Статьи

Рамки-вкладиші: розумні іграшки для раннього розвитку - читати статтю в Ігромагазіне

Рамка-вкладиш

являє собою горизонтальний планшет з вирізаними в ньому фігурками. Дитині належить навчитися являє собою горизонтальний планшет з вирізаними в ньому фігурками витягувати елементи з різними зображеннями і картинками з рамки, а потім - знаходити для кожного з них відповідне місце. Подібні іграшки з'явилися вперше завдяки Марії Монтессорі - знаменитому педагогу і автору ефективних розвиваючих методик. Саме вона звернула увагу на особливий інтерес однорічних малюків до підбору деталей і предметів за кольором, формою і розміром.

Гра з рамками-вкладишами буде особливо цікавою і продуктивною для дітей у віці від 8 місяців і до 2-5 років. Виймаючи вкладиші з дощечки і намагаючись вставити їх назад, малюки розвивають своє логічне мислення, навички класифікації предметів і орієнтації на площині, формують здатність впізнавати фігуру по її силуету, покращують дрібну моторику і цілісне сприйняття. У захоплюючій грі з рамками-вкладишами діти отримують і закріплюють інформацію про квіти і формах, предмети і явища навколишнього світу, отримують стимул до посилення і розширення сфери пізнавальних інтересів.
Різновиди рамок-вкладишів
Сучасні виробники пропонують безліч найрізноманітніших іграшок з даної серії.


1. Серед усього багатого асортиментного ряду можна виділити дві основні їх різновиди:
Картинки-вкладиші: їх особливість - в тому, що дитина бачить на горизонтальній площині не просто набір фігурок, а цілісну картинку, деякі частини якої можна витягнути, а потім - вставити назад подібно пазлу. Зробити він це може, спираючись не тільки на форму силуетів деталей, але і - знаходячи відповідність із смисловим навантаженням зображення.
Власне рамки-вкладиші: тут цілісної картинки немає і малюк буде здогадуватися про те, куди потрібно помістити той чи інший фрагмент виключно по контурах виїмок. Вкладиші можуть бути оснащені маленькими власниками, які полегшують гру з ними, або - не містити таких. Ручка-тримач потрібна не стільки для зручності, скільки - для підготовки дитячих пальчиків до маніпуляцій з письмовим приладдям. Використовуючи будь-який з варіантів рамки-вкладиша (з ручкою або без), дитина отримує можливість значно поліпшити рухливість пальців і дрібну моторику.

2. Матеріал, з якого виготовляються рамки-вкладиші, також відчутно різниться.
2 Дуже затребувані і зручні дерев'яні іграшки подібного роду: вони не тільки яскраві і привабливі, але і - екологічні, натуральні і приємні на дотик.
Не менш актуальні рамки-вкладиші з щільного картону або м'яких, але міцних сучасних матеріалів.

3. Тематика рамок-вкладишів відповідає особливостям розвитку пізнавальної сфери дітей раннього віку. Це - тварини і рослини, професії і частини тіла, транспорт і меблі, одяг і посуд, цифри, букви або прості геометричні фігури. Виробники роблять все для того, щоб заняття з цими іграшками збагачували кругозір малюка і поповнювали його знання про навколишній світ.
Як правильно організувати гру з рамками-вкладишами
Найочевидніше завдання дитині повинно містити пропозицію знайти потрібні вкладиші до рамкам-виїмок. Дітям дуже подобається сам процес пошуку правильного рішення, який постає перед ними в формі захоплюючої гри. Найпростіші рамки-вкладиші можна запропонувати вже восьмимісячним малюкам: нехай це будуть великі яскраві фігури з чіткими контурами, а в міру дорослішання вашого малюка давайте йому рамки з більш складними і різноманітними силуетами. Після двох років розвиток психічних функцій дитини таке, що він цілком може впоратися не тільки з монолітними вкладишами, а й - з деталями, що складаються з двох або трьох частин.

Покажіть малюкові, що потрібно робити - на своєму прикладі: витягніть і вставте назад один з вкладишів, повторіть кілька разів цю дію, щоб малюк краще запам'ятав його Покажіть малюкові, що потрібно робити - на своєму прикладі: витягніть і вставте назад один з вкладишів, повторіть кілька разів цю дію, щоб малюк краще запам'ятав його. Спробуйте вкласти вкладиш в «чуже» отвір, показавши, тим самим, що для кожної фігурки існує єдино правильна виїмка. У разі складових вкладишів зверніть увагу дитини на те, що перед пошуком отвори потрібно зрозуміти, як скласти ціле зі шматочків.

Деталі-вставки можна використовувати і в інших іграх:
Коли малюк навчиться впевнено тримати ручку і олівець, можна запропонувати йому обвести контури вкладишів і виїмок на папері і розфарбувати їх різними кольорами. Нехай він спробує поєднати кілька таких обведених контурів в більш складній фігурі: наприклад, три кола, обведені поруч, можуть стати сніговиком, а з квадрата і трикутника вийде чудовий будиночок.

Стимулюйте дитину до прояву фантазії і уяви - це благотворно позначиться на загальному розвитку розумових функцій і творчих здібностей.

Витягніть вкладиші і попросіть дитину, попередньо заплющивши очі, визначити ту чи іншу фігурку на дотик. Така гра дуже добре розвиває тактильну чутливість і образне мислення.
Коли дитина з легкість буде знаходити вірне розташування для кожної фігури, запропонуйте йому спробувати зробити це з закритими очима, керуючись лише тактильними відчуттями.
У процесі ігрової взаємодії більше розмовляйте з дитиною, називайте зображені на картинках предмети, просите його повторити назви, задавайте питання і не забувайте хвалити малюка за правильні рішення і відповіді, адже тільки впевненість в своїх силах дозволить дитині сформувати адекватну самооцінку.
Частіше займайтеся з малюком, грайте в розумні розвиваючі ігри: це дозволить сформувати будинку позитивну сферу довірчого емоційного спілкування і підготує дитину до отримання нових навичок.
На сайті igromagazin.ru ви знайдете рамки і картинки-вкладиші найрізноманітнішої тематики від кращих виробників. У виборі цієї розвиваючої іграшки орієнтуйтеся не тільки на актуальність і відповідність віку, але також-на коло інтересів і переваг самої дитини.

Замовити і купити рамки-вкладиші >>

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: