Статьи

Мішечки для винограду від ос з захисної сітки своїми руками

  1. Необхідність захисту врожаю
  2. З чого виготовляється
  3. особливості застосування
  4. ефективність методу
  5. Як зробити мішок самому

Мішечки від ос для винограду роблять з тонкої москітної сітки різного розміру. Засіб захищає грона від нападів комах, птахів, не заважає дозріванню ягід. Затягуються спеціальними кріпленнями вгорі. Надягають на кожну гроно винограду окремо. У продажу є широкий асортимент продукції різних розмірів, забарвлень. Чи не складає труднощів зробити мішечки своїми руками.

Необхідність захисту врожаю

оси починають проявляти активність ще ранньою весною, але стають помітними для людини влітку. Виноградник з соковитими ягодами комахи відчувають за кілька кілометрів. Оси проколюють ягоду, висмоктують соки. Мають особливість не виїдати повністю одну, а надкушувати кілька.

На замітку!

Десяток ос здатний завдати істотної шкоди цілій плантації винограду. оскільки громадські комахи передають знаки один одному, за кілька днів в саду побуває цілий рій.

Пошкоджена ягода починає псуватися, гнити. За відсутності належної реакції з боку людини виноград втрачає товарний вигляд, якість, істотно знизиться врожайність. Використовувати інсектициди на вже сформованих гронах забороняється, розвішування пасток не дає 100% результату захисту. Один з найкращих варіантів - захисна сітка для винограду від ос.

З чого виготовляється

Продукцію випускають багато фірм, але товар мало чим відрізняється між собою. Роблять з сучасного тонкого, але міцного поліпропілену. Безпечний матеріал, екологічно чистий, з високими функціональними можливостями. Чи не промокає під дощем, не плавиться під гарячим промінням сонця. При належному використанні, дбайливе зберіганні прослужить кілька років.

При належному використанні, дбайливе зберіганні прослужить кілька років

Мішечки від ос для винограду

На замітку!

Сітки від ос добре пропускають повітря, не заважають природному дозріванню ягід винограду. Захищають від негативного впливу ультрафіолету, розсіюючи промені. Розмір підбирається індивідуально в залежності від сорту винограду, розміру - 1, 2, 3, 5, 10 кг.

особливості застосування

Захист винограду мішечками - один з найефективніших методів, що не вимагає спеціальної підготовки, навичок. Сіточка накидається на кожну гроно. Затягується вгорі спеціальними зажимами. Це може бути прутик, гнучка дріт, шнур.

Надягають мішечки, коли ягоди починають набирати цукор, стають привабливими для ос. Для кожного сорту винограду термін свій, тому потрібно стежити за станом грон. Мішок від ос і птахів повинен бути ширшим і довшим грон, щоб комахи не змогли дістатися до ягід, плуталися в дрібнопористої сітці.

На замітку!

Зверху кріплять до лози, щоб мішечок НЕ сповз. Надягають в напрямку знизу вгору. Враховують середній розмір грон в сформованому вигляді. Завжди повинен залишатися запас. Якщо мішок стане тісним, оси спокійно доберуться через осередки до ягодам.

ефективність методу

Нескладне пристосування захищає виноград, покращує умови для дозрівання, протистоїть гниттю. Безперечною перевагою є абсолютна безпека для людини, оточення. Мішки від ос зручно використовувати, є можливість застосовувати кілька сезонів.

Мішки від ос зручно використовувати, є можливість застосовувати кілька сезонів

Мішечки від ос для винограду

На замітку!

Захисний метод більше підходить для невеликих плантацій площею в 40 кв. м. Одягти сітку потрібно на кожну гроно, що вимагає певних зусиль, витрат часу. Використовувати мішечки на великих виноградниках накладно з фінансової точки зору. Упаковка з 50 штук в середньому коштує 600 руб. Деякі виходять з положення, шиють захисну конструкцію своїми руками.

Як зробити мішок самому

Найбільш зручним матеріалом виступає капронова сітка. Купують в господарському магазині або відділі тканин. Інші підручні матеріали - тюль, москітна сітка, капронові колготи, міцне біле агроволокно.

Зшити мішечки можна вручну або скористатися швейною машинкою:

  1. Вирізують клапоть потрібного розміру - в середньому 35 * 25 см.
  2. Змайструвати пакетик дуже просто. Складається, зшивається, одна сторона повинна залишатися не прошита, туди протягують мотузку або шнур, щоб затягувати мішок, підв'язувати до лози.

Скільки часу це займе, залежить від потрібної кількості готового виробу.

Довше прослужать мішечки від ос з міцного агроволокна, капронової сітки, купленої в магазині, москітної сітки, тюлі. Старих колгот вистачає на один сезон, вони менш ефективні, використовуються в безвихідній ситуації.

Важливо!

Не рекомендується шити з марлі, оскільки після дощу вона бгають, прилипає, викликає гниття ягід.

Що ж стосується трудомісткості, фінансових витрат - мішечки своїми руками не набагато дешевше, але потрібен час для їх виготовлення. Вигідніше купити готові, але вибір робить сам виноградар, що зручніше для нього. При правильному використанні вистачить на кілька років. Продається продукція в спеціалізованих магазинах, є можливість замовити через інтернет.

(1 оцінка, середнє 5 з 5)

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: