Статьи

Історія розвитку косметики: коли вся косметика була натуральною

  1. Косметика в Стародавньому Світі
  2. Косметика в Середньовіччі
  3. Сучасні косметичні віяння
  4. Дивись також:

Перший майстер-клас з візажу відбувся в кам'яному столітті, а косметичні фабрики працювали ще при Клеопатрі. Косметика - це невід'ємна частина життя будь-якої представниці слабкої статі. У наші дні на вулиці рідко зустрінеш жінку без макіяжу. А вже за кількістю баночок і тюбиків з кремами, лосьйонами, бальзамами і тоніком наші туалетні столики з легкістю дадуть фори невеликий косметичної лавочці. І кожна з нас хоча б раз у житті задавалася питанням: а хто ж придумав першою косметичною засіб?

І кожна з нас хоча б раз у житті задавалася питанням: а хто ж придумав першою косметичною засіб

З чого починалася історія розвитку косметики? Як далеко просунувся прогрес у виробництві натуральної косметики за останні тисячоліття? І в що ж краще - перевірені століттями "бабусині" методи або останні досягнення науково-технічного прогресу?

Косметика в Стародавньому Світі

Існує думка, що все найцікавіше в цьому світі створили стародавні єгиптяни. Перші косметичні засоби - теж їхніх рук справа. Жінки в Стародавньому Єгипті стежили за собою з маніакальною пунктуальністю. У розпорядженні єгипетських модниць були лікувальний і еротичний масаж, маски для обличчя, сольові ванни, рум'яна, туш для вій і підводка для очей. Саме тут було створено і перше мило ручної роботи - його використовували в лікувальних цілях. Головними "постачальниками" косметики в Давньому Єгипті були жерці.

Замість лауретсульфат і Метилпарабен вони використовували в своїх рецептах рослинні і тваринні жири, трав'яні настої, природні окрашивающие мінерали, глину, молоко і мед. Саме жерці довгий час були єдиними, кому було дозволено користуватися мейкапом, тому що фарба на обличчі була певною символікою. Тільки в середині ІІІ століття до н.е. в число «обраних» увійшли знатні єгиптянки.

Стародавня Греція стала першою країною, де жінки задумалися про продовження своєї молодості і користувалися для уповільнення старіння шкіри і запобігання зморшок настоєм з квіткової роси і виноградного соку. Саме тому легенди про їх нев'янучої краси дійшли і до наших днів. Косметика в Стародавній Греції виготовлялася виключно в підсобних приміщеннях храмів. Тоді ж і з'явилася професія "Космет" - людини, до якого зверталися з проханням відкоригувати недоліки особи або тіла.

Але найкращим в мистецтві догляду за собою в той час став Стародавній Рим. Тут в ходу були відновлюють маски для обличчя на рослинній основі із застосуванням бобової борошна, глини, рослин; нічні крему з тваринних жирів та ефірних масел; освіжаючі і омолоджуючі ванни. Римлянки стали першими, хто почав фарбувати волосся. Фарбою служили виключно натуральні речовини: для додання червоного відтінку використовували попіл і єгипетську Хенну, чорний колір отримували за допомогою дикої лободи, сочевиці, кипарисових листя. Саме мешканки Стародавнього Риму подарували світу епіляцію.

Стародавній Схід теж не відставав від античних імперій. Ще 4000 років тому в Індії жінки фарбували кіптявою очі і надбрівні дуги, малювали красиве плямочка «тілака» на лобі обрамляючи композицію маленьким дорогоцінним камінчиком. Велика була в ті часи і роль ароматів. Вважалося що димом дим мірри, смоли тропічних рослин і ладан відганяють злих духів. У святкові дні долоні ступні розмальовували глиною і кольоровою крейдою. Індійські чоловіки і жінки так само любили аюрведичний масаж , Який родом якраз і тих часів

Косметика в Середньовіччі

Аскетичне Середньовіччя в святому пориві відмови від розкоші заборонило людству не тільки парфумерію і косметику, але і засоби елементарної особистої гігієни. Але заборони часто порушувалися: королі вибілювали і позолачівалі волосся і рум'янили особа, а в Неаполі з'являються перші миловари.Но все ж прагнення виглядати добре вносило свої корективи в розвиток косметики Середньовіччя.

Під час Відродження мистецтво вдосконалення власного образу розквітло в Італії і поширилося по всій Європі. У знатних дам в туалетних кімнатах стояли крему і помади, пудра, мазі і духи. Італійки користувалися отбеливающими засобами для обличчя і рук, висвітлювали волосся на сонці, для свіжості дихання жували м'яту, а для догляду за тілом брали квіткові ванни. Але і в Середньовіччі, і далі в часі з особистою гігієною було раніше туго.

Замість того, щоб позбутися від неприємних запахів поту і пилу, їх просто забивали сильними парфумами. Королі і придворні в Середньовіччі милися два рази в житті - будучи немовлятами і перед похованням. У 17 столітті Король-Сонце мився 4 рази в своєму житті.

У 17 столітті Король-Сонце мився 4 рази в своєму житті

Проте виробництво мила поступово починає розвиватися. І в п'ятнадцятому столітті воно проникає в Росію. Мило було в 2 формах випуску - рідке або "німецьке" і тверде або "китайське". А в 18 столітті російські фабрики виробляють власне якісне туалетне мило. Правда, воно, як і раніше було предметом розкоші для бідних верств населення - останні вмивалися особа глиною, а прали за допомогою золи і навіть картоплі. Як "бюджетних" рум'ян були буряк або бодяга, а парна телятина освіжала особа. Пізніше російські виробники пішли назустріч біднякам і випустили в продаж дитяче мило в формі іграшок або овочів за ціною не більше копійки.

Сучасні косметичні віяння

Двадцяте століття "подарував" нам горезвісні синтетичні миючі засоби, і таким чином не тільки неабияк зіпсував здоров'я споживачів, а й істотно зашкодив природі. Сьогодні, на початку 21-го століття, ми знову повертаємося до натуральної косметики, а кошти по догляду за собою, зроблені вручну, стають все більш і більш популярними. І ось зараз, здається, і починається справжній прогрес - коли наука не бездумно використовує дари природи, а дбає про збереження навколишнього середовища і здоров'я людини.

Що ж таке натуральна косметика сьогодні? Природно, в натуральній косметиці також містяться ароматизатори, барвники і мінеральні масла. Але присутність їх зведено до мінімуму, а консерванти, використовувані для продовження терміну придатності такої косметики, мають природний склад. А ось знайти бездоганно «чисту» натуральну косметику вельми проблематично - 100% натуральні засоби занадто швидко втрачають свої властивості і найчастіше неестетично виглядають.

Редакція рекомендує:

Дивись також:

Рай десь поруч - 10 найоригінальніших спа світу

Дізнайтеся про найоригінальніших СПА процедурах в світі! Таласотерапія, термальні джерела, шоколадні обгортання і масаж з виноградними кісточками Дізнайтеся про найоригінальніших СПА процедурах в світі Незвичайна косметика: 5 найоригінальніших косметичних процедур Крем зі зміїної отрути, ліфтинг з слизу равлика, масаж дорогоцінними каменями ... У цій статті я зібрала 5 найбільш яскравих прикладів незвичайної косметики з усього світу! Дівчата люблять гарячіше: спеції в косметиці Імбир, кориця, куркума і чилі. Ні, це не набір для кулінарного рецепта. Це в моїй косметичці скінчилися освіжаюча маска і антицелюлітний засіб аюрведичний масаж Аюрведичний масаж - це не просто мануальна процедура. Це ціла релігія зі своїми «богами» у вигляді ефірних масел і лікарських трав.

І кожна з нас хоча б раз у житті задавалася питанням: а хто ж придумав першою косметичною засіб?
Як далеко просунувся прогрес у виробництві натуральної косметики за останні тисячоліття?
І в що ж краще - перевірені століттями "бабусині" методи або останні досягнення науково-технічного прогресу?
Що ж таке натуральна косметика сьогодні?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: