Статьи

Як визначити жорсткість води для посудомийної машини

  1. Жорстка вода: як вона впливає на посудомийку
  2. Визначаємо жорсткість води
  3. Що робити після вимірів, як пом'якшити воду?

Для посудомийної машини також як і для пральної дуже важливою умовою результату миття є жорсткість водопровідної води Для посудомийної машини також як і для пральної дуже важливою умовою результату миття є жорсткість водопровідної води. Виробники таблеток і порошків для миття посуду запевняють, що вони пом'якшують воду, але на практиці це не завжди підтверджується. Справа в тому, що жорсткість води в різних містах країни може відрізнятися, і одних таблеток в боротьбі з цим може не вистачити. Про те, як дізнатися жорсткість води і як її пом'якшити для посудомийної машини, про це і буде наша розповідь.

Жорстка вода: як вона впливає на посудомийку

Воду називають жорсткою або м'якою в залежності від хімічного складу води. Висока концентрація солей кальцію і магнію свідчить про те, що вода жорстка. При цьому в хімії є такі поняття, як «тимчасова» і «постійна» жорсткість води. Наявність у воді солей кальцію і магнію - це як раз тимчасова жорсткість, оскільки при нагріванні ці карбонати розпадаються і перетворюються в осад.

Постійна жорсткість характеризується присутністю у воді фосфатів, нітритів, сульфатів і силікатів натрію і кальцію. Ці сполуки при нагріванні води не розпадаються і присутні постійно.

Важливо! Ступінь жорсткості води залежить від грунтового складу регіону. Чим більше вапняних порід в грунті, тим більше буде жорсткість води.

Присутність всіх перерахованих речовин у воді негативно позначається на роботі водонагрівальних приладів: чайників, пральних і посудомийних машин. Чим більше жорсткість води тим, більше утворюється осаду при нагріванні води, тим швидше нагрівальний елемент може виходити з ладу. Саме тому в сучасні посудомийні машини в якості пом'якшувача води стали ставити ионообменник, всередині якого смола притягує іони кальцію і магнію, роблячи воду м'якше.

Однак з часом здатність смоли пом'якшувати воду знижується і якщо її не відновити, то ионообменник вийде з ладу, а посудомийна машина перестане мити посуд. Виправить ситуацію тільки заміна агрегату. Щоб цього не допустити, необхідно заміряти твердість води, зробити це можна навіть в домашніх умовах.

Визначаємо жорсткість води

Способів визначити жорсткість води кілька, деякі з них засновані на життєвому досвіді, інші більш точні і достовірні. Перерахуємо їх: Способів визначити жорсткість води кілька, деякі з них засновані на життєвому досвіді, інші більш точні і достовірні

  1. Порівнюємо масу. Спосіб полягає в тому, що потрібно порівняти масу води з різних джерел. Дві ємності однакового обсягу заповнюються різної водою і зважуються. Чим менше виявляється маса води, тим вона м'якша. Можливо, це допомагає зрозуміти яка жорсткість води, але для посудомийної машини спосіб не підходить.
  2. Визначаємо ступінь милкості. Досить взяти звичайне господарське мило, змочити у воді і намилити руки. Якщо легко утворюється піна і важко змивається, то вода м'яка. У жорсткій воді мило піниться насилу. Цей спосіб також суб'єктивний.
  3. Швидкість утворення накипу. Ще один показник, за яким люди визначають жорсткість води. Якщо в чайнику дуже швидко накопичується осад і накип, значить вода жорстка.
  4. Каламутність води. Зрозуміти жорстка вода чи ні, можна по каламутності води, для цього її набирають у прозору пляшку і прибирають її на 2 доби в темне місце. Якщо за цей час утворилася муть і плівка на стінках, то вода жорстка.
  5. Використовуємо тест смужки. Такі смужки дозволяють визначити більш точно жорсткість води. У деяких посудомийних машинах марки Bosch і Miele смужки йдуть в комплектації з машиною. Одні смужки просочені спеціальним складом, досить опустити таку смужку в воду на 1 секунду, а потім порівняти результат прояви кольору на смужці з таблицею, наприклад, представленої нижче.

    Тестові смужки від фірми «Біосенсор Аква» працюють трохи по-іншому. Після перебування такої смужки в воді 2-3 секунди, потрібно почекати 60 секунд і тільки потім, порівнявши з кольоровою шкалою на упаковці, визначити жорсткість води. Виглядає шкала так:

    Є ще й такі смужки, при використанні яких потрібні спеціальні реагенти. Невелика кількість води наливають в стакан і опускають смужку, а потім по чуть-чуть починають додавати у воду реагент. Коли на тест смужці проявиться колір, по таблиці визначають жорсткість води. З такими смужками йде докладна інструкція із застосування, тому не полінуйтеся її прочитати.

    До відома! Спосіб з тест смужками найоптимальніший для домашніх умов, коштують вони не дорого і точність набагато вище, ніж при визначенні жорсткості вище описаними способами.

  6. Вимірюємо жорсткість за допомогою TDS-метра. З таким приладом можна дізнатися точний показник рівня жорсткості води в крані. Однак прилад коштує досить дорого. Якщо вас це не бентежить, можете обзавестися таким помічником.

Що робити після вимірів, як пом'якшити воду?

Після того як ви з'ясуєте жорсткість води в своєму будинку, потрібно подумати про її пом'якшення, адже занадто жорстку воду не тільки в посудомийку НЕ заллєш, а й пити не будеш. Як же захистити посудомийку? Перш за все, не забуваємо вчасно насипати регенеруючу сіль в відсік посудомийної машини на дні камери. Дуже важливо при цьому швидкість споживання солі.

Для цього визначаємо значення витрати по таблиці, яка є в інструкції. Пропонуємо приклад таблиці жорсткості води для посудомийної машини Bosch.
Для цього визначаємо значення витрати по таблиці, яка є в інструкції

Важливо! Комбіновані таблетки при жорсткій воді не замінять сіль, так як вода проходить через ионообменник, то при відсутності солі він просто вийде з ладу, доведеться здавати машину в ремонт.

Ще один спосіб пом'якшити воду для посудомийної машини, це встановити на подачу води фільтр, наприклад, поліфосфатний фільтр. Головне не забувати вчасно його чистити. Інакше в один прекрасний момент машина видасть коди помилки і припинить мийку.

Таким чином, визначити жорсткість води будинки зовсім нескладно. Не варто цим нехтувати, це допоможе вам уберегти посудомийну машину від поломки, а також оптимізувати витрати солі. Крім того, ви напевно помітите зміни в якості миття посуду, зникнуть патьоки і наліт.

Що робити після вимірів, як пом'якшити воду?
Як же захистити посудомийку?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: