Статьи

Як зміцнити вени: народна медицина і фізкультура

  1. Внесення змін до звичний спосіб життя
  2. Правильне харчування - запорука здоров'я вен
  3. Фізичні навантаження - основа міцного здоров'я
  4. Народна медицина на варті здоров'я
  5. Засоби для зовнішнього застосування
  6. Трав'яні збори, відвари і настої

Зміцнити вени можна різними способами, в тому числі - за допомогою народної медицини.

У сучасному суспільстві проблема захворювань вен, в тому числі варикозного розширення, вельми актуальна для багатьох. Обумовлена ​​тенденція схильності населення до подібного роду недугам веденням невірно обраного способу життя, відсутністю бажання займатися спортом, пристрастю до вживання шкідливої ​​їжі і переїдання, а також шкідливих звичок.

У переважній більшості випадків особи, які мають проблеми з венами, звертаються до фахівця лише тоді, коли те чи інше захворювання набуває виражений характер і супроводжується не тільки дискомфортом, але і зовнішніми проявами. Але ж попередити проблеми такого роду і зміцнити вени цілком можна в домашніх умовах, не вдаючись до допомоги дорогих лікарських препаратів і методів лікування.

Головне в даному випадку - надання організму своєчасно наданій допомозі і проведення профілактичних заходів, спрямованих на зміцнення системи вен і судин. Про те, що являє собою грамотне зміцнення вен за допомогою доступних способів, коли слід вдатися до процедур, що проводяться в домашніх умовах, і які методи є найбільш ефективними - читаємо далі.

Зміст статті

Внесення змін до звичний спосіб життя

Контрастний душ - корисна процедура для зміцнення вен і підвищення загального тонусу.

На жаль, в даний час більшість представників середньостатистичного населення планети практично не приділяють уваги стану власного здоров'я, що, зрозуміло, нерідко призводить до дуже негативних наслідків. Дочитайте до кінця цю статтю, щоб дізнатися як зміцнити вени.

Захворювання вен і судин є, в першу чергу, наслідком ведення неправильного способу життя, нездорове харчування і відсутність необхідних фізичних навантажень. Ціна недбалості - розвиток варикозного розширення, патології вен і судин, косметичні дефекти.

Уникнути виникнення багатьох захворювань можна тільки за умови своєчасного внесення змін до звичний спосіб життя. Зробити це в деяких випадках досить складно, проте, усунення негативних звичок і заміна їх позитивними надасть виключно благотворний вплив на стан вен.

На що слід звернути увагу в першу чергу - розповість нижченаведена інструкція:

  1. Для початку необхідно полюбити водні процедури, такі, наприклад, як контрастний душ і загартовування за допомогою обтирань. Регулярне їх проведення дозволить поліпшити кровообіг, підвищити еластичність венозних стінок, а також зміцнити їх.
  2. Фізичні навантаження. Піша ходьба і регулярні прогулянки, за умови регулярності, зрозуміло, допоможуть зробити благотворний вплив на стан судин і вен.
  3. При відсутності протипоказань слід регулярно відвідувати парну або сауну.
  4. Для стабілізації обмінних процесів рекомендується слідувати суворим розпорядком дня, тобто, прокидатися, засипати, а також харчуватися в певні години, відведені для даних цілей.
  5. Рекомендується по можливості уникати надмірного фізичного перевтоми, стресових ситуацій, нервового перенапруження. Зазначені фактори позначаються на здоров'ї вельми несприятливу дію.

Також слід звернути увагу на раціон харчування, більш детально про який розповість наведена нижче таблиця. Крім того, важливим для підтримки здоров'я вен фактором є застосування засобів, приготованих за методами нетрадиційної медицини. За умови регулярного їх прийому можна істотно знизити ризик розвитку хвороб і патологій вен.

За умови регулярного їх прийому можна істотно знизити ризик розвитку хвороб і патологій вен

Народна медицина також може допомогти в питаннях лікування та зміцнення судин і вен.

Порада! Перед тим, як приступити до оздоровлення вен в домашніх умовах, рекомендується проконсультуватися з фахівцем. Лікар допоможе виявити наявність або відсутність патологій, що перешкоджають проведенню деяких процедур.

Правильне харчування - запорука здоров'я вен

Чорна смородина

Раціональне харчування і режим прийому їжі відносяться до числа найбільш важливих і значимих чинників, що сприяють ефективному оздоровленню венозної системи. Для повноцінного функціонування організму необхідні корисні речовини і мікроелементи, які присутні виключно в натуральній їжі.

Замислюючись про те, як харчуватися правильно, рекомендується звернути увагу на наступні аспекти:

Мікроелементи, необхідні для здоров'я венУ чому полягають їх корисні властивостіУ яких продуктах вони містяться

Вітамін Е. Запобігає утворенню тромбіческіх маси, підвищує еластичність тканин вен, нормалізує кровотік і має антиоксидантну дію. Міститься в багатьох продуктах харчування, але в найбільшій кількості їм багаті ківі, брокколі, шпинат, а також натуральне оливкове масло. Вітамін С. Виступає в ролі активного речовини, що бере участь у процесах вироблення колагену - елемента, який надає благотворну дію на еластичність венозних стінок. Для забезпечення організму оптимальною кількістю аскорбінової кислоти необхідно вживати шипшина, ягоди чорної смородини, а також свіжі цитрусові фрукти. Вітамін Р. Покращують структуру венозних тканин, підвищують їх еластичність і зменшують проникність, сприяють нормалізації кровотоку. Міститься переважно в пряної зелені різних видів, зеленому і чорному винограді, ягодах вишні і зеленому чаї високої якості. Калій, цинк, магній, мідь, кальцій. Відновлюють мікропошкодження, покращують потік крові, нормалізують обмінні процеси на клітинному рівні. Перераховані мікроелементи у великій кількості містяться в молочній продукції, яловиче і телячої печінки, морепродуктах.

Організувати схему харчування і раціон необхідно таким чином, щоб в щоденному меню були присутні продукти зі списку, наведеного вище. Забезпечення організму достатньою кількістю корисних мікроелементів і вітамінних комплексів дозволить поліпшити стан вен і запобігти ризику виникнення захворювань.

При цьому необхідно пам'ятати про те, що харчуватися слід дрібно, тобто, потроху, але досить часто, уникаючи переїдання.

Фізичні навантаження - основа міцного здоров'я

Оздоровлення і зміцнення венозних судин практично неможливо без інтенсивних та регулярних фізичних навантажень. Зрозуміло, при цьому слід уникати надмірної перевтоми, а також виключити заняття спортом, які є протипоказаними відповідно до, наприклад, медичними показниками.

Для поліпшення стану вен можна скористатися як комплексами спеціальних вправ, більш детально про яких розповість відео в цій статті, так і елементарним збільшенням фізичної активності. Найкраще допоможуть зміцнити і підвищити еластичність венозних стінок регулярні заняття такими видами спорту, як їзда на велосипеді, плавання, біг і піша ходьба.

Але що робити в тому випадку, якщо заняття спортом є протипоказаними відповідно до стану здоров'я?

У такій ситуації досить просто якомога більше ходити пішки і здійснювати прогулянки на тривалі відстані. Подібні заходи допоможуть поліпшити кровообіг, стимулювати приплив важливих речовин до органів і тканин, наситити організм киснем, а також нормалізувати загальне самопочуття.

Порада! На фоні варикозного розширення вен рекомендується звернутися до фахівця, який допоможе скласти найбільш підходящий в тому чи іншому випадку комплекс фізичних вправ.

Народна медицина на варті здоров'я

Ну і, зрозуміло, в питаннях зміцнення і оздоровлення системи вен і судин не можна обійтися без коштів, приготувати які можна в домашніх умовах, скориставшись рецептами альтернативної медицини. Застосування такого роду методик, за умови дотримання раціонального підходу до процесу лікування, дозволить швидко і ефективно оздоровити організм, нормалізувати кровообіг і поліпшити склад крові.

Але не слід забувати про те, що застосовувати народні засоби на практиці можна тільки після проведення консультації з лікарем. Обумовлено це тим, що прийом деяких засобів є строго забороненим на тлі наявності будь-яких захворювань і патологій, в числі яких хвороби органів травного тракту.

Засоби для зовнішнього застосування

Мазь для лікування і профілактики захворювань вен можна приготувати самостійно.

Зміцнювати вени можна як за допомогою прийому різних ліків всередину, так і за допомогою використання засобів для зовнішнього застосування. Різні лікувальні склади для компресів, розтирань і примочок допоможуть поліпшити стан вен, нормалізувати кровообіг, а також зменшити або запобігти болючі відчуття, тяжкість і біль, нерідко виникають в області ніг після трудового дня.

До числа найбільш ефективних і дієвих засобів можна віднести наступні:

  1. Трав'яна мазь. Для приготування цього лікувальний і профілактичний засіб необхідно заздалегідь підготувати наступні компоненти: дві столові висушених суцвіть ромашки, така ж кількість трави шавлії, десять столових ложок попередньо висушених і перемелених в порошок горішків каштана кінського. Отриману суміш слід змішати з невеликою кількістю будь-якого нутряного жиру, після чого дати настоятися протягом доби. Готове ліки слід наносити на шкіру в міру необхідності.
  2. Капустяне листя. Зняти хворобливі відчуття і втому допоможуть звичайні капустяне листя. Для цього необхідно трохи розплющити свіже листя, використовуючи для цієї мети звичайну качалку, після чого нанести їх на область ніг і зафіксувати за допомогою бинтів. Тримати такий компрес слід мінімум протягом трьох - чотирьох годин.
  3. Трав'яна настоянка. Процедуру нанесення на вени настоянки на основі рослинної сировини можна проводити як в лікувальних, так і профілактичних цілях. Для того щоб приготувати такі ліки, необхідно перемішати по одній ложці дрібно нарізаних листя золотого вуса, а також висушених трав ромашки і шавлії. Готову суміш залити склянкою якісної горілки і дати настоятися протягом пари тижнів, систематично струшуючи.

Окрім наведених вище методів зняти втому, поліпшити кровообіг і зміцнити судини всього організму допоможуть ванни з лікарськими травами.

Для проведення такої процедури необхідно вилити в теплу ванну один літр насиченого трав'яного настою, приготованого на основі ста грамів будь-якого сировини: ромашки, шавлії, липового цвіту, суцвіть каштана кінського або подорожника. Приймати ванну для досягнення лікувального ефекту необхідно протягом півгодини.

Трав'яні збори, відвари і настої

Домашні ліки на основі рослинної сировини є найефективнішими.

Поліпшити загальне самопочуття, зміцнити вени, підвищити їх еластичність і максимально зменшити ймовірність виникнення різного роду захворювань можуть допомогти, в тому числі, домашні ліки, призначені для прийому всередину.

Необхідно пам'ятати про те, що будь-які ліки, приготоване власноруч, може нести потенційну загрозу для здоров'я, виключити яку можна тільки в тому випадку, якщо дотримуватися всіх правил приготування і подальшого прийому кошти. Крім того, перед початок проведення лікувальних процедур бажано проконсультуватися з лікарем.

У числі найбільш ефективних і дієвих засобів, які допомагають швидко усунути або запобігти проблеми з венами, слід назвати:

  1. Корисний коктейль. На жаль, далеко не всі види коктейлів відрізняються приємними смаковими якостями, проте їх прийом надає на організм виключно благотворну дію. Для того щоб приготувати корисний напій, призначений для зміцнення і очищення судин, слід змішати половину склянки свіжого соку столітника з двома великими томатами, стеблом селери, часточкою лука і парою зубчиків часнику. Компоненти подрібнити і перемішати за допомогою блендера, вживати замість сніданку.

Свіжий селера і помідори - смачні і корисні компоненти для лікувального смузі.

  1. Настоянка золотого вуса. Ефективний засіб, призначений для очищення і зміцнення вен, приймати яке слід курсами. Для того щоб приготувати таку настоянку, слід залити столову ложку дрібно нарізаних листя, а також стебел золотого вуса десятьма столовими ложками медичного спирту, після чого настояти засіб протягом десяти діб. Починати приймати його слід по одній краплі, щодня збільшуючи по одній. На сьому добу, коли загальне число крапель складе сім, слід зменшувати їх кількість до однієї. Перед тим, як пити ліки, слід розбавити його теплою водою. Проводити таке лікування слід не частіше одного - двох разів протягом року.
  2. Відвар ромашки. По одній чайній ложці висушених суцвіть ромашки, трави шавлії і майорану залити холодною водою, після чого прокип'ятити протягом десяти хвилин. Після того, як засіб настоїться протягом декількох годин, слід приймати його тричі в день в кількості столової ложки. Зберігати заздалегідь приготоване ліки рекомендується в холодильнику.

Для приготування ліків можна використовувати як сухі, так і свіжі квіти ромашки.

  1. Настій календули. Висушені суцвіття календули і листя лісового горіха в загальній кількості дві столові ложки слід заварити парою склянок крутого окропу і, помістивши напій в термос, дати настоятися. Приймати отримане ліки слід в кількості однієї третини склянки не менше, ніж тричі на день.
  2. Настій лісового горіха. Для того щоб приготувати такий засіб, необхідно заздалегідь запастися листям і корою лісового горіха. Заготовлене заздалегідь сировину слід ретельно висушити, подрібнити в порошок і зберігати в полотняному мішечку. Для настою необхідно залити чайну ложку приготованого сировини склянкою води, після чого залишити для настоювання. Готове засіб вживати мінімум тричі на день по одній третій частині склянки.

Укріпити і оздоровити вени допоможуть лісові горіхи, представлені на фото.

Вибираючи лікувальні засоби, приготовані самостійно в домашніх умовах, слід пам'ятати про те, що готувати і вживати їх слід в суворій відповідності з інструкціями і рекомендаціями. Порушення таких може привести до негативних наслідків і стати причиною виникнення побічних ефектів, в числі яких, наприклад, головні болі, нудота, алергічні прояви, а також ряд інших.

Також необхідно пам'ятати про те, що зміцнення стінок вен - досить довгий процес, що має на увазі комплексне поєднання засобів для внутрішнього і зовнішнього застосування. Особливо актуальним є дане правило в тому випадку, якщо потрібно не тільки профілактика, але і усунення вже наявних захворювань судин і вен.

Але що робити в тому випадку, якщо заняття спортом є протипоказаними відповідно до стану здоров'я?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: