Статьи

Лариса Пушилін Денис Володимирович - В'язання

Лариса Вікторівна Пушилін Денис Володимирович

в'язання

В'язання як одному з видів рукоділля вже багато тисяч років. Історичні свідчення, що дійшли до нашого часу, розповідають про витоки цього мистецтва.

Чоловіки, що ходили в море на промисел, плели мережі, використовуючи досить примітивні знаряддя праці. Але незабаром вони звернули увагу на те, що снасті досить міцні і довго служать своїм господарям. Це і змусило моряків спробувати сплести з мотузок щось на зразок одягу. Підприємство виявилося успішним, і вони стали вдосконалювати майстерність плетіння. Незабаром ними були придумані спиці і гачки, які стали згодом незамінними при рукоділлі.

В процесі вдосконалення знарядь праці спиці ставали все тонше - тепер вони були добре відполірованими, на них стало менше шорсткостей і майстерності плетіння стали вчитися і жінки. Згодом слабка стать почав справлятися з мініатюрними паличками - спицями - набагато краще за своїх чоловіків і прерогатива в'язання на спицях і гачках назавжди закріпилася за жінками.

Протягом багатьох років майстерність в'язання передавалося з покоління в покоління, від матері до дочки, від бабусі до онуки. На основі досвіду, отриманого від своїх предків, в'язальниці придумували і вив'язувати дивовижні за красою візерунки.

У світі моди, часто мінливому і капризний, увагу до трикотажних виробів ніколи не згасало, змінювалися лише фасони - від міні до максі. Досить згадати журнали моди 1970-1980-х років, де основна увага приділялася в'язаним речам. Те ж саме можна сказати і про сучасних виданнях. За красою і якістю пов'язані на спицях речі не поступаються виробам, зв'язаним на машинці. До того ж, використовуючи техніку в'язання на спицях, сучасна модниця має можливість зв'язати себе оригінальну і елегантну річ, яка буде єдиною в своєму роді.

З давніх часів і до теперішнього часу дійшло повір'я, що пов'язана річ зберігає тепло рук людини, який її зв'язав. За старих часів жінки, відправляючи на війну своїх чоловіків, в'язали їм кисети, рукавиці, шкарпетки і багато інших виробів. Вони вірили, що пов'язані речі вбережуть їх улюблених від стріли або кулі ворога, збережуть їх здоров'я серед суворої зими і жорстоких морозів. У цьому є частка істини. Давно помічено, що жінки, ніколи не брали спиці в руки, починають в'язати під час очікування появи на світ свого первістка. Бажання народити малюка в теплі і пухнасті пинеточки, в м'які кофтинки та повзунки змушує їх брати спиці в руки і вчитися цьому мистецтву. Даруючи своїм рідним і близьким в'язані речі ми, тим самим оберігаємо їх від неприємностей і різних недуг.

Багато жінок пізнали майстерність в'язання на спицях, навчаючись у своїх мам і бабусь, інші ж робили це самостійно на основі книг по рукоділлю, а деякі тільки хочуть це зробити. Прекрасним посібником з в'язання на спицях стане дана книга.

Вона розрахована на широке коло читачів і буде корисною не тільки для тих, хто вперше взяв спиці в руки, але і для тих, хто в'яже досить професійно.

Дана книга складається з двох частин. Перша частина «Вчимося в'язати» докладно розповість читачеві про основні способи і прийоми в'язання. У ній наведена докладна інформація про властивості пряжі і її різновидах, про інструменти і пристосування з в'язання і про багато інших речей. Крім цього, всі описи супроводжуються фотографіями, які стануть хорошим наочним посібником для початківців в'язальниць і значно полегшать процес навчання цьому виду рукоділля.

Друга частина книги - «Візерунки» - стане своєрідним путівником в світ казково красивих рельєфних, ажурних, жакардових, двоколірних і багатьох інших візерунків. У ній представлені не тільки опису та графічні схеми, а й фотографії, що також допоможе в'язальниці вибрати потрібний малюнок.

В'язання на спицях - ніколи не застаріваюче і захоплююче заняття не тільки для представниць старшого покоління, а й для сучасних дівчат і дівчаток. Багато в чому завдяки вмінню в'язати молоді модниці одягаються в дивно красиві речі, що звертають на себе увагу своєю вишуканістю і несхожістю на інших.

Вчимося в'язати

Як починаюча, так і досвідчена в'язальниця, перш ніж взяти спиці в руки, вибирає пряжу. Це, мабуть, один з найважливіших моментів у в'язанні будь-якого виробу, оскільки саме від якості і кольору пряжі залежить зовнішній вигляд речі. В даний час на прилавках магазинів можна зустріти мільйони найрізноманітніших кольорів і відтінків, а сучасні модниці можуть вільно комбінувати кольорові нитки при в'язанні вироби в залежності від мінливої ​​моди.

Як в минулому, так і в сьогоденні особливої ​​і заслуженою популярністю користується вовняна пряжа, напіввовняна, бавовняна, мохер. Порівняно недавно у продажу з'явилася ангора, фасонна і об'ємна пряжа. Все це різноманіття дає можливість дівчатам та жінкам створювати дивовижно красиві візерунки, які також в важливою мірою залежать від властивостей пряжі, і в'язати елегантні і екстравагантні модні речі, звертають на себе увагу своєю несхожістю на інші.

Вовняною ниткою користуються з давніх-давен, і протягом усього цього часу вона не втратила своєї популярності. Раніше за допомогою натуральних барвників наші бабусі і прабабусі фарбували білі нитки в різні кольори. Зараз же кожна в'язальниця має можливість придбати пряжу, за кольором відповідну її смаку і бажанням, - від лимонно-жовтого до соковитого ультрамарину. Щоб пряжа була міцною, а пов'язана з неї річ довго зберігала зовнішній вигляд, в промисловому виробництві вовняні нитки скручують.

Залежно від цього поділяють пряжу подвійного і потрійного скручування. З неї в'яжуть теплі зимові речі, приємні для тіла.

Напіввовняна нитку, так само як і шерсть, користується величезною популярністю у багатьох поколінь в'язальниць. В даний час до складу пряжі додають синтетичне волокно поліакріл, яке робить нитку більш еластичними та міцними. Залежно від кількості поліакрилу в складі пряжі напіввовна буває від 10% -ної до 90% -ної. З неї в'яжуть красиві рельєфні, ажурні і багато інших візерунки.

Бавовняну пряжу отримують з натуральних волокон, що покривають насіння бавовнику. З цих ниток в'яжуть легкі літні речі, в яких не буває жарко.

Пряжу в промисловому виробництві скручують в кілька додавань, що надає їй особливу міцність, а при носінні вироби, пов'язані з цією пряжі, менше розтягуються.

Мохер, як і шерсть, виготовляється з натуральних волокон, а саме з вовни особливих порід кіз - оренбурзькій і ангорської. У минулому з вичесаної вовни в'язали красиві шалі білого кольору. Сучасні підприємства при виробництві мохеру використовують різні хімічні барвники, що дозволяють отримати найрізноманітніші кольори. Оскільки скручена нитка мохеру не відрізняється особливою міцністю, то в неї додають перевиту тонку шерсть або віскозу. В'язальниці, які бажають отримати більш міцну нитку при в'язанні, приєднують шовкову нитку.

Ангорська шерсть пряде з пуху ангорського кролика. Скорочення нитки неміцні, але дуже тонкі і пухнасті, що дозволяє зв'язати з них повітряні речі. При повсякденному носінні вироби, пов'язані з пуху ангорського кролика, швидко витираються на згинах ліктів і на горловині. Тому найкраще в'язати з такої пряжі ошатні святкові речі для холодної пори року, які, незважаючи на свою легкість, зберігають тепло.

Фасонна пряжа стала доступною для великого кола споживачів зовсім недавно. Її виготовляють із синтетичних волокон шляхом особливого скручування, що отримав назву «букле». Виріб, пов'язане з фасонної пряжі навіть найпростішим візерунком, наприклад лицьовій гладдю, матиме виразну фактуру і гарний зовнішній вигляд.

Назва об'ємної пряжі виходить з способу її виробництва. Нитки скручують таким чином, що при в'язанні вироби полотно виходить опуклим, що надає речі бажаний обсяг.

Інструменти і пристосування для в'язання

Сам процес в'язання складається з трьох компонентів: наявності пряжі, спиць, бажання і терпіння в'язальниці. У далекому минулому в'язанням займалися чоловіки, які виточували для себе тонкі, але міцні палички для занять рукоділлям - спиці. Це було досить трудомістким заняттям, проте мініатюрні спиці в міцних руках чоловіка творили чудеса. Незабаром в'язанням стали займатися і жінки, і привілей в цій справі була міцно закріплена за слабкою статтю, який до того ж почав справлятися з пряжею і спицями набагато краще за чоловіків.

В процесі виробництва ручних знарядь праці і вдосконалення мистецтва в'язання були створені найрізноманітніші спиці і пристосування для в'язання. В даний час їх асортимент в магазинах великий, і кожна в'язальниця має можливість вибрати собі спиці, керуючись своїми можливостями і бажаннями.

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?

Лариса Вікторівна Пушилін Денис Володимирович   в'язання   В'язання як одному з видів рукоділля вже багато тисяч років
Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: