Статьи

Як зв'язати шарф англійської гумкою: поради рукодільниця

  1. Способи в'язання гумкою
  2. Техніка в'язання шарфа англійської гумкою
  3. Варіанти англійської гумки
  4. Використання англійської гумки

Англійська гумка є двосторонній узор, який дуже часто використовується при в'язанні теплих шапок і шарфиків. Це досить проста техніка, тому її можуть освоїти навіть початківці умільці. Для оволодіння цим методом досить знання базових прийомів в'язання на спицях.

Англійська гумка дозволяє отримати особливе еластичне полотно, при цьому воно буде досить рихлим. Такі шарфи будуть дуже теплими і зручними для постійної шкарпетки. як зв'язати шарф англійської гумкою? Розглянемо докладніше основні кроки.

Способи в'язання гумкою

Англійська гумка є двосторонній узор, який дуже часто використовується при в'язанні теплих шапок і шарфиків

Французька гумка відрізняється великою об'ємністю

Основна особливість в'язання гумкою - відсутність лицьової та зворотньої сторони, з двох сторін виріб виглядає однаково.

Це одна з причин, по яким саме такий спосіб в'язання використовують саме при в'язанні шарфів.

Існують найрізноманітніші способи в'язання гумкою, проте всі вони будуються на основних чотирьох техніках:

  1. Проста гумка, виконана за схемою 1х1 або 2х2. Це елементарна техніка, при якій рівну кількість однакових петель чергується між собою. При цьому в другому ряду лицьові петлі пров'язуються виворітними і навпаки. В результаті вибудовується простий і гарний візерунок, а отримане полотно стає еластичним.
  2. Французька гумка з гофрованим малюнком. Вона ґрунтується на простій гумці по типу 2х2, проте є важлива відмінність. Повторюваний елемент - 4 петлі, 2 лицьові і 2 виворітні, перший ряд в'язання необхідно закінчити двома лицьовими петлями. Однак є особливість: з другого ряду узор зміщується на одну петлю, тому від простої гумки він відрізняється більшою об'ємністю.
  3. Англійська гумка (інша назва - патентна). Вона виглядає набагато цікавіше, ніж два простих варіанти, навіть при використанні однотонної пряжі виглядати вона буде дуже цікаво. Єдиний мінус цього способу - більший витрата пряжі.
  4. Пишна гумка. За технікою вона нагадує англійську, але виглядає більш об'ємно. У цьому випадку перший ряд пров'язується як звичайна гумка по схемі 1х1, а починаючи з другого ряду на лицьових петлях робоча нитка проводиться через петлю поруч нижче. У цьому випадку верхня петля розпускається і додає узору пишності.

Всі види гумки нескладно освоїти умільцям, які мають хоча б базові навички роботи зі спицями. Надалі буде потрібно тільки терпіння і увагу при пров'язуванні петель.

Техніка в'язання шарфа англійської гумкою

Мінусом англійської гумки є велика витрата пряжі

Щоб зв'язати шарф англійської гумкою, будуть потрібні довгі спиці, пряжа одного або двох тонів на вибір, в'язальний гачок і вимірювальна стрічка. Номер спиць залежить від товщини пряжі, важливо підібрати максимально зручний інструмент.

Перший етап роботи - визначення ширини виробу. Початківцям варто для цього зв'язати один або два ряди простий хусткової в'язкою для досягнення необхідної ширини, а потім порахувати кількість петель в одному ряду або кількість петель в одному сантиметрі, щоб помножити цю кількість на необхідну ширину вироби.

Орієнтовна довжина шарфа - від півтора до двох метрів, зазвичай на такий виріб йде близько 400 грамів пряжі. Після визначення довжини і ширини майбутнього шарфа можна приступати безпосередньо до в'язання. Для цього необхідні наступні дії:

  • На спиці набирається необхідна кількість петель: їх число повинне бути кратним трьом, крім того, будуть потрібні ще дві кромок петлі.
  • У першому ряду знімається перша петля, потім одна петля пров'язується як лицьова, після чого необхідно зробити накид і зняти ще одну петлю. Аналогічним способом ряд пров'язується до самого кінця. Остання петля в першому ряду повинна бути лицьовій.
  • У наступному ряду перша петля знімається, після чого необхідно виконати наступні дії. Де петля була з накидом, вона пров'язується в одну, а де була одна лицьова, потрібно зробити накид і зняти петлю. За таким малюнку ряд пров'язується до кінця, він не стосується останньої кромочной петлі.
  • При подальшому в'язанні перший і другий ряд продовжують чергуватися до самого кінця аналогічним чином. Після цього виріб акуратно закривається, хвостик нитки потрібно акуратно відрізати і заправити. Для прикраси шарф можна забезпечити великими кистями.

Дуже цікаво виглядають вироби, для яких використовувалася пряжа двох або трьох кольорів, якi чергуються. Смугастий шарфик можна пов'язати відповідно до кольору куртки і шапки, він стане частиною єдиного гармонійного ансамблю на холодний сезон .

Для в'язання широкого шарфа можна скористатися круговими спицями.

Варіанти англійської гумки

Подвійна технологія застосовується при в'язанні дитячих речей

Крім класичного варіанту малюнка розрізняють подвійну і неправдиву англійську гумку - ці різновиди допомагають урізноманітнити малюнок і створити більш оригінальний виріб.

Подвійна техніка в'язки застосовується при в'язанні дитячих речей, її також використовують для тонких палантинів. Вона має такі особливості:

  • Перший ряд пров'язується за схемою звичайної гумки 2х2.
  • Другий ряд: Особові пров'язують лицьовими з нижнього ряду, після чого потрібно зробити 2 виворітні петлі.
  • В результаті створюється більший і об'ємний малюнок, особливо цікаво він буде виглядати при поєднанні двох різних колірних відтінків.
  • Також існує спрощена англійська резинка, яку іноді називають помилковою. Вона отримала популярність завдяки економії пряжі: на виріб буде потрібно менша витрата, а саме полотно виявиться більш ажурним. В'яжеться вона за наступною схемою: перший ряд пров'язується тільки лицьовими петлями, після чого в другому ряду після кромок петель потрібно зробити зворотний накид, потім зняти одну петлю на спицю і пров'язати дві лицьові. Таку техніку освоїти трохи важче, проте з часом вона може здатися значно простіший, ніж класична англійська резинка.
  • І подвійна, і помилкова гумка дають рівний двосторонній малюнок, при уважному підборі відтінків можна самостійно зв'язати красиве і оригінальне виріб будь-якого розміру.

Використання англійської гумки

Англійської гумкою в'яжуть шарфи

Англійська гумка отримала популярність завдяки простоті техніки і її широким можливостям використання.

Вона застосовується для створення основного візерунка на рукавицях, шарфах і шапках, також її застосовують при в'язанні спортивних пуловерів і джемперів.

Крім виготовлення предметів одягу, ця техніка застосовується при створенні елементів інтер'єрного декору: з її допомогою виготовляються накидки на диванні подушки, накидки для чайників і багато іншого.

Двосторонній рисунок забезпечує естетичний вигляд виробу і зовні, і всередині. Це дозволяє створювати речі з нестандартним дизайном, наприклад, двосторонню шапку. Особливо цікаво виглядає техніка, при якій виріб зовні і всередині виходить різного кольору.

При зміні клубка потрібно стежити за кольором крайней петлі: вона показує, якого кольору пряжу потрібно використовувати. Як правило, для лицьової сторони вибирається світлий відтінок, а для вивороту - темний.

Важлива умова тривалого користування: шарф, пов'язаний в такій техніці, не обов'язково робити довгим, так як з часом він значно витягнеться. Чим складніше візерунок, тим більше пряжі на нього йде, тому дуже важливий точний розрахунок. Бажано придбати пряжу з невеликим запасом, інакше виріб може виявитися незакінченим.

Техніка англійської гумки дозволить урізноманітнити навички в'язання і створювати красиві речі без вивчення складних схем і незвичних технік. Освоїти гумку під силу кожній умільці, для цього буде потрібно лише якісна пряжа і трохи терпіння.

Як в'язати англійську гумку підкаже пізнавальний відеоматеріал:

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: