Статьи

Контактні лінзи. Види контактних лінз: гідрогелю та термопластик. Переваги і недоліки лінз. Кольорові контактні лінзи. Правила носіння контактних лінз

  1. Контактні лінзи. Переваги та недоліки контактних лінз
  2. Контактні лінзи з гідрогелів
  3. Контактні лінзи з термопластика
  4. Кольорові контактні лінзи
  5. Різновиди кольорових контактних лінз
  6. Правила носіння контактних лінз

Контактні лінзи. Переваги та недоліки контактних лінз

сьогодні використання контактних лінз не є чимось дивовижним і незвичайним, для людей з поганим зором це часом єдиний шанс побачити світ не "краєм ока», а оглядово, у всьому його різноманітті.

Якщо вірити історії, то перші контактні лінзи з'явилися приблизно в кінці 19-го століття. Звичайно, це були не ті лінзи, які в достатку представлені сьогодні в аптеках або спеціалізованих клініках, це були так звані жорсткі контактні лінзи. Матеріалом для виготовлення перших контактних лінз було скло. Звичайно, більш ніж за сто років з дня «винаходи» цього дива, і матеріал, і самі лінзи зазнали значних змін. Сьогодні для виготовлення подібних типів лінз використовуються сучасні матеріали, які дозволяють носити подібні лінзи протягом всього дня, до того ж доглядати за жорсткими лінзами набагато простіше, вони практично не викликають алергію. Застосовують їх для корекції далекозорості і короткозорості, при астигматизмі. Звичайно, лінзи такого типу потребують акуратному зверненні, адже їх можна легко подряпати або розколоти.


сьогодні контактні лінзи - це зручний, а головне надійний засіб для корекції зору, лінзи дозволяють компенсувати оптичний дефект зору, дозволяючи отримати якісну «картинку».


В даний час існує величезну різноманітність контактних лінз : Лінзи для корекції зору і для зміни відтінку, кольорові і прозорі, багаторазового використання або «лінзи-одноденки». Але, не можна однозначно сказати про те, що «все лінзи однаково корисні». Поговоримо про їх достоїнства і недоліки.

Більшою популярністю сьогодні користуються контактні лінзи, що виготовляються з гідрогелів і термопластика.


Контактні лінзи з гідрогелів

Група матеріалів - гідрогелю. В даний час 90 відсотків вироблених контактних лінз виготовляються саме з цих матеріалів. Головною перевагою таких лінз є їх властивість утримувати або пропускати вологу, це важливий фактор, що впливає на комфортність використання таких лінз. Ще один плюс лінз з гідрогелю - гладкість і пружність. Гладкі лінзи - відмінно взаємодіють з рогівкою і верхнім століттям, не створюючи почуття «тертя». Пружність цього матеріалу дозволяє мінімізувати механічний вплив на рогівку і склеру. Крім того, до незаперечних переваг контактних одноразових щоденних лінз з гідрогелю можна віднести наступне:

Переваги контактних одноразових щоденних лінз з гідрогелю

  • «Центрування» лінз - не зміщувати
  • швидке звикання до лінз
  • практично зведений до мінімуму ризик інфікування при їх зберіганні і використанні

Недоліки контактних одноразових щоденних лінз з гідрогелю

До недоліків такого типу лінз можна віднести, наприклад, неможливість корекції ними такого дефекту зору, як астигматизм. У цьому випадку більш прийнятним варіантом будуть лінзи з великим терміном служби і великим коефіцієнтом газопроникності.

Контактні лінзи з термопластика

Група матеріалів - термопластик. Мають стабільною пружністю. Відносяться до виду жорстких лінз, міцні і легкі в догляді. Головний недолік - воздухонепроницаемость. До іншим незручностей можна віднести те, що під такими лінзами можуть більшою мірою утворюватися відкладення білка, і вони досить крихкі.

Безперечна перевага цих лінз - це можливість корекції рогівкового астигматизму на кілька діоптрій, а служать такі лінзи довгі місяці. До того ж за рахунок свого розміру (вони більше по діаметру, ніж наприклад, лінзи з гідрогелю), контактні лінзи з термопластика легше знімати і одягати.


Кольорові контактні лінзи

Ось, мабуть, ми і дісталися до суті нашої статті. Від загального - до частковостей. поговоримо про кольорових контактних лінзах . Відразу хочеться повідомити, тим хто «не в темі», кольорові контактні лінзи відрізняються від прозорих тільки наявністю кольору і малюнка. Кольорові лінзи виготовлені таким чином, що фарба ніяк не стикається з рогівкою, тому, всупереч всім поширеній думці, вони абсолютно нешкідливі.

До того ж, сьогодні кольорові контактні лінзи можуть дозволити собі і ті, у кого із зором все в порядку, але дуже хотілося б «підкоригувати» колір очей. В даний час це дуже модний тренд. Термін носіння таких лінз варіюється від 14 днів до півроку, останні досить вигідні за ціною. Неважко порахувати, скільки ви витратите, набуваючи кольорові контактні лінзи з терміном носіння два тижні, але і тут є свій плюс, адже ви можете дозволити міняти колір очей кожні два тижні, а не раз на рік. Вирішувати вам.


Доглядати за кольоровими лінзами необхідно так само, як і за прозорими: знімайте їх на ніч і обробляйте спеціальним дезинфікуючим розчином.

Різновиди кольорових контактних лінз

В даний час «на ринку» контактних кольорових лінз існує кілька їх типів:

  • Кольорові лінзи, які кардинально змінюють колір очей
  • Засоби відтінків - підсилюють природний колір, надаючи йому більш насичений відтінок.

Наприклад, в разі, якщо природа «нагородила» вас темним кольором очей (карі, чорні), то найбільше вам підійдуть саме кольорові контактні лінзи, які здатні змінити колір чорних очей на блакитний або синій. А ось люди зі світлими очима можуть собі дозволити і відтінків і кольорові лінзи, в залежності від того, якого результату вони хочуть досягти. Існують ще й лінзи з різними малюнками, такі прийнятні в основному для карнавалів, до речі, вони так і називаються - карнавальні. Якщо ви любитель епатажу, тоді це те, що вам потрібно. Такі лінзи здатні надати вашим очам особливу неповторність, наприклад, лінзи «смайлик» або «котяче око».

Правила носіння контактних лінз

На закінчення хотілося б вам нагадати, що будь-які лінзи безпечні, в разі їх правильної експлуатації:


  • лінзи вимагають правильного догляду
  • носити лінзи можна тільки рекомендований термін
  • не можна використовувати лінзи з вичерпаним терміном придатності (в разі, купили, забули, пригадали, термін закінчився «вчора»).

Подаруйте собі чітке зір, а оточуючим - погляд своїх розкішних очей!

Автор: Таша Ташірева

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт inmoment.ru обов'язкова!

Краса і здоров'я очей

Повернутися до початку розділу Догляд за обличчям
Повернутися до початку розділу Краса і Здоров'я

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: