Статьи

Шкода білого хліба

  1. З чого роблять хліб?
  2. Термофільні дріжджі в білому хлібі шкода чи користь?
  3. Небезпечний хліб з хімічними добавками
  4. Яку використовують борошно для випічки білого хліба?
  5. Відсутність корисної клітковини в білому хлібі
  6. Калорійність борошняних виробів
  7. Який хліб корисніше людині?
  8. Рецепт самого корисного хліба

Сьогодні ми поговоримо про шкоду білого хліба, та саме про шкоду, а не про користь, всупереч всім відомому заявою що «хліб усьому голова»

Сьогодні ми поговоримо про шкоду білого хліба, та саме про шкоду, а не про користь, всупереч всім відомому заявою що «хліб усьому голова»! Ця приказку ми все знаємо мало не з пелюшок. А як часто ми чули від батьків - Їж з хлібом! Не залишай, що не розкидайся! А викидати його взагалі вважалося блюзнірством, особливо для наших бабусь і дідусів, які пережили голод. Ось з тих пір цей продукт міцно оселився в нашому раціоні.

Багато снідають бутербродами, обід теж рідко проходить без пари скибочок хліба, ну і найшвидший і ситний перекус - це хлібобулочні вироби. Але так чи корисний і поживний хліб з білої муки, як нам розповідали в дитинстві?

З чого роблять хліб?

Крім супутніх складових таких як, сіль цукор, іноді яйця, молоко і різні добавки (далеко не завжди натуральні), основними інгредієнтами при випіканні хліба є борошно і дріжджі.

Так, зараз всесвітня павутина рясніє погрозами про так званих термофільних дріжджах. Нібито, це ворог здоров'ю номер один, а також одне з найбільш шкідливих складових білого хліба.

Але давайте розберемося, «чи такий страшний чорт».

Термофільні дріжджі в білому хлібі шкода чи користь?

Багатьох лякає навіть саме слово - термофільні. А судячи з назви (termo), це такі дріжджі, які люблять тепло, розмножуються в теплі, тобто по суті, все дріжджі.

Взагалі термофільні дріжджі - це міф. Термофільні бувають бактерії, а дріжджі - це все-таки гриби. Дріжджі бувають термотолерантні, такі, які витримують більш високу температуру.

Чим лякають нас автори численних статей про шкоду дріжджового хліба? Тим, що нібито в цих дріжджах бактерії витримують високі температури. Вони залишаються в готовому виробі, і, потрапляючи в наш організм, руйнують його. Я думаю, здоровий глузд вам підкаже, що ніякої живий організм не витримає такої температури, при якій випікається хліб.

Призначення у будь-яких дріжджів одне - зробити хліб повітряним і пишним. А дріжджі, вступаючи в реакцію з іншими компонентами і при сприятливій (теплою) середовищі виділяють вуглекислий газ, що і робить хліб пористим і м'яким.

Небезпечний хліб з хімічними добавками

Однак деякі недобросовісні виробники йдуть на хитрість. Справа в тому, щоб відбулася ця сама реакція, тесту необхідно час щоб «зійти».

А сучасні пекарні не хочуть втрачати на цьому свій прибуток, адже відомо, що час - гроші. Тому додають в вироби всілякі хімічні добавки, які прискорюють процес.

Готовий хліб в результаті виходить ще більш повітряний, що нерідко підкуповує покупців. Але такий батон буде набагато швидше черствіти і пліснявіти. Будьте обережні у виборі такого, більш небезпечного «хімічного» білого хліба.

Вихід - знайти якісний хліб, без «зайвих» добавок, або піч самому. При цьому не бійтеся використовувати дріжджі. Вони, самі по собі, навряд чи принесуть шкоди організму.

Деякі люди принципово не їдять дріжджовий хліб. Такі, як суворі вегетаріанці (вегани) та інші люди, які дотримуються здорового способу життя. Вони вживають в їжу продукти, що містить виключно рослинний білок. Для таких теж вихід є - всілякі без дріжджові вироби, лаваш, єврейська маца, хлібці, спеціальний без дріжджовий хліб і т.п.

Яку використовують борошно для випічки білого хліба?

Тепер може виникнути дивна думка - так що ж, можна наминати білі хлібобулочні вироби за обидві щоки собі на користь? Не зовсім. Тепер ми підійшли до другого головному компоненту в цьому популярному продукті - мука.

Як уже писалося вище - для білого хліба, більшості макаронних виробів і всілякої здоби використовується борошно вищого або першого сорту.

Тільки не варто обманюватися назвою. Вищого - тому що ця біла мука (а вірніше пшеничні зерна) піддалася найвищому рівню рафінування.

Відсутність корисної клітковини в білому хлібі

Щоб мука була білою її очищають, з такого борошна повністю видаляють оболонки зерна, де і міститься клітковина, яка так необхідна нашому організму, і сьогодні вченими і дієтологами всього світу однозначно визнана однією з найбільш корисних складових в їжі.

Відповідно разом з нею втрачається основна маса вітамінів і мікроелементів. Залишається в основному тільки крохмаль, який не несе ніякої користі.

Також варто відзначити, що до складу пшеничного зерна входить такий білок як глютен, який міститься саме в білому борошні. У невеликої кількості людей він викликає відверту алергію і шкідливий ім. Буває така непереносимість цього білка, яка може викликати нездужання і проблеми з шлунково-кишковим трактом. Тому якщо є скарги в цій сфері, то хворим подібної алергією людям, краще порекомендувати дієту з повним виключенням хлібобулочних виробів.

Іноді для «відбілювання» борошна в білих хліб додатково додають різні хімікати, що теж, навряд чи, піде на користь людському організму.

Калорійність борошняних виробів

До того ж, біле борошно, ще й в сукупності з цукром - це «порожні» або «швидкі» вуглеводи. Вони сприяють швидкому підвищенню цукру в крові, і як результат-виробленню великої кількості інсуліну. Це сприяє накопиченню і відкладання жирів і не дає розщеплюватися вже наявним.

Тому ті, хто піклуються про свою фігуру, повинні сто разів подумати перед черговим чаюванням з ароматною булкою або бутербродом. А тим же діабетикам звичайний хліб також шкідливий і навіть протипоказаний, якщо вірити запевненням сучасних лікарів.

Який хліб корисніше людині?

Але якщо зовсім без хліба ви не можете обійтися, то вихід є і тут. Купуйте хліб з борошном грубого помелу, з житнім борошном або з борошном нижчого, а не самого вищого сорту або з висівками.

Звичайно, хліб не повинен містити цукру, також вважається одним з найшкідливіших продуктів в нашому раціоні, щоб не провокувати зайвий викид того ж інсуліну. І знову-таки, можна пекти його самостійно, підбираючи смачні і корисні інгредієнти, в яких ви впевнені.

Ще один спосіб знизити шанс набрати зайву вагу і втратити здоров'я від білого хліба, це підсушувати його. Дводенний хліб, за умови, що ви впевнені в його якості, буде корисніше свіжого. Або підсушуйте його в духовці.

Підводячи підсумки, хочеться сказати - звичайно ж піклуйтеся про своє здоров'я і шукайте інформацію, яка вас цікавить. Але в будь-якому випадку будьте свідомими. Чи не слідуйте сліпо будь-якого прочитаного тексту про жахливому шкоду білого хліба і хлібобулочних виробів з білого борошна.

Рецепт самого корисного хліба

Наостанок, один «секретний» рецепт на мій погляд самого корисного хліба, який не завдасть шкоди, а наситить і буде безумовно смачним, бо зроблений самостійно Наостанок, один «секретний» рецепт на мій погляд самого корисного хліба, який не завдасть шкоди, а наситить і буде безумовно смачним, бо зроблений самостійно. А найцікавіше що в цьому рецепті «хліба» взагалі не використовується борошно, навіть житнє, а виключно висівки. На фотографії правда не він, там бразильський варіант з цукатами і арахісом, теж до речі неймовірно смачний і корисний.

Візьміть в рівних пропорціях пшеничні і житні висівки (можна їх додатково подрібнити в муку на блендері, так «висівковий борошно» буде менш жорсткою), пару яєць, трохи знежиреного сиру і який-небудь розпушувач.

Або готовий, або, якщо ви їм не довіряєте, то просто сода з оцтом. Потім треба все перемішати і викласти у змащену форму або на пергаментний папір і відправити в духовку до готовності. Можна варіювати цей рецепт «нешкідливого білого, вірніше сірого дріжджового хліба», додаючи спеції, насіння, сухофрукти або сушену зелень.

Отже, я поділилася з вами самої базовою інформацією з приводу такого поширеного продукту, і вважається шкідливим у більшості дієтологів. А який саме вживати в їжу - дріжджовий або бездріжджовий, замішаної на борошні або на висівках, і взагалі є його чи ні - вибір за вами. Хоча в наступних статтях ми ще розповімо і про користь і шкоду чорного хліба , І докладніше про дріжджах, цукрі, солі і подібному.

Заходьте до нас на портал частіше. Смачного!

З чого роблять хліб?
Термофільні дріжджі в білому хлібі шкода чи користь?
Але так чи корисний і поживний хліб з білої муки, як нам розповідали в дитинстві?
З чого роблять хліб?
Термофільні дріжджі в білому хлібі шкода чи користь?
Чим лякають нас автори численних статей про шкоду дріжджового хліба?
Яку використовують борошно для випічки білого хліба?
Тепер може виникнути дивна думка - так що ж, можна наминати білі хлібобулочні вироби за обидві щоки собі на користь?
Який хліб корисніше людині?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: