Статьи

Як вибрати нитки муліне для вишивання: корисні поради рукодільники

  1. Що таке нитки муліне?
  2. Поширені види ниток для вишивання
  3. Ознаки якісного матеріалу
  4. Методики роботи з муліне
  5. Поради зі зберігання наборів муліне

Різноманітність представлених на ринку товарів для рукоділля дозволяє майстрам без зусиль знаходити якісні матеріали для реалізації будь-яких творчих задумів. Створення вигадливих картин з безліччю насичених кольорів і відтінків під силу навіть новачкам, які використовують в роботі хороші нитки муліне. Виробники матеріалів для вишивки в першу чергу дбають про їх екологічності та зручності в експлуатації.

Майстри рекомендують віддавати перевагу продукції перевірених брендів, які завоювали широке визнання і утримують на ринку лідируючі позиції Майстри рекомендують віддавати перевагу продукції перевірених брендів, які завоювали широке визнання і утримують на ринку лідируючі позиції. Від якості ниток муліне багато в чому залежить результат вишивки, тому серед великого асортименту потрібно вибрати кращі. Характеристики пряжі також впливають на тривалість існування готового полотна або декорованого текстильного вироби. Тільки якісні матеріали дозволять картині потьмяніти, зберігши естетичну привабливість.

Що таке нитки муліне?

Для вишивання гладдю або хрестом традиційно використовують нитки муліне, останні являють собою пряжу, отриману в результаті ручного вироблення або заводським способом. Варто зазначити, що даний матеріал застосовується і в інших видах рукоділля (наприклад, для створення плетених браслетів). Виробництво пряжі відмінно налагоджено в Європі, однак сьогодні все більшої значущості набувають моделі російських брендів. Нитки зазвичай продаються в мотках по 8-10 метрів, проте в деяких торгових точках можна їх придбати котушки в потрібному майстру розмірі. Компанії, що випускають різні види ниток муліне, пропонують клієнтам певні набори квітів - вовняну, бавовняну або шовкову пряжу потрібного відтінку можна вибрати за допомогою спеціального каталогу. Для вишивки полотна рекомендується використовувати матеріали від одного виробника.

Багато компаній пропонують рукодільники не тільки однотонні, але і меланжеві нитки, що характеризуються плавним переходом кольорів - від світлого тону до більш темного. Для вибору оптимальних ниток муліне, придатних для вишивання яскравих, красивих полотен, необхідні певні знання і досвід. Якісна пряжа повинна бути рівною і гладкою, мати чисту забарвлення, не вигоряти на сонці і не линяти.

Поширені види ниток для вишивання

Пошук потрібних матеріалів для рукоділля - це важливий етап створення полотна, не менш значуще, ніж володіння потрібною технікою. На ринку знаходиться велика кількість видів ниток муліне - щоб вибрати кращий, необхідно детальніше вивчити їх характеристики. Затребуваними вважаються такі різновиди пряжі:

  • бавовняна (продається в мотках по 8 метрів, особливо популярна серед початківців вишивальниць);
  • вовняна (відмінний варіант для вишивки картин, подушок, гобеленів);
  • лляна (характеризуються підвищеною міцністю);
  • меланжева (з переходом з кольору в колір або плавною зміною одного відтінку - від світлого до темного);
  • сатиновая (складаються з віскози, є стійкими до вицвітання і багаторазової пранні);
  • мультіколорние (пофарбована в кілька відтінків, дозволяє домогтися оригінальних ефектів);
  • мохеровая (для створення об'ємних малюнків);
  • з фосфоресцирующим ефектом (світиться в темряві).

Вибираючи нитки муліне для вишивки хрестом, гладдю або в іншій техніці, потрібно враховувати доцільністю і характеристики майбутньої картини. Якщо для полотна не вдається підібрати пряжу від одного виробника, то ознайомтеся з іншими компаніями і ретельно вивчити каталог квітів.

Ознаки якісного матеріалу

Заняття рукоділлям відноситься до найбільш поширеним хобі - самостійне створення прикрас, картин та інших корисних виробів подобається дорослим і дітям. Вишивання, як і багато інших видів декоративно-прикладного мистецтва, сприяє розвитку фантазії і дозволяє реалізувати творчі здібності. Щоб процес створення полотна, і отриманий результат доставили максимум задоволення, варто вибирати якісні нитки муліне і зручні інструменти. Багато магазинів, що продають товари для рукоділля, пропонують увазі майстрів набори для вишивки, що включають все необхідне для роботи (нитки, схему, голку, інструкцію).

Тільки фірмові нитки муліне відповідають всім вимогам міцності і естетичної привабливості, ознаками високої якості пряжі вважають:

  • тривале збереження кольору (стійкість до вицвітання);
  • яскраву і чисту забарвлення;
  • відповідність відтінку номерному знаку.

Досвідчені майстрині віддають перевагу ниткам французьких компаній - багато брендів пропонують клієнтам великий вибір вовняної, бавовняної, сатиновою, лляної пряжі. В асортименті торгових марок багата кольорова гамма (до 500 відтінків).

Рівні, акуратні стежки дозволяють виконувати муліне англійського виробництва. Нитки мають стійкий забарвлення. Підвищеним попитом користується російська пряжа, вироблена на японському і європейському обладнанні. Вона гладка, рівна, добре фарбує і приємна на дотик. Нитки вітчизняного виробництва продаються в мотках до 20 метрів. З длинноволокнистого єгипетської бавовни складається пряжа від німецьких брендів, вона м'яка, яскрава і стійка до вигорання. На покупку хороших ниток муліне не варто економити, оскільки від них залежить зовнішній вигляд і практичність вишитих виробів.

Методики роботи з муліне

Перш ніж приступити до вишивання полотна, необхідно вибрати техніку і ознайомитися з її нюансами. Для цього можна використовувати спеціалізовані журнали, сайти і форуми, призначені для спілкування досвідчених і початківців майстрів. Знайшовши потрібний вид ниток муліне, потрібно впевнитися в їх придатності для роботи - переконатися в якості забарвлення і міцності. Під час вишивання не рекомендується робити вузлики, оскільки вони можуть просвічуватися на лицьовій стороні і псувати вигляд всієї картини.

Початківцям рукодільники бажано використовувати готові набори пряжі, підібрані для реалізації певної схеми. Для роботи з щільною основою варто купувати бавовняні нитки. Найбільш простий технікою вишивки вважається рахунковий хрест, для неї підходять практично всі види пряжі.

Поради зі зберігання наборів муліне

Багато умільці, чиїм хобі є вишивка хрестом, гладдю або іншим способом, вважають за краще купувати матеріали і інструменти з запасом, щоб завжди мати під рукою приналежності для улюбленого заняття Багато умільці, чиїм хобі є вишивка хрестом, гладдю або іншим способом, вважають за краще купувати матеріали і інструменти з запасом, щоб завжди мати під рукою приналежності для улюбленого заняття. Однак дбайливим майстрам варто пам'ятати про те, що при тривалому зберіганні в домашніх умовах нитки муліне можуть втрачати привабливість і ставати непридатними для використання. щоб пряжа не потьмяніли і не була схильна до негативного впливу зовнішніх факторів, для неї слід створити певний мікроклімат.

Зберігати скупчилися мотки бажано в спеціальних контейнерах, їх можна придбати в спеціалізованому магазині або зробити самостійно. Найбільш зручний і поширений спосіб заощадження - пластикові бобіни, вони відрізняються легкістю, надійністю і компактністю. Пристосування має насічку для закріплення краю нитки. Менш довговічними є картонні бобіни, їх перевага полягає в простоті виготовлення. Зробити котушку можна за шаблоном, викачаного з Інтернету. Для довготривалого зберігання ниток муліне існують спеціальні органайзери, вони ергономічні, функціональні і дозволяють складати велику кількість мотків. Пристосування досить легко виготовити в домашніх умовах, для цього підійдуть коробки з-під цукерок або взуття. Розмістити котушки можна в пакетиках з засувкою, проте в такому випадку запаси займуть багато місця. Тому для компактного зберігання підійде контейнер з відділеннями для мотків. Нитки муліне не рекомендується змотувати в клубки, оскільки вони можуть заплутатися або порватися. Розміщувати котушки бажано в сухому, затемненому місці, щоб пряжа НЕ відволожилася і не вицвіла.

Деякі правила необхідно дотримуватися при зберіганні готового виробу. Наприклад, його не можна прати і не рекомендується залишати під відкритим сонцем. Полотна можна розміщувати в спеціальних рамках під склом, воно збереже виріб від пилу і вицвітання.

Що таке нитки муліне?
Що таке нитки муліне?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: