Статьи

Мохер - моделі спицями та гачком | Записи в рубриці мохер - моделі спицями та гачком | Щоденник Золотой_Волос: LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

Як підібрати розмір спиць

Правило 1: ТОВЩИНА спицями ПОВИННА БУТИ ТРОХИ БІЛЬШЕ, НІЖ ТОВЩИНА НИТКИ

Досвідчені умільці вибирають спиці «на око». Зробити це дуже легко.

Зробити це дуже легко

Покладіть нитка пряжі в НЕ натягнутому стані поруч з обраними спицями. Товщина спиць повинна бути приблизно на 1 мм більше, ніж товщина обраної вами пряжі. Для товстої пряжі (з товщиною нитки більше 4 мм) Покладіть нитка пряжі в НЕ натягнутому стані поруч з обраними спицями спиці можна брати на 1,5-2 мм товще, ніж пряжа, для того, щоб виріб не було грубим. Це правило працює для звичайної «Не фантазійної» пряжі без ворсу і декоративних елементів.

Правило 2: ДЛЯ фантазійні, ворсована ПРЯЖІ (мохер, ангора) - СВОЇ ЗАКОНИ

Якщо ви вибрали фантазійну пряжу - з різною товщиною нитки, з декоративними елементами, з об'ємними вставками на тонкій нитці, з бісером і паєтками - в першу чергу подивіться на етикетку. Російська промисловість ще не освоїла виробництво подібної пряжі, а закордонні виробники досить точно вказують рекомендований розмір спиць і гачка на фантазійної пряжі. Але якщо ви все-таки сумніваєтеся, дотримуйтеся наступних правил:

  • Для мохеру, ангори і іншої пухової пряжі вибирайте спиці на 2-3 мм товще, ніж нитка (без урахування ворсу). Тоді виріб добре розпушиться, вийде легким, повітряним, дуже теплим і не скачається при пранні і носінні.
  • Для фантазійної пряжі вибирайте спиці за Правилом 1 в розрахунку на самий товстий ділянку нитки. Якщо декоративних елементів мало і вони розташовані через великі проміжки, тоді орієнтуйтеся на ту товщину нитки, яка переважає в вашому мотку.
  • Для синтетичної пряжі з довгим ворсом типу «Травки» візьміть спиці № 5-6, не помилитеся.
  • Для стрейчевой пряжі вибирайте спиці за Правилом 1, але в процесі в'язання не натягуйте нитку, пускайте її вільно. Лайкра, що міститься в нитки, не дозволить виробу бути пухким. Якщо ви будете в'язати занадто щільно, ефект «стрейч» пропаде в готовому виробі.

Правило 3: в'яжемо ЗРАЗОК Правило 3: в'яжемо ЗРАЗОК

Хороший продавець завжди запропонує вам зв'язати зразок, для того, щоб ви переконалися в правильності вибору пряжі і спиць. Досить зв'язати зразок з 8-10 петель і 5-6 рядів, щоб побачити результат. В'яжіть зразок самі, так як щільність в'язання у всіх різна.

Правило 4: ТОВЩИНА спицями ЗАЛЕЖИТЬ ВІД МАЛЮНКА

Якщо ви вибрали малюнок з косами, або перехрещеними петлями, візьміть спиці на підлогу розміру більше рекомендованих в Правилі 1, щоб в'язка вийшла вільніше. Якщо ж малюнок ажурний - з великою кількістю накидов, з витягнутими або спущеними петлями - візьміть спиці на підлогу розміру менше.

Правило 5: обв'язують ИЗДЕЛИЕ БІЛЬШЕ тонкі спиці Правило 5: обв'язують ИЗДЕЛИЕ БІЛЬШЕ тонкі спиці

Для гумки внизу вироби і на рукавах, обв'язки горловини і поличок вибирайте спиці на розмір менше, ніж для в'язання вироби. Це дозволить краях вироби не витягнутися при пранні і носінні.

Правило 6: дотримуватися Щільність в'язання

Початківці в'язальниці, як правило, в'яжуть дуже щільно, тому рекомендується взяти спиці на підлогу розміру або на розмір більше рекомендованих в Правилі 1 Початківці в'язальниці, як правило, в'яжуть дуже щільно, тому рекомендується взяти спиці на підлогу розміру або на розмір більше рекомендованих в Правилі 1. Але краще все-таки навчитися дотримуватися щільність в'язання. Якщо ви в'яжете занадто щільно, ви перебуваєте в постійній напрузі, швидко втомлюєтеся, і не отримуєте задоволення від роботи. Це позначається і на кінцевому результаті - виріб виходить грубим, а пряжа не розкриває всіх своїх чудових якостей. Якщо ви в'яжете занадто слабо - це ще гірше. Зміна розміру спиць не допоможе виправити цю помилку, а недолуге виріб буде деформуватися в процесі шкарпетки.

При правильній щільності в'язання петлі охоплюють спицю без провисання, при цьому нитка в петлях залишається натягнутою При правильній щільності в'язання петлі охоплюють спицю без провисання, при цьому нитка в петлях залишається натягнутою. Посувайте полотно по спиці. Якщо петлі легко пересуваються, але спиця не вислизає, значить ви все робите правильно.

Немає нічого кращого, ніж власний досвід! Експериментуйте, і у вас все вийде!

http://radugaidey.ru/kak-podobrat-razmer-spits/

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: