Статьи

Чому з'являються родимки - причини виникнення родимих ​​плям у людини

  1. Родимки (невуси) за своєю природою є доброякісними пігментованими утвореннями, які відрізняються широким...
  2. Родимки на тілі: причини появи
  3. Чому стали з'являтися родимки на тілі?
  4. Причини зміни родимок

Родимки (невуси) за своєю природою є доброякісними пігментованими утвореннями, які відрізняються широким розмаїттям форм і кольорів.

Родимки (невуси) за своєю природою є доброякісними пігментованими утвореннями, які відрізняються широким розмаїттям форм і кольорів

Незважаючи на те, що більшість людей мають досить велику кількість подібних епідермальних структур на обличчі й тілі, часто поява невуса стає неприємним сюрпризом, який змушує свого володаря задуматися, чому з'являються родимки . Постараємося розібратися, що ж являє собою пигментированное новоутворення на шкірі і як з'являються родимки на тілі та обличчі.

Що таке родимки?

Для того щоб визначитися, що ж стає етіотропним фактором формування родимки, необхідно в першу чергу зрозуміти, що ж являє собою невус на фізіологічному рівні. Насправді, родимка складається з клітин епідермісу, які містять надмірну кількість натурального пігменту меланіну, який відповідає в організмі за колірні параметри волосся, очей і кольору шкіри.

Скупчення пігментованих частинок може розташовуватися на будь-якому рівні дерми, що буде безпосередньо впливати на форму і структуру невуса. Залежно від цього фактора виділяють наступні форми пігментованих утворень:

  • плоскі;
  • Бугрувате;
  • висячі;
  • підшкірні;
  • незграбні;
  • Гострі і т.д.

Крім того, різним може бути і колір подібної епідермальній структури. Найчастіше зустрічаються коричневі, чорні, червоні, тілесні, рожеві і сині родимки, проте в даному відношенні немає обмежень і в залежності від кількості та виду меланіну, невуси можуть мати будь-яку забарвлення.

Родимки на тілі: причини появи

Стати пусковим механізмом для утворення родимки на тілі можуть кілька чинників, кожен з яких характерний для того чи іншого періоду в житті людини. Дерматологи стверджують, що абсолютна більшість родимок у людей з'являються в результаті наступних умов:

  • Вплив ультрафіолетового випромінювання.
    Під дією інтенсивного сонця або ультрафіолетових променів солярію, шкіра людини починає активно продукувати пігмент - меланін, який накопичуючись в клітинах, викликає таке явище, як загар. Коли спостерігається надлишок такого опромінення, може статися накопичення меланіну в клітинах певної зони. Скупчення пігментованих клітинних структур і буде проявлятися на тілі людини як епідермальна родимка.

    Даний фактор найчастіше провокує утворення невеликих, вузлуватих невусів, які часто формують колонії, що складаються з декількох схожих структур, розташованих на одній ділянці тіла. Медики кажуть, що більшість родимок, утворених внаслідок інтенсивного сонячного випромінювання, є меланомоопасним, тобто схильні до онкологічного переродження і розвитку раку шкіри;

  • Гормональний дисбаланс.
    Будучи натуральними регуляторами, контролюючими протягом всіх фізіологічних процесів в організмі, гормони можуть провокувати утворення або зникнення невусів. Доведено, що особливо сильний вплив на процес формування родимок на тілі надають гормони гіпофіза, які здатні також спричинить зміни забарвлення, форми і розміру пігментованих структур. Визначаючись, чому з'являються родимки в період вагітності, статевого дозрівання або прийому гормональних медикаментозних засобів, слід особливо пильну увагу приділити саме гормонального механізму їх утворення;

  • Спадкова схильність.
    На підставі результатів безлічі досліджень, щодо справжніх причин появи родимок на тілі, вдалося встановити роль генетичного компонента, в процесі освіти пігментованих невусів. При цьому спадковість впливає не тільки на кількість і характер пігментованих утворень, а й може вплинути на локалізацію структури. Таким чином, якщо у матері або батька є досить велике епідермальний освіту на певному місці тіла або особи, то висока ймовірність того, що подібна структура проявитися у їх дитини;

  • Вірусні агенти.
    Даний фактор особливо актуальне, якщо визначити необхідно, чому з'являються висячі родимки на тілі. Справа в тому що, приблизно половина всіх випадків утворення висячих невусів пов'язують з проникненням в кров пацієнта вірусу папіломи людини (ВПЛ), який провокує поділ епідермальних клітин, формуючи опукле накожное освіту;

  • Травмування епідермальних структур або інших родимок.
    Відповідаючи на питання, чому з'являються родимки на тілі у дорослої людини, правильною відповіддю досить часто стає механічне пошкодження шкірних покривів, яке може супроводжуватися виходом пігменту і його скупченням в певній епідермальній зоні. Крім того, медики помітили, що при здиранні або травмуванні давно сформованої родимки, в області прилеглих тканин досить часто відбувається утворення нових невусів;

  • Судинні патології.
    Порушення роботи серцево-судинної системи, як і морфологічні зміни великих і дрібних судин, можуть стати причиною, чому на тілі з'являються червоні родимки. Кольорові особливості таких невусів пов'язані якраз з цієї особливістю їх етіології.

Іноді виявити однозначну причину формування невуса на шкірі людини не представляється можливим. В цьому випадку слід особливо уважно ставитися до зовнішніх якостей такої структури, що має ідіопатичне походження.

Чому стали з'являтися родимки на тілі?

Багато пацієнтів відзначають, що поява множинних родимок на тілі часто приходиться на певний життєвий період. Так слід розуміти, що у новонародженої дитини на тілі немає невусів, в той час як вже до 6 місяців на його шкірі можуть з'явитися перші прояви пігментованих м'яких тканин. У дитинстві поява нових родимок є нормальною реакцією епідермальних структур на активне зростання дитини і вплив навколишнього середовища.

Наступний пік інтенсифікації процесу формування невусів різних типів і розмірів припадати на період статевого дозрівання, що цілком можна пояснити з точки зору гормональної перебудови, яка характерна для цього часового проміжку. Найчастіше процес постійного утворення нових пігментованих плям завершується у віці близько 24 років, після чого поява родимок - швидше виняток, ніж правило. Представниці прекрасної статі часто стикаються з утворенням висячих родимок під час виношування дитини, годування грудьми або вступаючи в фазу клімактеричний перебудови організму.

У той же час з віком не тільки знижується ймовірність появи нових структур, а й відбувається природне знебарвлення і усунення тих родимок, які вже є на тілі людини. Таким чином, медики стверджують, що після досягнення людиною віку близько 80 років, на його шкірі не вийти виявити жодного невуса. Цікаво, що шкіра при цьому не втрачає здатність продукувати меланін, що проявляється вікової гиперпигментацией, осередки якої не слід плутати з появою родимок.

Причини зміни родимок

Причини зміни родимок

Незалежно від причини утворення пігментованого ділянки епідермісу, слід приділяти увагу будь-яким змінам, що відбуваються з невусами, локалізованими на тілі або обличчі. Справа в тому, що відповіддю на питання, щодо того, чому ростуть родимки, чому свербить або болить невус, часто стає ймовірність його злоякісної трансформації, яка може закінчитися для пацієнта таким найнебезпечнішим станом, як рак шкіри.

Саме тому, помітивши будь-які естетичні чи фізіологічні зміни пігментованих структур, слід негайно звернутися до фахівця дерматолога або онколога, який визначить необхідність видалення такої родимки, а також зробить діагностичне вивчення її тканин.

Клініка «НЕОМЕД» пропонує своїм клієнтам послуги висококваліфікованих фахівців, готових зробити діагностику і видалення родимок незалежно від їх природи, розміру і характеру локалізації, використовуючи при цьому сучасне високотехнологічне апаратне обладнання медичного центру.

Що таке родимки?
Чому стали з'являтися родимки на тілі?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: