвилин п'ять.

На 200 грам сухофруктів додавайте максимум 3/4 склянки цукру. Пийте теплий компот за півгодини до годування грудьми.

Пийте теплий компот за півгодини до годування грудьми

ягідний компот

Для приготування компоту також можна використовувати ягоди. Вишні і сливи містять велику кількість вітаміну С, який формує і зміцнює імунітет, захищає від вірусів і хвороб, покращує настрій і заряджає енергією.

Вишневий компот рідко викликає алергію, тому напій можна вживати при грудному вигодовуванні без ризику для немовляти. Вишня допомагає при недокрів'ї, покращує апетит і відмінно втамовує спрагу.

Для приготування напою вибирайте стиглі темно-бордові плоди з маленькою кісточкою і сильним ароматом. До таких сортів відносять Софійські та Угорські вишні. Беріть ягоди з плодоніжками. Це збільшить термін зберігання продукту.

Перед приготуванням переберіть ягоди, відірвіть плодоніжки. Не можна використовувати дрібні і недозрілі плоди, а також пошкоджені і загнили. Для приготування можна використовувати і заморожені ягоди. При цьому плоди розморожувати не треба.

Візьміть 0,5 кг вишні, ретельно переберіть і промийте. Залийте ягоди 1 літром води і засипте цукром. На половину кілограма беріть 10 столових ложок. Доведіть масу до кипіння і варіть 10 хвилин на маленькому вогні.

Розлийте вишневий компот по банкам, закрийте і зберігайте в теплому прохолодному місці.

Розлийте вишневий компот по банкам, закрийте і зберігайте в теплому прохолодному місці

Зливи теж корисні при грудному вигодовуванні. Вони допомагають при запорах, налагоджують роботу травлення і кишечника. Перед варінням ретельно промийте і відберіть плоди. Обсушити і опустіть в киплячу воду.

Додайте цукор. На 250 грам ягід візьміть 50-100 грамів цукру. Доведіть знову до кипіння і після закипання вимкніть вогонь. Залиште компот під кришкою, поки той не охолоне.

Можна додати в напій зелених яблук. Яблука очистіть від шкірки і поріжте на часточки. Часточки закиньте в напій, знову доведіть до кипіння і проваріть 5-7 хвилин. Залиште компот остигати під кришкою. Яблука урізноманітнюють смак і додадуть кислинки якщо компот вийшов занадто солодкий.

Щоб уникнути можливих проблем у малюка, педіатри рекомендують починати з компоту із зелених яблук. Такий напій можна вводити в раціон вже на другого тижня після пологів. Потім поступово вводите напої з сухофруктів, ягід та інших фруктів. Не забувайте стежити за реакцією немовляти.

Головне при грудному годуванні використовувати натуральні продукти!

data-matched-content-rows-num = "9, 3" data-matched-content-columns-num = "1, 2" data-matched-content-ui-type = "image_stacked"

Підписуйтесь на нашу групу

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: