Статьи

Як правильно вибрати котушки для фідера вудки

  1. Види котушок для фідера
  2. Спінінгові катушки
  3. Тягові або троллінговие
  4. Котушки з байтраннером
  5. матчева котушка
  6. Як правильно намотати волосінь на котушку

Лов риби на фідер стає все більш популярним і постійно розвивається Лов риби на фідер стає все більш популярним і постійно розвивається. З'являються нові види оснастки, часом настільки хитромудрі, що дивно, як і навіщо все це наворочено. З'являються нові типи і види вудилищ з властивостями часом екзотичними. Але вибір котушок для лову фідера завжди залишався проблемою, тим більше що ціни на деякі екземпляри нагадують номери телефонів за кількістю знаків. Має значення і та обставина, що асортимент фідерних котушок постійно зростає. Ускладнюється механіка, з'являються додаткові нові, і дуже привабливі, функції і можливості.

Види котушок для фідера

Умовно котушки діляться на такі види:

  • Спінінгові.
  • Троллінговие.
  • Матчеві.
  • Коропові.

При ловлі на фідерні снасть застосовуються всі ці види. Але в першу чергу потрібно зупиниться на кількох загальних параметрах для всіх котушок на фідер. Ловля риби на фідерні снасть дуже динамічна. Вона передбачає часті заброрси, активну боротьбу з великими екземплярами риби, ловлю в несприятливих умовах - в заростях, коли є зачепи і так далі. Тому основною вимогою до фідерним котушок є їх надійність. Надійність визначається якістю застосовуваних матеріалів і якістю збірки. Тенденції сучасних виробництв котушок - застосування все більш точних і досконалих способів виготовлення деталей, що дає можливість виготовляти більш надійні котушки, але ускладнює вибір котушки для фідера.

Один з характерних показників якості фідерної котушки - кількість підшипників в її конструкції. Їх кількість доходить іноді до 16, але сенсу в цьому не простежується. Вони доречні в швидкохідних (роликові) і навантажених місцях (кулькові) вузлах. Але оптимальним є кількість підшипників 4-6 штук. Решта - від лукавого для підвищення вартості виробу.

Розмір шпулі 1500 - 5000, причому останній показник призначений для далекобійних і коропових снастей. У комплекті має бути не менше 2-х шпуль (одна запасна). Причому одна повинна бути металевою, втора - графітової. Перша - для плетеного шнура, друга для звичайної волосіні, в ідеалі - третя для тонкої волосіні. Цією гамою лісок можна перекрити практично всі різновиди риболовлі на фідер і буде можливість на місці лову швидко перебудуватися на іншу риболовлю.

Відносно фрикционов. Вони бувають передні (верхні) і задні (нижні) в залежності від місця розташування. Працюють практично однаково, у кожного свої переваги і недоліки і вибір залежить від покупця - хто до чого звик. Є і третій вид - з двома фрікціонами. Верхній - звичайний фрикціон, нижній (байтраннер) - призначений при клюванні сильної і великої риби, здатної поцупити з собою вудилище. Байтранера дозволяє скинути волосінь обертанням шпулі і видає при цьому добре чутний тріск, попереджаючи рибалки про те, що трапилося. Байтранера включається після підтяжки волосіні і відключається при провороте рукоятки.

Спінінгові катушки

Це найбільш популярний і поширений тип з передавальним числом від 5: 1 до 5,5: 1 (показує число оборотів коромисла за один оборот рукоятки), що застосовуються в фідерної ловлі Це найбільш популярний і поширений тип з передавальним числом від 5: 1 до 5,5: 1 (показує число оборотів коромисла за один оборот рукоятки), що застосовуються в фідерної ловлі. У продажу пропонується великий вибір спінінгів котушок і вибрати відповідну не так складно. Вони перекривають майже весь спектр лову на фідерні снасть, однак, є і деякі виключення.

Вибираючи таку котушку потрібно орієнтуватися на легкий або середній фідер, на закид середньої дальності і виведення риби вагою не більше 3 кілограм - тобто на середні умови лову. На металевій шпулі облямівка для сходу волосіні повинна мати покриття нітридом титану, що дозволяє застосування плетеного шнура. Ролик лесоукладивателя теж повинен мати таке покриття. Немає сенсу захоплюватися розмірами - на таку ловлю застосовують шнур не товще 0,18 - 0,2 мм і волосіні не товще 0,3 мм.

Тягові або троллінговие

Як правило, вони важкі, потужні і тихохідні з передавальним числом 4: 1. Застосовується при лові троллінгом з катерів і човнів, при лові сома або для морської риболовлі. Переважно використання тягових котушок при лові фідерної снастю хижаків на живця, при ловлі коропа і ляща в нічних умовах.

Котушки з байтраннером

Як згадувалося вище - це котушки з додатковим фрикціоном. При включенні байтраннера відключається верхній фрикціон і включається нижній, на якому також можна відрегулювати зусилля сходу волосіні. Думка, що вони не дуже гарні для лову фідера нічим не підтверджуються, а той, хто ганявся по берегу за вудилищем після сильної клювання (або втрачав вудку, зірвати рибою з борта) питання про доцільність використання байтраннера не обговорюється.

матчева котушка

Матчева найбільш підходить для фідерної ловлі Матчева найбільш підходить для фідерної ловлі. Ловля на фідер найбільш динамічна і фидерная котушка повинна мати деякі специфічні функції. А головний недолік матчевих котушок - їх невисока потужність. При лові з маленькими годівницями допустимо застосовувати малопотужні, а ось з годівницями середньої ваги котушка потрібна вже потужніший. Гідність матчевих - вони комплектуються неглибокими шпулями, розрахованими на застосування лісок малого діаметра, що для фідера є найбільш бажаним.

Але в фідерної ловлі призові екземпляри трофеїв не так вже й рідкісні, а витягнути їх можна тільки на дуже надійну снасть. Тому гідності матчевих котушок нівелюються вимог до надійності снасті. Істина, як і завжди, лежить десь посередині і зробити вибір доведеться кожному для себе.

Як правильно намотати волосінь на котушку

На перший погляд операція гранично проста, але в риболовлі не буває дрібниць, і в цьому випадку - теж. По перше - шпуля котушки не повинна бути переповнена, в іншому випадку сходять витки захоплюють за собою поруч лежать - в результаті знаменита рибацька «борода». Бороду розплутувати клопітно, різати - дорого. Правило перше - волосінь в намотуванні не повинна бути ближче до крайки шпулі ближче, ніж на 1 - 1,5 мм.

По-друге - при низькому розташуванні намотування волосіні до крайки шпулі, на неї виявляється зайве вплив при сходженні витків. Знос шпулі помітно посилюється.

По-третє - намокла під час риболовлі волосінь, після неї висихає і помітно втрачає обсяг, стискаючи внутрішні шари намотування до того, що витки верхніх шарів врізаються між витками нижніх. При черговій рибалці, особливо при перших закидах, повторюється варіант з «бородою». Правило третє - при першій намотуванні волосіні, її потрібно обов'язково змочувати.

Знаючи все - приступаємо:

  1. Придбану в магазині волосінь необхідно перемотати на графітову шпулю. Для цього встановити шпулю на котушку і закріпити її на нижній секції вудилища, пропустивши через кільце. Боббінку з волосінню потрібно опустити в воду (в каструлю) і протримати там хвилин 15. Після цього на кінці волосіні потрібно зав'язати петлю, пропустити її через кільце і накинути на шпулю способом «ласо».
  2. Притримуючи волосінь пальцем вище кільця, змотуємо її на шпулю. Оцінюємо висоту намотування - до краю шпулі відстань повинна бути 1-1,5 мм. Якщо більше - беремо підмотування (стара волосінь перетином до 0,2 мм, капронова нитка) та інше подібне. Кінець прив'язуємо до купленої волосіні і мотаємо (увага - через воду!) До отримання допустимого відстані до краю шпулі.
  3. Знімаємо графітову шпулю, з волосінню і підмоткою і кладемо її в воду. Аналогічним чином закріплюємо кінець підмотки на металевій шпулі, встановлюємо її на котушку і змотуємо все на цю шпулю.

У разі намотування монофіла або волосіні - котушки змінювати в зворотному порядку, спочатку змотуючи на металеву шпулю, потім на графітову.

Ось і все - пора на риболовлю. Удачі вам!

Оцініть статтю: Поділіться з друзями!

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: