Статьи

Як стати впевненим у собі людиною

  1. Рада 1 - Не намагайтеся позбутися від сумнівів, живіть з ними!
  2. Рада 2 - Знайте той час, коли віра в себе залишає вас
  3. Рада 3 - Знайте свої сильні сторони
  4. Рада 4 - Не слухайте людей, які кажуть «у вас не вийде»
  5. Рада 5 - коли сумніваєтеся в собі, думайте про «ідеальне я»
  6. Рада 6 - Пам'ятайте, все залежить тільки від вас
  7. Рада 7 - Перестаньте бути параноїком
  8. Рада 8 - Слухайте інших людей
  9. Рада 9 - Позбувайтеся перфекціонізму
  10. Рада 10 - Не бійтеся людей
  11. Рада 11 - Не треба здаватися краще, ніж ви є
  12. Рада 12 - Не будьте занадто скромними
  13. Рада 13 - зображалися Впевненість в Собі
  14. Рада 14 - будьте доброзичливими
  15. Рада 15 - Будьте щирими
  16. Рада 16 - не переоцінювати роль зовнішніх даних
  17. Рада 17 - Чи не бійтеся!
  18. Рада 18 - Допомагайте людям
  19. Рада 19 - Чи не шукаєте кожен раз проблему в собі
  20. Рада 20 - Запитуйте себе: ну і що?
  21. Рада 21 - дотримуйтеся своєї думки
  22. Рада 22 - Вчіться у життя
  23. Рада 23 - розвивайте себе
  24. Рада 24 - приймайте свої недоліки
  25. Рада 25 - Не чекайте, поки з'явитися впевненість - дійте

Читачі мого блогу часто задаю мені питання: «як стати впевненим у собі людиною». У цій статті я відповім на це питання.

Впевненість в собі визначається нашим суб'єктивним сприйняттям себе, своїх можливостей і навичок, нашим психоемоційним станом, нашими переконаннями і внутрішніми установками. Крім цього дане якість спирається на наші дійсні навички та вміння.

Коли ви щось добре вмієте, і, при цьому, реальність вже не раз демонструвала вам, що ви дійсно досягли успіху в цьому навику, їжі для сумнівів в своєму умінні у вас залишається менше.

Якщо у вас ніколи не було проблем у спілкуванні, якщо ви завжди могли чітко формулювати думки, бути цікавим співрозмовником і ви завжди бачили, яке гарне враження справляєте на інших людей, то сумніватися в собі, як у співрозмовнику, вам буде важко.

Але все не завжди так просто. Часто ми не маємо адекватної оцінки наших навичок, і безвідносно того, що ми вміємо, а що не вміємо, ми все одно маємо сумнівів в собі.

Я приведу 25 порад про те, як стати впевненим у собі. Впевненість в собі стосується різних аспектів. По-перше, це впевненість в своїх силах, у своїх можливостях, своїх починаннях. По-друге, це впевненість в собі в процесі спілкування, яка виражається в твердості, наполегливості і відсутності сором'язливості. По-третє, це сприйняття ваших реальних якостей. Розвиваючи ці якості, ви зможете бути в них впевненими.

У своїх радах я торкнуся всіх цих складових. Я не буду ділити поради по критерію їх відношення до цих декількох рівнях впевненості в собі. Адже впевненість у власних силах пов'язана, наприклад, з упевненістю в спілкуванні. Всі ці поради взаємопов'язані і підійдуть людині, яка боїться спілкуватися і людині, яка сумнівається у своїх можливостях або не може відстоювати власну точку зору.

Проте, я постараюся витримати таку лінію: спочатку будуть поради, що стосуються роботи над усуненням сумнівів, потім будуть йти поради, що стосуються впевненості в спілкуванні, а вже потім я буду говорити про придбання якихось особистісних навичок та вмінь.

Рада 1 - Не намагайтеся позбутися від сумнівів, живіть з ними!

Коли я починав писати статті для цього сайту, мене мучило цілої безліч сумнівів: «а раптом у мене не вийде писати, а раптом мої поради нікому не знадобляться, раптом ніхто не буде читати мій сайт, раптом мої думки здадуться дурними і т.д. »

У той же самий час я читав книгу Г. Гессе - Гра в Бісер. І пробудити віру в себе мені допомогла одна фраза з цієї книги. «... його сумніви зовсім не замовкали, він уже знав з власного досвіду, що віра і сумнів нерозривні, що вони обумовлюють один одного, як вдих і видих ...»

Хтось із моїх читачів може подумати, що за цим піде моя фраза: «Я це прочитав, і, на цьому моменті, всі мої сумніви чудесним чином вирішилися!»

Ні, мої сумніви нікуди не зникли. Просто цитата з книги допомогла мені остаточно переконатися в тому, про що я тільки здогадувався. Сумніви, невпевненість закономірні і природні. Вони супроводжують будь-які починання. Від них не завжди можна кудись втекти. Немає нічого страшного в тому факті, що я сумніваюся . Більш того, це нормально, адже я почав робити щось нове, незвичне для себе і амбітне. Тому моя перша задача - це не дозволити сумніву, а просто робити свою справу, не слухаючи голос невпевненості, коли він мені заважає.

Факт полягає в тому, що у великій кількості випадків сумніви є лише емоціями, які не мають нічого спільного з реальністю. Якщо ви думаєте, що у вас щось не вийде, то це не означає, що це у вас це дійсно не вийде, якщо ви докладете всіх зусиль.

Якщо вам здається, що вас не зрозуміють, що над вами будуть сміятися, це не означає, що все буде саме так.

Сумніви і впевненість постійно змінюють один одного. Це явища минущі. Якщо хочете перевірити цю тезу, то згадайте моменти, коли ви в чомусь сумнівалися, а на наступний день були в цьому впевнені, як ніколи. А якщо не згадаєте, то просто поспостерігайте за собою кілька днів, зверніть увагу на те, як впевненість постійно змінює невпевненість. Зазвичай люди більше впевнені в собі з ранку, коли вони сповнені сил, ніж ввечері, коли сили покидають їх.

Впевненість в собі залежить від вашого тонусу, від вашого настрою і навіть від вашого здоров'я. Це просто одне з емоційних станів, яке приходить і йде. Звичайно, це не означає, що ви повинні просто ігнорувати цей стан в кожному випадку. Іноді воно вам про щось може говорити, наприклад, про те, що ви переоцінюєте свої сили. Іноді від нього просто можна позбутися як від перешкоди, внутрішнього обмеження, яке заважає вам добиватися своїх цілей.

Але в інших випадках слід просто перестати слухати цей голос сумніву і діяти. Сумніватися в собі - це нормально, і іноді це навіть допомагає позбутися від великої самовпевненості. Але сумніви не повинні вставати на шляху у всіх ваших починань.

Я хочу сказати, що стати впевненим у собі, це зовсім не означає ніколи не сумніватися в собі. Бути впевненим у собі означає переборювати свої сумніви і страхи!

Якщо ви хочете знати, я до сих пір часто сумніваюся в собі, але хіба я справляю враження невпевненого в собі людини? Якби я зупинявся кожен раз, як стикався з сумнівами, ви б не побачили практично жодної статті на цьому сайті.

Рада 2 - Знайте той час, коли віра в себе залишає вас

Звертайте увагу на те, коли, в яких ситуаціях вас зазвичай терзають сумніви. Якщо ви виявляєте в цьому якусь закономірність, то не надавайте цьому багато значення.

Наприклад, я помітив, що я починаю сильно сумніватися в собі, в своїх починаннях, в своїх словах, в своїх думках перед самим сном, коли починаю засипати. Я вже звик до цього і, коли невпевненість в собі знову мене відвідує, я зустрічаю її як старого знайомого: «ось вони, вечірні сумніви, як зазвичай».

Я не можу сказати, що я повністю ігнорую цей голос, але, якщо я до нього і прислухаюся, я роблю поправку на те, що це звичне для цього часу дня емоційний стан. І якщо я в цей час сумніваюся в тому, що я сказав, це не означає, що я насправді не маю рації.

Навпаки, з ранку я зазвичай впевнений в собі, буває навіть занадто. А вечірні сумніви врівноважують ранкову впевненість, тому і вечірній має сумнів голос я не обділяти увагою, просто роблю поправки.

Вчіться звертати увагу на тимчасову, що приходить природу сумнівів, залежну від вашого поточного стану. Запам'ятайте, в які моменти невпевненість відвідує вас. І якщо це відбувається постійно, і ви бачите в цьому закономірність, знижуйте ці сумніви «в ціні».

Також використовуйте моменти «впевненості в собі» для того, щоб руйнувати свої сумніви. Подумайте про те, в чому ви сумніваєтеся, коли перебуваєте на підйомі бадьорості і сил. Це допоможе вам на щось зважитися.

До речі підписуйтесь на мій Інстаграмм по посиланню нижче. Регулярні корисні пости про саморозвиток, медитації, психології та позбавленні тривоги та панічних атак.

Рада 3 - Знайте свої сильні сторони

Іноді, якщо я стомлений або чимось засмучений, який-небудь один недоброзичливий коментар на сайті може за лічені секунди вбити на деякий час упевненість в тому, що я роблю. (Правда останнім часом це відбувається все рідше і рідше. Чи не коментарі, а невпевненість.)

І в цей момент для мене не важливо, що я за кілька хвилин до цього ні в чому не сумнівався. Також не важливо для мене те, що реальність не раз демонструвала мені правильність того, що я роблю.

Люди схильні переоцінювати значення цього моменту часу і вони екстраполюють свій поточний стан на глобальну перспективу життя. Якщо їм зараз здається, що вони ні на що ні здатні, то вони починають думати, що так було завжди, не дивлячись на всі минулі успіхи.

У такі моменти просто спробуйте поглянути на реальність, на свої дійсні можливості і успіхи, не піддаючись поточному стану. На кшталт «насправді, я можу це і це, я вмію то і то, я вже добився того і цього».

Наприклад, коли я починаю сумніватися в своїх ідеях, я думаю: мій сайт допоміг багатьом людям, про що мені вони вже написали, його регулярно читають і залишають вдячні коментарі, хтось завдяки моїм радам кинув палити і навчився справлятися з депресією , Панічними атаками і т.д.

У такі моменти я не намагаюся похвалити себе, а просто дивлюся на факти, щоб повернути собі адекватне уявлення про реальність.

Рекомендую і вам зупинитися на фактах і більше не сперечатися з самими собою. Якщо ваші сумніви викликані вашим поточним настроєм (втомою, роздратуванням), ви швидше за все не зможете від них позбутися, поки цей стан не пройде.

Тому вашим завданням буде просто переконати себе в тому, що ці сумніви безпідставні і не відносяться до реальності (потрібно поступати з ними також як з нав'язливими думками ).

А якщо ви почнете багато думати про це, то ваш розум, скутий станом стомленості, буде продовжувати сумніватися і приводити вас до невпевненості. Тому просто скажіть собі, що ці сумніви брехня. Спирайтеся на реальність, а не на емоції. Не сильно допомогло? Нічого буває. Тоді просто забудьте про це і не думайте про сумніви. Вони пройдуть разом з вашим поганим настроєм.

Рада 4 - Не слухайте людей, які кажуть «у вас не вийде»

Буває таке, що коли ви в чомусь сумніваєтеся, то діліться своїми планами зі своїми друзями, знайомими людьми. Ви очікуєте отримати від них підтримки в своєму новому починанні, але часто отримуєте тільки стоп-сигнал.

Деякі люди просто не в змозі розвіяти ваші сумніви з тієї причини, що вони дбають про власний психологічний комфорт, а не про вашому щастя.

Ви ж не думаєте, що ви єдиний невпевнений у собі людина, а вас оточують тільки впевнені у власних силах люди? На жаль, більшість людей так і не вирішуються на що-небудь сміливе і самостійне. Їм хочеться вірити в те, що якщо у них щось не вийшло, то і у вас не вийде.

Вони потай бажають вашого неуспіху і навіть чекають його. Тому що ваш успіх може стати живим докором для них, нагадуванням про втрачені можливості.

Уявіть, що ви вирішили відкрити власну справу і радитесь з людиною, який більшу частину життя працює на найманій роботі. Якого ради ви від нього чекаєте? Швидше за все, він скаже, що у вас нічого не вийде (бо не вийшло у нього), що ви ризикуєте і вам не варто йти в цю сферу, а продовжувати жити звичайним життям і ходити на роботу кожен день.

Тому радьтеся про своїх починаннях з тими людьми, які вже досягли якихось успіхів у тій сфері, про яку ви хочете отримати пораду. Беріть приклад з них, а не з тих, у кого нічого не вийшло.

Рада 5 - коли сумніваєтеся в собі, думайте про «ідеальне я»

Буває, наша невпевненість в собі намагається обманним способом видати себе за аргументи здорового глузду. Наприклад, ви боїтеся підійти до дівчини або молодій людині і запросити його або її на побачення.

Ви говорите собі, що не страх вас тримає, а якісь об'єктивні перешкоди. Ви думаєте, що ця людина вам відмовить, що у нього хтось вже є, що ви не в його смаку, і тому немає сенсу кликати його на побачення і витрачати на це свій час.

Але, насправді, ви просто боїтеся і не хочете собі зізнатися у своєму страху, придумуючи виправдання. Як зрозуміти, що вас тримає саме страх?

Сформуйте в своєму розумі образ «ідеального Я», яке нічого не боїться і яке завжди впевнений у собі. Воно є ідеальною копією вас самих. Подумайте, як би воно надійшло на вашому місці? Невже воно навіть не спробувало б домогтися свого?

Але навіть якщо б це «ідеальне Я» вирішилося запросити іншу людину на побачення, то це не означає, що це зобов'язані зробити ви. Ви не ідеальні. Але, коли ви усвідомлюєте, що в ідеальному варіанті потрібно було б відкинути сумніви і діяти, ви усвідомлюєте, що все що вас стримує - це тільки ваш страх і ніяких інших обмежень. Проблема відразу втратить ту складність, яку ви їй присвоїли. З таким розумінням вам буде набагато легше на що то зважитися.

Більш докладно дізнайтеся про метод «ідеального Я» в моїй статті як перейти від думок до дії .

Рада 6 - Пам'ятайте, все залежить тільки від вас

У той час, як вас мучать сумніви: «у мене нічого не вийде», «я ні на що не здатний», «я не зможу і т.д.», пам'ятайте, що все залежить тільки від вашої волі. Ви самі визначаєте, то, вийде у вас щось або не вийде. Як захочете ви та проявіть пильність, то все вийде. А навіть якщо немає, то спробуєте ще.

Ви вільні люди, і ніякі вроджені якості, риси характеру не заважають вам добиватися свого і стати такою людиною, яким ви хочете стати отримавши від життя те, що ви хочете отримати. Вашій волі підпорядковане набагато більше речей, ніж ви самі звикли думати.

Слід перестати бачити обмеження там, де їх немає. Не треба бояться труднощів, просто почніть діяти.

Рада 7 - Перестаньте бути параноїком

Наступні кілька порад торкнутися проблеми невпевненості в собі в спілкуванні.

Про те, що я хочу розповісти в цьому пункті, я вже писав в статті сила прийняття , І тут повторю ще раз. Не думайте, що все люди навколо постійно спостерігають за вами, помічаючи всі ваші недоліки і запам'ятовуючи всі ваші слова. Люди зациклені на своїх проблемах. Велику частину часу вони думають про себе, навіть коли роблять вигляд, що слухають вас.

Тому розслабтеся і заспокойтеся. Немає жодних підстав боятися спілкування або публічних виступів. Люди набагато менше звертають увагу на вас, ніж ви самі про це думаєте.

Рада 8 - Слухайте інших людей

Ця рада я даю в багатьох своїх статтях. Тут я даю його з наступних причин. Якщо ви навчитеся направляти увагу на когось іншого крім самого себе, то ваш розум буде менше здивований тим, щоб боятися можливостей і мучитися від сумнівів. Ви перестанете нескінченно думати про себе, про те, як ви виглядаєте, кажете і що про вас думають.

Ви будете дивитися на інших людей, вести з ними діалог. Ви відволічетеся від своїх страхів і побачите в інших людях багато з того, що в них до цього не помічали. Ви зрозумієте, що між вами і іншими людьми більше спільного, ніж відмінного. І тому не потрібно нікого боятися.

Рада 9 - Позбувайтеся перфекціонізму

Ви не ідеальні. І ніхто не ідеальний. Прийміть це. Тому не варто болісно реагувати на свої помилки і невдачі, які підточують вашу впевненість у собі. Всі помиляються і це нормально.

Тому спокійно ставитеся до своїх помилок. Якщо ви відчуваєте, що зробили щось не так або сказали щось не те, то просто зробіть висновки з цієї ситуації, витягніть урок. Постарайтеся не допускати цієї помилки в майбутньому, замість того, щоб переживати через те, як нерозумно ви себе повели.

Помилятися властиво людям, в цьому немає нічого страшного.

Рада 10 - Не бійтеся людей

Люди, які вас оточують, швидше за все мають безліч недоліків і слабкостей, навіть якщо виглядають дуже впевненими в собі. Не потрібно думати, що, опиняючись в суспільстві, ви стаєте в положенні дрібної рибки, оточеній акулами. Насправді, вас можуть оточувати такі ж лагідні і сумніваються в собі люди, яким ви вважаєте себе. Навіть якщо вони намагаються це приховати.

Не слід боятися людей, особливо якщо вони не можуть заподіяти вам ніякої шкоди. Чи не бійтеся перед начальниками, жінками або чоловіками, колегами. Вони такі ж люди як ви.

Рада 11 - Не треба здаватися краще, ніж ви є

Не слід лізти зі шкіри геть, щоб переконати людей, що ви найрозумніший, витончений, самий ерудований, самий «правильний». Такі спроби, як правило, говорять про невпевненість в якихось своїх якостях. Коли ви не дуже впевнені в своєму розумі, ви намагаєтеся зробити так, щоб в нього повірили інші люди.

Тому, в деяких випадках, марнославство, хвастощі, надмірна напористість в спілкуванні можуть говорити про внутрішні сумніви в собі.

Тому перестаньте хвалитися і прагнути справити враження на кожну людину. Перш за все, вам треба переконати себе, що ви чогось варті. Будьте тими, хто ви є, спілкуючись з іншими людьми.

Рада 12 - Не будьте занадто скромними

Безсумнівно, помірна скромність є чеснотою. Не потрібно здаватися краще, ніж ви є, але гірше, ніж ви є, також не варто здаватися. Все повинно мати межу. Не соромтеся говорити прямо про свої достоїнства, якщо вас про них запитують (наприклад, на співбесіді).

Якщо ви не боїтеся говорити про свої сильні якості, це говорить про вашу впевненість в цих якостях. А, коли інші люди бачать, що ви впевнені в собі, вони стають впевненими в вас. Вони думають: «я бачу, що ця людина в собі не сумнівається, а раз він не сумнівається, то, швидше за все, йому нема в чому сумніватися, і мені теж можна бути в ньому впевненим».

А якщо інші люди хвалять ваші якості, то не бентежачись, приймайте їх компліменти, так, як ніби ви це заслужили. Дякуйте людей за добрі слова на вашу адресу.

Рада 13 - зображалися Впевненість в Собі

Незважаючи на те, що трохи вище в статті я радив бути самим собою і не прикидатися, все таки, я рекомендую зображати впевненість в собі в тих ситуаціях, коли ви відчуваєте брак в цій якості.

По-перше, здаватися впевненим в собі, просто вигідно, з тієї причини, що люди стають самі впевненіше в вас. Фактом є те, що невпевнених у собі людей менше люблять і поважають.

По-друге, коли ви просто вдаєте, що ви впевнені в собі, ви насправді стаєте впевненим в собі. Адже дуже часто почуття невпевненості, сумнівів не мають відношення до ваших дійсним якостям. Це просто емоції, які можна перебороти. І коли ви замість того, щоб йти у них на поводу, намагаєтеся зробити щось інше, ви берете їх під контроль.

Рада 14 - будьте доброзичливими

Більше посміхайтеся, цікавтеся проблемами інших людей, підбадьорюйте їх. Це розташує співрозмовників до вас. А коли ви перебуваєте по відношенню до вас, то вам легше зберігати впевненість в собі.

Рада 15 - Будьте щирими

Не замикайтеся в собі, відкрито говорите про свої погляди і думки, якщо ситуація дозволяє і це не буде порушувати комфорту інших людей.

Раніше, коли я був невпевненим у собі людиною, я постійно щось тримав на умі, не випускаючи з себе. Але це не допомагало мені знайти віру в себе, а зовсім навпаки, тільки сприяло тому, що я її втрачав. В результаті саморозвитку я став дуже відкритим. Мені здається, що для своїх близьких людей я завжди як на долоні.

З одного боку, я впевнений в своїх думках, тому прямо про них говорю. З іншого боку, я не боюся, що мене не зрозуміють або будуть критикувати. Мені не страшно визнати власну неправоту, відмовитися від своїх поглядів, якщо хтось мене переконає.

Мені цікаво дискутувати з людьми на ті теми, які мене турбують, дізнаватися чужу думку, розширюючи свою кругозір.

Коли я говорю про себе вголос, коли я уявляю на загальний суд свої думки, то мені доводиться усувати всі сумніви, раз я це роблю. А така дія допомагає бути більш впевненим у собі, адже я піддаю себе випробуванню можливістю отримати критику і зіткнутися з чужою думкою. Під дією цих факторів розквітає віра в себе!

Не чекайте, коли хтось виллє вам душу перший, щоб відкрити свою душу цієї людини. Зробіть перший крок (правда обставини повинні бути придатними, не потрібно виливати душу без потреби. Починати щирий діалог слід якомога делікатніше, усуваючи всі бар'єри). Будьте відверті зі співрозмовником, і тоді співрозмовник стане відвертий з вами. І коли хтось відкриється назустріч вам, тоді ваша віра в себе зросте!

Рада 16 - не переоцінювати роль зовнішніх даних

Звичайно, зовнішність має якесь значення, але харизма, розум і чарівність - значать незрівнянно більше! 😉

Рада 17 - Чи не бійтеся!

Говоріть чітко. Дивіться в очі співрозмовникам, не робіть зайвих жестів руками. Чи не мисліть пальці, які не колупати губи, не "еееекайте». Просто слідкуйте за собою, за положенням свого тіла, відточуйте свої навички спілкування і тоді, рано чи пізно, це почне у вас виходити.

Позбавляйтеся від сором'язливості , Викиньте з голови всі думки, які заважають вам зважитися на щось важливе. Усуньте внутрішні бар'єри. Просто дійте, переступаючи через страх і невпевненість!

Рада 18 - Допомагайте людям

Якщо люди будуть цінувати вашу допомогу, то вони будуть цінувати ваш досвід, ваші знання і вміння. Вони дадуть відповідь на допомогу вдячністю і підтримкою. Вони повірять в вас. І тоді ви повірите в себе!

Рада 19 - Чи не шукаєте кожен раз проблему в собі

Я завжди говорив про те, що в багатьох ситуаціях потрібно брати відповідальність на себе, а не звалювати її на інших людей або на зовнішні обставини. Але це слід правильно розуміти.

Це означає, що ви самі можете вирішувати то, яким буде ваше життя, а не кидати свою долю на свавілля факторів, вам непідвладних. Я не хотів цим сказати, що проблему слід шукати тільки в собі.

Якщо люди вас не розуміють, не підтримують теми, які ви піднімаєте в розмові, це не завжди означає, що в цьому винні тільки ви. Іноді це є проблемою інших людей, а не вашої.
Є люди, які вас не зможуть зрозуміти. Є люди, які все піднімають на сміх, тому що у них такий характер. Є люди, які завжди все критикують, тому що вони озлоблені на світ.

Не з усіма люди ви зможете знайти спільну мову. Від цього нікуди не дітися. Не потрібно звинувачувати себе в тому, що не є вашою провиною.

Рада 20 - Запитуйте себе: ну і що?

Ця рада я давав в інших статтях. Давайте зроблю це ще раз.

Вам здається, що ви зробили погане враження, ну і що? Яка різниця, що подумають про вас інші люди? Тим більше не варто про це переживати, якщо ви бачите їх перший раз і в подальшому не будете мати з ними багато контактів.

Ви боїтеся, що вам відмовить дівчина, якщо ви її запросите на побачення. Навіть якщо відмовить, ну і що? Яка різниця? Навіщо цього боятися? Який в цьому сенс?

Ви боїтеся свого начальника? Чому ви його боїтеся? Що він вам може зробити? Він така ж людина як ви. Діти в дитячому саду, буває, бояться свого вихователя. Не будьте дитиною.

Вам страшно ходити на співбесіду? Вам страшно просити більшу зарплату? Ви боїтеся, що про вас погано подумають? Чому вас повинно хвилювати те, що про вас подумають? Нехай думають, що хочуть. У вас є свої плани і свої цілі. Якийсь абсурдний страх не повинен вставати на їх шляху.

Якщо так ви привчіть себе задавати такі питання кожен раз, як ви відчуваєте страх і сумніви, ви переконаєтеся в тому, що багато ситуацій не заслуговують того, щоб переживати за їх приводу. Немає ніякого сенсу в тому, щоб боятися людей, які не можуть заподіяти вам ніякої шкоди. Немає ніякого сенсу соромитися себе самого.

Думки інших людей про вас залишаться тільки їх думками. Яка різниця, що відбувається у них в головах?

Читати статтю «Швидкий спосіб наплювати на чужу думку».

Рада 21 - дотримуйтеся своєї думки

Майте тверду позицію і непохитні погляди, щодо якихось речей. Не поспішайте з усіма погоджуватися. Тверда позиція - не означає сліпе впертість на думці. Це також не означає, що завжди потрібно агресивно захищати свою думку, вести довгі безглузді суперечки (хоча, в деяких ситуаціях, захищатися доводиться).

Це означає мати міцну, обгрунтовану, продуману позицію, сукупність власних принципів, яку не зможе похитнути кожен випадковий думку.

Я впевнений в тому, що я роблю правильну справу, підтримуючи цей сайт і наповнюючи його статтями. Я впевнений в тому, що медитація приносить користь, і люди позбавляються багатьох переваг, якщо відмовляються від цієї практики. Я впевнений, що люди самі несуть відповідальність за свої недоліки. Я впевнений в тому, що кожна людина може змінити себе .

Я маю міцні принципи і погляди, на яких ґрунтуються мої слова і дії і тому я впевнений в цих словах і діях. Ця впевненість допомагає мені продовжувати робити те, що я роблю. Іноді її починають затуляти хмари сумнівів, але за цими хмарами завжди можна розгледіти Сонце, тому що воно нікуди не зникає.

Сформуйте свою життєву позицію. Зрозумійте, чого ви хочете від життя. Обміркуйте свої принципи, дотримуйтеся їх, але уникайте впертості, сліпий захопленості і неприйняття чужої думки! Дотримуйтесь баланс між помірним здоровим впертістю і м'якотілість, будьте гнучкими, але твердими, спирайтеся на думку інших людей, але не потрібно залежати від нього!

Сформулюйте свої принципи. Наведу як приклад такий принцип: «якщо проявляти старанність, то все вийде». Усвідомте, то, наскільки ви в цьому принципі впевнені. Міркуйте так: «досвід багатьох людей підтверджує цей принцип. Той хто дійсно до чогось прагне, не здається, тільки той чогось досягає. Отже, я можу бути впевненим в цьому принципі. І не важливо, що говорять інші! Говорити можуть що завгодно! ». Тримайтеся за цей принцип. Іноді його буде затуляти сумнів, тоді знову повертайтеся до вашої внутрішньої впевненості, знову і знову знаходите підтвердження істинності цієї ідеї в життя і в досвіді.

Рада 22 - Вчіться у життя

Вам не обов'язково потрібно відвідувати якісь спеціальні курси з підвищення впевненості в собі. Навіщо це робити, навіщо платити гроші, коли реальність надає безліч приводів розвинути цю якість?

Навіщо вам тренуватися в якихось штучних ситуаціях, коли життя дає вам можливість відточувати ваші навички в ситуаціях реальних?

Впевненість в собі вам потрібна для життя, ось і вчіться у житті!

більше спілкуйтеся , Знайомтеся з іншими людьми, ходите на зустрічі, колективні заходи (краще утримуйтеся від алкоголю, чому - я написав в статті про тверезих вечірках ). Застосовуйте дані мною рекомендації на практиці, стежте за собою, усвідомлюйте свої страх і невпевненість. Спробуйте зрозуміти, в яких речах ви не впевнені і чому. Що ви збираєтеся з цим зробити?

Ходіть на співбесіди - це відмінні безкоштовні уроки ділового спілкування і впевненості в собі. Тільки не забудьте поставити в резюме зарплату вище вашого поточного рівня. Чим вище зарплату ви просите, тим складніше обґрунтувати те, що ви гідні цих грошей. Зате в процесі такого спілкування буде зміцнюватися ваша впевненість в собі.

Побічним ефектом такого тренування може стати те, що ви знайдете для себе більш відповідну роботу за більші гроші. Хіба не заманливо не платити за уроки, а самому отримувати?

Рада 23 - розвивайте себе

Звичайно, дуже складно бути впевненим в своїх якостях, якщо ці якості розвинені слабко. Впевненість в собі повинна спиратися на щось реальне, на ваші дійсні гідності.

Безумовно, сприйняття себе, емоційний настрій - дуже важливі складові впевненості в собі. Людям необхідно перестати принижувати свої достоїнства і вчитися справлятися з сумнівами, про що я писав вище.

Але, на жаль, одного цього не достатньо. Я вважаю, не зовсім правильно штучними способами підвищувати людям самооцінку , Переконуючи їх, що вони краще, ніж вони є насправді. Підвищення віри в себе обов'язково повинно супроводжуватися роботою над собою, саморозвитком, щоб в людині з'явилося те, в чому можна бути впевненим.

Тому розвивайте свої особистісні якості. Тому, як це зробити, присвячений цей блог. Читайте мої статті, намагайтеся застосовувати рекомендації. Розвивайте силу волі , Покращуйте самоконтроль.

Читайте більше книг будь-якої спрямованості: художню літературу, природничі книги, навчальні книги і т.д.

Підвищуйте свої професійні якості. Подумайте про те, чим ви хочете займатися все своє життя . Дотримуйтесь до цієї мети.

Завжди прагніть дізнатися щось нове про цей світ, навчитися якимось навичкам. Коли ви освоюєте якісь вміння, підвищується ваша впевненість в цих уміннях. Адже складно сумніватися в тому, чому ви присвятили стільки часу і що у вас виходить краще за інших.

Подумайте про те, що ви добре вмієте.

Якщо ви будете постійно чогось вчитися, реалізовувати свої вміння на практиці, бачити віддачу своїм діям, то тоді для невпевненості в собі стане набагато менше місця!

Update 22.01.2014: Як я прочитав у книзі гнучке Свідомість , Виявляється люди, які думають, що все їх якості дано від природи і не піддаються зміні, менш упевнені в собі, ніж ті, які вірять в можливість саморозвитку і зростання! Чому так відбувається? Тому що люди з так званої установкою на даність (якості не можна розвинути) вважають, що якщо вони сором'язливі, позбавлені чарівності, і недостатньо розумні, то так буде завжди. Тому вони бояться спілкування, так як воно зайвий раз нагадає їм про їх «невикорінних» недоліки.

Але люди з установкою на зростання (якості можна розвинути) навпаки, не упускають можливості розвинути свої комунікаційні навички і впевненість в собі. Для них сам факт того, що вони не є розумними і впевненими в собі не говорить про те, що так буде завжди. Може їм складно спілкуватися і вірити в себе поки, але все піддається розвитку. Саме тому невдачі не підривають віру цих людей у ​​себе. Вони не бояться випробувань і тільки шукають привід для того, щоб розвинути себе, стати краще!

Чужа критика - не є для них вироком. Вона стає цінною інформацією, яку вони можуть використовувати в цілях саморозвитку. Невдачі перестають бути невдачами, вони стають цінними уроками. Готовність до випробувань і невдач, здорові впертість і непоступливість формують в людях віру в себе! А якщо ви не будете прагнути до розвитку своїх якостей і вважати себе нікчемним людиною, яка ніколи не буде ні на що здатний, ви так і нічого не доб'єтеся і не зможете розвинути впевненість в собі.

Тому ще раз нагадало, будь-які якості можна розвинути! Кожна людина може змінитися! Ви страждаєте невпевненістю в собі не тому що ви «така людина», а тому що ви не доклали жодних зусиль, щоб змінитися!

Рада 24 - приймайте свої недоліки

Я вже говорив про те, що слід знати свої сильні сторони. Але крім цього, потрібно знати свої недоліки. Навіщо? Щоб спокійно ставитися до них і розуміти, над чим вам потрібно попрацювати.

Замість того, щоб думати: «я такий поганий, я нічого не вмію», потрібно міркувати так: «я вмію це, це і те, але я слабий в цьому, це і те. Якісь якості я можу поліпшити, якісь мені взагалі не потрібні, а з якимись з них я не зможу нічого зробити. Це нормально, адже не можна бути ідеальним ».

Складіть список того, що ви вмієте, а що у вас погано виходить. І подумайте над тим, що ви можете в собі поліпшити. Сприймайте ці недоліки не як даність, не як щось незмінне, а як фронт для майбутньої роботи.

Так, ви зараз щось не вмієте, але в майбутньому ситуація може змінитися, завдяки вашим зусиллям. Все у ваших руках. Це розуміння додасть вам зайву впевненість в своїх силах, яка вам зовсім не завадить.

Якщо ви будете вірити в те, що практичні будь-які якості можна розвинути (а це безсумнівно можна) і будете прагнути до цього, то ви перестанете уникати тих життєвих ситуацій, яких ви боялися через невпевненість в собі. Тому що, як я говорив раніше, багато хто з цих життєвих ситуацій є тренуванням ваших особистісних якостей.

У вас погано стоїть справа з комунікаціями? Замість того, щоб уникати спілкування, навпаки, спілкуйтеся! Тільки так ви зможете розвинути свої комунікаційні навички.

Ви боїтеся виступати на публіці, так як думаєте, що це у вас погано виходить? Є тільки один спосіб цього навчитися і, я думаю, ви здогадуєтеся який.

Не уникайте того, чого боїтеся, працюйте над усуненням своїх недоліків, тих властивостей вашої особистості, в яких ви не впевнені. Вчіться новим навичкам і використовуйте ці навички на практиці в самих різних життєвих ситуаціях. Замість того, щоб пасувати перед труднощами, долайте їх, озброївшись бажанням розвиватися. І тоді ви відкриєте набагато більше життєвих можливостей, ніж, якби ви сиділи, просто склавши руки.

Якщо ви чогось не вмієте, сумніваєтеся в якомусь своєму якості, розвивайте його! Навіщо сумувати? Пробуйте, експериментуйте, проявляйте старанність. А якщо щось здійснити неможливо, то, тим більше немає ніякого сенсу про це засмучуватися! Навіщо переживати про те, що ви не зможете змінити? Прийміть це!

Рада 25 - Не чекайте, поки з'явитися впевненість - дійте

Це останній і найважливіший рада. Не потрібно чекати, коли ви не будете відчувати жодних сумнівів і страхів, перш ніж, на що-небудь зважитися. Ви можете безрезультатно прочекати появи цього стану все життя, так і не почавши щось робити.

Сумніви і страхи не підуть. Пам'ятаєте, я казав, що сумніви супроводжують будь-яке сміливе починання. І ви не зможете стати впевненим у собі, поки не почнете переступати через свої страхи, діяти наперекір їм, не звертаючи уваги на свою тривогу і невпевненість.

Ваша мета - не позбутися від страху, а навчитися його ігнорувати! І чим більший контроль ви над ним отримуєте, тим менше він ставати. Тому не чекайте, коли стане легко, дійте зараз, через силу, через невпевненість. Тоді життя з усіма її нестабільністю загартує ваш характер і він стане твердим як алмаз і незламним як тайфун!

Якщо ви хочете знати, я до сих пір часто сумніваюся в собі, але хіба я справляю враження невпевненого в собі людини?
Не сильно допомогло?
Ви ж не думаєте, що ви єдиний невпевнений у собі людина, а вас оточують тільки впевнені у власних силах люди?
Якого ради ви від нього чекаєте?
Як зрозуміти, що вас тримає саме страх?
Подумайте, як би воно надійшло на вашому місці?
Невже воно навіть не спробувало б домогтися свого?
Рада 20 - Запитуйте себе: ну і що?
Вам здається, що ви зробили погане враження, ну і що?
Яка різниця, що подумають про вас інші люди?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: