Статьи

М. Короткова. Традиції російського побуту (77)


Флакон і скринька. Кінець XIX ст.


К. Е. Маковський.
Портрет невідомої дівчини


К. Е. Маковський.
Портрет М. М. Волконської. 1884 р


Жіночі зачіски. 1860-1890-і рр.

З денним сукнею носили брошка і сережки, ланцюжок для годинника, одно-два кільця, один-два браслета. Все це не повинно було виблискувати. Діаманти, смарагди, сапфіри, перли слід надягати тільки з парадним туалетом.
У другій половині XIX ст. відродилася мода на блиск в прикрасах, а разом з нею і виробництво підроблених каменів з кришталю (стрази) і скла. При виготовленні ювелірних виробів майстра стали користуватися зразками дорогоцінних прикрас XVIII в. У моді було також старовинне російське срібло, великі камені. Наймоднішим прикрасою вважалися сережки з перлиною, сапфіром, смарагдом в обсипаною діамантами оправі. До вечірньої сукні одягали діамантову брошку у вигляді якоря або зірки, перлове намисто. У 80-90-і рр. увійшли в моду брошки у вигляді підкови, півмісяця, букета квітів, золоті брошки з ланок ланцюга і двох паралельних паличок, старовинні медалі і монети в оправі. Великою популярністю користувалися філігранні вироби, зокрема браслети, які надягали на середину руки поверх рукавичок і рукавів. У моді були і неширокі золоті браслети - круглі і плоскі, з гравірованим візерунком і камінням, у вигляді змії, що обвиває руку. На браслетах стали робити замки і ланцюжки. Надягали на руку відразу кілька тонких браслетів з різними каменями.
Прикраси використовували в зачісках: брошкою до волосся приколювали мереживо або страусове перо. В середині XIX ст. зачіски мали присадкуватий силует. Спереду робили прямий проділ, над чолом піднімали бандо - валики волосся. Коси і вузли закріплювали низько шпильками і шпильками. У 60-70-і рр. зачіски носили з довгими локонами і великими шиньйонами ззаду, прикрашали навколо голови оксамитової стрічкою, гребенем, завитим страусиних пером. У великій моді були черепахові і філігранної роботи гребені. Для кріплення зачіски використовували красиві золоті шпильки з дорогоцінними каменями у вигляді метелика, бабки, стріли, пташки, ефеса шпаги, квітів.
У 1870-і рр. волосся стали піднімати на потилиці вгору і укладати, а ззаду вони спадали локонами на спину. Зачіска нагадувала силует сукні: укладені на тімені волосся нагадували турнюр, а локони ззаду - трен або шлейф. У 1880-і рр. з'явилася зачіска «Каскад з зефіром» - легким вітерцем. Остання назва відносилося до чубку з дрібними кучериками. Каскад мав нагромадження волосся в тім'яній частині, а ззаду «тонкою цівкою» лягали один-два локона. Нагадувала зачіска також силует сукні з турнюром.


К. Е. Маковський. Портрет А. І. Суворін. 1880-і рр.

У 80-90-і рр. спущені ззаду локони стали символом вечірньої зачіски, а в повсякденному побуті з'явилися маленькі скромні зачіски з м'яким пучком або зі згорнутими на тімені косами, з гладкою або завитої чубчиком. Волосся над чолом чесали на прямий проділ, збивали і укладали невеликим валиком. Волосся на скронях і потилиці зачісували вгору. Для денної зачіски було так-же допустимим укласти волосся в шовкову сітку, прикрасити двома чорними бантами. Стрічку обв'язували навколо голови і робили бант спереду.
XIX ст. значно просунув косметичні засоби, хоча ними тоді намагалися не зловживати. Помада продавалася в банках і розрізнялася не по кольорам, а по запаху: дешевша з запахом бергамоту, цедри і ванілі, дорожча з корицею і гвоздикою і найдорожча - з трояндою, флердоранжем, резедою. Духи і одеколони продавали на вагу, з'явилися лосьйони для волосся і тіла, запашне мило, рідини для блиску нігтів, фіксатуар і пудра. Новинкою стали сухі духи - саше в витончених оксамитових і шовкових мішечках для ароматизації одягу і білизни.

Модні дрібниці

Модним прикрасою вважалися овальні і круглі чорні брошки з венеціанською мозаїкою або перлиною, золоті медальйони і хрестики на чорній оксамитовій стрічці, чорні агатові сережки, брошки, кільця, сережки з підвісками, сережки зі вставленими одна в другу кільцями, обсипані дрібними дорогоцінними каменями. Знову з'явилися маленькі сережки в мочці вуха - срібні з черню, брошки з різьблений кістки, намиста з нікелю.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: