Статьи

Опис і характеристики виду папуга Жако, особливості змісту

  1. Що потрібно знати?
  2. Зовнішній вигляд
  3. Спосіб життя
  4. Класифікація
  5. Як доглядати в домашніх умовах?
  6. розмноження
  7. годування
  8. Як навчити говорити?
  9. Фотогалерея

Шанувальники ручних птахів часто вибирають для утримання папуг жако. Ці чудові вихованці володіють неабияким розумом і їх легко навчити говорити в домашніх умовах. Однак зміст і догляд в силу незалежного характеру птиці - справа непроста, адже це не іграшка. Тому перед придбанням обов'язково варто по максимуму дізнатися все про жако.

Що потрібно знати?

Проблеми, які виникають у новоспеченого власника говорить красеня, пов'язані виключно з некомпетентністю і дефіцитом правдивих джерел. У багатьох складається враження, що утримувати його в домашніх умовах простіше простого. Ця думка помилкова. Папуга жако - не іграшка, а серйозна птах, яка б вимагала в постійному навчанні.

Складнощі починаються ще на етапі придбання птиці. Офіційний вилов жако строго лімітований - скільки продано чітко вважається. З цієї причини процвітає нелегальний ринок цих папуг.

З цієї причини процвітає нелегальний ринок цих папуг

Браконьєрам зазвичай трапляються вікові особини. Диких птахів продають під виглядом молодих, і власнику чекають великі труднощі з їх вихованням. Якщо господареві «пощастить» придбати особливо дикого і озлобленого папуги, приручити і навчити його говорити, стане нездійсненним завданням. А визначити вік пернатого вихованця можна тільки до півтора років.

За кордоном існують спеціалізовані розплідники по розведенню жако, в яких можна придбати гарантовано молодих пташенят. Ціна на таку покупку зашкалює, і спраглі володіти папугою жако звертаються до сумнівних продавцям.

Клієнту без досвіду змісту великих папуг чесний продавець не порекомендує купити жако. Якщо не позичати допитливий розум птиці і тримати її виключно в клітці, вона впадає в неврози і старанно буде псувати життя оточуючим.

Якщо не позичати допитливий розум птиці і тримати її виключно в клітці, вона впадає в неврози і старанно буде псувати життя оточуючим

Але якщо час і бажання займатися з промовистою папугою присутні, він може стати справжнім другом. Ручний папуга жако сильно прив'язується до свого господаря і навіть здатний ревнувати. Завдяки високому інтелекту пернатого вихованця його можна навчити різним іграм, наслідування і, звичайно ж, людської мови. Ці птахи живуть в неволі до 40 років.

Зовнішній вигляд

Мабуть, жако - один з найбільш непоказних видів великих папуг, що говорять. У нього немає яскравого оперення, як у папуги ара , Тому яскравих фото з жако не вийде. Основний колір пір'я сірий, може відхилятися до світлого або попелястому відтінку. Не дарма друга назва у вихідця з жарких країн - африканський сірий папуга. Кольоровим акцентом в оперенні птиці є яскраво-червоний хвіст.

Папуга жако великий, досягає в довжину від голови до кінчика хвоста 35-40 см. У дорослих особин райдужка очей забарвлена ​​в жовтий колір, а дзьоб чорний. Самці зазвичай декілька більше самок, але точно визначити стать можна тільки за допомогою ДНК-тестування. Пташенята мають більш темне забарвлення оперення і райдужки очей. З віком вони освітлюються.

Спосіб життя

У природі папуги частіше мешкають в заростях тропічних річок. На ночівлю жако злітаються на високі дерева. Вони живуть невеликими групами і завдають великої шкоди сільськогосподарським плантаціям. У сезон гніздування папуги діляться на пари і усамітнюються до закінчення вигодовування пташенят.

Сірий папуга галасливий і обережний. Він побоюється людини, адже на дику птицю ведуть полювання з метою видобутку м'яса і живих пташенят на продаж. Ці пернаті не дуже добре літають, і їх популяція сильно скоротилася через браконьєрів.

На ресурсах організацій, що займаються охороною дикої природи, можна знайти багато фото і відео про життя дикого папуги жако в природному середовищі існування. Інформація про те скільки він живе, скільки їсть і як розмножується.

Класифікація

Сірий папуга - єдиний представник роду Psittacus. Вид жако ділиться на наступні підвиди:

Як доглядати в домашніх умовах?

Мовець птиці потрібні комфортні умови. Мінімальний розмір клітини такої, щоб папуга міг повністю розправити крила. Клітку обладнають жердочками на різних рівнях і іграшками. Бажано використовувати дерев'яні жердини різної товщини для тренування лапок.

Пернатому члену сім'ї для розвитку потрібно багато іграшок. Займаючись ними, птах не буде впадати в істерики від неробства. Жако дуже любить фуражні іграшки, коли потрібно придумати спосіб дістатися до ласощі. Чим цікавіше іграшка, тим більше вона до душі пернатому одному.

Визначити емоційний стан улюбленця легко. Щаслива птах співає, чи не вередує, спокійно дається в руки і з задоволенням спілкується. Причому неважливо, скільки птахові при цьому років.

розмноження

На волі папуги жако влаштовують гнізда в дуплах, вибираючи важкодоступні місця. Доглядаючи, самець танцює навколо партнерки, видаючи своєрідні звуки. Самка відповідає йому і вдає з себе вимагає корм пташеня. Самець імітує годування або по-справжньому годує самку. Цикл залицяння повторюється кілька разів.

Самка відкладає 3-5 яєць і висиджує їх 30 днів. До появи пташенят самець охороняє сім'ю і забезпечує їжею. Батьки люто захищають гніздо від загрози. Пташенята знаходять самостійність в 2-3 місяці, але деякий час живуть поблизу гнізда.

Пташенята знаходять самостійність в 2-3 місяці, але деякий час живуть поблизу гнізда

Методика розведення жако в домашніх умовах побудована на тих же поведінкових особливостях птахів. Зазвичай спарювання проводиться в спеціальній просторій клітці. Пернатих саджають разом і спостерігають за ними, щоб визначити, чи не проявляють вони агресії.

Краще не використовувати клітку, в якій живе один з партнерів, щоб уникнути територіальних претензій. Можна поставити клітини папуг поруч, щоб перше знайомство відбулося на дистанції. Представники цієї породи сильні і в розлюченого стані здатні покалічити або вбити невдачливого партнера. Тому до міцності і надійності клітини для «побачень» пред'являються підвищені вимоги.

Взаємна симпатія папуг помітна відразу. Вони разом розважаються іграшками, чистять один одному пір'ячко. Якщо птиці наполегливо ворогують, таку пару краще роз'єднати.

У клітці має бути місце для гніздування. Вивчивши його, птахи починають ритуал залицянь. Незабаром у щасливих батьків з'являться пташенята.

Можна подивитися відео фахівців з розведення в неволі пташенят жако. У Росії культура розплідників не розвинена, тому є сенс пошукати інформацію на зарубіжних ресурсах.

годування

Раціон при утриманні папуги жако в домашніх умовах обов'язково включає:

  1. Збалансовані зернові суміші. це основний корм для папуги , Що містить всі необхідні поживні речовини.
  2. Натуральні фрукти і овочі. Вони додаються в раціон, щоб забезпечити пернатого вихованця вітамінами і урізноманітнити меню. Можна вичавлювати з плодів сік і пропонувати птиці.
  3. Каші. Можна періодично годувати папугу звареної на воді кашею. У невеликих обсягах вона корисна для регулювання обміну речовин птиці.
  4. Вода. Потрібно постійно контролювати, скільки води залишилося в поїлки. Бажано міняти її раз в день.
  5. Спеціальні підгодівлі нормують раціон папуги по мікро- і макроелементів.
  6. Гілочки. Годування обов'язково включає гілочки. Гризучи їх, сірий папуга постачає себе натуральними вітамінами, точить дзьоб і розважається. Птахам дають горобинова, вільхові, вишневі, березові гілки. Їх слід попередньо ошпарювати окропом.

Консультант в зоомагазині або навчальне відео підкажуть, як правильно годувати говорить вихованця в домашніх умовах і скільки корми давати.

Як навчити говорити?

Жако має виражені здібностями до навчання. Але не кожна особина з часом почне розмовляти. Визначити при покупці, що говорить чи папуга, неможливо. Дорослу дику особина навчити спілкуванню не вийде, його необхідно приручити в молодому віці.

Потрібно багато часу і сил, щоб «розговорити» папугу.

Господарю вдасться навчити папугу людської мови, користуючись такими хитрощами:

  1. Починати слід з простого слова, що складається в основному з голосних букв. У міру успіхів улюбленця можна ускладнювати завдання.
  2. Спочатку жако говорить невиразно, іноді наче гарчить, може перекручувати слова. Його потрібно всерйоз захопити навчанням. Головне - не лаяти птицю, якщо вона зривається на крик і перестає сприймати урок.
  3. Потрібно заохочувати улюбленця ласощами та іграшками. У алохвостих вихованців розвинене асоціативне мислення, і незабаром він почне ставитися до занять як до захоплюючої гри.
  4. Навчити папугу простіше, вимовляючи слово з однаковою інтонацією, співуче, чітко.
  5. Папуга цінує емоційність: з ним треба розмовляти виразно.

За відгуками власників, бурохвостий жако легше навчається, ніж алохвостие побратими. Важливий вік птиці, а також те, привчена вона до рук. Ручні пташенята із задоволенням йдуть на контакт з людиною. Якщо папуги не вдається приручити, то і «розговорити» його не вийде.

Папуга жако - віддане, захопливе створення, здатне стати справжнім компаньйоном для господарів.

Фотогалерея


Відео від Тетяни Троїцької «Пізнавальна інформація про папугу жако»

У цьому відео відомий фахівець по папугам Тетяна Троїцька розповість подробиці про зміст і приручення папуги жако.

Що потрібно знати?
Що потрібно знати?
Як навчити говорити?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: