Статьи

Соняшникова олія: користь і шкода

  1. Види соняшникової олії
  2. нерафінована олія
  3. рафінована олія
  4. Користь соняшникової олії
  5. Шкода соняшникової олії

Соняшникова олія на протязі багатьох років залишається найпопулярнішим і затребуваним серед населення. До 70% рослинного масла, виробленого на території нашої країни, припадає саме на частку соняшникової. Масло виробляється з насіння соняшнику, який у великих кількостях вирощується в багатьох країнах, завдяки дешевизні сировини і невисоку вартість виробництва це рослинне масло є одним з найдоступніших.

Види соняшникової олії

Соняшникова олія на протязі багатьох років залишається найпопулярнішим і затребуваним серед населення

Рафінована соняшникова олія містить мало корисних речовин і використовується для смаження.

нерафінована олія

Найбільш корисним вважається саме нерафіновану олію, т. К. Воно зберігає всі корисні речовини насіння соняшнику. Нерафіновану соняшникову олію виробляється холодним і гарячим способом.

При першому способі проводиться холодний віджим насіння соняшнику, масло фільтрується і ніякої подальшої обробці не піддається. Такий продукт вважається найкориснішим, проте термін зберігання його дуже короткий. Масло має темний насичений колір, характерний аромат, допускається осад.

Другий спосіб виготовлення нерафінованої соняшникової олії - гаряче пресування. Перед віджиманням насіння соняшнику нагріваються, після віджиму можуть застосовуватися фізичні методи очищення масла (фільтрація, центрифугування, «виморожування»), але ніякі хімічні речовини не використовуються. Масло стає більш прозорим, але на його смакових якостях і корисні властивості це практично ніяк не відбивається.

Нерафіновану соняшникову олію ні в якому разі не можна використовувати для смаження, при термообробці воно втрачає всі корисні властивості і стає дуже шкідливим для організму.

рафінована олія

Рафінована олія отримують шляхом екстракції, насіння соняшнику заливаються органічним розчинником, який після виділення масла видаляється. Після такого процесу соняшникова олія стає прозорою, світло-жовтого кольору, воно практично не має запаху, але немає і смаку, та й користі в ньому залишається зовсім мало. Такий продукт можна використовувати для смаження їжі, але зловживати ним не варто.

Користь соняшникової олії

Кількість корисних речовин, що містяться в соняшниковій олії, може варіювати в залежності від місця і умов зростання соняшників і способу обробки. Але в будь-якому випадку цей продукт багатий на вітаміни Е (його в цьому маслі найбільше), А, D, групи В, мікроелементами, інулін, дубильні речовини, а також жирними кислотами, основна частина з яких представлена ​​саме ненасиченими жирними кислотами. Це рослинне масло не можна чимось виділити, за кількістю корисних речовин воно поступається багатьом іншим , Хоча і в ньому цих речовин не мало. Зате невисока ціна робить його одним з найдоступніших пісних продуктів, безсумнівно, роблять позитивний вплив на здоров'я людини.

Соняшникова олія надає комплексну сприятливу дію на весь організм (нагадаємо, що мова йде саме про нерафінованій олії).

Комплекс ненасичених жирних кислот, об'єднаних одним терміном - вітамін F (до речі, він не синтезуються в організмі людини), необхідний організму для нормального жирового обміну. При надходженні достатньої кількості цього вітаміну налагоджується ліпідний обмін, знижується рівень «шкідливого» холестерину в крові, поліпшується метаболізм жирів, завдяки чому соняшникову олію допомагає в боротьбі із зайвою вагою.

Соняшникова олія надає легкий проносний ефект, сприяє поліпшенню травлення, стимулює роботу печінки і жовчовивідної системи, т. е. допомагає налагодити процес природного очищення організму. Хороша робота травної системи благотворно позначається на функціонуванні всього організму і відбивається на зовнішньому вигляді.

Вітамінно-мінеральний комплекс і інулін сприяють зміцненню імунної системи. Вітамін Е, який є потужним антиоксидантом, захищає клітини організму від передчасного старіння, має протипухлинну дію, сприяє поліпшенню стану шкіри і волосся. Позитивний вплив робить вживання нерафінованої соняшникової олії на стан нервової системи.

У складі косметичних засобів промислового виробництва рідко зустрінеш масло соняшнику, а ось народних рецептів засобів для догляду за шкірою обличчя і тіла безліч. Його використовують в якості основи для живлять і зволожуючих масок для обличчя, скрабів і обгортань для тіла.

Шкода соняшникової олії

Соняшникова олія не принесе шкоди, якщо їм не зловживати. Досить додавати 2 - 3 столові ложки нерафінованої олії в холодні страви, щоб принести організму користь. Але і рафінованим соняшниковою олією теж не варто захоплюватися, для смаження страв потрібно додавати його в мінімальних кількостях і не перегрівати.

Калорійність масла досить висока (899 ккал на 100 г), що слід враховувати, використовуючи продукт в дієтах для схуднення.

З обережністю необхідно вживати соняшникову олію при захворюваннях жовчного міхура і жовчовивідної системи , Т. К. Воно має жовчогінну дію.

Програма «Галілео» на тему «Соняшникова олія»:


Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: