Статьи

Світильник над дзеркалом у ванній з вимикачем

  1. Розташування світильників щодо дзеркальної поверхні
  2. нюанси розміщення

Дзеркало є невід'ємним атрибутом ванної кімнати. Але для його комфортного використання, часто недостатньо стандартного стельового або настінного освітлення . У цьому випадку на допомогу приходить світильник над дзеркалом у ванній.

Він допоможе вирішити відразу кілька проблем:

  • забезпечить правильне відображення і передачу кольору при проведенні гігієнічних процедур або нанесенні макіяжу;
  • допоможе розділити приміщення на кілька зон;
  • освітить всі предмети розташовані поруч із дзеркальною поверхнею;
  • в маленькій кімнаті такий освітлювальний прилад може бути головним джерелом світла.

Світильник у ванній біля дзеркала

При виборі подібного джерела світла слід керуватися чотирма основними характеристиками:

  1. Вологостійкість. Адже санвузол - це приміщення з підвищеною вологістю. Мінімальний рівень захисту повинен бути IP24.
  2. Безпека. При виборі варто звертати увагу на те, як якісно заховані всі дроти і наскільки добре ізольовані вимикачі. Крім цього освітлювальний прилад повинен бути укомплектований захисним ущільнювачем на корпусі, водонепроникною заглушкою на вхідному дроті.
  3. Якість. Цей параметр безпосередньо впливає на експлуатаційний термін пристрою і наступні фінансові витрати.
  4. ожность регулювання потужності світлового по. Прилади для вологих приміщень повинні мати вольтаж не більше 24 В.

Чи не обов'язковою, але дуже зручною функцією є можливість регулювання потужності світлового потоку.

Світильник в ванній кімнаті допомагає зробити приміщення яскравіше і комфортніше

Освітлення дзеркальної поверхні можна зробити двома способами:

  1. Зовнішнє підсвічування. Різноманітні лампи, які кріпляться до стін з боків або над дзеркальною поверхнею. Найпоширеніший приклад - це світильник над дзеркалом у ванній з вимикачем.
  2. Внутрішня (вбудована) підсвічування. Лампи монтуються безпосередньо за дзеркальну поверхню. Найчастіше для цих цілей використовують світлодіодні лампи . Їх кріплять, або на стіну за склом, або поміщають в спеціальний короб (шафка). Такі шафки поширені на Заході, у нас же вони тільки входять в моду.

У кожного із способів є свої переваги і недоліки.

Так внутрішнє освітлення обійдеться на порядок дорожче. Також для облаштування внутрішнього підсвічування не підходять галогенові і звичайні лампи розжарювання, тому що занадто сильно нагріваються. Від перегріву скло може потемніти або потріскатися.

Приклад хорошого дизайну ванної кімнати з дзеркалом

Також варто враховувати, що будь-яке джерело світла повинен знаходитися не менше ніж в 60 см від води. Варто зауважити, що такий спосіб підсвічування обійдеться на порядок дорожче.


При виборі зовнішньої підсвічування крім якості освітлювальних приладів більшу роль грає їх дизайн і місце розташування. Але вимоги до ламп у зовнішній підсвічуванні менш жорсткі. допускається світлодіодний світильник над дзеркалом у ванній або ж можна повісити бра в ванну кімнату над дзеркалом.

Розташування світильників щодо дзеркальної поверхні

  • Над дзеркалом - це найпоширеніший варіант. Відображення виходить рівномірно освітленим, а джерело світла знаходиться вище лінії очей, тому не сліпить. Найкраще для цих цілей підходять плоскі видовжені плафони або світильники на штангах. У другому випадку світильник можна переміщати по штанзі, направляючи потік світла в потрібне місце.
  • З боків - цей варіант менш популярний, через підвищені фінансових витрат (покупка і монтаж світильників і подвоєний витрата електроенергії в процесі експлуатації). Зазвичай такий спосіб розміщення вибирають, або в санвузлах великий квадратури, або якщо площа дзеркальної поверхні дуже велика і одного джерела світла буде мало.
  • Під дзеркалом - таке розміщення зазвичай використовується в доповненні до лампи, встановленої над дзеркальною поверхнею. Цей спосіб найменш популярний, так як підходить тільки для не надто широких горизонтально орієнтованих дзеркал (інакше порушується правило «не менше 60 см від джерела води»). Найчастіше в цих випадках для підсвічування використовується світлодіодна стрічка, зверху і знизу.

Бра у ванній - гарне рішення

Природно, всі варіанти можна довільно компонувати, головне стежити за тим, щоб освітлення виходило рівномірним. Так варіант розміщення «один освітлювальний прилад збоку» буде не дуже вдалим, так як накладення тіней буде нерівномірним.

нюанси розміщення

  1. Якщо освітлювальних приладів планується кілька, то розташовуватися вони повинні строго симетрично, інакше потоки світла падатимуть некоректно.
  2. Для горизонтально орієнтованої дзеркальної поверхні (ширина більше висоти), підсвічується зверху, відстань від підлоги до освітлювального приладу повинно бути не менше 2 метрів. Як варіант, це можуть бути стельові лампи на довгих шнурах.
  3. Якщо дзеркальна поверхня розташована в ніші, то і джерело світла повинен знаходитися там же.
  4. Світло не повинно бути занадто яскравим, також небажано використовувати кольорові лампи. Найкраще підійдуть матові білі плафони або абажури.
  5. Проводка для всіх освітлювальних приладів повинна розташовуватися всередині стін (бажано в спеціальній гофре). Вимикачі, не можна розташовувати занадто близько до джерел вологи, крім цього, вони повинні мати відповідний рівень захисту від вологи і перепадів температур.

Окремо варто згадати декоративну підсвітку. Вона може бути, як внутрішньої, так і зовнішньої. Як такої практичної функції вона не має і носить лише декоративний характер. Потужності її ламп не вистачає для повноцінного освітлення, але як елемент дизайну подібна функція використовується досить часто.

Додаткова інформація в даному відео.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: