Статьи

Соняшникова олія - ​​його користь і шкода, застосування

  1. Трішки історії
  2. Соняшникова і оливкова - що краще?
  3. А якщо високоолеінового?
  4. Користь і шкода олії з соняшнику
  5. Очищення смоктанням масла
  6. Що трапиться, якщо випити масло?
  7. Лікування соняшниковою олією
  8. Користь соняшникової олії для волосся ...
  9. Маска для сухого волосся з соняшникової олії
  10. Універсальна маска для волосся з соняшникової олії
  11. ... і для шкіри
  12. Що кажуть відгуки?
  13. Розбираємося в видах соняшникової олії
  14. Як вибрати і зберігати масло?

Розмови про користь масел в останні роки ведуться з усіх боків. І смачні вони, і корисні, ось тільки на першому місці в цьому рослинному топ-листі - заморське оливкова. Але як же соняшникову олію? Користь і шкода цього продукту адже використовуються вже три століття. Саме в Росії був створений перший маслоробний завод по переробці квітчастих соняшників. Саме в російських селах і містах молодь завжди так любила лузати корисні насіння з соняшника. Саме соняшникову олію славиться своїми очисними і протиракові властивості. Чи не час заново познайомитися з таким рідним маслом?

Чи не час заново познайомитися з таким рідним маслом

Трішки історії

Соняшникова олія - ​​це не просто прозора пляшка з золотистою рідиною, якої ми з дитинства заправляємо салат і на якому смажимо курку. Це наша історія, наша гордість, наш національний російський продукт і фірмове ліки.

Освоювати маслечко з насіння соняшників починали ще стародавні індійці, потім іспанські завойовники привезли його в Європу, але швидко закинули, переключившись на перспективну оливу. А потім Петро Перший запримітив в Голландії розкішний квітка соняшника і захотів такий же «квіточку аленький» собі додому. Ось і привіз.

У XVIII столітті академік Василь Севергін вивчав насіння соняшнику і запевняв, що з них виходить відмінний кави (привіт ячменю і цикорію ), А ще масло. Але виробляти заправку для салатів промисловим шляхом почали тільки в 1834 році - спасибі селянинові Бокарьов.

Соняшникова і оливкова - що краще?

Відмінність соняшникової олії від оливкової хвилює практично всіх прихильників здорового способу життя та повноцінного харчування. Маркетологи і дієтологи сьогодні звели ароматну вижимки з плодів оливи в ранг справжнього цілющого еліксиру: попереджає серцево-судинні хвороби, зміцнює імунітет, а вже для обгортань, масок і масажів просто нічого кращого не знайти. Ми теж не залишилися в стороні від цієї моди і написали окрему статтю про корисні властивості оливкової олії .

Насправді ж неможливо сказати однозначно, яке масло корисніше - оливкова або соняшникова. А щоб зрозуміти різницю між ними, розглянемо всі пункти по порядку.

  1. Ненасичені жирні кислоти омега-6.

Славетні властивості оливкової «нектару», який береже серце і судини, пов'язані не з великим відсотком кислот омега-6 (в лляному маслечко ось їх набагато більше), а з правильним співвідношенням: омега-3 є, менш корисних омега-6 практично немає. Соняшникова цим похвалитися не може: 74,6% омега-6 проти оливкових 9,8%.

  1. Ненасичені жирні кислоти омега-3.

Це найкорисніша серед усіх жирних кислот, і якщо в олію з оливи вона є (0,761%), то в соняшниковій немає зовсім. Особливість в тому, що середземноморська дієта , Яку наводять як еталон здорового харчування саме через оливок, передбачає багато жирної рибки, яка допомагає заповнити недолік омега-3. І якщо ви будете поливати соняшникової заправкою лосось, тунець або скумбрію, то отримаєте практично той же ефект. За великим рахунком, саме за змістом омега-3 ці 2 масла практично не відрізняються, до того ж в деяких джерелах, навпаки, пишуть, що в оливковій їх зміст нульове, а в соняшниковій - близько одного відсотка.

  1. Вітамін молодості Е.

А ось тут соняшникову олію - явний лідер: в 100 мл продукту 41 мг вітаміну Е проти оливкових 15 мг. Тому соняшник теж славиться як ефективне і бюджетний кошт для збереження молодості і краси.

Склад соняшникової олії близький до складу оливкової також відсутністю трансжирів (якщо не нагрівати продукт), і невеликим відсотком насичених жирів. Причому в соняшнику останніх навіть менше.

А якщо високоолеінового?

Ще один скарб оливкової та соняшникової продуктів - це ненасичені жирні кислоти омега-9. Вона знаменита як потужний засіб для профілактики раку (особливо пухлин грудей), корисна для сяючої шкіри, гострого розуму та ясній пам'яті, міцних судин і витривалого серця.

У природі зміст омега-9 в заморської оливі і рідному соняшнику майже однаково - 44-45%. Але якщо взяти високоолеінового соняшникову олію - інноваційну гордість олійної промисловості, то відсоток кислоти зросте в рази. До 75 відсотків. У такого масла цілий ряд переваг перед класичним оливковою. У нього м'який нейтральний смак (аромат оливи подобається далеко не всім), його зручно використовувати для смаження, а термін придатності у нього набагато вище, ніж у середземноморського конкурента.

Радує, що виробляти таке чудо-масло почали і російські гіганти харчової промисловості. Шукайте на полицях масляні пляшки під марками «Росіянка», «Астон» і «Витівка» - саме в них ховається оленів суперсила.

Користь і шкода олії з соняшнику

Корисні властивості олії з соняшників цілком обумовлені його складом. Цілюще тріумвірат омега 3-6-9 дарує нам бадьорість і енергію, зміцнює інтелект і прискорює розумові процеси, очищає судини і допомагає боротися з шкідливим холестерином.

Також соняшниковий екстракт - найважливіший помічник у відповідальній справі догляду за собою. Воно ідеально підходить для домашніх поживних масок, захищає шкіру від найнебезпечніших сонячних променів. Незамінне соняшникову олію для волосся (відгуки на жіночих форумах це тільки підтвердять).

Найприємніше, що натиратися маслом і вживати його всередину не завжди строго обов'язково. Лікувальний ефект проявляється, навіть якщо просто заправляти їм кашки, салати, варену картоплю та інші звичні страви. Спробуйте замінити в меню частина вершкового олії на рослинне! Смак зовсім не зіпсується. А ось користі в рази додасться.

Але рафінована соняшникова олія може заподіяти і вред, тому важливо використовувати його в міру. При ожирінні, наприклад, необхідно обмежувати олію: калорійність його приблизно 899 ккал, тому дозволяється в день максимум 3 столові ложки. Калорійність кожної - близько 152 ккал.

Очищення смоктанням масла

Одне з найвідоміших цілющих властивостей соняшникової маслечка - це його унікальна здатність виводити з організму токсини, шлаки, патогенні мікроорганізми.

Всі отруйні речовини накопичуються не тільки в кишечнику, але ще і в роті. Тому давно відомо лікувальний смоктання соняшникової олії - відгуки лікарів про нього можна збирати з глибокої давнини. Таку незвичайну методику пропонували і давньоіндійські лікарі, і російські цілителі, і український онколог Т. Карнаут. Але принципи масляного очищення скрізь однакові.

  • Спочатку потренуйтеся на простій воді - заглотніте столову ложечку і ганяйте через зімкнуті зуби до губ взад-вперед. Коли відчуєте, що вже не ковтаєте рідина, можна брати масло.
  • Смоктати потрібно соняшникову олію натщесерце, вранці або ввечері (а краще двічі в день) по 24 хвилини. Час потрібно дотримуватися строго.
  • Орієнтуйтеся на свої відчуття: спочатку продукт в роті гусне, потім стає рідким, як звичайна вода. В цей час пора випльовувати.
  • За кольором відпрацьоване масло повинно бути насичено-білим, як молоко. Якщо жовте, та ще з вкрапленнями, - значить, недодержання. Випльовувати масло потрібно в унітаз: ця рідина по-справжньому отруйна.

Регулярне смоктання соняшникової олії, як кажуть дослідження, дозволяє впоратися з цілим спектром захворювань. Воно прибирає застуду і знімає біль в горлі, очищає кров і судини, покращує роботу печінки, нирок, легенів і серця. І допомагає в цілому оздоровити організм і посилити захисні сили.

Одна умова: займатися таким очищенням при наявності хвороб шлунково-кишкового тракту протипоказано - може початися загострення. Тому перед лікуванням краще навідатися до гастроентеролога.

Є й альтернативна думка про смоктання масла:

Що трапиться, якщо випити масло?

Що буде, якщо випити соняшникову олію? Це питання хвилює багатьох - і тих, хто хоче почати масляне очищення організму (а раптом випадково проковтну?), І просто лікуватися соняшниковою продуктом, і навіть школярів, які мріють прогуляти день-другий (як би ненадовго і безпечно захворіти?).

  • Масло маслу ворожнечу - ось в чому справа. Найнебезпечніше випадково проковтнути вже біле, токсична маслечко, яке ви жували 20 хвилин. В цьому випадку всі віруси і шлаки потраплять назад в організм і можуть навіть спровокувати отруєння.
  • Якщо періодично п'єте 1-3 ложки в день, то шкоди не буде ніякого, навпаки, кишечник запрацює ще краще.
  • А ось якщо вип'єте цілий стакан, організм може відреагувати самим непередбачуваним чином. Найчастіші наслідки - нудота і блювота. Нерідко - найсильніша діарея, кілька безвилазних годин в туалеті вам забезпечені. А якщо є шлунково-кишкові недуги, то цілком реально заробити загострення.

Лікування соняшниковою олією

Очищення організму - це не єдиний метод лікування за допомогою масляної вичавки. Дуже ефективно соняшникову олію від запору.

Щоб активізувати кишечник, потрібно приймати одну столову ложку масляної рідини в день. Варіантів кілька: або розводити в склянці води, або змішувати з кефіром, або просто додавати в салати і каші (не нагрівати!). У важких випадках можна ставити клізму: 100 мл нагріти до 47 градусів і ввести клизмочку на ніч. Після процедури хвилин 10-15 полежати.

Якщо почалася ангіна, можна приготувати такі ліки: чайну ложечку нерафінованої соняшникової олії і соку алое змішуємо і мажемо горло. Для дітей не використовувати!

А якщо запалилися ясна або замучив неприємний запах з рота, можна готувати таке полоскання: 2 великі ложки масла, столова ложка морської солі, гарненько розмішати. Полоскати рот по 5 хвилинок перед сном.

Користь соняшникової олії для волосся ...

Соняшникова олія для волосся - це простий, дешевий і ефективний спосіб догляду і за розкішними довгими локонами, і за стильною короткою стрижкою. Корисні жири і вітаміни в маслі живлять шкіру голови, захищають зачіску від шкідливої ​​дії вітру, сонця і морозу, покращують зовнішній вигляд шевелюри, допомагають вилікувати ламкі і посічені волоски.

Найкорисніше масляне лікування для сухого волосся, але можна знайти варіанти масок і для інших типів. Ось найпростіші й ефективні рецепти соняшникової догляду за волоссям.

Маска для сухого волосся з соняшникової олії

Два свіжих курячих жовтка розтерти з 5 мл настойки календули , Влити пару столових ложок олії і розмішати. Нанести на прядки по всій довжині, потримати 15-20 хвилин і вимити голову, як зазвичай.

Універсальна маска для волосся з соняшникової олії

Змішати сік лимона великого, 3-4 великі ложки масляної основи і 3-4 крапельки ефірного масла лаванди . Розподілити по всій довжині локонів, через півгодини гарненько змити.

... і для шкіри

Соняшникова олія для обличчя так само популярно, як і інші масляні продукти. Його регулярне використання допомагає зробити шкіру більш еластичною, розгладити перші зморшки, вирівняти колір обличчя, прибрати лущення.

Особливо корисні масляні спа-процедури взимку - для сухої шкіри рекомендуються компреси з теплого маслечка соняшнику. Кладемо на обличчя просочену рідиною серветку, півгодини відпочиваємо, потім змиваємо липовим відваром .

Ще один класичний рецепт народної медицини - соняшникова олія для засмаги. Коштів для догляду за тілом в пляжний період сьогодні не перелічити, але просте масло - це перевірена і ефективна класика. Плюсів у нього більш ніж достатньо: живить шкіру, не змивається навіть після 2-3 запливів і захищає від руйнівної дії ультрафіолету.

Для рівного і безпечної засмаги масло потрібно наносити за півгодини до виходу на пляж. Починаємо з ніг, розмазує по тілу тонким рівним шаром, в останню чергу - шию та обличчя. Потім промокнути серветкою і почекати, поки вбереться.

Що кажуть відгуки?

Соняшникова олія для догляду за волоссям складно назвати найпопулярнішим рецептом, але ті дівчата, хто пробував, з радістю діляться своїм досвідом на форумах.

«Використовувала соняшникову олію для експерименту, щоб відпочити від реп'яхової . Ефект відмінний - воно зменшує природну жирність і відчутно прискорює ріст волосся. помітно вже після 3-4-го застосування ».

«Я беру для волосся тільки нерафінована! Волосся потім відмінні - дуже блискучі, шовковисте, кінчики ніби запаюються, як після салону. Головне - добре змити, мені вистачає двох разів ».

Про соняшникову олію для засмаги відгуки більш суперечливі. Багато форумчанкі відмовляють від таких дослідів - після фірмових засобів і запах на шкірі приємніше, і спеціальних захисних фільтрів у складі більше. Також після чистого масла є невеликий ризик роздратування, якщо у вас є схильність до алергії.

Зрозуміти, чи підходить соняшникова олія саме вам, можна одним шляхом. Спробувати його в місці, де можна відразу змити, якщо не сподобається ефект і відчуття. Наприклад, на власній дачі. І не забувайте приймати сонячні ванни за всіма правилами!

Розбираємося в видах соняшникової олії

Виробництво масляної рідини для кулінарних, косметичних та лікарських потреб проходить безліч етапів, поки не вийде кінцевий продукт. Та й типи цього продукту, який ми з вами обираємо на магазинних полицях, бувають найрізноманітнішими.

  1. Сире (першого холодного віджиму). Це найцінніше масло - воно має не порівнянний ні з чим аромат соняшників і темний колір. Ідеально для вінегретів, готових заправок, горохової кашки, салатів, соусів. Нагрівати його не можна!
  2. Нерафінована. Це теж відомий продукт з насиченим кольором і яскравим ароматом. Нерафіновану соняшникову олію, користь і шкода якого відомі давно, вважається самим цілющим соняшниковою «варіантом». Воно зберігає всі вітаміни, корисні жири, а ще воно просто дуже смачне.
  3. Рафінована. Це саме звичне масло, який ми використовуємо для варіння, смаження, парки і інших кулінарних радощів. Воно проходить повний цикл очищення, тому корисних жирів в такому маслечко трохи менше, а за вмістом вітаміну Е воно серйозно поступається своєму рафінованому «аналогу».
  4. Виморожена соняшникова олія. Що це таке і з чим його їдять? Так з чим завгодно! Цей той же рафінований продукт, з якого додатково видалили природні воски. Воно ідеально прозоре, дуже світле, тому добре підходить для салатів і не змінює вид, колір і смак страви.

Як вибрати і зберігати масло?

Щоб не розгубитися перед величезними полками з олійними продуктами в супермаркетах, важливо точно знати, що вам потрібно. Як вибрати соняшникова олія? Звертайте увагу на термін придатності, застосування, вид і ГОСТ.

Купувати потрібно виключно той продукт, що зроблений по ГОСТ Р 52465 2005. Коли масло виготовили по ТУ, це не обов'язково означає, що воно погане. Але контроль при такому виробництві менш суворий, тому можливості для покращення якості вам ніхто не гарантує.

Якщо ви шукаєте ароматне маслице для салатів і вінегретів, беріть нерафінована вищого або першого сорту. Коли в будинку є діти, підійде рафінована дезодорована «Преміум», його використовують для дитячого харчування. Саме прозоре - це рафінована гідратована, воно до того ж володіє найбільш довгим терміном зберігання.

Не ведіться на затягають написи типу «без ГМО» та «без холестерину». В соняшниковій продукті ні того, ні іншого в принципі бути не може, це - лише маркетингові хитрощі для наївних покупців (до речі, саме тому ми рекомендували лецитин з соняшнику замість соєвого лецитину в статті про користь лецітніа ). А навіщо вам продукт від виробника, яка вас не поважає?

Як зберігати соняшникову олію в домашніх умовах? Це ще один важливий пункт ведення домашнього господарства. Перш за все дивіться на вигляд масла. Нерафінованою можна спокійно користуватися 3-4 місяці, рафінована протримається до 10 місяців і навіть більше. Тримати його необхідно при температурі від +5 до + 20ºC, можна і в холодильнику. І якщо рафінована прекрасно себе почуває в магазинній пластиковій пляшці, то запашиста нерафінована краще відразу після покупки перелити в скляну пляшку.

А якщо високоолеінового?
Але як же соняшникову олію?
Чи не час заново познайомитися з таким рідним маслом?
Соняшникова і оливкова - що краще?
А якщо високоолеінового?
Що буде, якщо випити соняшникову олію?
А раптом випадково проковтну?
К би ненадовго і безпечно захворіти?
Що кажуть відгуки?
Що це таке і з чим його їдять?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: