Статьи

Харчування гіперактивної дитини: рецепти

  1. Гіперактивний дитина: коригуємо меню Жвавий рухливий малюк нескінченно радує любляче материнське...
  2. додаємо корисне
  3. готуємо смачне

Гіперактивний дитина: коригуємо меню

Жвавий рухливий малюк нескінченно радує любляче материнське серце. Але часом його енергія б'є таким фонтаном, що впоратися з нею не по силам навіть найстійкішим батькам. Що робити з нестримними Непосєдов? Розбираємося разом.

прибираємо шкідливий

прибираємо шкідливий

Здавалося б, що поганого в тому, що малюк надто рухливий і невтомний? Діяльна допитливість, звичайно, допомагає пізнавати світ у всіх фарбах. Але гіперактивні діти більшою мірою схильні до неуважності, і їм важко сконцентруватися на виконанні простих завдань. Вони частіше виявляють роздратування, агресію, вимагають уваги до своєї персони. Згодом їм дедалі важче контролювати емоції, що може спричинити проблеми з психікою.

Уникнути цього можна на ранніх стадіях. Вчені прийшли до цікавого висновку: харчування гіперактивного дитини безпосередньо впливає на його поведінку. А раз так, вируючу енергію малюка можна контролювати і направляти в потрібне русло. Причиною підвищеної збудливості нерідко є харчова алергія. І головні подразники - продукти з синтетичними барвниками, ароматизаторами, підсилювачами смаку та іншими добавками. Перш за все це ласощі і апетитні снеки, якими хвалять малюків турботливі батьки і бабусі з дідусями. Втім, лактоза і клейковина, що містяться в нешкідливих молоці і злаках, теж можуть перетворити дитину в непосиду.

Іншою причиною частих емоційних сплесків кипучої енергії часто буває цукор. Помічено, що приблизно 75% гіперактивних дітей погано засвоюють глюкозу. Далеко не завжди виною тому надлишок шоколаду, цукерок, тістечок та інших небажаних солодощів. Фабричні соки, йогурти з добавками, хлібобулочні вироби, які ми звикли купувати кожен день, теж є джерелом шкідливих цукрів.

додаємо корисне

додаємо корисне

Як скорегувати харчування гіперактивного дитини і що включити в раціон насамперед? Для маленького організму немає нічого важливішого білків. Невтомні шукачі пригод мають потребу в ньому подвійно. Тому в їх меню повинні переважати сир, молоко і яйця. Поступово до них додається дієтичне м'ясо: індичка, кролик або телятина.

Але головним елементом харчування для непосид є магній. Він м'яко і ненав'язливо заспокоює нерви, сприяє безтурботному міцному сну. А ще цей мінерал розщеплює глюкозу. Магнієм рясніють картопля, бобові, злакові, шпинат, горіхи і сухофрукти. Так що тарілка каші, запечена картопля і жменю підсушеного мигдалю протягом дня заповнять добову потребу магнію вашого ненаглядного дитинчати.

Закріпити успіх допоможуть вітаміни групи B, надзвичайно корисні для правильної роботи нервової системи і мозку. А тому на вашому столі завжди повинні бути гречка, квасоля, м'ясо і субпродукти, рослинне масло, коренеплоди, зелені овочі та цитруси.

А ще маленьким непосидам ніяк не обійтися без холіну і лецитину. Дані речовини - їжа для розуму у всіх сенсах, адже вони живлять клітини мозку. Шукати їх варто перш за все в яйцях. Готуйте дітям омлети, запіканки, додавайте яйця в салати або просто варите їх круто, і вони завжди будуть щасливі і спокійні.

На жаль, далеко не все з названих продуктів викликає ентузіазм у маленьких прівереда. Тому заповнювати рівень корисних речовин можна за допомогою аптечних вітамінів. Але в цьому випадку обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.

готуємо смачне

готуємо смачне

Від теорії плавно переходимо до практики і складаємо правильне меню для самих жвавих. вівсянка - безпрограшний варіант для харчування гіперактивного дитини. Висипаємо в каструлю 150 г геркулесу, заливаємо його 200 мл молока і 200 мл свіжого яблучного соку. Безперервно помішуючи, доводимо кашу до кипіння і варимо 5 хвилин на слабкому вогні. Щільно вкутуємо каструлю рушником і наполягаємо 10 хвилин. Додаємо 1 подрібнене яблуко, 70 мл вершків, ½ ч. Л. кориці і перемішуємо. Для ефекту можна прикрасити тарілку з кашею свіжими ягодами.

Для ефекту можна прикрасити тарілку з кашею свіжими ягодами

Найкраще м'ясо для дитини - курка, а краще блюдо з неї - котлети . Прокручуємо через м'ясорубку 300 г курячого філе, 1 кабачок і 1 варену моркву. Додаємо 100 г відвареного рису, 2 яйця, пучок рубленого кропу, дрібку солі. Вимішуємо фарш, злегка відбиваємо його і залишаємо відпочити на 10 хвилин. Тепер ліпимо котлети і тушкуємо їх в сковороді з водою і невеликою кількістю масла. Доповніть ці літні ніжні котлети повітряним картопляним пюре - і корисний обід для непосиди готовий.

Доповніть ці літні ніжні котлети повітряним картопляним пюре - і корисний обід для непосиди готовий

А на вечерю запропонуйте йому ситний салат з буряка з сирним сиром. Відварюємо 2 невеликі буряків, очищаємо, нарізаємо на невеликі шматочки. Викладаємо в тарілку спочатку буряк, потім сирний сир і розминаємо його виделкою. У салат можна додати свіжу зелень за бажанням, присипати волоськими горіхами. Таке творіння напевно зацікавить малюка, і він охоче з'їсть ваш фірмовий салат!

Сподіваємося, наші рекомендації виявилися корисними і вдосконалити харчування гіперактивного дитини для вас не складе труднощів. Нехай ваші малюки ростуть міцними, здоровими і життєрадісними!

Що робити з нестримними Непосєдов?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: