Статьи

втягнутий сосок

  1. Що робити при утягненому соску?
  2. оперативне лікування
  3. Корекція втягнутих сосків
  4. Коректор втягнутих сосків
  5. Вакуумні насадки для втягнутих сосків
  6. Як годувати дитину при втягнутих сосках?
  7. Годування при втягнутих сосках
  8. Пірсинг на втягнутих сосках

Існує два основні методи лікування втягнутого соска: хірургічний і хірургічний. Залежно від характеру патології нормалізація форми сосків може проходити за допомогою радикального втручання в будову соска і, шляхом пластичної операції, надання йому нових форм.

До нехірургічній терапії відносять ряд методик. Це можуть бути:

  • Лікування шляхом виконання певного комплексу вправ.
  • Коригування дефекту втягнутого соска за допомогою вакуумної насадки в формі чаші.
  • Використання накладок на сосок.

Вибір варіанту багато в чому залежить і від самої жінки. Перед тим як вирішиться на операцію, вона повинна відповісти собі на таке питання: чи планує вона вагітність і годування новонародженого груддю? Якщо так, то оперативне втручання має сенс. До такого ж результату жінку може привести її бажання виправити дефект заради естетичної корекції.

Що робити при утягненому соску?

Як показує статистика, приблизно десять відсотків жінок стикаються з розглянутої нами в даній статті проблемою. Тому питання, що робити при утягненому соску, для них є досить актуальним і вимагає якнайшвидшого роз'яснення.

Як вже було сказано вище, перш ніж намагатися вирішити проблему своїми силами, не зайвим буде звернутися за консультацією до фахівця (лікаря - мамолога). Він, провівши відповідні обстеження, диференціює проблему і запропонує шляхи її вирішення.

Якщо існують свідчення, жінка планує вагітність і бажає самостійно годувати свого малюка грудним молоком, при цьому її здоров'я це дозволяє, можна скористатися хірургічної пластикою соска. Цей радикальний метод раз і назавжди вирішить наявну проблему.

Також фахівець може запропонувати пацієнтці найбільш підходящий для її випадку метод нехірургічного рішення патологічного відхилення. Їй буде запропонований комплекс спеціальних вправ або застосування при годуванні спеціально розроблених для такої патології накладок.

Комплекс вправ в основному зводиться в ручний стимуляції соска фалангами рук. Дані дії спрямовані на формування адекватної реакції соска на роздратування. Така методика найбільш ефективна при помилкової опуклості, коли стимуляція призводить до того, що сосок набухає і займає місце, підносячись над кільцем ареоли.

Суть вправи в ритмічному стисканні двома пальцями (вказівним і великим) підстави соска спочатку всередину, а потім виробляючи ритмічні рухи, як би витягаючи сосок. Дану процедуру слід виконувати протягом декількох хвилин два - три рази на день протягом двох - трьох місяців.

Слід попередити, що дана стимуляція категорично недопустима в період, коли жінка вагітна і знаходиться на першому або другому триместрі. Так як стимуляція соска сприяє і підвищенню тонусу матки, що може викликати передчасні пологи, а як результат - втрата дитини і переривання вагітності.

оперативне лікування

Одним з методів, що сприяють дозволити наявне анатомічне відхилення, є оперативне лікування, до якого лікар може вдатися або за бажанням пацієнтки, так і за наполяганням лікаря, якщо дана патологія стане перешкодою для жінки в плані годування свого малюка грудьми. У будь-якому випадку має бути добровільна згода пацієнтки і відсутність протипоказань до хірургічного втручання.

Дана методика дає можливість радикально і досить швидко вирішити дане питання. На сьогоднішній день існує кілька методів оперативного втручання. Вибір багато в чому залежить від відповіді на питання, чи планує жінка в подальшому ще народжувати і годувати новонародженого грудним молоком.

Вибір багато в чому залежить від відповіді на питання, чи планує жінка в подальшому ще народжувати і годувати новонародженого грудним молоком

Щоб зрозуміти суть хірургічного лікування, не зайвим буде згадати будову цікавить нас зони. Приблизно 25 молочних проток мають свій вихід на соскову поверхню. При цьому вони підтримуються і зв'язуються один з одним тяжами сполучних волокон, інший кінець яких закріплюється в глибинних шарах молочної залози. Якщо дані сполучні волокна мають розмір менш необхідного, і виходить що розглядається в цій статті картина.

Найбільш простий варіант - це перетин молочних проток, які, маючи довжину менше покладеної або страждають на втрату еластичності, знаходяться в натягу, не дозволяють соску підніматися над ареолой.

Друга операція дає можливість зберегти молочні протоки в цілісності.

Яка зберігає молочні протоки операція може проходити під дією, як загального, так і місцевого наркозу. В даному випадку органосохраняющее хірургічне втручання може бути так само проведено двома шляхами:

  • Коли корекції піддаються тільки безпосередньо сосок і ареола.
  • Паралельно з маніпуляціями першого пункту, хірургом - маммологом проводиться і маммопластика. Тобто виконується підтяжка, збільшення або зменшення розмірів грудей.

При цьому біля основи ареоли проводиться невелике розсічення (до 1см величиною), через яке під контролем мікроскопа фахівець і виконує необхідні маніпуляції. Зазвичай дана процедура займає близько години часу.

Наслідками операції в післяопераційний період можуть стати:

  • Поява гематоми.
  • Набряклість прооперованої ділянки.
  • Зниження чутливості соска.

Але зазвичай протягом першого тижня після операції, набряклість і посиніння проходить, а чутливість відновлюється.

Протягом наступного місяця жінці, котра перенесла операцію, необхідно берегти себе:

  • Слід не допускати підняття великої ваги і високих фізичних навантажень.
  • Не варто носити тісну білизну.
  • Віддавати перевагу натуральним матеріалам в одязі і постільній білизні.
  • Виключити відвідання басейнів, соляріїв, відкритих водойм, засмаги на природі.

Наслідки такого хірургічного втручання залишаються практично непомітними.

Корекція втягнутих сосків

Сучасна медицина готова запропонувати жінкам, які мають анатомічний дефект грудей у ​​вигляді втягнутого соска, нехірургічне рішення проблеми. У цьому ключі медики можуть запропонувати ряд пристосувань, завдяки застосуванню яких відбувається корекція втягнутих сосків. До таких методик відносять стимулювання соска вакуумом, а так само використання спеціальних коригувальних ковпачків, що дозволяють заповнити бракуючий об'єм соска.

[   22   ], [   23   ], [   24   ], [   25   ] [ 22 ], [ 23 ], [ 24 ], [ 25 ]

Коректор втягнутих сосків

Одне з пристроїв, що дозволяють частково або повністю вирішити проблему під час годування малюка - це коректор втягнутих сосків. Дане пристосування є модифікатор, за формою повторює ареолу і безпосередньо сосок. Дане пристосування використовують в період лактації.

Перед годуванням жінка фіксує ковпачок - коректор на грудях. Він запобігає втягування соска в період, коли відбувається годування новонародженого. При цьому ковпачок - коректор грає роль захисту від освіти на соску і прилеглих тканинах тріщин.

Суть методу в примусовому розтягуванні до природного розміру проток молочної залози. Це дозволяє зняти проблему годування і дає можливість легко налагодити лактацію.

Вакуумні насадки для втягнутих сосків

Даний прилад був розроблений пластичним хірургом, англійцем Дугласом Маком Георгом. Вакуумні насадки для втягнутих сосків сьогодні набувають все більшої популярності серед жінок, які зіткнулися з цією проблемою.

Вироблений з гіпоалергенного матеріалу, яким є силікон, вакуумна насадка проста у використанні. А ось ефективність її застосування різниться від випадку до випадку. Якщо сосок западає всередину ареоли, при цьому при стимулюванні приймає природне місце, то дана методика, при регулярному застосуванні, через три - чотири тижні дозволить вирішити проблему і повернути соску нормальне положення.

Якщо ж сосок патологічно втягнутий, то настільки істотного результату чекати не доводиться, але його використання дасть можливість, і в цьому випадку, нормалізувати годування.

Механізм дії коректора простий і заснований він на феномені вакууму. Спеціально виготовлений ковпачок одягають на сосок. З використанням зворотного клапана, до нього приєднують шприц, за допомогою якого з внутрішньої області відкачується повітря, створюючи в даній зоні вакуум. Після від'єднання шприца розрядження підтримується завдяки зворотного клапана. Під дією вакууму втягнутий сосок витягується, набуваючи природну форму.

Якщо носити даний прилад щодня протягом восьми годин, то через три - чотири тижні сосок вже самостійно починає тримати природну форму. Такий результат досягається завдяки м'якому і дозованому розтягуванню тканинних структур молочних проток, що утримують сосок в певному аномальному положенні. Застосування даного пристосування не завдає, скільки ні будь, істотного негативного впливу на основні функції грудей.

Але варто зазначити, що даний результат можливий лише в разі помилкової утягнутості соска. Якщо у жінки діагностовано істинно втягнутий сосок, то даний метод до істотних змін в ситуації не призведе.

Вакуумні насадки для втягнутих сосків на полицях сучасних аптек сьогодні представлені різним модифікованим поруч, дозволяючи жінці самостійно підібрати саме ту модель, яка підійде їй найбільш повно.

Коректор форми соска зазвичай носять всередині чашок бюстгальтера протягом мінімум восьми годин (вдень і / або вночі).

Клінічні випробування показали високу ефективність даної методики купірування проблеми.

Як годувати дитину при втягнутих сосках?

Якщо у жінки є втягнутий сосок, проводити його корекцію бажано ще до планування вагітності. Якщо ж таке «лікування» проведено не було, то з часом виникає питання, як годувати дитину при втягнутих сосках?

У такій ситуації фахівці радять готувати соски до періоду лактації, починаючи з 38 тижня вагітності. Підготовка втягнутих сосків до годування дитини полягає в цілому комплексі заходів, що дозволяють вирішити проблему до моменту початку лактації.

До таких методів відносять масаж або як його ще називають «спеціальні вправи для нормалізації втягнутого соска». Суть вправи в ритмічному стисканні двома пальцями (вказівним і великим) підстави соска спочатку всередину, а потім виробляючи ритмічні рухи, як би витягаючи сосок. Дану процедуру варто робити протягом декількох хвилин (не більше десяти) два - три рази на день протягом двох - трьох місяців. При проведенні даної вправи, бажано на ареолу нанести тонким шаром ланолін або масажне масло. Це захистить чутливий шкірний покрив грудей від фізичного пошкодження і дозволить правильно виконувати вправу.

Годування при втягнутих сосках

Варто відразу приготуватися, що перше прикладання до грудей буде проблематичним.

Жінці доведеться набратися терпіння і попрацювати, щоб налагодити в такій ситуації лактацію і годування.

Спробує розібратися, що необхідно зробити в даному випадку, щоб швидше вирішити проблему, що створилася.

  • Перше, що можна порадити таким жінкам - це положення при годуванні. У період годування, молода мама повинна взявши малюка на ручки, повільно походжав по кімнаті. Такий хід допоможе виробити у новонародженого смоктальний рефлекс. Адже це положення йому добре знайоме, він дев'ять місяців відчував його, перебуваючи в утробі матері.
  • Слід правильно підібрати позу годування. Це стосується як дитину, так і матері. Голова малюка повинна бути розташована так, щоб його рот розташовувався паралельно соска. Щоб досягти цього породілля повинна на одній руці тримати малюка, а другий підтримується груди.
  • Перш ніж почати годування, необхідно отримати консультацію з питання, як правильно тримати пальці руки, що розташовується на грудях. Чотири фаланги повинні підтримувати груди знизу, а фаланга великого пальця фіксує груди зверху.
  • При годуванні стоячи, бажано убезпечити малюка. Щоб це зробити, слід його сповити або помістити в слінг. У такій ситуації немовля позбавлений можливості активно рухатися, що дещо полегшить процедуру годування.
  • Якщо з першого разу не вийшло у малюка взяти сосок в рот. Не слід насильно його туди запихати. Таке «насильство» тільки відштовхне малюка, закріпивши негативне сприйняття. Варто спробувати злегка роздратувати малюка, водячи соском по його губках. Рефлекторно дитина починає бавитися і спробує захопити сосок.
  • Для того щоб грудничку перший час було не так складно захоплювати втягнутий сосок губами, необхідно перед початком кожного годування, зціджувати невелику кількість грудного молока. Це дозволить зняти напругу в грудях і зробити її більш м'якою і податливою. У цій ситуації необхідно сосок підносити разом з ареолой.

Щоб допомогти собі в годуванні при втягнутих сосках, жінці варто проконсультуватися зі своїм лікарем, який допоможе підібрати їй пристосування, яке дозволить легше впоратися з виниклою проблемою. Благо сучасний ринок готовий запропонувати досить непоганий вибір моделей, як коригувальних ковпачків (силіконових накладок), так і спеціальних вакуумних насадок.

Пірсинг на втягнутих сосках

Сучасний пірсинг знайшов друге дихання. Де тільки, і на яких частинах тіла, не доводиться бачити ці «твори мистецтва». Але в світлі розглянутої нами патології, постараємося висвітлити її саме з цього боку.

У соціальних мережах множинні респонденти, яким довелося зіткнутися з цією проблемою, цікавляться, чи можливо зробити пірсинг на втягнутих сосках? І чи зможе дана процедура виправити ситуацію, витягнувши сосок і зробивши його природно нормальним.

Як показав досвід, в даних припущеннях є раціональне зерно. У ряді випадків поставлений в сосок пірсинг, в якій - то мірі, замінює вакуум, «підтягуючи» сосок до нормального стану. І це спрацьовує.

Але і без оглядки кидатися робити собі цю процедуру, щоб вирішити проблему, не слід, так як це все ж травмування соска з відкритою раною. І якщо прокол зроблений не професіоналом і в антисанітарних умовах, то ні до чого хорошого таке «лікування» не приведе.

Сама процедура, як уже говорилося, повинна проводитися в стерильних умовах професіоналом.

У ряді випадків зробити пірсинг в соску просто технічно не представляється можливим, і саме через те, що сосок втягнутий. Так що не так все просто.

Що робити при утягненому соску?
Перед тим як вирішиться на операцію, вона повинна відповісти собі на таке питання: чи планує вона вагітність і годування новонародженого груддю?
Що робити при утягненому соску?
Як годувати дитину при втягнутих сосках?
Якщо ж таке «лікування» проведено не було, то з часом виникає питання, як годувати дитину при втягнутих сосках?
У соціальних мережах множинні респонденти, яким довелося зіткнутися з цією проблемою, цікавляться, чи можливо зробити пірсинг на втягнутих сосках?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: