Статьи

Повітряна петля гачком для початківців

  1. Як зв'язати повітряну петлю
  2. Як в'язати гачком ланцюжок з повітряних петель
  3. Подвійна ланцюжок з повітряних петель
  4. Для чого в'яжуть повітряні петлі
  5. петлі підйому
  6. Кільце з повітряних петель
  7. Піко з повітряних петель
  8. філейна сітка
  9. З'єднання мотивів гачком

Це майстер-клас для початківців «В'язання гачком» присвячує повітряної петлі. Найпершу петельку ви вже навчилися в'язати на попередньому уроці, а сьогодні ми розповімо, детально і покроково, про те, як набрати ланцюжок з повітряних петель і для чого її можна застосовувати.

Повітряна петля - це початок в'язання гачком. На схемах вона позначається або точкою, або кружечком. Ланцюжок з повітряних петель може стати підготовчим рядом для пров'язування стовпчиків, їй можна створювати клітини за філе в'язання або ажурні візерунки, з'єднувати елементи - наприклад, в ірландському мереживі.

Як зв'язати повітряну петлю

Коли ви пов'язали першу петлю, як ми вчили на минулому уроці, на гачку у вас вийшла якраз повітряна петля. Розглянемо докладніше, як вам це вдалося. На щастя, розбіжностей з приводу, того, як це зробити, немає - інших варіантів просто бути не може.

Ми укладаємо роботу на вказівний палець лівої руки (якщо ви лівша, то, відповідно, рука буде права), вводимо гачок під робочу нитку носиком в сторону долоні і простягаємо ниточку через петлю, яка знаходиться на гачку. У вас вийшла наступна повітряна петля.

Важливо: намагайтеся не затягувати петельки, які зняли з гачка - найчастіше в них потім доведеться провязивать стовпчики, і при надмірно щільному в'язанні можуть виникнути труднощі. Петлі також не повинні бути занадто вільними, інакше робота буде виглядати дірявої. Орієнтуйтеся на товщину гачка: простягніть петельку уздовж нього, щоб вона придбала потрібний діаметр, і більше її не міняйте.

Як в'язати гачком ланцюжок з повітряних петель

Пров'язуючи петельки одну за одною, ми отримуємо своєрідну косичку, яка називається ланцюжком з повітряних петель. Кількість петельок в ній повинна відповідати кількості стовпчиків в першому ряду в'язання або вказується в схемі окремо.

Подвійна ланцюжок з повітряних петель

Подвійна ланцюжок помітно об'ємніше, вона може служити самостійним елементом - наприклад, шнуром або з'єднанням для мотивів в ірландському мереживі, а може використовуватися як потовщений край вироби.
Щоб зв'язати такий ланцюжок, нам буде потрібно досить довгий хвостик. Обчислити його довжину легко: пров'язуємо десять повітряних петель для зразка, відзначаємо, де у нас закінчилося в'язання, а потім розпускаємо їх так, щоб не втратити те місце, звідки ми почали свою ланцюжок. Нам залишилося тільки заміряти, якої довжини хвостик знадобився для десяти петель, і перерахувати його довжину з урахуванням необхідного нам кількості. Про всяк випадок зробіть невеликий запас.

А тепер до самої подвійний ланцюжку з повітряних петель. Залишивши хвостик, робимо початкову петлю, а далі перехоплюємо нитку так, щоб натяг неробочий нитки (нашого хвостика) контролювати безіменним пальцем і мізинцем, а робочої нитки - середнім і безіменним. Робота при цьому розташовується на вказівному пальці. Вводимо гачок між нитками під неробочу, захоплюємо робочу і простягаємо в петлю, що знаходиться на гачку.

Для чого в'яжуть повітряні петлі

Основа для початку в'язання

Призначення перше - щоб в'язати в неї стовпчики. Адже вони пров'язуються в петлі попереднього ряду, а при початку в'язання, коли цього ряду ще немає, його роль як раз виконує ланцюжок.

петлі підйому

Коли ми закінчуємо один ряд в'язання і переходимо до іншого, ми не можемо відразу почати в'язати стовпчики - нашу роботу перекосить. Перш нам потрібно зв'язати петлі підйому - вони замінюють перший стовпчик в ряду. Їх кількість обчислюється таким чином:

  • стовпчик без накиду - 1 петля,
  • патентний стовпчик - 2 петлі,
  • стовпчик з одним накидом - 3 петлі
  • стовпчик з двома накідама - 4 петлі.

Зі збільшенням кількості накидов, відповідно, додасться по одній повітряній петельки.

Важливо: петлі підйому, як правило, замінюють собою перший стовпчик в ряду. Не забувайте про це при підрахунках.

Кільце з повітряних петель

Якщо передбачається в'язання по колу, то почати його можна або з ковзаючою петлі (вона затягується, і дірочки всередині не залишається), або, якщо робота повинна бути ажурною, з кільця з повітряних петельок. Тут все просто: вив'язувати потрібну кількість петель і з'єднуємо з першою напівстовпчиком. Залежно від схеми стовпчики першого ряду можуть пров'язується або в самі петлі, або всередину кільця.

Піко з повітряних петель

Піко - це невеликий декоративний елемент, який часто застосовується, наприклад, при в'язанні серветок. Пров'язується потрібний по малюнку стовпчик, потім - ланцюжок з повітряних петель (зазвичай їх непарна кількість), а далі в основу в'яжеться напівстовпчик. Отримана декоративна шишечка і називається піко.

Важливо: існує думка, що піко закінчується стовпчиком без накиду, пров'язуємо в першу повітряну петлю. Це невірно, адже в результаті у вас вийде несиметричний елемент. Уважно подивіться на малюнок, куди і як його треба закривати. Для порівняння - ось фотографія того, що виходить часто описуваних в інтернеті способом, і того, як повинно бути. Порівняйте ліве піко, пов'язане правильно, з тим, що розташоване правіше.

філейна сітка

Чергуючи невеликі ланцюжки і стовпчики, можна створити ажурний візерунок, який називається сіткою. Вона може бути як геометрично правильної, так і довільної - так званої нерегулярною сіткою. Застосовується така техніка при філе в'язання, а також при виконанні зчіпного гіпюру.

З'єднання мотивів гачком

Ще за допомогою ланцюжків з повітряних петельок з'єднують в'язані елементи. В ірландському мереживі, яке збирається з окремих мотивів, для створення єдиної роботи застосовують сполучні стовпчики і повітряні петлі. Також ланцюжками створюють закруглення шнура в брюггской мереживі.

А про всі згаданих видах в'язання ми обов'язково розповімо в наших наступних уроках.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: