Статьи

гусениця

Гусениця - личинка комах із загону лускокрилих, або метеликів Гусениця - личинка комах із загону лускокрилих, або метеликів. З гусеницями подібні ложногусеніци - личинки пильщика (група сімейств із загону перетинчастокрилих). На відміну від гусениць, у ложногусениц пильщика черевні ноги розвинені на II - X сегментах черевця.

Гусениця - личинка комах із загону лускокрилих, або метеликів. З гусеницями подібні ложногусеніци - личинки пильщика (група сімейств із загону перетинчастокрилих). На відміну від гусениць, у ложногусениц пильщика черевні ноги розвинені на II - X сегментах черевця. Фото гусениці можна побачити справа.

Голова з потужно склеротізованнимі покривами, решта тіла у більшості м'яке, без великих склерітов. На тілі розвинені щетинки, розташовані строго певним чином, специфічним для окремих родин, родів і навіть видів. Крім цих первинних щетинок в старшому віці у багатьох откритожівущіх форм розвивається густий покрив з вторинних щетинок (найбільш потужний у гусениць із сімейства ведмедиць (Arctiidae)).

Очі гусениці представлені окремими вічками (4-6 пар), рсположеннимі з боків голови. Вусики, або антени, короткі, трехчленіковие. Верхні щелепи, або мандібули, гризуть. Нижні щелепи (максілли) і нижня губа (лабіум) злиті, як і у багатьох інших комах з повним перетворенням, в єдиний лабіо-максилярні комплекс. Слинні залози видозмінені в шёлкоотделітельние.

У більшості гусениць розвинені три пари грудних ніг (по парі на кожному із сегментів грудей) і п'ять пар неправдивих черевних ніг на III - VI і X сегментах черевця. Черевні ноги несуть дрібні гачечки, розташовані в різних групах лускокрилих по різному - у вигляді кола, поздовжніх або поперечних рядів.
Гусениця п'ядака (Geometridae) в русі. Добре видно, що черевних ніг тільки дві пари.

У різних групах метеликів описані відхилення від описаного варіанта розташування ніг. Найбільш відоме - гусениці п'ядунів, більшість з яких мають тільки дві пари черевних ніг (на VI і X сегментах). В результаті гусениці п'ядунів переміщаються як би «крокуючи». Російська назва, як і німецьке (нім. Spannern) походить від подібності пересування гусениці з рухами пензля руки людини, що вимірює довжину п'яддю. Латинська назва сімейства п'ядунів - Geometridae (від латинізованого грецького «землемір») також дано їм у зв'язку з цією особливістю. Менш відомо, що черевні ноги можуть бути скорочені на III і IV сегментах черевця у гусениць деяких совок (Noctuidae).
Гусениці-шкідники, які пожирають дерева
Hypsipyla grandela Небезпечний шкідник з Бразилії

У деяких гусениць описано понад п'ять пар черевних ніг. У зубатих молей (Micropterigidae) - вісім, мегалопігід (Megalopygidae) - сім (cо II по VII і на X сегменті), одного з родів карликових молей-мінерів (Stigmella з сімейства Nepticulidae) - шість (з II по VII сегменти) пар.

Крім того, ноги (як черевні, так і грудні) можуть бути повністю скорочені у дрібних минирующих лускокрилих.

Більшість рослиноїдних, проте зустрічаються гусениці, які харчуються грибами, а також залишками рослинного та тваринного походження, і навіть, хоча і вкрай рідко, хижаки, що полюють на малорухливу видобуток (в основному, на різних сисних комах). Рослиноїдні види нерідко шкодять сільськогосподарським (наприклад, гусениці білана або озимої совки) і лісовим насадженням (наприклад, непарний шовкопряд). Види, що харчуються рослинними і тваринними залишками, здатні пошкоджувати продовольчі запаси і одяг, переважно з вовни (наприклад, багато видів огнівок і так званих справжніх молей). Хижі гусениці деяких п'ядаків (Geometridae) можуть бути використані для біологічної боротьби з щитівками.
Гусениця, повисла на шелковінке. Добре видно три пари грудних і п'ять пар черевних ніг.
Челості гусениці.

Гусениці денних, або булавоусих, метеликів, а також більшості інших великих лускокрилих живуть відкрито на кормових рослинах. Гусениці багатьох родин молевідних лускокрилих ведуть потайний спосіб життя: у грунті, підстилці або дерновини злаків (часто в шелковінних ходах); всередині кормових рослин, мінуючи листя, пагони і плоди; виготовляючи різноманітні чехлики, які гусениця, повзаючи, перетягує за собою (найбільш відомі цим гусениці псіхід, або мешёчніц (Psychidae), але носіння чехликов поширене набагато ширше). Гусениці дуже небагатьох видів живуть у воді, харчуючись водоростями.

Всі гусениці вміють виділяти шовк. Більшість використовує його для прикріплення до субстрату при пересуванні. Гусениця, що повзе по рослині або по грунті постійно залишає за собою тонку шовкову доріжку. Якщо вона впаде з гілки, то залишиться висіти на шовкової нитки. Гусениці некотороя сімейств молей і огневок будують з шовку тунелі (шелковінние ходи). Кожен, хто бачив ушкодження, нанесені гусеницями справжніх молей хутряним або вовняним виробам, помічав шелковінние ходи в підшерстям або на поверхні Волочна або в'язаних речей. Мешёчніци і деякі інші використовують шовкову нитку як основу для виготовлення переносного чехлика. Гусениці горностаєвих молей і деяких хохлаток будують шелковінние гнізда на кормових рослинах. У деяких родинах, наприклад, у коконопрядов, павліноглазок і справжніх шовкопрядів гусениця перед линянням на лялечку будує шовковий кокон. Кокони тутового шовкопряда і деяких павліноглазок (наприклад, айлантового шовкопряда) використовують як сировину для виготовлення шовку.

Купити гусеницю Ви можете в спеціалізованому розсаднику. Ціну гусениці можна дізнатися на дошці оголошень .


Картинки і фото гусениці можна знайти в розділі види і породи .

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: