Статьи

Як вибрати фідерні котушку, виробники + Відео

  1. Як вибрати фідерні котушку (шпулю) в залежності від класу вудилища
  2. Основні моменти, що впливають на вибір фідерної котушки
  3. Укладання волосіні
  4. Вага фідерної котушки
  5. Скільки потрібно підшипників для правильного вибору фідерної котушки
  6. фрикційне гальмо
  7. Байтрайнер
  8. Як вибрати фідерні котушку з огляду на її передавальне число
  9. Короткий огляд декількох непоганих фідерних котушок
  10. Відео як вибрати фідерні котушку

Отже, ви розібралися, як вибрати фідер , І здійснили його покупку. Тепер перед вами стоїть питання, як вибрати фідерні котушку, під дане вудилище. Абсолютно нічого складного, якщо будете дотримуватися рекомендацій, викладених у цій статті.

Зміст статті

Як вибрати фідерні котушку (шпулю) в залежності від класу вудилища

Для лову фідера використовуються котушки з великими і місткими шпулями (від 2500 і вище), так як ловля на фідерні снасть часто відбувається на далеких дистанціях (від 15 м при ловлі на невеликих водоймах на пікер, і 50-70 м на широких річках і водосховищах ). В даних випадках велика шпуля дозволяє краще скидати волосінь і швидше її вимотувати з води при перезабросах. Якщо ви поставите на великий і товстий бланк, котушку з шпулею 1500-2000, і при цьому станете ловити на годівниці вагою 50-60 гр., То будете сильно перевантажувати її механізм, і вона навряд чи вам прослужить довго.

  • Котушки з розміром шпулі 2500-3500 підійдуть для вудилищ класу пікер і медіум (середній клас).
  • Котушки з розміром шпулі 4000 для вудилищ класу медіум і Heavy.
  • Котушки зі шпулею 5000-5500 для Heavy і Extra Heavy, використовуваних для лову на далеких дистанціях і в короповій ловлі.

Дешеві котушки мають шпулі, виготовлені з графіту або твердого пластика, дорожчі мають алюмінієві шпулі. Якщо ви збираєтеся ловити на плетений шнур, то шпуля котушки повинна мати напилення з нітриду титану. Також звертайте увагу на матеріал з якого виготовлений ролик лесоукладивателя, адже він перетирається в першу чергу шнуром.

Дуже добре, коли в комплекті до котушки йде додаткова шпуля це дозволить вам на одну намотати Монку, а на другу плетінку, і міняти їх залежно від умов лову. На жаль не кожен виробник йде на такий крок, так як наявність другої шпулі впливає на ціну котушки. Наявність на шпулі кліпси для фіксації волосіні бажано, але варто враховувати що через такого способу фіксації дальності закидання можливі обриви волосіні при занедбаності.

Основні моменти, що впливають на вибір фідерної котушки

глибина шпулі

Для людей які вирішили розібратися, як вибрати фідерні котушку, важливим параметром є глибина шпулі, оскільки досить велика кількість бюджетних котушок мають глибокі шпулі і розраховані на намотування 150-200 м волосіні товщиною 0,3 мм. Тому рибалкам бажаючим, ловити більш делікатними снастями, що дозволяють робити краще закид (кидати далі), необхідно шукати котушки з низьким профілем (неглибокі шпулі). Тому що чим ближче волосінь до бортика шпулі, тим легше вона з нього йде.

Якщо вам сподобалася котушка, а шпуля у неї глибока, тоді вам необхідно буде намотати на неї певну кількість монолески (бекинг), а після зверху домотать волосінь, на яку збираєтеся ловити. Варто враховувати, що для бекинга, не підійде товста волосінь, оскільки лягає вона не рівно, краще намотати 200 - 300 м дешевої монки, діаметром схожою з тим, на яку збираєтеся ловити.

Укладання волосіні

Один з найважливіших моментів, на які необхідно звертати увагу при виборі фідерної котушки, це якість укладання волосіні. Найкраща укладка у котушок, які мають нескінченний гвинт, хоча останнім часом все частіше стали потрапляти моделі, що забезпечують відмінну укладання волосіні і без нього. Найчастіше на наявність нескінченного гвинта в котушці вказує поздовжня опуклість в задній її частині, якщо її немає, тоді треба дивитися характеристики котушки.

Найчастіше на наявність нескінченного гвинта в котушці вказує поздовжня опуклість в задній її частині, якщо її немає, тоді треба дивитися характеристики котушки

нескінченний гвинт

Добре покладена на шпулі волосінь дозволяє зробити дальній кидок і рятує від відстрілу годівниці і наявності бороди. У дайву і шимано навіть бюджетні моделі, досить непогано укладають волосінь.

Вага фідерної котушки

Оскільки котушка має велику шпулю, то і вага у неї буде відповідний. Нормальна вага для котушок з розміром шпулі 3500-4000, де то в районі 360-380 гр. Фідерні котушку з розміром шпулі 2500-3000 краще вибирати, коли ви збираєтеся активно ловити щодо дрібну рибу, де будуть часті перезабросах, це зграї плотви, карася, уклейки, краснопірка. Тут необхідно використання більш легких котушок вагою 240-290 гр. Чому ризиковано брати великі, але надмірно легкі котушки, я більш детально виклав в статті як підібрати спиннинговую котушку .

Скільки потрібно підшипників для правильного вибору фідерної котушки

Підшипники 4, а краще 6 і більше кулькових і один роликовий в ручці, не варто спокушатися, і вибирати дешеві китайські котушки з 12-15 підшипниками, нічого з цього доброго не вийде, краще менше, але якісніше.

Підшипники 4, а краще 6 і більше кулькових і один роликовий в ручці, не варто спокушатися, і вибирати дешеві китайські котушки з 12-15 підшипниками, нічого з цього доброго не вийде, краще менше, але якісніше

ролик-лесоукладивателя

Також не варто гнатися за кількістю підшипників на шкоду вагових характеристиках, тому що чим більше їх, тим важче котушка, а яким повинен бути нормальний вага котушки ми розглянули вище. Важливо пам'ятати, наявність підшипника в ролику лесоукладивателя, обов'язково.

фрикційне гальмо

Є два типи фрикциона короткий і довгий. Короткий фрикціон - це коли ви трохи закрутили гайку, і вона відразу затиснулася, котушки з таким фрикціоном успішно використовують в короповій ловлі.

Для інших випадків більш зручніше довгий - коли для того щоб повністю закрутити фрикціон треба зробити 4-5 оборотів гайки, що дозволяє виставляти більш широкий діапазон сили натягу, при якій котушка почне стравлювати лісочку (дуже виручає при підсічках коли ви ловите на важкі годівниці).

Що ж до місця його розміщення, то якщо у вас передній фрикціон, вам буде на порядок складніше його регулювати під час виведення риби, а ось задній, завжди, будь ласка, великим пальцем можна підкрутити, слабший або підтягнувши його, зручно і просто. Бувають котушки з двома гальмівними механізмами, один фрикціон короткий, інший довгий.

Байтрайнер

Байтрайнер використовується при ловлі великої риби, такої як короп, амур. Його принцип дуже простий, завдяки одному руху важеля, ви послабляєте фрикціон, так як якщо фрикціон сильно затягнутий риба може тягнути вудку. Відмінністю байтрайнера, від фрикциона є те, що він спрацьовує миттєво і відключається так само швидко, шляхом повороту скоби. Коли ви ставите вудку на підставку, ви його включаєте, а коли потрібно підсікати, то виключаєте.

Коли ви ставите вудку на підставку, ви його включаєте, а коли потрібно підсікати, то виключаєте

бітрайнер

Причому вимкне його можна як з допомогти скоби, так і автоматично, після повороту ручки котушки. Ще одним плюсом байтрайнера є те, що під час стравлювання волосіні він видає тріск, який є додатковим сигналізатором клювання.

Як вибрати фідерні котушку з огляду на її передавальне число

Передавальне число котушки вказує - скільки разів обернеться шпуля навколо своєї осі, за час одного обороту ручки котушки. Для комфортної лову краще вибирати фідерні котушку з передавальним числом 4.7: 1 - 5.2: 1., Такі котушки мають непогані силові і тягові характеристики, котушки з передавальним числом вище 5.2: 1, підійдуть для лову дрібної риби (плотва, краснопірка, верховодка), оскільки вам доведеться робити часті перезабросах, а швидкість вимотування волосіні у них вище. Брати котушки з передавальним числом 6.0: 1 не варто, так як волосінь буде занадто швидко вимотує через що на неї і вудилище, створиться зайві тиск, як наслідок, у риби більше шансів буде порвати повадок, здійснивши ривок.

Короткий огляд декількох непоганих фідерних котушок

Якщо ви, прочитавши статтю, все ж сумніваєтеся в тому, як вибрати фідерні котушку, вашій увазі пропонуються кілька непоганих моделей:

Team Salmo Confidence 3000 - котушка має нескінченний гвинт, завдяки чому забезпечує відмінну укладання волосіні, також дана котушка має в комплекті дві низькопрофільні шпулі, прекрасно підходить для лову годівницями з вагою до 50-60 гр. До мінуса можна віднести те, що іноді волосінь вискакує з кліпси.

Daiwa Freams 4000 - підходить для лову Heavy і Extra Heavy, її вага 350-360 гр, вона має непоганий фрикціон і хороші ходові характеристики, відмінно укладає волосінь. До мінуса можна віднести її ціну і те, що шпуля у неї глибока.

До мінуса можна віднести її ціну і те, що шпуля у неї глибока

котушки

Line Winder Eugene, виробництво Okuma недорога але досить надійна китайська котушка має досить м'який хід, але не варто нею ловити на плетінку

Zammataro feeder Master 9600, виробництво Balzer. Цікава котушка непогано укладає волосінь, має плавний хід, досить потужна і швидка.

Shimano Stradic 4000 FB відмінний вибір для лову на дальній кидок, добре укладає волосінь, також в комплекті йде запасна шпуля.

Force Feeder Extreme, виробництво Browning, використовується для далеких закидів, має додаткову шпулю, непоганий фрикціон і хорошу укладку волосіні.

Відео як вибрати фідерні котушку

Тепер ви не будете ламати голову над тим, як вибрати фідерні котушку і зможете підібрати самостійно те, що вам потрібно, виходячи з умов лову. Також раджу вам прочитати статтю ловля на фідер для початківців .

цікаво прочитати

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: