Статьи

Нейромаркетинг: зображення очей на сайті

  1. сучасність
  2. Що все це означає для інтернет-маркетолога?
  3. лимбальной кільце

Ми всі знаємо про те, яку колосальну роль відіграє погляд в наших взаєминах з іншими людьми. Дуже часто саме очі дають нам зрозуміти, чого варто очікувати від окремо взятої людини і як до нього потрібно ставитися. Звичайно, маркетологи також усвідомлюють всю важливість і ефективність коммуніцірованія з аудиторією через очі і їх властивості.

Практично будь-яка рекламна кампанія так чи інакше містить образи людей, які в більшості випадків покликані викликати у потенційного клієнта довіру, співпереживання, симпатію і інші позитивні емоції. На переконливість рекламних образів впливає безліч різноманітних причин і факторів, але один з найважливіших - це, безумовно, погляд і очі людини, зображеного на Лендінзі, брошурі або білборді.

Також, як і при спілкуванні з людьми вживу, при спостереженні за статичними рекламними образами ми в першу чергу «зчитуємо» очі - до цього ставиться як напрям погляду зображеної людини, так і більш неочевидні властивості його очей.

Про перший, а саме про управління поглядом користувача за допомогою погляду моделі, зображеної на картинці, ми вже говорили в статті, присвяченій айтрекінгу , А в матеріалі про вплив зображень на конверсію ми згадували природну схильність користувача звертати увагу перш за все на обличчя. У сьогоднішній статті ми продовжимо вивчати вплив очей на успіх наших проектів, звернувшись до таких цікавих галузей знань як біометріка і нейромаркетінг.

Отже, про силу погляду ми вже знаємо якщо не все, то дуже багато чого. Але що якщо піти ще далі і почати вивчати вплив зіниць на людські взаємини? Так, розмір зіниць безпосередньо впливає на емоції і відчуття людей, що спілкуються один з одним людей - те ж саме справедливо і для умовного «спілкування» користувача з зображенням людини.

Зв'язок розміру зіниць і почуттів, що викликаються ними, підтверджена численними дослідженнями. Незважаючи на те, що так званий нейромаркетінг це порівняно молода дисципліна, перші дослідження зміни розміру зіниці в контексті маркетингу проводилися ще в 70-х роках минулого століття. І, до речі, отримали назву пупіллометрія (лат. Pupilla - зіниця; грец. Metreo - вимірювати).

Вчені, які досліджували зміна біометричних показників людини при перегляді реклами, виявили, що зацікавленість безпосередньо пов'язана з розміром зіниць. Приблизно в той же час стало зрозуміло, що зіниці мають властивість розширюватися в тих випадках, коли їх власник чимось зацікавлений і зосереджений на об'єкті свого інтересу.

Крім того, явно простежувалася зв'язок між сексуальним потягом і розширенням зіниці. Так чи інакше, при всій очевидності ситуації, в той час пупіллометрія ще не отримала такого розвитку в маркетингу - на це вплинуло, багато в чому, відсутність в арсеналі вчених і маркетологів тих інструментів, які є в розпорядженні сучасного нейромаркетінга.

сучасність

Дослідники з Дармутского коледжу внесли ясність в фізіологічні аспекти, пов'язані з розширенням зіниці. Виявляється, за реакцію на розширення зіниць відповідає мигдалеподібне тіло - той самий ділянку мозку, який керує нашими емоціями, переживаннями і страхами.

Крім чистої фізіології, вчені також досліджували вплив розмірів зіниці на поведінкові реакції учасників дослідження. В ході тесту на довіру до віртуального партнера, учасники ставилися з великою довірою до тих образів, чиї зіниці були розширені, і навпаки - не поспішали довіряти персонажам з маленькими зіницями.

Не менш цікаво, в ході такого віртуального спілкування зіниці учасників дослідження негайно брали розмір зіниць зображеного партнера.

Якому з зображень ви б швидше довірилися? Переважна більшість відчуває довіру по відношенню до особи, зображеному на фото A, в той час як особа на зображенні B не дуже до себе розташовує.

Таким чином, ми отримали переконливе підтвердження того, наскільки сильно може впливати розмір зіниць на сприйняття користувача. Стало зрозуміло, що крім фокусів з напрямком погляду необхідно також працювати зі зіницями персонажів, які використовуються в рекламних матеріалах і дизайні сайтів.

Що все це означає для інтернет-маркетолога?

Це означає, що у вас з'явився ще один параметр, який ви повинні враховувати при роботі з фотоматеріалами. Зверніть увагу на зіниці зображених людей - оцініть, чи достатньо вони великі і спробуйте проаналізувати власні відчуття.

Що стосується професійної фотографії, то на ній часто можна спостерігати саме маленькі, звузилися зіниці. Пояснюється це банальним кількістю світла у фотостудії, який і змушує зіниці моделей звужуватися.

Цей негативний ефект можна подолати двома способами - по-перше, висвітлення в студії може бути скориговано і приглушено таким чином, щоб не чинити вирішального впливу на розмір зіниці. При цьому сам момент спалаху не зіграє важливу роль - зіниці, швидше за все, просто не встигнуть збільшитися до того, як буде зроблений знімок. Другий і найпростіший спосіб отримати особа, що викликає довіру - це робота в Photoshop, за допомогою якого можна дуже швидко підібрати бажаний розмір зіниць у моделі з готового фото.

До і після. Збільшення зіниць в процесі обробки зображень в Photoshop - корисна і проста практика.

лимбальной кільце

Якщо ви коли-небудь спілкувалися з людиною, чия райдужка помітно і чітко окреслена обідком чорного кольору, то повинні розуміти, про що йде мова. Лимбальной кільце - дуже ефектний атрибут, який робить зовнішність власника більш яскравою і привабливою.

Об'єктивність цього спостереження підтверджується не тільки нашим особистим повсякденним досвідом, але і свіжим дослідженням від вчених Каліфорнійського університету, які встановили, що учасники тесту схильні вважати людей з вираженим лимбальной кільцем більш привабливими ніж тих, хто таким кільцем не володіє.

Об'єктивність цього спостереження підтверджується не тільки нашим особистим повсякденним досвідом, але і свіжим дослідженням від вчених Каліфорнійського університету, які встановили, що учасники тесту схильні вважати людей з вираженим лимбальной кільцем більш привабливими ніж тих, хто таким кільцем не володіє

На якому з цих знімків дівчина виглядає привабливіше? Зліва - оригінальна фотографія, праворуч - оброблена, з помітними лимбальной кільцями навколо райдужної оболонки.

Примітно, що це однаково працює як з чоловічим сприйняттям, так і з жіночим. По всій видимості, товщина і вираженість лимбальной кільця безпосередньо співвідноситься нашим мозком з молодістю і здоров'ям потенційного партнера, так як лимбальной кільце з віком стає більш тьмяним і непомітним.

Як і у випадку з збільшеними зіницями, експерименти з нанесенням помітною обведення навколо райдужної оболонки ока можуть зробити людей, зображених на ваших рекламних матеріалах, значно привабливіше.

Як і у випадку з збільшеними зіницями, експерименти з нанесенням помітною обведення навколо райдужної оболонки ока можуть зробити людей, зображених на ваших рекламних матеріалах, значно привабливіше

Але що якщо піти ще далі і почати вивчати вплив зіниць на людські взаємини?
Якому з зображень ви б швидше довірилися?
Що все це означає для інтернет-маркетолога?
На якому з цих знімків дівчина виглядає привабливіше?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: