Статьи

Архіви Користь і шкода масел рослинного і тваринного походження

  1. Класифікація масел
  2. Використання масел в дієтах
  3. Протипоказання
  4. Склад і харчова цінність рослинних масел

Всі харчові олії, незалежно від походження та виду, необхідні організму людини: вони забезпечують хорошу роботу мозку, живлять шкіру і волосся, підтримують нормальне репродуктивне функціонування.

Однак будь-яке масло має досить високу калорійність, через що їх намагаються не вживати під час схуднення. Однак щоденний прийом невеликої кількості масла не шкодить фігурі і допомагає жінкам зберегти форму грудей і нормальний жировий баланс шкіри.

У дієтичному харчуванні зазвичай використовується лляна олія . Його вживають вранці перед їжею, щоб забезпечити організм жиром на весь день. З салатами вживають і оливкова олія на багатьох дієтах. Зазвичай виключається сало, а вершкове масло зрідка кладуть в каші або гаряче молоко.

Косметичні масла:   кокосове   ,   абрикосове   ,   персикове   , Жожоба, ши,   чайного дерева   і оливкова широко застосовуються для виготовлення косметичних товарів Косметичні масла: кокосове , абрикосове , персикове , Жожоба, ши, чайного дерева і оливкова широко застосовуються для виготовлення косметичних товарів. Багато зволожуючі мила, шампуні, бальзами мають в своєму складі масла. Часто масла продаються в чистому вигляді для догляду за волоссям, нігтями і шкірою. Кокосове і реп'яхову масла використовують для лікування волосся і нормалізації жирового балансу шкіри голови. Кетамін застосовується для поліпшення стану брів і вій.

Багато рослинні масла застосовують в медицині. обліпихова і гарбузове масла призначаються хворим з виразкою і езофагітом, гастритом. Вони сприяють загоєнню тріщин і ерозій на слизових і допомагають відновити тканини. Кетамін також застосовується для поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту: при запорах, колітах і збої в роботі кишечника.

Ефіри широко використовують в парфумерної та косметичної продукції. На основі ефірних масел створюють незвичайні аромати стійких духів, крім того, їх додають в мило, шампуні, освіжувачі повітря в якості натуральних ароматизаторів. Ефірні олії м'яти, меліси і евкаліпта широко використовуються в медицині. Багато ефіри мають протизапальні властивості і входять до складу засобів для проблемної шкіри.

Класифікація масел

Рослинні масла класифікуються за технологією їх виробництва:

  • Масла різного порядку віджиму.
  • Нерафіновані.
  • Рафіновані.
  • Рафіновані і дезодоровані.

Зазвичай лляна, оливкова, гарбузове та касторове масла не дезодорують. Це зберігає їх смак і запах, характерний колір і більшість корисних речовин. Після віджиму вони проходять первинну фільтрацію і відразу упаковуються в тару для збуту. Масла, які мають властивість застигати (кокосову) розливають у тару гарячими.

зазвичай   соняшникова олія   завжди сильно фільтрується і проходить дезодорацію, завдяки чому має в своєму складі тільки жир і убоге кількість вітамінів зазвичай соняшникова олія завжди сильно фільтрується і проходить дезодорацію, завдяки чому має в своєму складі тільки жир і убоге кількість вітамінів. Якщо ви не хочете відмовлятися від соняшникової олії, вибирайте нерафінована.

Масла тваринного походження отримують перетоплювання або збивання. Для виготовлення вершкового масла кислі вершки поміщають в спеціальну цистерну, де за допомогою лопатей вони поступово розбиваються вершкове масло і сколотини. Тварини масла дають можливість зберегти природну жировий прошарок, але негативно можуть впливати на результати схуднення.

Ефіри отримують віджиманням з листя і квіток рослин, потім переганяють і розчиняють.

Використання масел в дієтах

Зазвичай «масло» і «дієта» викликають у нас протилежні асоціації. Однак давно вже доведено, що в невеликій кількості жири під час дієт необхідні.

Більшість дієт пропонує вживання лляного або оливкової олії вранці, щоб зберегти в нормі функціонування гормональних систем організму, менструальний цикл і здоровий стан волосся і шкіри.

Під час дієт використовуються і ефірні масла. Масло апельсина, чайного дерева, розмарину додають в обгортання і антицелюлітні скраби.

Протипоказання

Які протипоказання існують до застосування масел?

  1. Індивідуальна непереносимість.
  2. Високий рівень холестерину в крові.
  3. Хвороби печінки.

У багатьох людей з народження або протягом життя виробляється непереносимість до певних видів олій. Припустимо, якщо у людини є алергія на горіхи, горіхові масла йому використовувати в їжу не можна. Ефірні масла так само небезпечно використовувати при непереносимості.

При високому рівні холестерину виникає ризик інсульту і тромбозу. Тому лікарі настійно не рекомендують вживати тваринні жири в такому випадку.

При більшості хвороб печінки і жовчного міхура призначається дієта, яка передбачає виключення жирних продуктів з раціону. Це стосується і різних видів масел, особливо - продуктів тваринного походження. Їх вживання має бути зведено до мінімуму.

Склад і харчова цінність рослинних масел

Більшість масел мають простий склад. Зазвичай вони складаються з жирних кислот, вітамінів, фосфоліпідів. За калорійністю більшість масел приблизно однакові: енергетична цінність в більшій частині з них перевищує 750 ккал на 100 г. Самим висококалорійним прийнято вважати масло горіха макадамії, а самим низькокалорійним - очищене лляне масло.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: