Статьи

мерія Парижа

  1. Мерія Парижа 70-х років 20-го століття

У цій статті ми б хотіли розповісти про таку видатну пам'ятки як мерія Парижа - Готель де Віль. Якщо ви тільки плануєте поїздку в столицю Франції, то це оповідання вам допоможе зорієнтуватися.

Вийшовши з метро Готель де Віль, Ви потрапите на вулицю Рю де Ріволі. Вулиця бере свій початок від площі Згоди і, закінчуючись у площі Бастилії, переходить у вулицю Сент-Антуан. З давніх часів вулиця змінювала свою назву безліч разів, часом навіть кожну ділянку її називався по-своєму. За часів Наполеона вулицю зробили максимально прямий і дали назву на честь перемоги Наполеона під Ріволі в Італії в 1707 році. Вже тоді вона стала однією з головних вулиць столиці.

Справа Ви бачите площа Готель де Віль. В середину 11 століття площа тут на березі Сени була великим пустирем, усипаним піском. Тут французькі купці створили порт, назвавши його Greve, що означає пісок. І вже з початку 12 століття площа стала зватися Гревской. У ті часи люди приходили сюди в пошуках випадкових заробітків на навантаженні або розвантаженні суден. Трохи пізніше синонімом словосполучення «aller à la Grève» (йти на Гревскую) стало поняття страйкувати, зараз слово «la grève» все ще означає страйк.

У 1141 році Товариством паризьких річковиків був створений порт і великий ринок. Згодом стали з'являтися окремі причали, такі, як Хлібний, Винний, Вугільний тощо., І місце набуло значення головного торгового порту. Але більшу славу цієї площі принесли інші події, які відбувалися з протягом п'ятисот років з початку 14 століття, а саме - публічні страти. На страті приходили подивитися натовпи людей різних станів. Щоб побачити страту, люди були готові платити гроші за місце в будинках з вихідними на площу вікнами.

Величний палац, який займає центральне місце на площі, побудований в епоху неоренесансу - Ратуша Готель де Віль Париж. Зверніть увагу на фотографії. Назва комплексу будівель перекладається як «Міський особняк». Ще в 1357 році цей будинок було відведено під міське самоврядування. Після революції 1789 року будівля стала мерією Парижа. З появою ратуші площа також була перейменована і стала площею Готель де Віль.

З появою ратуші площа також була перейменована і стала площею Готель де Віль

Будівництво Ратуші тривало 95 років (з 1533 по 1628 роки), і було закінчено за часів правління Людовика XIII. Проект належав італійському архітекторові Доменіко да Кортоне. До 19 століття зовнішній вигляд будівлі не мав ніяких змін. А за часів правління Наполеона Мерія Парижа була розширена. Але в 1871 в Ратуші сталася пожежа, який залишив від будівлі лише кам'яні стіни, знищивши також і міський архів, і бібліотеку. Вже через три роки архітектори Теодор Баллю і Едуард Деперт почали відновлювальні роботи. Початковий екстер'єр будівлі був відновлений в більшій мірі і зберігся до наших часів, чого не скажеш про внутрішні оздоблення. Інтер'єр будівлі зазнав великих змін, але не втратив своєї розкоші.

Мерія Парижа 70-х років 20-го століття

Мерія Парижа 70-х років 20-го століття

Нині фасад Готель де Віль має довжину в 110 метрів. Численні статуї, які прикрашають фасад будівлі, є скульптурами великих людей, які відіграли значну роль в історії міста, наприклад, таких, як художник Делакруа, кардинал Рішельє і ін.

80-і роки 20 століття принесли деякі зміни на площі. Тут були споруджені фонтани, а площа перетворилася на пішохідну зону. А зараз кожен рік тут влаштовують безкоштовний каток.

Відмінним помічників в вашому подорожі стане наш аудіогід по Парижу - додаток для iPhone і iPad YARVITTO. Це екскурсовод, путівник і оффлайн карта. Під час екскурсії-інтернет не потрібен!

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: