Статьи

Парафінотерапія, показання та протипоказання. Як робити парафінотерапія будинку.

Парафінотерапія вважається однією з найприємніших лікувальних і косметологічних процедур. Подібний метод догляду за тілом, що з'явився в 80-х роках попереднього століття, миттєво завоював популярність і продовжує бути затребуваним донині. Але не тільки для шкірного покриву хороший парафін. М'язові болі, хвороби суглобів, інші ортопедичні недуги - ось де ще допоможе лікування парафіном. Прочитайте статтю Парафінотерапія: показання та протипоказання. З неї ви дізнаєтеся, наскільки цей метод підходить вам.

Медицина передбачає використання парафіну двох видів: холодного і гарячого. Різниця в тому, що гарячий парафін потрібно прогрівати духовку перед застосуванням, тоді як холодний вже готовий до процедури нанесення. Фахівцями найчастіше застосовуються склади на основі гарячого парафіну. Однак є і прихильники холодного.

Вибирати косметичний парафін слід, виходячи з існуючої проблеми Вибирати косметичний парафін слід, виходячи з існуючої проблеми. Багато виробників крім цього високоочищеного воскообразного речовини додають в баночки вітаміни, мінерали, екстракти водоростей і лікарських рослин. Якщо серед показань до парафінотерапії є необхідність в омолодження шкіри, то краще зупинити свій вибір на засобі з вітаміном Е. Якщо ж мета - боротьба з целюлітом, то придбайте суміш з екстрактом морських водоростей. Втім, парафінотерапія без всяких домішок теж дуже ефективна.

Досить часто медичні працівники, практикуючі парафінотерапія, самостійно додають в парафін різні ефірні масла, вітамінні склади і екстракти трав.

Давайте спробуємо розібратися, що таке парафінотерапія і в чому її користь. Тягуча парафінова маса, нанесена на обрану ділянку, стимулює поступове збільшення температури тіла. Через це шкіра розм'якшується, пори відкриваються, і збільшується потовиділення. Відбувається активний виведення токсинів і витягування різного роду забруднень з епідермісу.

При цьому в'язкий парафін не дає випаровуватися волозі, з якої складається піт людини, що забезпечує оптимізацію водного балансу і активне зволоження епідермісу. Тому, в першу чергу, парафінотерапія несе очищає і зволожуючу дію. Після першої ж подібної процедури можна помітити поліпшення тургору і еластичності шкірного покриву.

Ще одним позитивним властивістю процесу вважається ефект омолодження і розгладження зморшок Ще одним позитивним властивістю процесу вважається ефект омолодження і розгладження зморшок. Завдана гаряча парафінова маса, остигаючи, помітно зменшується, тим самим забезпечується стягування шкірного покриву і розгладження зморшок.

У парафінотерапії багато свідчень. Досить часто вона застосовується в медичних цілях при лікуванні різних захворювань. Наприклад, при появі «шишок» на сідницях після уколів обов'язково призначається курс парафінових коржів, в результаті чого ущільнення розсмоктуються. Ефективні парафінові ванни при болях в суглобах. Тому різні хронічні артрити - одне зі свідчень до парафінотерапії. Лікує парафінотерапія та інші хвороби.

Вирішувати, як робити парафінотерапія, необхідно, виходячи з поставленого завдання. Процедура нанесення парафіну розділяється на кілька способів в залежності від ділянки нанесення маси. Виділяють наступні види парафінотерапії:

  • парафінотерапія рук

Це найбільш популярний різновид процедури. Сприяє затягуванню невеликих тріщин, ранок. Усуває лущення. Активно зволожує і покращує стан нігтів і епідермісу рук.

При парафінотерапії рук пензель поміщається в ємність з розігрітим парафіном на 10 секунд. Занурення необхідно здійснити мінімум 5 разів. Потім на руку надівається захисний пакет і термоварежка. Після закінчення 10 - 20 хвилин рукавиці слід зняти і акуратно помасажувати руки. Потім видалити захисні пакети.

  • парафінотерапія ніг

Несе зволожуючу дію на грубу і пошкоджену шкіру стоп. Оптимізує кровообіг, усуває втому і набряклість. Має заспокійливий ефект.

Процедура парафінотерапії для ніг аналогічна процедурі для рук. Тільки замість термоварежкі використовується Термошкарпетка.

  • парафінотерапія особи

Має пом'якшуючу і живильну дію на шкіру. Скорочує число мімічних зморшок. Омолоджує шкірний покрив. Очищає шкіру від чорних крапок. Зменшує видимість послеугревих рубців, постакне.

Парафінотерапія для обличчя має на увазі початкове нанесення складу одним шаром, з подальшим накладанням на оброблену область марлевої маски. Після чого додатково наноситься ще 5 шарів парафіну. Нанесення слід проводити пензлем.

  • парафінотерапія тіла

Несе загальнозміцнюючий і розслабляючий ефект на організм в цілому. Ефективно бореться зі Стрия та проявами целюліту на ранніх стадіях появи цих косметологічних проблем.

Парафінотерапія різних ділянок тіла передбачає нанесення 5 6 шарів маси на проблемну область на 20 - 30 хвилин з подальшою фіксацією парафіну поліетиленовою плівкою і накладанням щільної тканини для посилення термоеффектом.

Лікування парафіном проводиться кількома методами. Спосіб вибирають, відштовхуючись від показання до парафінотерапії та області, призначеної для нанесення складу. Виділяють наступні методи:

  • Занурення в ємність з парафіну масою призначається для догляду за руками і стопами.
  • Аплікації підходять для різних ділянок тіла. Цей метод має на увазі нанесення складу за допомогою кисті в кілька шарів.
  • Парафінова маска - це найбільш зручний спосіб для застосування на шкірі обличчя. Перший шар парафіну тоненько наноситься на обличчя пензлем, потім прикладається марлева маска, а потім ще додається 4-5 шарів в'язкого складу.
  • Парафіновий компрес використовується для м'якого прогрівання певних ділянок тіла. Парафін наливається в тарілку, попередньо застелену щільним поліетиленом. Коли верхній шар надійно застигає, компрес прикладають до ділянки тіла на 20-50 хвилин (до повного охолодження).
  • Парафінове розпорошення. Рідкий (гарячий) парафін набирається в пульверизатор, а потім розпорошується на проблемну зону. Процедура повторюється 4-5 разів.

Незалежно від обраного методу парафінотерапії, процес містить в собі кілька етапів:

  1. Підготовка парафіну: розігріваємо суміш до 100 градусів і витримуємо при цій температурі 15-20 хвилин. Це виключить наявність води в суміші і вбереже від можливого опіку. Остужаем парафін до 50-60 градусів.
  2. Перевірка маси на індивідуальну переносимість. Для цього кілька парафіну наносимо на невелику ділянку шкіри.
  3. Дезінфекція. Область, призначена для процедури, обробляємо спеціальним розчином.
  4. Безпосереднє нанесення (див. Методи нанесення парафіну і види парафінотерапії).
  5. Закінчення процедури передбачає видалення складу і подальший масаж оброблених ділянок з використанням зволожуючих і поживних кремів.

Показання до застосування парафінотерапії великі. В'язка маса володіє широким спектром властивостей і ідеально підходить як для догляду за шкірою, так і для усунення різних її дефектів. Лікування парафіном використовується, якщо у пацієнта:

  • зайве суха шкіра;
  • набряки;
  • послеугревих рубці, тріщинки;
  • целюліт;
  • пігментні плями;
  • усунення дрібних зморшок;
  • провисання і в'ялий м'яких тканин;
  • болю в суглобах;
  • артрити і артрози;
  • інфільтрати ( «шишки») після уколів;
  • різні ортопедичні захворювання;
  • обмороження;
  • синдром Рейно;
  • хвороби внутрішніх органів (в т.ч. і дихальних шляхів);
  • остеохондроз, невралгія і багато інших захворювань.

З'ясувати чи є у вас показання до застосування парафінотерапії в домашніх умовах або в умовах фізіотерапевтичного кабінету, допоможе лікар. Лікування парафіном для вирішення будь-якої проблеми призначається курсами. Звичайно потрібно від 10 до 20 процедур. Проводять їх щодня або через добу. При необхідності курс лікування повторюють через 30-60 днів.

В цілому парафінотерапія корисна. Ефект можна помітити буквально після кількох процедур. Але існує ряд протипоказань, що накладають категоричну заборону на використання подібного методу лікування. Зокрема заборонено вдаватися до парафінотерапії, якщо є такі захворювання, як:

  • атеросклероз;
  • цукровий діабет;
  • стенокардія;
  • гіпертонія;
  • захворювання шкіри і серйозне порушення цілісності епідермісу (глибокі порізи, рани);
  • варикоз;
  • алергічні реакції.

Однак, незважаючи на перераховані вище протипоказання, парафінотерапія може при більшості з цих хвороб використовуватися. Найсуворішу заборону поширюється лише на гарячий метод використання. При нанесенні холодного парафіну протипоказанням служить тільки індивідуальна непереносимість компонентів парафінової суміші. Небажано використовувати парафін і при шкірних хворобах в період загострення.

Парафінотерапія найчастіше не тягне за собою будь-яких побічних ефектів. У рідкісних випадках може статися опік (якщо не випарувати воду з суміші перед несенням на шкіру). Але не виключені алергічні реакції і неприємні наслідки, якщо знехтувати протипоказаннями до процедури. Саме тому в обов'язковому порядку необхідно отримати пораду спеціаліста та перевірити склад на переносимість безпосередньо перед процесом.

Парафінотерапія, безумовно, заслужено улюблена представницями ніжної статі. Розміреність процедури і негайний ефект після закінчення процесу лише порадує. При цьому надасть розслаблюючий вплив на психіку. Але слід пам'ятати про існуючі обмеження процедури і обов'язкове відвідування лікаря для виявлення можливих протипоказань.

Показання і протипоказання парафінотерапії розглянула Ірина Безвісна.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: