Статьи

Догляд за волоссям: рівність статей

Остання тенденція в світі шампунів: тепер доглядають кошти поділяються не лише за «функціональним» ознакою - тобто, призначені для жирних, сухих або слабкого волосся, але і по «статевою», адресовані тільки чоловікам або тільки жінкам. Чи має така сегрегація сенс і чим взагалі відрізняється догляд за жіночими і чоловічими волоссям, розповідає провідний трихолог Росії, к.м.н., доцент Аїда Гусейхановна Гаджігороева.

, доцент Аїда Гусейхановна Гаджігороева

Дівчата й хлопчики

Різниця між статями дає про себе знати і в такому, здавалося б, «надполовом» питанні, як волосся і їхні проблеми. Наприклад, чоловічі волосся зазвичай більш жирні, ніж жіночі. Це безпосередньо пов'язано з чоловічим статевим гормоном - тестостероном .

Не випадково, до речі, більшість підлітків, незалежно від статі, страждає себореей, акне і т.д. Справа в тому, що в пубертатному віці у обох статей спочатку спостерігається зростання саме чоловічих гормонів. І тільки трохи пізніше у дівчаток провідне значення переходить до естрогенів.

Саме під впливом тестостерону м'які і тонкі дитячі волоссячко починають інтенсивніше рости, стають товщі і грубіше. з'являється і лупа , Яка до статевого дозрівання невідома дитячим голівках, навіть якщо голову мити не так часто.

У чоловіків цей процес тестостеронообразованія нічим не врівноважується. Більш того, він же, в результаті, призводить до алопеції - облисіння . волосяний фолікул , Що виробляє занадто багато сала, в буквальному сенсі, що заплив жиром, вже не вирощує волосся, а прекрасно живе сам по собі, в телогенеза.

розподіл навантаження

чоловічі волосся , Як правило, живуть менше жіночих (адже у них немає естрогенів, що продовжують життя кожному волосяного фолікула ), Хоча, завдяки тестостерону і залежному від нього саловідділенню, вони товщі, жорсткіше і сильніше. Поклавши руку на серце, вони куди краще підготовлені до щоденних тортур в ім'я краси, левова частка яких припадає саме на більш м'які і тонкі жіночі волосся : Фарбування і завивку, розпрямлення і начісування, вплив гарячим повітрям і хімічними реагентами ... Так ні ж, більшість чоловіків навіть не користуються феном, не кажучи вже про Термобігуді або мелірування. Крім того, вони вважають за краще коротко стригти свою шевелюру. Як відомо, на частку короткого волосся доводиться рівно те ж кількість поживних речовин, що і на частку довгих - тільки ось концентрація в першому випадку набагато вище, тому короткі волосся набагато краще «харчуються».

Як відомо, на частку короткого волосся доводиться рівно те ж кількість поживних речовин, що і на частку довгих - тільки ось концентрація в першому випадку набагато вище, тому короткі   волосся   набагато краще «харчуються»

подвійний стандарт

Все це необхідно враховувати при фундаментальному підході до розробки формул шампунів для чоловіків і жінок. Навіть якщо мова йде про шампунях з вузькою спрямованістю - наприклад, профілактика і лікування лупи.

У «чоловічому» шампуні, швидше за все, буде використаний більш потужний «очищувач» - поверхнево-активна речовина , Або трохи вище виявиться його концентрація. Також в шампуні для чоловіків, швидше за все, виявиться менше лікувальних, відновлюють структуру волосся речовин.

До речі, помиляються ті, хто вважає, що корисним речовинам нічого робити і в жіночому шампуні - мовляв, все цілющий вплив перекривається поверхнево-активними речовинами , Через які і шампунь-то слід змивати майже відразу після нанесення. Справа в тому, що пошкоджені ділянки волосся мають більш сильний негативний катіонний заряд, ніж неушкоджена поверхню. У корисних речовин, які розміщені в шампуні, цей заряд, навпаки - позитивний. В результаті потрібні частинки «приліплюються» в потрібні місця за лічені секунди і продовжують реставрувати волосся і після того, як основна маса миючого засобу змита.

А ось на шампуні «від облисіння» джентльменам, на жаль, розраховувати не доводиться. Звичайно, в шампунь можна ввести істоти, які зміцнюють ослаблі коріння. Однак змусити рости вже випали волосся або зупинити процес, причини і, в буквальному сенсі, коріння якого криються глибоко під шкірою (а то і всередині неї) жоден шампунь поки не в змозі. Зрозуміємо просту істину: чоловічий шампунь - це шампунь, що допомагає чоловічим волоссю виглядати гідно. В тому числі, вирішуючи проблему лупи, яка за фізіологічними параметрами для чоловіків більш актуальна, ніж для жінок (хоча у представниць прекрасної статі вона також зустрічається).

Все навпаки

Що станеться, якщо чоловік буде користуватися «жіночим» шампунем і навпаки?

По-перше і найголовніше - нічого страшного. Шампуні не містять гормонів, які будь-яким чином могли вплинути на власний гормональний статус шкіри. Більш того, для чоловіка, який доглядає за своїм волоссям «по-жіночому» - фарбує і укладає їх, можливо, кращим варіантом стане спеціалізований шампунь з традиційної лінії для дам.

А ось дамам, які використовують миючі засоби для джентльменів, варто пам'ятати, що їх шампуні (і не тільки шампуні) сильніші, мають більшу кількість поверхнево-активних речовин , А тому можуть привести до подразнення шкіри голови і до відчуття сухості шкіри і волосся.

психологічний фактор

Запах має значення навіть тоді, коли його не має розмір. Чоловік може мати хвилясті локони мало не до пояса і виглядати при цьому 100% -ним мачо, а багато представниць прекрасної статі виглядають особливо жіночно саме з короткими, тобто, традиційно чоловічими зачісками. Але навіть красень з самим що ні на є маскулінних «їжачком» буде виглядати трохи дивно, якщо його шевелюра пахне персиком, карамеллю або фрезією. жінка, волосся якої пахнуть ментолом або ветивером, також, хай не втрачаючи своєї жіночої сутності, заявляє про свій відхід від загальноприйнятих стандартів. Згадаймо також, що волосся , Завдяки особливостям своєї структури, зберігають запах довше будь-яких інших ділянок тіла, тому навіть короткочасний контакт з шампунем залишає на них цілком відчутний слід.

Все це дає підстави стверджувати, що, хоча з формальної точки зору, аромат ніяк не впливає ні на здоров'я, ні на зовнішній вигляд вашого волосся, скидати його з рахунків при виборі шампуню ніяк не можна. Адже ми доглядаємо за собою не в останню чергу для того, щоб відчувати себе привабливими в очах оточуючих. А в формуванні цього відчуття запах грає чи не першу скрипку ....

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: