Статьи

Як вишивати хрестиком великі картини. Як вишивати великі картини. досвід вишивальниці

Умільці, які хоча б раз спробували вишивати хрестиком, знають, який це кропітка праця.

Щоб вишивати хрестиком, потрібно мати багато терпіння. Адже навіть вишивка маленької картинки вимагає зусиль: кожен хрестик потрібно акуратно вишити, не переплутати кольори, нічого не забути.

Що вже й говорити про великі роботи. Вишивальниці, які роблять великі і складні картини хрестиком, по праву заслуговують оплесків і поваги.

На вишивку однієї такої картини можуть піти місяці і навіть роки роботи.

Рано чи пізно багато умільці, спробувавши себе і відточивши майстерність на простих сюжетах, беруться за великі і складні картини. Майстрині вирішують, що велика картина - це як маленька, тільки вишивається довше.

А на ділі виходить так, що більша частина цих робіт йде жити «на антресолі». Багато з цих робіт не виконуються навіть наполовину.

Справа в тому, що велика картина - це не «багато маленьких». Зазвичай на великій картині і складність схеми вище (фрагменти менше, розкид фрагментів більше), і квітів більше (від 20). І канва буває дрібніше - для точності деталей. І робота просувається довго, і результат не такий відчутний, як на маленьких роботах.


І робота просувається довго, і результат не такий відчутний, як на маленьких роботах

У рукодільних спільнотах вишивальниці часто пропонують віддати недошита картини іншим майстриням - безкоштовно - аби ті їх доробили.

Невже великі картини - доля спокійних і терплячих від природи майстринь?

Зовсім ні!

Якщо ви не належите до числа умиротворених людей, для вас є відмінний спосіб, який практикують багато вишивальниці.

Це вишивка паралельно двох і більше робіт.

Одна робота - велика, складна, довга.

Інша - простенька, легка, з невеликою кількістю квітів, великими фрагментами.

Вишивайте велику роботу, поки не набридне, а далі відкладаєте її на час в шафу, і беретеся за просту. Бажано щоб проста робота була в кольоровій гамі, контрастною з великою роботою.

Наприклад: якщо в великій роботі переважає синій колір, візьміть маленьку з переважно червоними тонами. Якщо велика - в коричневих тонах, то беріть маленьку в зелених або синіх тонах.

Після великої роботи маленькі вишиваються легко і просто. Це своєрідний відпочинок для вишивальниці, яка хоче творити постійно.

На тлі великої роботи вам буде здаватися, що маленька робота дуже швидко робиться. Раз-раз - і вона готова.


Раз-раз - і вона готова

А після такого відпочинку і натхнення, знову беріться за велику роботу. Вишивка хрестиком - це фрагментарне рукоділля. Тобто не потрібно запам'ятовувати процес - роботу завжди можна почати з будь-якого місця, з будь-якого фрагмента (ділянки одного кольору).

Не дарма умільці, які замовляють у нас диванні верстати для вишивки, в 30% випадків замовляють до них відразу додаткову рамку - саме для такого чергування. Адже чим гарний в цьому плані верстат: вишивку - прямо на рамці - можна легко відкрутити від ніжок і пригвинтити іншу рамку з іншою роботою.

Таким чином, підвищується продуктивність вишивальниці: замість того, щоб «зависати» на одній великій картині і робити її «через не хочу», в той же час вишивається кілька маленьких робіт, а велика вишивається поступово.

Чи не комплексуйте і не слухайте людей, які вам скажуть, що ви «розкидаєтеся». При вишиванні великих картин найчастіше цей метод просто необхідний.

Нехай всі картини, які ви почали, будуть дороблені. Нехай мир наповнюється грандіозними картинами, вишитими хрестиком. Нехай вишивка приносить вам тільки приємні емоції!

До зустрічі на сторінках сайту

Доброго дня! Давайте спочатку познайомимося. Мене звати Марина. Перший свій хрестик я зробила років сорок тому. Вишиваю картини приблизно років десять. Все почалося з подарунка (набір з вишивки картини), який мені привезли мої друзі з Європи. Це була найдовша робота в моєму житті. Вишивала я її для себе, але так вийшло, що її у мене купили (я не встояла перед ціною), таким чином у мене з'явилися замовлення. На початку доводилось купувати набори в Європі, зараз стало простіше - у «півонії» я відшила вже п'ять робіт, а критерієм якості для мене є мої замовники.

Так як я вишиваю на замовлення, то для мене в першу чергу важливо час, тому мені довелося відмовитися від традиційних методів закріплення ниток, на які витрачатися багато часу і в результаті збільшується час отшивам. Це призвело до збільшення витрати ниток, і дуже значного, але тут доводиться вибирати (у всіх свої пріоритети), вишиваючи для себе можна і не поспішати.

Спочатку відповім на найбільш поширені питання:
«Чи складно вишивати дані схеми?». Моя відповідь (зрозуміло, що він суб'єктивний): довго - так, складно - немає. Для мене дуже дивно, як може бути складно те, що робиться найпростішими стежками в світі. А терпіння у тих, хто вишиває, завжди багато. Можливо, у когось як і у мене може виникнути від даної роботи стан, яке я називаю «психологічної втомою». Три дні перерви, або повишівать іншу роботу і цей стан йде.

«Яку вибрати схему? Велику або по-менше? »З мого досвіду, різниці в відшиваючи немає ніякої. Різниця тільки в часі.

І останнє відступ. Під час отшивам, наприклад, буває така ситуація (я відшиваю роботу за кольорами): нитка закінчилася, залишився останній хрестик, для якого потрібно брати нову нитку, іноді беру, а іноді прошиваю відтінком, який поруч. Такі вільності при відшиваючи фону, в пейзажах і натюрмортах помітні не будуть, але особливо не захоплюйтеся. Де можна робити такі речі? Тоді, коли вишиваєте особи, ось тут можете отримати дуже неприємні сюрпризи.

Найголовніше правило: вишивати потрібно з максимальним комфортом.

Вишиваю я завжди зверху вниз і зліва направо. Один Ряд - це десять клітинок схеми в висоту.

Що готуємо - рама, верстат для рами, ножиці для обрізання ниток, два планшета (про них трохи пізніше), багато, багато голок, простий олівець (альтернатива - синій фломастер по тканині, який змивається холодною водою), звичайний яскравий фломастер. про хороше освітлення , Я думаю, писати не обов'язково і так зрозуміло.

Трохи про голках. Дорогі англійські голки випробування не витримали, все постійно швидко протиралися в області вушка. В кінцевому підсумку я перестала їх купувати і зупинилася на дешевих гаммовскіх голках для вишивання. Вони дуже приємно здивували, було кілька штук бракованих, а решта вже знаходяться в роботі року три і навіть позолота не стерли, тільки померкла. Розмір голок 24 або 26. Використовую і той і інший упереміш.

Як би примітка, фотографії не показують реальну картину. Щоб побачити всю красу вишивки на неї треба дивитися в "живу".

Починаємо.

1. Роблю копію схеми. Хіба мало що, робота тривала. Мені це ні разу не знадобилося. Але про всяк випадок.

2. З'єдную схему. Склеюю спочатку тільки перші самі верхні листи. Виходить довга смуга. Решта листи будуть використовуватися, тільки тоді, коли відшиє перша смуга. Коли з першої смуги залишається відшити один ряд (нагадую, що ряд для мене це десять клітинок в висоту), я склеюю наступні листи і отримую другу смугу, яку з'єдную з першої, а все, що зшита на першій шпальті відрізаю і викидаю і т. д.

Потім беру звичайний фломастер і прокреслюють схему (драбинка на фото). Відшивати кожен ряд буде з такими зубчиками, а інакше буде помітна межа між рядами.

3. Закріплюю канву або равномерку на раму. Равномерку я завжди обробляю зигзагом, канва у мене не сиплеться. Перш ніж закріпити канву або равномерку на рамі, зверху (завжди) і знизу (не завжди), я нарощую її звичайною тканиною. Роблю це з єдиною метою: щоб початок і кінець вишивки знаходилися в «зоні комфортного вишивання» - руки нікуди не повинні тягнутися, а вільно лежати на рамі.

Закріплюю канву або равномерку тільки таким способом як на фото. Лицьова сторона роботи закручується всередину (як-то історично у мене так склалося), а от низ, закріплений саме так (всередину) для того, щоб руки не терли лицьову сторону тканини (це зроблено вже спеціально), нехай треться виворіт

4. Разліновиваю тканину. Можете використовувати спеціальний синій фломастер по тканині, який змивається холодною водою. Я перестала ним користуватися після, того як забула його змити (залишилися неприємні спогади), а відразу ж занурила в теплу воду (робота була зіпсована - нехай маленька і зовсім простенька, але зіпсована), з тих пір я користуюся тільки простим, але дуже м'яким олівцем (все одно роботу після закінчення стираю). Разліновиваю тільки перші чотири ряди, як перший ряд буде зшита, домальовую ще один і т.д. Дивіться на фото вище.

5. Підготовка планшетів. Планшети зроблені з підручних матеріалів, в які легко вколюється голка. На них будуть зберігатися голки з нитками, які в даний момент не беруть участь в роботі. До органайзеру я звертаюся тільки тоді, коли потрібна нова нитка.

В Excel набираю символи і номера ниток, як на органайзере. Розміщую все на аркуші формату А4. Роздруковую кілька листів і один лист звичайним скотчем прикріплюю до планшету.

Використовую завжди два планшета. Чому два однакових планшета? Згодом перший планшет, буде весь поколов голками і пошарпаний. Швидко беру і переношу голки зі старого планшета на новий. З старого прибираю поколов лист і прикріплюю новий. І у мене знову один робочий планшет з голками, інший чистий.

І ще, порожній планшет допомагає швидше знаходити потрібний символ (іноді раптом на робочому планшеті символи губляться - нитки закривають). Ось так виглядають планшети в процесі роботи. (Примітка від Золотого півонії - якщо Вас зацікавив варіант з планшетом або Ви придумаєте для себе щось інше, і Вам буде потрібно друкувати символи, то як розмістити шрифт з символами на своєму комп'ютері, читайте в кінці сторінки. Не у всіх цей шрифт є в системній папці шрифтів.)

Довгу смугу схеми складаю по ширині роботи. Кріплю її на канву або равномерку звичайними канцелярськими затискачами.

Тепер все готово, можна починати вишивати. Беру голку з ниткою, яка відповідає символу, який буду відшивати і починаю.

Нитку вводжу в роботу з лицьового боку нижче на 15 клітинок від ряду, залишаючи хвостик приблизно 0,5 см (нитку ніяк не закріплюються, в процесі роботи сама закріпитися). Таким же чином виводжу нитку з роботи. Тепер Ви напевно зрозуміли, чому у мене дуже велика витрата ниток, але для мене важливо час.

Вишиваю символ до тих пір, поки він в поле зору ряду, який Готується, як тільки даний символ закінчився, виводжу нитку з роботи і вставляю голку в планшет. Потім вишиваю наступний символ і т.д. Робота відбувається тільки в межах ряду.

Робота відбувається тільки в межах ряду

І обрізаю, залишаючи хвостик не менше 0,5 см, щоб зручніше було потім їх обрізати.

Коли перший ряд зшита, починається відшивати другий ряд. Після отшивам другого ряду, ножицями відрізають хвостики ниток першого ряду. Після отшивам третього ряду, відрізаються хвостики ниток другого ряду і т.д. Таким чином доходжу до останнього ряду, він найдовший за часом, тут доводиться нитка закріплювати. Використовую всі способи закріплення нитки, які я знаю, крім способу закріплення нитки на вивороті (до речі дуже хороший спосіб і досить швидкий, протягувати нитку з вивороту під стібками, але я не перевертаю раму під час роботи, тому його і не використовую).

Працюю я відразу двома руками, одна над рамою, друга під рамою, де яка, для мене не має значення - це теж прискорює роботу.

6. Коли робота зшита, знімаю її з рами, відпорювати тканину і стираю вишивку. Я її просто замочую хвилин на 20, трохи по ній поплескав (НЕ мну і не викручую). Тепер треба прополоскати, поки вода не стане чистою (також нічого не викручую). Після того як основна вода стече з зшита роботи, загортаю її в рушник, щоб видалити залишки води. І даю їй трохи підсохнути.

7. Як тільки вишивка підсохла (повинна бути трохи волога), починаю її гладити. Кладу роботу лицьовою стороною на супер м'яке і пухнасте махровий рушник і починаю гладити, дуже і дуже акуратно. Жоден стібок не повинен прим'ятися. Можу додати, що даний процес для мене самий неприємний і здається нескінченним.

8. Всі. Залишилася багетна майстерня. У раму під скло вставляю я сама. Якщо довіряєте багетній майстерні, то можуть вставити в раму і вони.

Я сподіваюся, все що я написала, виявилося корисно і зрозуміло. Не судіть мене строго, я пишу перший раз щось подібне, тим більше для публічного читання. Якщо щось не ясно, задавайте питання я постараюся на них відповісти.

Великий спасибі за увагу.

PS Я показала отшів на прикладі гобелена (півхрестик). Якщо вишивати повним хрестиком, принцип той же. Різниця: при вишивці гобеленовим стібком рух в ряду йде вгору, потім вниз, знову вгору і знову вниз і т.д. При вишивки хрестиком: завжди починаю з самого нижнього символу в ряду і йду вгору, але відшиваю не весь хрестик, а півхрестик, потім повертаюся вниз, перекриваючи перший півхрестик другим - перший стовпчик зшита. У другому стовпчику, точно також, починаю з самого нижнього символу, відшиваю напівхрестиком вгору і повертаюся вниз перекриваючи перші напівхрестиком. Сподіваюся зрозуміло.

1. Скачайте собі на комп'ютер два файли зі шрифтами.

2. Зайдіть на локальний диск С. Потім в папку Windows. Знайдіть папку Fonts. І вставте в неї завантажені файли. Якщо папка Windows прихована, приберіть це обмеження на своєму комп'ютері.

3. Перезавантажте комп'ютер.


Вишивка хрестом це дуже цікаве і захоплююче заняття, я думаю, якщо ви читаєте це, то ви підтримуєте це моя думка. А вишивка це заняття, яким захоплюється значно меншу кількість людей, ніж просто вишивкою. Вишивка великих і складних картин це заняття, яке займає дуже багато часу і сил. Деякі такі роботи вишиваються не те, що місяцями, а роками. Тим цінніше обмін досвідом та своїми напрацюваннями. Так деякі елементарні дрібниці можуть значно спростити процес вишивки та значно прискорити процес.


Про те настільки хороший і ми вже говорили. Олівець дуже полегшує життя і розмітка квадратів 10 * 10, як і на схемі, допомагає робити менше помилок і відповідно менше часу витрачати на спускання зшита виправлення помилок. Так ось виявляється такий олівець може ще значно спростити нам життя.

Яким чином, та дуже просто. Слід фактично поетапно переносити схему на канву. Зараз поясню детальніше.

Припустимо, ви взялися вишивати картину. Припустимо, ви вирішили вишивати фрагмент, що знаходиться на 1-му аркуші схеми, а потім йти далі. Ви вирішили почати вишивати нитку, яка на схемі позначена ромбиком. Зазвичай ви вишиваєте, переводячи очей зі схеми на вишивку і назад, періодично втрачаєте, де ви вишивали і починаєте шукати власне місцезнаходження на схемі. Для того, що б не плутатися закреслюєте вишиті хрестики на схемі для вишивання. Це все чудово я сама так вишивала довгі роки. Мені просто не приходило в голову, що вибравши ці ромбики, можна взяти і олівцем для канви намалювати на моїй вишивці ці ромбики. Коли я перенесла всі ромбики на канву, я спокійно беру голку з ниткою і, не замислюючись, вишиваю зверху замазаних хрестиків. Я можу одночасно з цим дивитися телевізор або спілкуватися з близькими. Це заняття вже не вимагає уваги і зосередженості. Вишивати так дуже приємно. Спочатку мені здалося, що така перерисовка буде займати багато часу, насправді немає. Ця перерисовка займає на порядок менше часу, ніж плутанія за схемою. Більш того, коли я закінчую вишивати ці ромбики на даному фрагменті вишивки, я знаю, що тут їх більше не буде. Це не тільки прискорює процес вишивки це ще і систематизує вишивку. Закінчили з ромбиками, переходимо до кружечками і так далі. Чесно вам скажу вишивка стала рухатися значно швидше.


Синій колір це олівець, яким намальований вишивати колір
Синій колір це олівець, яким намальований вишивати колір.

Якщо ви вишиваєте на не надто великих пяльцах, то вам буде легше брати фрагмент, що знаходиться в п'яльцях і прошивати в ньому. Я особисто вишиваю на великих підлогових пяльцах і для зручності я взяла фрагмент розміром в 2 сторінки схеми.


Синій колір це олівець, яким намальований вишивати колір
Синій колір це олівець, яким намальований вишивати колір.

Спробуйте, це дійсно перетворює вишивку навіть дуже складної картини в приємне проведення часу.

Якщо у вас є свої корисні напрацювання - поділіться ними. Надсилайте мені розповідь про те, як ви спрощуєте або удосконалите собі процес вишивки хрестом. Будемо один одному корисні. Надсилайте рекомендації на email: [Email protected]

Удачі вам, вишивайте картини.


Додати коментар

Будьте взаємоввічливими. Всі повідомлення модеруються вручну.

Ваші коментарі.

Невже великі картини - доля спокійних і терплячих від природи майстринь?
«Яку вибрати схему?
Велику або по-менше?
Де можна робити такі речі?
Чому два однакових планшета?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: