Статьи

Дивний компонент - бджолиний віск. Навіщо він потрібен в милі. Розкриваю секрет.

Привіт, дорогі мої дівчатка Привіт, дорогі мої дівчатка!

Я дуже багато спілкуюся в особистому листуванні з початківцями миловарів і отримую багато питань з виготовлення натурального мила з нуля. Не скупитися))) і намагаюся якомога більше дати необхідної, потрібної інформації.

Зараз дуже модно варити мило з дорогущих рослинних масел, але ж ці масла зараз так дороги, що просто омилівать їх немає ніякої потреби. Яке б дороге масло ви не поклали в мило, воно омив лугом і перетвориться в мило. Звичайно, властивості мила можуть бути різними, але для нас що потрібно?

А потрібно, щоб мило добре милілось, щоб добре зберігалося, щоб легко нарізати при нарізці, що не кришиться, щоб не сушило шкіру, не дратувало і не розповзалося в мильниці. Всі ці якості мила ми можемо отримати і від недорогих рослинних олій та тваринних жирів.

Існує секрет для недорогого мила, в рецепті якого ми будемо використовувати тваринні жири - це обов'язкове використання касторової олії не менше 10% від всієї маси масел і жирів.

А ось в пережір (масла, які не вступають в реакцію з лугом) ми можемо покласти будь-які дорогі благородні рослинні масла, які і будуть доглядати за нашою шкірою.

Мені неодноразово ставили питання про те, які треба вибрати компоненти в мило для сухої шкіри. Я писала про касторки, вона добре зволожує шкіру, але сьогодні я хочу поговорити про бджолиному воску.

Бджолиний віск - це абсолютно приголомшливий продукт з величезною кількістю корисних речовин і дивовижних косметичних властивостей.

В першу чергу хочеться відзначити, що це натуральний консервант.

Якщо ми використовуємо в рецепті масла, які мають йодне число більше 60, тоді мило буде схильне до прогорканию, а значить буде мати менший термін придатності.

Всі рослинні масла мають велике йодне число, за винятком: пальмового, пальмоядрового, масла какао і кокосового.

Але !!! Все тваринні жири мають низьке йодне число. Складаючи рецепти, враховуючи йодне число масел і жирів, ми можемо скласти чудовий рецепт з недорогих компонентів. Я пропоную вам дві таблиці, в яких ви можете наочно побачити йодне число рослинних масел і жирів.


У таблиці закрилася рядок кокосового масла - йодне число кокосового масла - 8-10

Саме тому рекомендується додавати в мильні рецепти рослинні масла з низьким йодним числом.

А що ж робити, коли немає цих масел? А все дуже просто! Замінюємо їх тваринними жирами.

Ми можемо робити мило з будь-яких масел і жирів, але якщо в нашому арсеналі немає необхідної кількості масел і жирів з низьким йодним числом, нам необхідно використовувати консерванти. Ну ФУ! Звичайно, неорганічні консерванти -Фу! Але ж існують натуральні консерванти, створені самою природою.

Це бджолиний віск і прополіс!

Ось воно - диво природи - приголомшливі компоненти для косметики, паличка - виручалочка для миловара.

Величезним плюсом воску і прополісу є те, що це натуральні емульгатори.

Якщо в милі багато рослинних рідких масел, або, якщо це взагалі моно мило, то віск прекрасно виконає всі завдання, пов'язані з твердістю мила, його пластичністю, легкістю нарізки і довгим зберіганням.

Віск абсолютно безпечний для всіх типів шкіри, а м'яка текстура, величезна кількість біологічно-активних речовин і безсумнівні переваги в догляді за обличчям і тілом є прекрасним доповненням і навіть основою для створення численної косметичної продукції, в тому числі приготовленої в домашніх умовах.

Віск є натуральним емульгатором, який ідеально поєднується з будь-якими маслами.

Про те, що у воску і прополісі є величезна кількість вітамінів і мікроелементів навіть говорити не буду, це знають всі, скажу тільки про властивості бджолиного воску.

захисні властивості

Виступаючи в якості поверхнево-активної речовини, нанесений на шкіру бджолиний віск, утворює тонкий непомітний захисний бар'єр, який не заважає кожному покрову дихати, захищаючи в той же час його від агресивного впливу навколишнього середовища, зменшуючи сухість і утримуючи вологу. Ця одна з основних причин, завдяки яким даний продукт бджільництва часто використовують у виготовленні бальзамів, кремів, масок і мила.

зволожуючі

Цей чудовий дар природи є прекрасним природним зволожувачем. Він має властивість притягувати молекули води, захищаючи епідермальний шар від зневоднення. Адекватна гідратація клітин дерми дозволяє сповільнити утворення зморшок, забезпечує гладкість і пружність шкірного покриву.

антибактеріальні

Як і інші продукти бджільництва, включаючи мед, прополіс і маточне молочко, віск має протизапальні, антибактеріальні, гіпоалергенними і противірусними властивостями, що робить його потенційно корисним для лікування різних шкірних проблем. Він зцілює і мінімізує прищі і почервоніння, є прекрасною профілактикою вугрової висипки. Причому дана речовина абсолютно некамедогенно, т. Е. Не забиває пори.

антиоксидантні

Дане природна речовина містить велику кількість вітаміну А, одного з потужних антиоксидантів, який стимулює оновлення і регенерацію клітин, сповільнюючи тим самим старіння шкірного покриву.

Пом'якшувальні і ранозагоювальні

Використовуваний для шкіри бджолиний віск ефективно бореться з сверблячкою і лущенням. Його використовують для лікування ранок, сонячних опіків, екземи, виразок.

Але !!! Не забуваємо, що будь-які продукти бджільництва протипоказані тим, у кого на них алергія!

Є одна особливість. При складанні рецепта з воском, або прополісом - в мильний калькулятор обов'язково вводимо масу воску для коректного підрахунку лугу.

При розтоплюванні - спочатку топимо віск, потім тверді масла і жири, і тільки потім додаємо рідкі - саме в такій послідовності і ніяк інакше.

Віск в мило можна додавати до основного складу масел, але можна додавати його і в пережір.

Кількість воску в рецепті повинно бути 1-5% від загальної кількості масел і жирів.

Якщо мило варимо з рідких масел і віск потрібен як консервант і емульгатор, то додаємо його в основний склад масел. Якщо віск потрібен і для догляду за сухою шкірою, то додаємо його в пережір.

Якщо нам треба супер корисне мило для сухої шкіри, ми встановлюємо в калькуляторі пережір 7-10%, з яких 3% буде становити касторове (воно добре утримує вологу), або обліпихи (добре пом'якшує) масла, а решта - віск.

Не забуваємо, чим більше пережір - тим ніжніше мило. Але !, чим більше пережір, тим гірше мило милиться. Я бачу іноді рецепти з пережіром 15% - це явний перебір.

Отже, якщо віск додаємо в основний склад масел і жирів, тоді вводимо віск в мильний калькулятор.

Я часто роблю мильну основу з нульовим пережіром, а коли переплавляють і роблю мило, то додаю і пережір. В такому випадку, в мильний калькулятор вводимо нульовий пережір, а масла і віск у пережіре додаємо потім, при виготовленні мила. Просто я роблю відразу великі порції основи, а вже потім додаю до цієї домашньої основі всяку всячину. Так і легше, і корисніше. Не треба зайвий раз дихати лугом.

Винятком є ​​молочні, винні, пивні сорти.

На завершення хочу сказати.

Не бійтеся експериментувати, шукати нові можливості в мильному творчості. Не женіться за заморськими компонентами з божевільною ціною, адже до високої вартості додається і ціна доставки, адже все необхідне, корисне і не дуже дороге поруч. Зараз такий час, коли багато людей не можуть дозволити собі навіть найнеобхідніше, тому, якщо ми зможемо зробити наш товар дешевше і доступніше, що не зробивши його гірше - це буде вигідно і нам і покупцям. Адже тоді ми зможемо більше продати, а покупець зможе більше купити.

Звичайно, залишаться елітні сорти мила, рецепти якого ми не зможемо змінити, Кастильское наприклад, адже воно виготовляється виключно з оливкової олії першого віджиму, але на то воно і елітне мило, чудове, але дороге, яке слід виготовляти тільки на замовлення.

Удачі вам всім, нових експериментів і мильних звершень!

Звичайно, властивості мила можуть бути різними, але для нас що потрібно?
А що ж робити, коли немає цих масел?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: