Статьи

Вторинні відходи з пластика і особливості їх прийому

  1. Чому необхідно переробляти пластик Пластик є одним з поширених видів відходів, чий вплив на навколишнє...
  2. Пластмасове вторсировину - новий матеріал для виробництва
  3. Основні характеристики пластику
  4. маркування пластику
  5. PET (ПЕТ)
  6. HDPE або PE HD (ПЕНД)
  7. PVC або V (ПВХ)
  8. LDPE або PEBD (ПНД)
  9. PP (ПП)
  10. PS (ПС)
  11. O або OTHER
  12. Джерела пластикових відходів
  13. Куди здавати пластик
  14. Як вибрати пункт прийому пластику
  15. Правила прийому вторсировини із пластику
  16. прийом пластика
  17. Який пластик не можна здавати
  18. Середні ціни на прийом пластикових відходів
  19. Як переробляються пластикові відходи
  20. механічна переробка
  21. Фізико-хімічна переробка

Чому необхідно переробляти пластик

Пластик є одним з поширених видів відходів, чий вплив на навколишнє середовище саме згубний. Пластмасові пляшки, упаковки, плівки, посуд, контейнери, техніка - все це давно увійшло в побут кожної людини. Викинутий на звалище пластик може розкладатися століттями, виділяючи токсичні речовини і завдаючи серйозної шкоди екології. Вирішити проблему з утилізацією пластмасових відходів і захистити природу можна, здаючи пластик на переробку в пункт прийому.

Пластик - загроза тваринного світу

Вторсировину з пластика - головна проблема сучасного суспільства.

Кожна людина щорічно викидає близько 88 кг пластмасових виробів.

Крім того, що пластик не розкладається і випускає в грунт небезпечні речовини, він являє собою серйозну небезпеку для рослинного і тваринного світу. Через не утилізованих пластикових відходів гинуть сотні морських мешканців і птахів, помилково проковтнули пластик, який потрапив в океан. Риби і ссавці постійно поглинають відходи, які вкрай негативно позначаються на здоров'ї тварин і в майбутньому можуть привести до смерті цілих видів.

Звалище пластика - поширене явище навіть в межах міста

Пластмасове вторсировину - новий матеріал для виробництва

Таким чином, стає надзвичайно необхідно займатися вторинною переробкою пластику і його виробів. Сучасні технології дозволяють здійснювати якісну переробку полімерних відходів, робити з них матеріал, який в подальшому використовується у виробництві самих різних товарів, починаючи з предметів одягу, закінчуючи деталями техніки і автомобілів.

Відео тому, як переробляють пластикові пляшки

Основні характеристики пластику

Що таке пластмаса

Пластик, або пластмаса, - це органічний матеріал, що складається з високомолекулярних сполук - полімер. Саме вони впливають на те, якими властивостями буде володіти виріб.

На характеристики пластмас також впливають різноманітні добавки, присадки, стабілізатори, пігменти, органічні і неорганічні волокна, які увійшли до складу.

Спочатку пластик білого або прозорого кольору, але якщо додати барвників, може придбати будь-який колір. Пластмаса має малу щільність, стійка до впливу кислот і лугів, а також має низьку тепло- і електропровідністю. Завдяки тому, що матеріал легко піддається обробці, з пластика можна виготовляти пресовані вироби.

маркування пластику

На кожному виробі з пластмаси обов'язково вказується матеріал, з якого він складається. Для простоти це робиться за допомогою спеціального маркування. Маркування складається з трьох стрілок у формі трикутника, всередині якого знаходиться цифра від 1 до 7. Вона і позначає вид і властивості пластика.

PET (ПЕТ)

PET (ПЕТ) або поліетилентерефталат - найпоширеніший тип пластика. Позначається цифрою «1». З нього роблять пляшки для прохолодних напоїв, кетчупів, рослинного масла, косметичних засобів, а також миючих і очищають типів рідин. Виробництво пластика PET не вимагає особливих витрат, завдяки чому він активно застосовується і також добре йде на вторинну переробку.

HDPE або PE HD (ПЕНД)

HDPE або PE HD (ПЕНД) - поліетилен високої щільності. Позначається цифрою «2». Цей вид стійкий до температурних впливів і використовується при виготовленні пластикових пакетів, одноразового посуду, харчових контейнерів, пакетів для молока, всіляких видів шампунів і тари для миючих і чистячих засобів. Добре піддається переробці, але коли виявляється на звалищі здатний виділяти формальдегід.

Одноразовий посуд - один з видів ПЕНД

PVC або V (ПВХ)

PVC або V (ПВХ) - полівінілхлорид. Цей вид пластика використовується в технічних цілях і в маркіровці позначається цифрою «3». З нього роблять пластикові вікна, елементи меблів, труб, скатертин, тари для технічної рідини та іншого. Вважається одним з найнебезпечніших видів пластику, з чого строго протипоказаний для харчового використання.

LDPE або PEBD (ПНД)

LDPE або PEBD (ПНД) - поліетилен низької щільності. Його успішно використовують для виробництва пакетів, сміттєвих мішків, компакт-дисків і лінолеуму через дешевизну. Позначається цифрою «4».

PP (ПП)

PP (ПП) - поліпропілен. Міцний і термостійкий вид пластику. З нього виготовляють харчові контейнери, шприци та дитячі іграшки. Порівняно безпечний, але при деяких обставинах може виділяти формальдегід. Позначається цифрою «5».

PS (ПС)

PS (ПС) - полістирол. Позначається цифрою «6». З нього зроблені стаканчики для йогурту, м'ясні лоточки, коробочки під овочі і фрукти, сендвіч-панелі і теплоізоляційні плити.

O або OTHER

O або OTHER - полікарбонат, поліамід та інші види пластмас. До цієї групи входять пластмаси, які не отримали окремий номер. З них виготовляються пляшки для дітей, іграшки, пляшки для води, упаковки.

Джерела пластикових відходів

Виділяють три основних джерела освіти пластикових відходів, в залежності від яких розрізняються і області їх застосування:

  1. Відходи синтезу полімерів. Це низькомолекулярні фракції полімерів, відходи у вигляді зливків-виливаючи, відходи чищення апаратів та ін. Такі відходи в основному використовують для виробництва виробів з невисоким рівнем вимог до властивостей матеріалу або для спеціальних цілей;
  2. Відходи переробки полімерних матеріалів в вироби. Сюди відносяться браковані вироби, літніковие системи, злитки з сумішей полімерів, які утворюються при чищенні апаратів. Браковані вироби і літники після подрібнення, як правило, використовують як добавку до основного матеріалу для тих же виробів;
  3. Відходи споживання. У цю групу входить упаковка, предмети домашнього вжитку, деталі машин, приладів та ін. Такі відходи можна використовувати тільки після сортування і відповідної обробки.

Такі відходи можна використовувати тільки після сортування і відповідної обробки

Побутовий пластик - найпоширеніший джерело сміття

Куди здавати пластик

Оскільки використаний і відслужив свій термін пластик вкрай шкідливий для здоров'я і навколишнього середовища, буде доцільно здати його в пункт прийому. На даний момент вони знаходяться в кожному місті, щоб населення могло правильно утилізувати вторинні відходи. Це може бути як приватна компанія, так і екологічна організація, завдяки яким Ви можете не тільки захистити природу, здавши весь непотрібний пластик, а й вигідно на цьому заробити.

Розділяти відходи за типом - перший крок в боротьбі із забрудненням навколишнього середовища, але подібні контейнери є далеко не у всіх містах

Як вибрати пункт прийому пластику

Для того щоб швидко і успішно вибрати пункт прийому, Ви можете скористатися пошуковою системою нашого сайту:

Щоб подивитися пункти прийому в вашому місті, натисніть кнопку "Виберіть вторсировину і місто", розташовану праворуч, і виберіть своє місто. Ви зможете ознайомитися з цінами, адресами телефонами, і на основі цього вибрати ту приймання, яка найбільше Вам підходить. Слід зазначити, що віддавати перевагу потрібно тим пунктам, де ціна найбільш висока, так як, можливо, що Вам доведеться звертатися туди знову, особливо, якщо Ви маєте намір зробити збір пластику своїм додатковим доходом.

Правила прийому вторсировини із пластику

Готуємо пластик до прийому

Як уже згадувалося вище, більшість видів пластику піддаються переробці. З вторинної пластмаси виготовляють безліч корисних речей. Однак перед тим як здати пластик на переробку, його необхідно підготувати.

Перш за все, на пластиці або всередині нього не повинно бути бруду, тому сполосніть вироби водою і змийте все забруднення. Також це необхідно, якщо на пластмасовій упаковці залишилися залишки продуктів: йогуртів, джему, сметани, шоколаду.

Здавати рекомендується тільки такі пластикові відходи, на дні яких є спеціальне маркування, що позначає, що даний вид полімерів може бути перероблений.

Перед тим, як здавати пластикові пляшки, їх необхідно зім'яти, а до цього зняти кришки і обмежувальні кільця. Крім того, всі вторсировину із пластику краще розсортувати за кольором або по виду маркування. Так їх буде зручніше транспортувати.

Так їх буде зручніше транспортувати

Зім'яті пляшки займають менше місця і легше транспортуються

прийом пластика

Процес складання в пункт прийому на переробку досить простий. Ви привозите все наявні вторсировину в приймання. Співробітники пункту зважують його і визначають до якого типу воно відноситься. Виходячи з цього, а також з якості виробів, Вам виплачується грошова винагорода.

Переробка пластику дозволяє не тільки захистити навколишнє середовище від шкідливого впливу, але і істотно заощадити на воді та електроенергії. При виробництві товарів з вторинної сировини, витрачається набагато менше ресурсів, ніж, якщо виготовляти такі ж товари з первинних компонентів.

Який пластик не можна здавати

Слід зазначити, що не всі види можна здати в пункт прийому. Пластик з маркуванням 1 і 2 приймають практично скрізь, а ось з виробами під номерами 4, 5 і 6 можуть виникнуть проблеми, тому перш ніж його нести такі вироби в пункт прийому, спочатку треба з'ясувати приймається такий тип. Однак існують такі види пластмаси, які не підлягають вторинній переробці і не приймаються в жодній приймання. До них відносяться:

  • пластикові блістери (упаковка з-під станків для гоління і зубних щіток);
  • пінопласт і пінополістирол (м'які пластикові контейнери і підкладки для упаковки продуктів);
  • зубні щітки і трубочки для пиття;
  • пакети з-під заморожених продуктів;
  • пластикова упаковка з-під шоколаду, макаронів і круп;
  • поліетиленові та целофанові пакети;
  • одноразовий посуд.

пластикові блістери (упаковка з-під станків для гоління і зубних щіток);   пінопласт і пінополістирол (м'які пластикові контейнери і підкладки для упаковки продуктів);   зубні щітки і трубочки для пиття;   пакети з-під заморожених продуктів;   пластикова упаковка з-під шоколаду, макаронів і круп;   поліетиленові та целофанові пакети;   одноразовий посуд

Трубочки для напоїв не підходять для утилізації

Середні ціни на прийом пластикових відходів

Ціна прийому пластикових відходів, перш за все залежить від виду пластмаси, яку Ви здаєте, а також від обсягу партії.

Упакований пластик чекає переробки

На додаток на остаточну суму винагороди впливає і якість вторсировини. Так, брудний, немитий пластик буде дешевше.

Тип пластика Ціна Поліпропілен (ПП) 10 руб. / Кг Поліетилен (ПНД, ПВД) 12 руб Полістирол (УПС, ПСС, УПМ, ПСМ) 8 руб. / Кг Акрилонітрілбутадієнстірол (АБС) 8 руб. / Кг Поліамід (ПА-6) 12 руб. / кг Полікарбонат (ПК) 10 руб. / кг Полівінілхлорид (ПВХ) 15 руб. / кг Поліетилентерефталат (ПЕТ) від 12 до 18 руб. / кг

Як переробляються пластикові відходи

Весь зібраний в пункті прийому пластик направляється на переробний завод, де з нього зроблять нову сировину для виробництва. Для нього існують два види переробки:

1.Механіческая;

2.Фізіко-хімічна.

Відео про те, як із пластику роблять гранули

механічна переробка

Механічний спосіб переробки пластмас різного виду на увазі подрібнення вторсировини до порошкоподібного стану. Після чого методом пресування з нього отримують новий матеріал, придатний для використання в різних сферах діяльності людини.

Такий обробці зазвичай піддаються такі вироби:

  • корпусу з телевізорів, холодильників;
  • фабрична НЕ кондиція пластмас;
  • елементи спортивних снарядів;
  • дитячі іграшки;
  • поліетиленові пляшки, каністри;
  • пластикові труби.

Фізико-хімічна переробка

До фізико-хімічним видам переробки відносяться:

1.Піроліз;

2.Гідроліз;

3.Гліколіз;

4.Метаноліз.

Піроліз - це спосіб вторинної переробки, що має на увазі спалювання пластику, під час якого може утворюватися паливна рідина, а золу, що пізніше використовують як твердого палива для печей. Продукт цього процесу повністю безпечний для здоров'я людини.

Гідроліз - вид переробки пластику, коли при високих температурах і тиску з пластмаси намагаються отримати паливо, не забруднюючи навколишнє атмосферу.

Гліколіз - використовуючи каталізатор і етиленгліколь, намагаються створити відповідні високі температуру і тиск для отримання екологічно чистого продукту.

Метаноліз - найпримітивніший спосіб переробки пластмас, під час якого відбувається розщеплення пластика за допомогою метанолу.

Пластик на переробному заводі

Таким чином, вторсировина з пластикових відходів можна використовувати для виготовлення різних видів продукції в залежності від вихідного матеріалу.

Відео тому, як в процесі вторинної переробки подрібнюють пластик

Найчастіше перероблені пластикові відходи використовують в тих же галузях, де і первинні матеріали, але нерідко перероблений пластик стає основою багатьох будматеріалів. Досить часто він йде для потреб промислових підприємств, оскільки виробництво з вторсировини завжди більш економічно. А у випадку з пластиком потрібні складні процеси синтезу полімерів, необхідність в яких відпадає при використанні вторинних ресурсів.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: