Статьи

Соняшникова олія

  1. Загальна характеристика
  2. Коротка історична довідка
  3. Що потрібно знати про соняшникову олію
  4. Корисні властивості продукту
  5. Хімічний склад
  6. небезпечні властивості
  7. Нестабільні жирні кислоти
  8. Омега-6
  9. Використання в косметології
  10. Ступінь комедогенних продукту
  11. Правила зберігання інгредієнта
  12. Альтернатива соняшниковій олії

Пострадянський людина звикла використовувати соняшникову олію і для заправки салатів, і для смаження м'яса Пострадянський людина звикла використовувати соняшникову олію і для заправки салатів, і для смаження м'яса. Багато хто не готові проміняти м'який солодкуватий смак на заморські масла виноградних кісточок, кокосове або кунжутне . Але рівень зацікавленості харчовими продуктами зростає. Людям стає важливо що вони їдять і як ця їжа впливає на організм. Наукова думка про якість і користь соняшникової олії невтішно. Виявляється, на улюбленому маслі категорично заборонено смажити продукти, а для заправки салату можна використовувати не більше 1 столової ложки.

Що ж собою являє звичний продукт, яка небезпека або користь прихована за сонячної струмує рідиною?

Загальна характеристика

Масло виготовляють з очищених насіння соняшнику. Залежно від типу очищення виділяють 2 типу масла: нерафінована і рафінована. У першому випадку продукт фільтрують, усувають шкідливі домішки і розливають в виробничу тару для подальшої реалізації.

Рафінована олія нейтралізують, дезодорують, виморожують і відбілюють. Так з продукту видаляють важкі метали, пестициди, хімічні домішки і вільні жирні кислоти. Разом з шкідливими хімічними компонентами з харчового продукту видаляють і корисні - вітаміни, амінокислоти , Мінерали.

Коротка історична довідка

Родина продукту - Північна Америка. Соняшник був одомашнений корінним населенням Америки, після чого продукти з нього і сама рослина потрапило на інші континенти. В Європі інгредієнт почав набирати популярність в XVI столітті, на Русь масло потрапило набагато пізніше - в XVIII столітті. Петро I привіз з собою заморський інгредієнт після подорожі до Голландії. Перший час селяни вирощували соняшники просто для краси. Сонячне рослина приваблювало своїм естетичним і яскравим зовнішнім виглядом. Зрідка в їжу використовували насіння, але, в цілому, тільки з 1829 року соняшники почали використовуватися в промислових масштабах. По всіх губерніях почали встановлювати олійниці, які приносили небувалий дохід і популярність. Церква оцінила продукт і визнала його пісним.

Що потрібно знати про соняшникову олію

У кожного пострадянської людини в нижньому кухонному шафці є повна тара продукту з насіння соняшнику У кожного пострадянської людини в нижньому кухонному шафці є повна тара продукту з насіння соняшнику. Його використовують усюди: для заправки салатів, приготування борошна обсмажування продуктів, створення соусів або маринадів. Ми настільки звикли до солодкуватому, ніжному смаку, що інші масла (наприклад, кунжутне або оливкове) наші рецептори відмовляються сприймати.

Рівень інформованості населення зводиться до того, що ми знаємо про існування рафінованого і нерафінованої соняшникової олії. Наші бабусі встигли вкласти в наші голови постулат про те, що нерафінована однозначно корисніше. Але чи так це насправді?

Соняшникова олія славиться високим вмістом токоферолу ( вітаміну Е ) І лінолевої кислоти. Згідно Linus Pauling Institute, людині необхідно споживати 11-15 грам лінолевої кислоти, щоб підтримувати здоровий спосіб життя. Кислота відповідає за активізацію м'язової маси, зниження ваги за рахунок жирового прошарку, профілактику злоякісних пухлин і внутрішніх запальних процесів.

Створюється враження, що соняшникова олія - ​​ключ до довгого і здорового життя. Але є один нюанс. 1 чайна ложка продукту містить 8,9 грам лінолевої кислоти. Та ж чайна ложка вміщує велику кількість Омега-6 , Надлишок яких негативно позначається на здоров'ї. Співвідношення лінолевої кислоти до омега-6 має становити 1: 1, а в 1 ложці соняшникової олії це 10: 1. В результаті людина ризикує отримати патології серця, судин, ожиріння та інші серйозні проблеми.

Це не означає, що прямо зараз потрібно спустити в урну цілу пляшку олії з нижньої кухонної полиці. Необхідно навчитися правильно комбінувати інгредієнт з іншими харчовими продуктами, стежити за здоровим співвідношенням речовин і кількістю в тижневому (а не денному) раціоні.

Корисні властивості продукту

Дійсно лікарськими властивостями володіє нерафіновану олію вищого сорту. Воно відрізняється від інших видів складом, палітрою смаку і аромату. Звертайте увагу на спосіб обробки і зовнішній вигляд продукту, щоб отримати користь, а не проблеми з шлунково-кишковим трактом.

Осад на дні пляшки не свідчить про неякісний товар і несумлінному виробнику. Навпаки, осад формується через фосфатидів. Ця речовина життєво необхідно для клітинних мембран.

Фосфатиди зміцнюють стінки клітин, наповнюють організм фосфорною кислотою і стимулюють його продуктивність.

Як соняшникову олію впливає на організм: Як соняшникову олію впливає на організм:

  • відновлює організм при хронічних захворюваннях травної системи;
  • усуває патології органів дихання;
  • очищає печінку;
  • справляється із захворюваннями серця і судин;
  • полегшує перебіг хвороб статевої системи;
  • знімає зубний і головний біль;
  • надає профілактичну дію на кісткову і м'язову систему, щоб уникнути артриту, ревматизму;
  • мінімізує рани і запалення як на зовнішніх шкірних покривах, так і всередині організму.

Хімічний склад

Харчова цінність (з розрахунку на 100 грам інгредієнта) Калорійність 899 кКал Білки 0 г Жири 99,9 г Вуглеводи 0 г Харчові волокна 0 г Вода 0,1 г Баланс нутрієнтів (в міліграмах з розрахунку на 100 грам інгредієнта) Токоферол (Е) 44 филлохинон (К) 0,0054 Фосфор (P) 2 Насичені жирні кислоти 11,3 Мононенасичені жирні кислоти 23,8 Поліненасичені жирні кислоти 59,8

небезпечні властивості

Список корисних якостей соняшникової олії затьмарений можливими побічними ефектами від вживання продукту Список корисних якостей соняшникової олії затьмарений можливими побічними ефектами від вживання продукту. Серед них:

  • збільшення ризику розвитку онкологічний новоутворень різного характеру;
  • ожиріння;
  • загострення захворювання жовчного міхура і жовчовивідної системи.

Нестабільні жирні кислоти

В основі продукту - поліненасичені жирні кислоти , Які є нестабільними за хімічною структурою і піддаються швидкому окисленню. При нагріванні масла виділяються вільні радикали, які прискорюють процес старіння, загострюють патології в стані ремісії і переводять їх в розряд хронічних.

Поліненасичені жирні кислоти відкладаються в клітинних мембранах, провокують швидке умертвіння клітини або частково знижують її продуктивність.

Омега-6

Здавалося б, «омеги» - речовини, які не можуть нашкодити людському організму. Але користь саме Омега-6 визначається її кількістю і якісним співвідношенням до інших жирних кислот. Вживання соняшникової олії швидко порушує баланс, а рівень Омега-6 стрімко піднімається. Чим це загрожує? Формуються хронічні патології, підвищується рівень холестерину , Відбувається закупорка судин, що призводить до інфарктів і інсультів.

Більш того - підвищений вміст Омега-6 ускладнює травлення. Органам набагато складніше переварити і засвоїти харчові продукти, в результаті: порушення стільця, різкі болі в животі, відсутність апетиту, нудота / блювання.

Використання в косметології

У чистому вигляді продукт рідко використовується в косметології, зате витяжки з зерен соняшника - частий гість в баночках для догляду за обличчям і тілом У чистому вигляді продукт рідко використовується в косметології, зате витяжки з зерен соняшника - частий гість в баночках для догляду за обличчям і тілом. Головний страх споживачок - жирна плівка на обличчі, яка може залишитися після масла. Такий побічний ефект виключений, оскільки компонент використовується не в чистому вигляді, а в розбавленому. У косметику потрапляє мінімальна кількість екстракту, який збагачує дерму корисними вітамінами. Екстракт максимально близький за складом до людської шкіри, тому здатний проникати в глибокі шари, активно очищати і вирівнювати їх.

У Баттери, кремах і скрабах для тіла теж можна зустріти масло соняшнику. Воно насичується шкірний покрив, лікує дрібні висипання, пошкодження, тріщини і дає особливий оксамитовий блиск.

Від збагачення маслами не відмовляться і волосся. Наносити чистий продукт на кінчики нема чого. Сучасний косметичний ринок позбавив жінок від вимушеного жирного блиску і специфічного запаху протягом декількох годин. Досить підібрати потрібну лінійку по догляду і нанести маску / живильний бальзам згідно з інструкцією.

Ступінь комедогенних продукту

Комедогенних - одна з характеристик косметичних засобів. Вона визначає ступінь забруднення шкіри і закупорки пір під впливом певного інгредієнта.

Багато хто бачить виправдану зв'язок між тим, що ми їмо і тим, як виглядає наша шкіра. Дійсно, шкіра - найбільший і сприйнятливий орган людського тіла. Кожен внутрішній процес відбивається на її стані будь то прийом антибіотиків або пропуск сніданку. Токсини перестають виводитися з організму, оскільки пори заблоковані, підсумок - гнійні висипання на обличчі.

Ступінь комедогенних може відрізнятися у різних людей. У одних вживання шоколаду стимулює негайну реакцію у вигляді прищів і висипу, у інших - абсолютна відсутність симптомів.

Чи може олію стати причиною акне? Дерматолог Джеймс Е. Фултон стверджує, що не може. Він склав власний список комедогенних і Некомедогенний засобів, які можуть викликати так зване «cosmetic acne» (акне, яке проявляється через неправильно підібраного косметичного догляду). Фултон відносить соняшникову олію до найбільш легким і Некомедогенний інгредієнтів.

Це не означає, що соняшникова олія можна втирати в обличчя, щоб позбутися від недосконалостей. Навпаки - саме такий підхід і простимулює висипання. Це означає, що для лікування акне цілком підійдуть косметичні засоби, до складу яких входить рослинний інгредієнт і його нема чого побоюватися.

Правила зберігання інгредієнта

Всі масла потрібно зберігати до закінчення терміну придатності. Дістати важке харчове отруєння - не найкраща перспектива, тому відстежуйте термін придатності і краще позбудьтеся від масла за 1-2 місяці до кінцевої дати.

Тара, в якій зберігається соняшникову олію, має властивість стає брудною і липкою. Це виглядає неестетично і дійсно може вплинути на якість продукту. Періодично перелийте масляну рідину в скляні пляшки і ретельно очищайте жирні використані ємності. Щільно загвинчуйте кришку тари, інакше масло може стати гірким і непридатним до вживання.

Зберігати інгредієнт в холодильнику немає ніякого сенсу: воно стає густим і поступово замерзає. Тримайте ємність з продуктом в темному місці, щоб мінімізувати вплив ультрафіолетових променів. Найкраща тара - темна скляна пляшка з товстими стінками.

Альтернатива соняшниковій олії

Нутриціології рекомендують назовсім прибрати продукт з насіння соняшника з раціону, оскільки шкода набагато серйозніше користі. Але чим замінити настільки звичний інгредієнт?

Для смаження використовуйте кокосове масло. Воно не виділяє шкідливих канцерогенних речовин і не починає диміти при нагріванні. Продукт абсолютно безпечний для людського організму і, до того ж, мультіфункціонален. Під час смаження млинців кулька кокосового масла можна нанести на волосся, обличчя, кутикулу і огрубілі ділянки тіла. Масло наситить шкіру корисними вітамінами, а млинці - приємним кокосовим ароматом.

Для заправки салатів рекомендується використовувати оливкову олію Extra Virgin. Не забувайте про те, що кількість корисних жирів повинно бути строго регульованим. Не вживайте більше 2 столових ложок продукту на добу, щоб не порушити внутрішній баланс. Смажити на оливковій олії заборонено, оскільки в процесі термічної обробки продукт втрачає всі корисні властивості і перетворюється в порожні калорії.

Для інших цілей зверніть увагу на кунжутне, бавовняне, абрикосове, трюфельне, масло виноградних кісточок. Кожен рослинний продукт відрізняється і корисними властивостями, і смаковими якостями. Одним сподобається заправляти овочевий салат кукурудзяним маслом, інші знайдуть поєднання м'яса і канолового масла - вершиною харчового задоволення. Пробуйте і експериментуйте без шкоди для здоров'я.

Більше свіжої і актуальної інформації про здоров'я на нашому каналі в Telegram. підписуйтесь: https://t.me/foodandhealthru

Що ж собою являє звичний продукт, яка небезпека або користь прихована за сонячної струмує рідиною?
Але чи так це насправді?
Чим це загрожує?
Чи може олію стати причиною акне?
Але чим замінити настільки звичний інгредієнт?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: