Статьи

Порода кішки Канадський сфінкс

  1. особливості породи
  2. Зовнішній вигляд
  3. Характер канадського сфінкса
  4. Чим відрізняється канадський сфінкс від донського
  5. Забарвлення канадських сфінксів
  6. Трохи з історії породи
  7. Догляд за канадським сфінксом
  8. фотографії породи

Котячим в нашому світі відведено дуже почесне місце - це не просто вихованці, а й друзі, а іноді навіть члени сім'ї. Відмінним придбанням стане канадський сфінкс: опис цієї породи свідчить, що саме ці коти відмінно ладнають з іншими тваринами і людьми, люблять дітей і ласку. Домашніх короткошерстих котів прийнято вважати мстивими, але це опис точно не підходить канадцеві. Чим же він так відрізняється від своїх побратимів?

зміст тексту

особливості породи

У зовнішньому вигляді сфінксів є чимало характерних рис. Головною відмінною рисою від інших порід є гаряче тіло, і відсутність довгої шерсті. Особливості породи - це, перш за все, те, що серед сфінксів вона є найбільш «гумовою». Тобто канадці більшою мірою позбавлені навіть гармата, ніж їх побратими петербурзькі і донські сфінкси .

Багато хто порівнює кота з Корніш-рексами і девон-рексами . Це несприятлива ознака для стандарту породи кішок канадський сфінкс оскільки є сигналом початку виродження.

Що характерно, у тварин даної породи може бути відсутнім навіть шерсть на носі, що є безсумнівним плюсом, так як вважається, що це той самий стандарт канадського сфінкса.

Особливою прикметою є очі - зачаровують, великі, вони завжди гармоніюють з відтінком шкіри і мають гарний відтінок. Найчастіше кішки мають сталеві, карі, зелені або блакитні очі.

Ці тварини дуже розумні, добре піддаються навчанню, оскільки добре все запам'ятовують. Багато господарів навчають їх принесенню невеликих предметів, простим трюкам зі стрибками, підйому на задні лапи. Їм потрібно рухливість, ласка і тепло, проте з задоволенням недовгий час вони проведуть і на прогулянці по вулиці. Головне - не спускати кота з повідця, щоб він не загубився, так як поза приміщенням їм не вижити.

Зовнішній вигляд

Для породи кішок типу канадський сфінкс передбачені такі нормативні документи:

  1. Забарвлення тіла визнається будь-яка, строгих правил відбракування немає.
  2. Тіло має середню величину, володіє округлими формами без різких рис. Живіт теж округлий, а грудна клітка широка. Лапи дуже витончені, але володіють розвиненою мускулатурою. Пальці на них довгі. Хвіст має хлистообразного форму, частіше голий, але може бути і вовняна пензлик на кінці.
  3. Голова клиноподібна, закруглена, з широкими вилицями і лобом. Її ширина приблизно однакова з довжиною.
  4. Широко поставлені великі вуха - одна з відмінностей сфінкса. Із зовнішнього боку може бути присутнім хутро на підставах вушок, на їх кінчиках хутра немає ніколи.
  5. Вовни немає, але є короткий пушок, який при контакті багато хто називає велюровим, оксамитовим. Єдине місце, де допустимо більш густе опушення - голова. Дуже характерні для породи велика кількість складок, які розташовані не тільки на тілі, а й на голові, шиї, кінцівках і лобі. вібриси в рідкісних випадках відсутні.
  6. Очі дуже великі, злегка розкосі, багато описують їх як «схожі на лимон», т. Е. З характерними обрисами. Між очима досить широке відстань, що дорівнює зазвичай довжині його самого.

Між очима досить широке відстань, що дорівнює зазвичай довжині його самого

Характер канадського сфінкса

Про породу канадського сфінкса все розвідники говорять одне - його характер більше нагадує собачий, ніж котячий. Звичайно, присутні основні риси кішок - тактовність, мудрість, інтелект. Вони погано переносять галасливих дітей і неспокійних дорослих. З спокійними дітьми канадці ладнають відмінно, багато в чому завдяки своєму спокою, так як розлютити їх дуже складно. Швидше кішка знайде більш затишне місце і Перебуде «бурю», ніж буде нервувати, кусатися і дряпатися.

Собаки часто стають друзями канадським сфінксів, адже вони не будуть ділити територію або змагатися за увагу господаря. Між цими тваринами встановлюється повний мир, так як кішки не бояться великих собак, а навпаки, починають підлещуватися до них. Якщо у інших котів відзначається ставлення до них дещо зверхньо, ​​то канадці, навпаки, легко уживаються з собаками. Більш того, нудьгуючи по господареві, він буде разом з псом чекати його біля дверей.

Сфінкси не звертають уваги на папужок, хом'ячків чи інших дрібних домашніх вихованців, тому не варто побоюватися, що вони ними поласують.

Кішка добре уживеться з усіма членами сім'ї, але може вибрати одного, більш улюбленого господаря, з яким буде проводити більше часу. Якщо їм виявилися ви, не відмовляйте тварині в ласці, адже канадець любить всіляко спілкуватися з ним - грати, горнутися, просто лежати на руках або колінах. Якщо ж господар зайнятий і не здатний приділити уваги, він буде ненав'язливо слідувати за ним, щоб спостерігати за його діями. Дочекавшись, коли ви звільнитеся, він обов'язково прибіжить з улюбленою іграшкою, влаштується на руках або просто попросить себе погладити, потираючи про ноги.

Доброзвичайність, вихованість і дисципліна проявляються у всьому. Навіть будучи голодним, вихованець не стане голосно нявкати і жадібно поїдати корм. За частування сфінкс обов'язково подякує людини задоволеним муркотіння.

Сфінкси грайливі і допитливі, тому краще прибирати будь-які дрібні предмети, так як вони можуть їх проковтнути.

Чим відрізняється канадський сфінкс від донського

Для багатьох донський і канадський сфінкси однакові. Однак в канадському кота є кілька характерних відмінностей, серед яких:

  • відсутність вусів або вони дуже короткі;
  • ніс покритий короткою шерстю;
  • на хвості може бути вовняна пензлик, немов у лева;
  • навіть якщо кіт невеликий, на ділі він набагато важче;
  • велика кількість складочок, що не розгладжуються навіть в стоячому положенні.

відсутність вусів або вони дуже короткі;   ніс покритий короткою шерстю;   на хвості може бути вовняна пензлик, немов у лева;   навіть якщо кіт невеликий, на ділі він набагато важче;   велика кількість складочок, що не розгладжуються навіть в стоячому положенні

Забарвлення канадських сфінксів

Коти породи сфінкс володіють не одним певним забарвленням - для них характерно відразу кілька видів кольору шерсті:

Суцільний покрив, т. Е. Відтінок тільки один, немає вкраплення інших квітів. Колер може бути різним, починаючи від чорного і закінчуючи блакитним, білим, шоколадним, кремовим, цинамон.

Колер може бути різним, починаючи від чорного і закінчуючи блакитним, білим, шоколадним, кремовим, цинамон

Забарвлення теббі характеризується тим, що на основному кольорі є вкраплення іншого кольору. Причому цятки здатні мати 3 види: невеликі і середнього розміру плями, форма візерунків або смужок (макрель або тигрові смужки).

Причому цятки здатні мати 3 види: невеликі і середнього розміру плями, форма візерунків або смужок (макрель або тигрові смужки)

Черепаховий. Присутні 2 пігменту, які виступають основними. Рідко зустрічаються коти, у яких шкіра пофарбована відразу в 3 відтінку.

Рідко зустрічаються коти, у яких шкіра пофарбована відразу в 3 відтінку

Колор-пойнт. Даний варіант забарвлення нагадує сіамський , Тобто основний колір у кішки світлий, а вуха, кінчики лап, хвіст і носик темні.

Даний варіант забарвлення нагадує   сіамський   , Тобто основний колір у кішки світлий, а вуха, кінчики лап, хвіст і носик темні

Биколор. Це поєднання двох відтінків. Основна відмінність від забарвлення табби полягає в тому, що кольори присутні в рівній мірі. Зустрічається поєднання чорно-червоного, але не так часто, ніж поєднання білого з іншими квітами.

Зустрічається поєднання чорно-червоного, але не так часто, ніж поєднання білого з іншими квітами

Дуже рідко можна побачити канадців з забарвленнями соболь, минк.

Трохи з історії породи

Кішка, як це зрозуміло з назви породи, вперше була виведена саме в Канаді. Сталося це приблизно в 1960-х роках. Спочатку характерна «лисості» кішки не була занадто стійкою, тому незабаром було прийнято рішення її схрещування з породою девон рекс. Це призвело до того, що кількість складочок шкіри у канадців зменшилася. До сих пір самої елітними канадськими сфінксами вважаються ті, хто має найбільше цих складок - саме вони є нащадками найперших лисих котів.

Завезена порода в Росію лише в 1990-і роки. Саме від цих перших представників і пішло в подальшому поширення канадців по нашій країні.

Догляд за канадським сфінксом

Може скластися хибне враження, що через відсутність у кішок вовняного покриву, доглядати за ними потрібно менше, адже не потрібно вичісувати шерсть. Однак догляд за канадцем має на увазі постійне стеження за їх шкірою. Те, що вони лисі, лише накладає дещо більше обов'язків на господаря. Шкіра сфінкса виділяє особливий секрет, за текстурою, що нагадує віск і має прозорий коричневий колір. Регулярно її слід протирати зволоженими дисками або серветками, які досить просто змочити в теплій воді. Спиртовмісні серветки використовувати заборонено!

Купати кішок теж важливо регулярно, причому користуватися можна будь-яким щадним шампунем, наприклад, дитячим. Після процедури обов'язково шкіру витирають насухо. Постарайтеся не відпускати вихованця, навіть якщо він буде вириватися, навпаки, замотайте його в теплий рушник. Оскільки теплого вовняного покриву немає, є великий ризик, що тварина захворіє на протязі. Відразу після висихання бажано змастити шкіру зволожуючим лосьйоном, оскільки вона схильна до лущення і висихання.

Якщо не стежити за гігієною регулярно, кіт не просто буде постійно брудним, але і можуть з'явитися вугрові висипання .

Канадець дуже любить тепло, тому часто лежить в місцях, освітлених сонцем. Потрібно враховувати, що він схильний до ультрафіолетового випромінювання, тому шкіра його здатна засмагнути, а на ній іноді навіть з'являються веснянки. Важливо стежити, щоб при цьому сфінкс НЕ обгорів. Бажано облаштувати його улюблене місце або поставити будиночок, щоб постійно йому було тепло, уникати появи протягів. Якщо ж в зимовий час в квартирі прохолодно, варто прикупити теплий одяг.

Завдяки швидкому метаболізму у сфінксів цієї породи відмінний апетит. Годувати їх можна як елітним сухим кормом, так і вологим, котячими консервами, натуральним кормом. Вони обожнюють різноманітне харчування, тому постарайтеся забезпечити їх їжею різних типів - кашею, рибою, печінкою, сиром і т. Д. Періодично слід відвідувати ветеринара, який буде коригувати харчування, а також підбирати вітаміни. Їжа може вплинути на зміну виділяється секрету, в такому випадку обов'язково потрібно замінити її на іншу.

фотографії породи

Де купити канадського сфінкса ціни

Купувати сфінкса краще у досвідчених заводчиків, тому не полінуйтеся пошукати відгуки про передбачувані продавців. Купувати канадців, вирощених звичайною людиною - це завжди ризик, оскільки вони дуже схильні до різних захворювань. Заводчики дуже ретельно стежать за їх здоров'ям, намагаючись попереджати найпоширеніші важкі хвороби.

Вартість кота дуже сильно залежить від загальних характеристик, тому може дуже сильно коливатися. Ціна може складати як 17 тисяч, так і набагато вище, доходячи часом до 90-100 тисяч рублів.

Чим же він так відрізняється від своїх побратимів?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: