Статьи

Розвиток інтересу до малювання дітей дошкільного віку

  1. Завдання малювання для дітей молодшого дошкільного віку
  2. Навчання малюванню дітей дошкільного віку вдома
  3. Розвиток інтересу до малювання дітей молодшого дошкільного віку мета:

Формування дитячої творчості неможливо без розвитку сприйняття, збагачення уявлень про навколишній дітей світі. Про це, природно, повинні піклуватися дорослі. У своїй статті «Малювання дошкільнят» я писала, що краще вчити дітей зображати предмети в русі (Колобок котиться по доріжці; м'яч в річці; драбинка в небо і т.п.).

Завдання малювання для дітей молодшого дошкільного віку

Але все це буде можливо, коли у малюків буде викликаний інтерес і прагнення до дій з олівцем, пензлем і папером, а так само після того, як дорослі навчать своїх дітей вмінню тримати олівець, кисть в пальцях, а не в кулачку.

Іншими словами - дорослі повинні сприяти розвитку інтересу до малювання. Якщо дитина відвідує дошкільний заклад, то батькам простіше: вони будуть виконувати прохання і поради педагогів, отримувати від них необхідні відповіді на питання, консультації. Тим, чиї діти не відвідують дошкільні установи, необхідно також з ранніх років справлятися із завданнями малювання самостійно:

  • Викликати у дітей інтерес до дії з папером, пензлем, олівцем.
  • Навчити наносити на папір штрихи і лінії.
  • Стежити поглядом за рухом олівця, пензля по аркушу паперу, як за рухом руки дорослого, так і своєї.
  • Спонукати малюків до усвідомленого повторення одержані ліній і штрихів. У виконанні цього завдання, вам допоможуть завдання типу: намалюй стрічки, які висять на мотузці, лежать на столі та ін .; доріжку для курочки; галявинку для гриба і т.п.
  • Вирішити одну з головних завдань - вміння тримати правильно кисть і олівець пальцями руки.

Анна В. виховувала малюка 2 м 5 м. Одна і, приходячи їх дитячого садка, садила хлопчика малювати, ліпити, поки вона займалася справами. У них було багато фарб, пензлів різних розмірів, кольорових олівців, фломастерів, крейди, пластилін глина та ін. Дитина навчився сам вибирати собі матеріал для роботи. Хлопчик багато малював, ліпив. У дитячому садку він часто розповідав, як намалював, припустимо, сліди на доріжці. Одного разу вихователь попросила його намалювати ці сліди. Антон намалював сліди різного розміру і, на прохання педагога, розповів, чиї сліди він намалював. У групі основна маса дітей погано тримали олівець, кисть. Вихователь В.П. вирішила провести консультацію для батьків на тему «Значення малювання в житті молодших дошкільнят». В.П. попросила Анну розповісти, як вона навчила свого сина малювати. Аня погодилася виступити, а педагог попросила її принести роботи Антона і оформила виставку його робіт. У своєму виступі жінка звернула увагу батьків, що вона нічого особливого не чинить: закупила необхідний матеріал для малювання, а теми беруть з сином з спостережень. Наприклад: «Йдемо з дитячого саду взимку, падає сніг, приходимо додому - і малюємо сніг.

Навесні малюємо бурульки, струмочки, влітку - стежки, дороги для машин і т.п. ». правда жінка зазначила, що змушена пропонувати Антону малювати в той час, коли вона зайнята домашніми справами, але на прохання хлопчика завжди відгукується і допомагає. Відповіла Анна і на запитання батьків типу: як вона навчила дитини тримати правильно олівець в руці? Які фарби краще купити? З чого краще починати малювати? та ін.

Спираючись на малюнки хлопчика, В.П. вела спокійно бесіду про значення малювання в житті дитини дошкільного віку. Підготувала в окремі пакети малюнки кожної дитини і роздала батькам в кінці зборів. Батьки самі мали можливість переконатися, як їхні діти відстають по малюванню від свого однолітка. В куточку для батьків був запропонований вибір теми для малювання для дітей молодшого дошкільного віку. (Довгі доріжки; довгі і короткі доріжки; сніжок пішов; діти побігли по доріжці і залишили сліди; хто, що хоче, те й малює і т.п.)

Навчання малюванню дітей дошкільного віку вдома

Займаючись виконанням цих завдань, не забувайте, що працювати з папером, пензлем і олівцем необхідно постійно.

Навіть тижнева перерва занадто великий для малюка, він швидко забуває, що дізнався і чому навчився раніше. Діти у віці від 2 до 4 років можуть займатися, приблизно, 10-20 хвилин відповідно. Якщо ці хвилини, хоча б через день, батьки будуть використовувати для занять малюванням, ліпленням, то малюки швидко освоять способи роботи олівцем і пензлем. Крім того, слід враховувати велику емоційну збудливість малюків від 2 до 3 років, тому говорити потрібно м'яко і чітко формулювати завдання. Категоричних вимог і наказів краще уникати. Наприклад, Вадик (два з половиною роки) не розуміє, як можна в намальованому будиночку запалити вогні. Папа ввечері вивів сина на вулицю, вони разом спостерігали за вогнями у вікнах (в одних вікнах був синій колір, інших - жовтий, був і червоний). Будинки тато показав хлопчикові, як пензлем можна намалювати світло. Подібні спостереження сприяють розвитку інтересу до малювання, образного уявлення і уяви.

Але бувають і інші приклади: батьки поза волею дітей змушують їх сідати і малювати, ліпити і т.д., в результаті наштовхуються, частіше на дитячі капризи, непослух, плач. Наполегливі вимоги дорослих - займатися якою-небудь справою провокують подібні реакції і можуть викликати негативне ставлення до малювання, ліплення і т.д. Треба ставитися до подібних реакцій малюків більш спокійно: не докоряти дитини, не наполягати на своїх вимогах, а дати йому можливість відчути радість від майбутнього заняття, як це робила Анна.

Треба ставитися до подібних реакцій малюків більш спокійно: не докоряти дитини, не наполягати на своїх вимогах, а дати йому можливість відчути радість від майбутнього заняття, як це робила Анна

Але є маса інших способів. Наприклад, розкажіть малюку казку «Колобок» і запропонуйте намалювати доріжку для Колобка, після слухання казки «Курочка Ряба» нехай ваші син або дочка намалюють зернятка для пташки. Вивчіть народну пісеньку «огуречік» і намалюйте грядку для огірочка .. можна запропонувати дитині картинку із зображенням потрібного вам предмета, і попросити малюка намалювати те, що зображено на картинці і інше.

Обов'язково треба стежити не тільки, як тримає дитина в руках олівець, кисть, але і як робить штрихи, звертати увагу на силу натиску олівцем, пензлем, руху руки повинні бути впевнені, легкі, сміливі. Дорослі повинні звертати увагу на подібний характер малюнка, тобто дорога для Колобка повинна бути довгою, тому що він покотився далеко, струмки води, що ллються з крана, краплі з бурульок потрапляють в калюжі, на землю та інше.

Розвиток інтересу до малювання дітей молодшого дошкільного віку мета:

  1. Вчити дітей правильно сидіти за столом при заняттях малюванням.
  2. Тримати олівець, кисть пальцями руки, не дуже їх стискати.
  3. Навчити ритмічному нанесення штрихів, мазків, зображуючи явища навколишнього життя (падає листя, сніжинки, йде дощ і ін.).
  4. Розвивати уміння передавати образи предметів і явищ навколишнього життя, поєднуючи зображення круглої форми з прямими лініями, мазками (світить сонечко, колобок котиться по доріжці, кулі на ниточці, кульбаби на галявині і т.п.).
  5. Зображати предмети чотирикутних форм (серветки, хусточки, вагончики, будиночки та ін.), А так само поєднувати їх з круглими формами.
  6. Виховувати акуратність в користуванні фарбами і пензлем. Звертати увагу на натиск на олівець і пензель.
  7. Закріплювати знання квітів: червоний, синій, жовтий, зелений, білий, чорний. Знайомити з відтінками: рожевий, блакитний, сірий. Навчити дітей підбирати колір, відповідний зображуваного предмету.

При навчанні малюванню дітей вдома постійно звертайте увагу на позу дитини: не слід допускати викривлення спини, тіло дитини має бути постійно в русі, тобто малюк повинен міняти положення свого тіла, рук і ніг, не допускайте, щоб діти підганяли ноги під столом і занадто низько нахиляли голову над аркушем паперу.

Відповіла Анна і на запитання батьків типу: як вона навчила дитини тримати правильно олівець в руці?
Які фарби краще купити?
З чого краще починати малювати?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: