Статьи

Сучасний і домашній хліб - користь чи шкода?

Скільки років хлібу

Скільки років хлібу? Точно ніхто сказати цього не може. Відомо, що ще кілька тисяч років тому хліб у тому чи іншому вигляді був одним з головних продуктів харчування всього людства. Але в останні кілька десятиліть цей безцінний продукт став предметом спору дієтологів. Одні вважають, що хліб - це життя, інші знаходять в ньому причину багатьох хронічних захворювань. Хто ж з них має рацію?

Для того, щоб відповісти на це питання, необхідно зазирнути в минуле і згадати, як і з чого робили хліб наші предки. Адже не було ні дріжджів, ні розпушувачів, та й борошно з власної пшениці змелюють «білого» тільки перед великими святами, в повсякденному побуті в основному використовували грубу пшеничне або житнє. А домашні електричні духовки ще на початку ХХ століття ставилися до категорії чогось фантастичного і неймовірного. Проте, такого хліба, як пекли наші прабабусі в справжній печі - смачного, надзвичайно корисного і красивого - зараз практично немає і вже бути не може - бо не знали жінки тих часів сучасних премудростей і пекли так, як навчили їх матері і бабусі . Власними руками вимішували тісто в одній і тій же діжі, не забуваючи залишати шматочок для наступного замісу. Саме цей шматочок і виконував функцію сучасних дріжджів. З любов'ю і молитвою надавали форму тесту і з молитвою ж садили його в піч. Навіть маленькі діти знали, що поки хліб печеться, в хаті ні в якому разі не можна шуміти і сваритися. «Винесення» готового хліба з печі - урочистий момент. Запах свіжоспеченого скоринки, розноситься по хаті, неможливо було порівняти ні з яким іншим ароматом в світі, а смак у звичайного чорного або сірого хлібця був просто приголомшливим. До того ж навіть невелика окраєць, з'їдена з парним молоком, була для дітей повноцінним сніданком, що дає досить енергії і сил до обіду.

Сучасні реалії життя позбавили жінок від необхідності випікати хліб самостійно. Пекарні і хлібозаводи випускають досить продукції, яку необхідно продати. Тобто сучасний хліб не повинен зачерствіти або запліснявіти протягом хоча б тижня. А для цього його доводиться «начиняти» всілякими стабілізаторами і розпушувачами. Яка вже тут користь для здоров'я!

В останні роки багато господинь, наслухавшись всіляких відгуків про шкоду хліба, перевели свої сім'ї на домашню випічку. Чи є власноруч випечений хліб кориснішим, ніж магазинний? Вважається, що це так, але в цьому питанні є деякі нюанси.

Почнемо з борошна.

Ми з дитинства звикли сліпо вірити всьому, що написано на упаковках товару. Якщо на пакеті з борошном стоїть напис «Вищий сорт», значить, вона дійсно є найкориснішою і поживною. А адже це далеко не так. Пшеничне борошно грубого помелу містить майже на 70% більше корисних для нашого організму речовин. А вже в житнього борошна таких речовин ще в кілька разів більше. Так що, для виготовлення повсякденного домашнього хліба слід використовувати не білу муку, а житнє з додаванням невеликої кількості пшеничного цільнозерновий (приблизна пропорція - 4: 1), оскільки чисто житній хліб досить важкий для шлунка, особливо для дитячого.

Тепер про дріжджах. У Мережі можна знайти безліч старовинних рецептів випічки, в яких згадуються дріжджі. Слід пам'ятати, що це не був той продукт, який ми купуємо зараз в магазині. Дріжджами в старовину називали закваску - заграла опару з води і борошна або шматочок тесту з попереднього замісу, витримані в теплі протягом декількох днів. А сучасні дріжджі - це аж ніяк не продукт натурального походження, а речовина, виготовлена ​​шляхом складної хімічної обробки. А створені вони були для більш швидкого підняття тесту, що значно полегшило життя сучасним господиням, проте не менш значно зменшило смакові і корисні властивості хлібопродуктів.

Якість води також вносить свою лепту в приготування хліба. Краще використовувати для замісу тіста воду, не хлоровану з-під крана, а хоча б бюветну.

Технологія приготування. Володарі хлібопічок засипають всі компоненти в апарат і через 2-3 години виймають готовий хліб. Швидко? Так. Але чи корисно?

Замішуючи тісто руками, ви передаєте йому частинку своєї доброї енергії, до того ж в даному випадку можете бути впевнені, що додали потрібну кількість інгредієнтів, наприклад, солі.

По справжньому «здорове» хлібне тісто має підходити хоча б протягом 12 годин, а за 3 години воно просто не встигає набрати всю свою корисну силу.

Готовий хліб ні в якому разі не можна їсти гарячим. Це надзвичайно шкідливо для шлунка і печінки. Дайте йому охолонути хоча б до кімнатної температури.

До того ж не варто поєднувати хліб з багатьма продуктами. Для тих, хто хоче схуднути або просто підтримати існуючий вага, хліб, навіть чорний, в поєднанні з будь-кашею або картоплею небезпечний. А адже багато харчувалися саме так століттями і були абсолютно здорові і не товстіли! Так це так. Але ж і фізичні навантаження були зовсім іншими. Люди більше рухалися і все робили власними руками, що забирало величезна кількість енергії, яку треба було заповнювати за допомогою посиленого харчування.

М'ясо і ковбаси - теж не дуже сумісний продукт по відношенню до тесту. Якщо вже робите бутерброд, то покладіть на хліб не ковбасу або смажену відбивну, а шматок відвареного м'яса. І не забудьте при цьому додати сирий овоч - шматочок огірка, помідора або листочок салату.

Так що, хліб дійсно корисний продукт, але тільки в тому випадку, якщо його правильно приготувати і знати міру в його вживанні. Смачного!

Козуб Анна Анатоліївна

Набрид покупної магазинний хліб? Хочеться смачного, свіжого, ароматного хліба, приготованого як треба, і з продуктів вищого сорту? Є рішення - можна почати виготовляти домашній хліб самому! Підібрати рецепт на смак і пекти хліб, саме таким яким ви його хочете бачити. Для цього треба всього лише купити хлібопіч в Москві, недорого . Далі залишається вибрати рецепт, купити інгредієнти, задати програму - всю основну роботу хлібопічка зробить за вас.

Скільки років хлібу?
Хто ж з них має рацію?
Чи є власноруч випечений хліб кориснішим, ніж магазинний?
Швидко?
Але чи корисно?
Хочеться смачного, свіжого, ароматного хліба, приготованого як треба, і з продуктів вищого сорту?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: