Статьи

Визначаємо вік кошеня: кілька перевірених методів

  1. способи визначення
  2. після народження
  3. 3-4 тижні
  4. 2 місяці
  5. 2,5 місяці
  6. 4 місяці
  7. Рік і більше

Зміст статті

Для правильного догляду та підтримки здоров'я тварини власникам кішок необхідно знати хоча б приблизний вік свого вихованця. На жаль, далеко не всі господарі, які прихистили юне створіння, цікавляться тим, як визначити вік кошеня, в результаті чого - від незнання, маленька істота може сильно постраждати, адже якщо годувати ще беззубого кошеня м'ясом або навпаки активного кошеняти-підлітка - тільки молоком , вже точно не відбудеться нічого хорошого. Адже кошеня, як і маленьку дитину, потрібно поступово привчати до певної їжі і своєчасно навчати правильним манерам.

Адже кошеня, як і маленьку дитину, потрібно поступово привчати до певної їжі і своєчасно навчати правильним манерам

Щоб зуміти відрізнити дорослу кішку від юного кошеня, не потрібно володіти особливими знаннями.

Звичайно, щоб зуміти відрізнити дорослу кішку від юного кошеня зовсім не треба володіти видатними здібностями і знаннями. І все-таки, що ж робити, якщо у вас вдома оселилося маленьке крихітне істота невизначеного віку? Велику труднощі в питанні про те, як визначити вік кошеня становить той фактор, що далеко не всі «мугикаючи» при появі на світ мають однакові розміри - на це може вплинути спадковість, здоров'я кішки мами і багато інших обставин, тому намагатися визначити вік тварини виключно по його розмірам буде великою помилкою.

способи визначення

Як визначити вік кошеня і дізнатися, які зміни в його розвитку ще повинні відбутися, а що вже відбулося?

Це зробити зовсім не складно, існує кілька перевірених способів, які допоможуть з високою точністю визначити вік кішок:

  • по шерсті;
  • по очах;
  • з поведінки;
  • по зубам.

Для наочного прикладу слід розглянути найбільш характерні зміни, що відбуваються з кошеням в період дорослішання.

Як відомо, кошенята народжуються абсолютно сліпими і тільки після закінчення тижня з моменту появи на світ у крихітних створінь починають поступово відкриватися очі, і відпадає пуповина, також з цього періоду у кошенят розкриваються вушка - до цього вони щільно притиснуті до верхівки.

після народження

До двотижневого віку кошенята пересуваються поповзом, так як ніжки у них ще дуже слабенькі для того щоб підняти власну вагу, тільки після цього вони починають робити перші спроби вставати на лапки. У цей час вони можуть харчуватися тільки материнським молоком.

3-4 тижні

У віці 3-4 тижні у юної кішечки починають прорізатися перші зубки - молочні різці та ікла.

Тільки тепер кошеня можна привчати до більш твердої їжі. Варто звернути окрему увагу на шерсть тварини - в цьому віці вона м'яка і рідкісна. Місячний кошеня вже не тільки впевнено рухається, а й чудово бігає і стрибає.

2 місяці

До двох місяців життя у кошеняти зазвичай прорізаються всі молочні зубки. У цей період він вже активно грається, випускає кігтики, самостійно вмивається, і навіть здатний є «дорослу їжу». Саме зараз настає найбільш підходящий момент для привчання вихованця до котячого лотка. Крім того, в цей період життя тварина вчиться спілкуватися з іншими вихованцями.

Крім того, в цей період життя тварина вчиться спілкуватися з іншими вихованцями

До двох місяців життя у кошеняти зазвичай прорізаються всі молочні зуби.

2,5 місяці

У віці двох з половиною місяців колір очей кошенят починає змінюватися - до цього періоду все кошенята мають однаковий блакитний колір очей. Приблизно з тритижневого віку в організмі кошеня починає вироблятися меланін, який здійснює пігментацію очей, однак це відбувається не раніше, ніж через півтора місяці після початку процесу. Варто зазначити, що цей спосіб є не достовірним для власників порід, особливістю яких є наявність блакитних очей протягом усього життя.

4 місяці

У чотири місяці у юної кішечки починають з'являтися перші корінні зубки - різці, ікла, премоляри і моляри і вже через 4-8 тижнів після цього відбувається повна зміна молочних зубів на корінні. До цього моменту кошеня вже вміє активно управляти своїм хвостом.

Зазвичай, починаючи з семимісячного віку котів тварин можна вважати статевозрілими. Шерсть вихованця стає більш жорсткою і густою, з часом вона може зрозуміти забарвлення - стати темніше або світліше.

Рік і більше

Однорічна кішка має чисті та білі зубки, які з віком починають потихеньку сточуватися. Очки тварини в цьому віці зазвичай чисті та прозорі - ближче до шести років у кішки на очах починають з'являтися тонкі лінії.

Більш детально і точно про те, як визначити вік кошеня вам розповість тільки кваліфікований фахівець. Важливо пам'ятати, що їду для вашого вихованця слід підбирати не тільки з розрахунків його віку, а й беручи до уваги особливості його розвитку. Тільки таким способом вам вдасться виростити активну, здорове і красиве тварина.

Пройдіть тест для знавців кішок!

І все-таки, що ж робити, якщо у вас вдома оселилося маленьке крихітне істота невизначеного віку?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: