Статьи

Як вибрати нитки для машинної вишивки

  1. Стандартний набір ниток для машинної вишивки або як не помилитися з вибором
  2. Нитки Guttermann Дощик
  3. Бавовняні нитки для вишивальної машини
  4. Вовняні нитки для вишивальної машини
  5. металева нитка
  6. Нитки для машинної вишивки, які викликають захват і здивування
  7. Плоска металізована нитка
  8. Нитки для вишивальної машини Супер Твіст (Supertwist)
  9. Сяючі нитки для машинної вишивки
  10. Меланжеві нитки для машинної вишивки
  11. водорозчинні нитки
  12. Можливо вас зацікавити

Сьогодні мені б хотілося розповісти про нитках для машиною вишивки

Сьогодні мені б хотілося розповісти про нитках для машиною вишивки. Ця інформація буде цікава і пізнавальна як для новачків, тільки ступили на стежку машинної вишивки, так і для досвідчених вишивальниць.

Зараз у багатьох з вас в голові виникне думка: «Ну і що такого я повинна знати? Адже ниток для вишивальних машин не так вже й багато. Я можу на пальцях їх перерахувати: металік, бавовняні, акрил, віскоза і поліестер ». Так, дійсно ці нитки найпопулярніші і широко використовуються. Але є й безліч інших, про які ми не знали і не чули, але вони багато в чому допомагають і спрощують вишивальний процес і супутній йому процес шиття. Скажу по секрету, про деякі я сама дізналася зовсім не давно. І я просто не можу поділитися з вами, моїми улюбленими клієнтами.

І я просто не можу поділитися з вами, моїми улюбленими клієнтами

Отже, сьогодні ми будемо говорити про нитках для машинної вишивки. Умовно ми розділимо їх на дві категорії: традиційні і нетрадиційні. До традиційних ниткам відносять найпопулярніші і широко застосовуються (віскоза, поліестер, бавовняна нитка, акрил і металік). І хоча про них безліч інформації, ми спробуємо все-таки її систематизувати і з усього потоку виділити найважливіше для тих, хто тільки до нас приєднався і ще не експерт у вишивці.

Також ми розглянемо і нетрадиційні нитки для машинної вишивки, які, як правило, мало відомі, але насправді дуже корисні. Я думаю багатьом стало цікаво, що це за диво-нитки такі. Але, на все свій час. Як то кажуть, потягнемо інтригу.
Давайте почнемо.

Стандартний набір ниток для машинної вишивки або як не помилитися з вибором

Для початку розглянемо застосування і характеристики віскозних ниток. Ці нитки для машинної вишивки використовуються вишивальницями вже протягом довгих років. Мабуть, вони прийшли до нас відразу після появи машинної вишивки. Якщо говорити про властивості віскозних ниток, то до них відносять:

~ М'якість (нитки дуже м'які на дотик)
~ Різноманітність кольорів (великий вибір кольорів і відтінків відмінно підходить, наприклад, для тіньової гладі. Так як віскозне нитки допомагають ідеально передати тіньової перехід за допомогою різних відтінків однієї колірної гами).
~ Блискуча поверхня (в даному випадку відмінно підійде для вишивки на шкірі та замші).
~ При вишивки робить петель, що дуже важливо.
~ Можна придбати нитки різної товщини (від 12 до 60)
~ Чи не так шкодять обладнання, наприклад, як поліестер або металік. А значить більш прості у використанні.
~ Відмінно стираються і не змінюють зовнішній вигляд навіть після кількох десятків прань.
~ Відмінно переносять сухе чищення.

~ Відмінно переносять сухе чищення

Нитки Guttermann Дощик

Віскозними нитками можна вишивати будь дизайни на будь-якій тканині-основі. Крім того, віскозне нитки доступні в ціні. І це, мабуть, одне з найголовніших переваг їх вибору. Це, так би мовити, універсальні нитки для вишивальної машини, які просто зобов'язані бути в арсеналі у кожного, хто займається машинною вишивкою.

Далі мова піде про поліестері. Поліестерова нитка - це розплавлений поліетилентерефталату (слово незрозуміле і занадто розумне), який розтягується на спеціальному обладнанні. Іншими словами - це нитки зі спеціального поліестерового волокна, які широко застосовуватися як у вишивці, так і в шиття.

Головними властивостями таких ниток вважаються:

~ Міцність, довговічність, стійкість до згинання і до стирання. Такі нитки міцніші, ніж віскоза.
~ Мають більший блиск, ніж віскоза. Але в той же час стали популярні і матові поліестерові нитки (наприклад, Frosted Matt від Madeira).
~ Може привести до появи петель під час вишивки.
~ Більш деформує вишивку, ніж віскозна нитка.
~ Відмінно переносять прання при високій температурі, відбілювання, замочування і навіть прасування.
~ Чи не вигорають під впливом сонячних променів і не втрачають свою міцність.
~ Нитки добре переносять сухе чищення, навіть з використанням спеціальних хімічних засобів.

Поліестерові нитки для машинної вишивки також часто застосовуються, втім, як і віскозні. Які вибрати, це вже вам вирішувати.

Бавовняні нитки для вишивальної машини

Бавовняні нитки для вишивальної машини не такі міцні, як віскоза і поліестер. Оніі також можуть трохи втрачати міцність після тривалого часу використання і не витримують тривалих прань. АЛЕ, і у них є ряд безперечних переваг. По-перше, бавовняні нитки ідеально підходять для того, щоб вишивка була схожа на ручну. З таким завданням не впорається ні поліестер, ні віскоза. Саме тому, ми РЕКОМЕНДУЄМО використовувати такі нитки для наших дизайнів, зроблених в техніці ручного стібка. Це вишивка, яка максимально схожа з ручною вишивкою. Це буде просто ідеальне поєднання. Якщо вишити такий дизайн бавовняними нитками, вишивку просто не відрізниш від ручної. Ніби як це ви сиділи вишивали годинами, а не машина.

Крім цих властивостей бавовняні характеризуються рядом інших. До них відносяться:

~ Чи не широкий вибір колірної гами. У палітрі переважають більш натуральні кольори і відтінки.
~ Чутливість до хімічних засобів для прання, відбілювання і високих температур.
~ Може поміняти зовнішній вигляд під впливом сонячних променів (вигоріти або деформуватися).
~ Доступні нитки в широкому виборі товщини (від 30 до 120).
~ При роботі може забруднити човник, так як нитка не володіє такою гладкістю як віскоза або поліестер.
~ Природно, як і у кожної нитки, бавовняні нитки мають свої недоліки. Але кінцевий результат того вартий.

Вовняні нитки для вишивальної машини

Акрилові, або, як їх ще називають, вовняні нитки для вишивальної машини представляють собою товсті прядіння поліестерові нитки. Вони використовуються для імітації вовни в машинної вишивки. Дуже добре підходять для машинної вишивки як на трикотажних, так і на визнаних виробах.

До основних характеристик акрилових ниток відносяться:

~ Міцність і зносостійкість. Навіть після тривалого носіння, вони не рвуться, не змінюють форму і в результаті не деформують вишивку.
~ Надають вишивці об'ємну, злегка пухнасту структуру.
~ Чи не вимагають застосування особливих голок для машинної вишивки, наприклад, як металізовані нитки.
~ Яскравий насичений колір.

Такі нитки ідеально підійдуть ля наших дизайнів машинної вишивки з імітацією вовни. Вишивка буде виглядати просто чудово.

Вишивка буде виглядати просто чудово

металева нитка

Металева нитка, або, як називають, металік являє собою поєднання 100% поліестеру з верхнім шаром фольги. Як правило, випускається в двох кольорах: золотистому і сріблястому. Але, деякі виробники, випускають і кольорові металізовані нитки для машинної вишивки.

До характеристик металіка відносять:

~ Блискучий зовнішній вигляд і красу. Такі нитки надають вишивці неймовірною розкішності і багатства.
~ Можуть зустрічатися з текстурованою поверхнею.
~ На жаль, не володіють такою гнучкістю, як поліестер або віскоза.
~ Не можуть застосовуватися до всіх типів тканини. Тому ретельно продумувати, де їх застосовувати. А краще завжди відшиваються пробний варіант дизайну на клаптику потрібної тканини.
~ Чи можуть перекручуватися в процесі вишивки або розмотуватися з бобіни.
~ Мають не дуже велику палітру кольорів.
~ Бувають різної товщини (від 15 до 50).
~ Вимагають застосування спеціальної голки для металізованих ниток.
~ Чи не переносять відбілювання і прання при високих температурах.

Як ви помітили, металік має велику кількість негативних якостей. Але, у нас є альтернатива і прекрасний вихід. Це нитки Guttermann Дощик або Дощить. Ми часто використовуємо ці нитки для тестування наших дизайнів і з упевненістю можемо сказати, що вони набагато краще, ніж звичайний металік. По-перше, вони не шкодять вишивальної машини. По-друге, вони добре проходять через вушко голки, не ламаючи її. По-третє, вони не шкодять регулятору натягу нитки і не ведуть до його перетирання. І, по-четверте, мають велику палітру кольорів.

Ми розглянули традиційні нитки для вишивальної машини. І тепер настав час поговорити про нетрадиційні нитках. Приготуєтеся, буде цікаво.

Нитки для машинної вишивки, які викликають захват і здивування

Отже, далі мова піде про нитках, існування яких викликає у багатьох здивування. В голові раз у раз виникатимуть питання «Як?» І головне «Навіщо?». Почнемо з більш зрозумілих і закінчимо найцікавішими варіантами.

Для початку поговоримо про товстих металізованих нитках. Це нитки для машинної вишивки, товщиною від 35 до 50. Не складно здогадатися, що від звичайного металік, до якого вже всі звикли, ці нитки відрізняються товщиною. Використовують такі нитки для додання вишивці обсягу і освіти фактурної поверхні. Товстий металік відмінно підійде для вишивки дизайнів хрестиків, символів східних релігій. (Знайти такі дизайни можна у відповідному розділі нашої колекції). Такі нитки випускає відома німецька компанія Madeira, яка полюбилася вже багатьом вишивальниць. У них вони йдуть під маркуванням FS.

Процес вишивки такими нитками не такий складний, як здається на перший погляд. Головне, що потрібно - правильно пророкувати інструкцію виробника. Так, наприклад, Madeira радить до таких товстим ниткам, товщиною 35 підійде голка # 90/14.

Вишивка такими нитками виходить об'ємною, фактурної і просто чудовою. Головне, не забувайте про правильну стабілізації тканини.

Головне, не забувайте про правильну стабілізації тканини

Плоска металізована нитка

Тепер ми розглянемо знову-таки металік, але не звичайний, не товстий, а плоский. Плоска металізована нитка досить популярна і випускається багатьма відомими виробниками, тільки під різними назвою. Нижче ви можете побачити популярних виробників ниток і відповідне їм назву плоского металіка.

Gunold ~ Glitter

Guttermann ~ Sulky Holoshimmer

Hologram ~ Wonderfil

Madeira ~ Spectra

Якщо говорити по-простому, то ця нитка являє собою тонку блискучу смужку, яка переливається на світлі. Якщо говорити про правила використання такої нитки, можна виділити наступне:

~ Завжди перевіряти спосіб сходу нитки з котушки - прямий і перехресний. При другому способі нитка перекручується, ускладнюючи процес вишивки. Тому ми рекомендуємо використовувати сіточку і дівати її зверху на бобіну.
~ Використовувати відповідну голку.

А так, в принципі, нічого складного тут немає.

А так, в принципі, нічого складного тут немає

Нитки для вишивальної машини Супер Твіст (Supertwist)

Наступними нитками, стануть нитки для вишивальної машини Супер Твіст (Supertwist). Ці нитки являють собою поєднання металізованого поліестера (30%) і поліаміду (70%). Така структурована нитка дозволяє збагатити навіть саму, на перший погляд, просту вишивку. Випускаються вони в двох вагових категоріях: №30 і №12. Це означає, відповідно, що вишивка може бути тонше, і товщі.

Особливих рекомендацій до вишивки такими нитками немає. Єдине, що можна трохи послабити нитку на регуляторі натягу. Але не перестарайтеся, щоб це не призвело до появи не потрібних петель.

Випускає такі нитки всіма улюблена Madeira. Але найбільш вдалими, вважаються нитки американського виробника TEXMAC, під назвою Lame Stylo. Вони не дешеві, і їх не так просто знайти в магазинах, але вишивати ними одне задоволення.

Сяючі нитки для машинної вишивки

Далі мені б хотілося вам розповісти про світяться в темряві (флуоресцентних) нитках. Сяючі нитки для машинної вишивки мають в своєму складі мікрочастинки скляних лінз з високим світлоповертаючі коефіцієнтом. При денному світлі така вишивка має матове покриття, а при нічному починає світиться. Досить 15-20 хвилин светопоглащенія, і вишивка буде просто незабутньою в темряві.

Такими нитками часто вишивають контурні дизайни на чорному тлі, в основному на футболках.

Найбільш популярними виробниками світяться ниток вважаються Gunold, Guttermann.

Наступним ще більш дивним типом ниток вважаються вогнетривкі нитки для вишивальної машини. Здивовані? Деякий час назад я сама була здивована не менш вашегоJ Отже, для чого використовують такі нитки і які їх особливості. Зараз я розповім вам.

Вишивка вогнетривкими нитками часто не застосовується в побуті, як звична нам вишивка віскозою або поліестером. Найчастіше, такі нитки використовуються для нашивок і шевронів на формах пожежних, і працівників інших небезпечних професій, що контактують з вогнем.

У Madeira такі нитки так і називаються Madeira Fire Fighter.

Якщо поміркувати, і задуматися про застосування таких ниток у звичайній людській побутового життя, то можна використовувати їх на вишивці щільних дизайнів на кухонних приладдя. Ще корисними такі нитки стануть на вишивці верхнього одягу для курців. Уявляєте, впав попіл у кращого на куртку з вишивкою, а нічого не сталося.

Меланжеві нитки для машинної вишивки

Ще існують меланжеві нитки для машинної вишивки. Меланжеві нитки - це багатобарвні нитки. Вони поєднують в собі всілякі яскраві кольори в одній нитки. Багато хто стверджує, що в котушці такі нитки виглядають незвично і цікаво, але готова вишивка виходить, м'яко кажучи дивною. Але ми все-таки знайшли доречну сферу застосування і цим строкатим і барвистим ниткам.

Відмінною ідеєю стане вишивка такими нитками на дитячий трикотаж. Наприклад, на боді, футболках, майках, особливо вдало вона буде виглядати на білій тканині.

Незважаючи на те, що меланжеві нитки для машинної вишивки не надто популярні, і часто дають зовсім передбачуваний ефект, все ж вони існують. А значить просто зобов'язані застосовуватися і мають ряд своїх індивідуальних переваг.

Такі нитки можна зустріти знов-таки у таких відомих виробників як Gunold, Madeira, Guttermann.

Не менш цікавими визнані нитки для вишивальної машини Хамелеони. Завдяки функції фотохромними, ці нитки змінюють колір при прямому попаданні на них сонячних променів.

При денному світлі колір ниток - білий, але коли на них потрапляють промені сонця, він змінюється на інший колір. В основному можна зустріти 7 видів таких ниток. Швидкість зміни кольору нитки залежить від потужності ультрафіолетового проміння, під якими вона буде перебувати. При яскравому сонці нитки можуть поміняти колір всього лише за 60 секунд. Цікаво правда? Всього хвилина і ваша вишивка набула зовсім іншого вигляду.

Ще існують нитки, які застосовуються для шиття. Але можуть також використовуватися при створенні унікального предмета за допомогою вишивки. До них відносять водорозчинні нитки, нитки-невидимки, клейову нитку і стягує нитку.

водорозчинні нитки

Водорозчинні нитки, втім, зрозуміло з назви, розчиняються при попаданні на них води. Звучить, звичайно, марно і дивно. Але насправді дуже корисна річ. Водорозчинні нитки призначені для намітки. Тепер не потрібно витрачати час на те, щоб відшмагати наметочним шов. Досить просто скористатися цими диво-нитками. І після того, як ви пошили виріб, залишилося просто його намочити і шов сам зникне. Круто так? І більше ніяких ножиць.

Ціна на них висока, але цього того варто. Повірте, я обзавелася такими ниточками і нітрохи не пошкодувала. Яскравим представником таких ниток можна назвати нитки Wash Away від Madeira.

Нитки-невидимки для машинної вишивки застосовуються для потайних швів. Вони являють собою нитки з 100% -них поліамідних волокон. Тепер ваші потаємні шви на одязі будуть відомі тільки вам самим.

Яскравим представником невидимих ​​ниток можна назвати Monofil від Madeira.

Клейова нитка складається з поліаміду (80%) та поліестеру (20%). Вона застосовується для обробки краю виробу. З використанням такої нитки він виходить ідеально рівним.

Інструкції щодо застосування клейової нитки:

~ Обробіть широким швом «зигзаг» кромку тканини.

Якщо ви вирішили обробити край з використанням клейової нитки на оверлок, проконтролюйте, що нитка розташована з виворітного боку шва.

~ Підігніть тканину клейовий стороною нитки всередину.
~ Проутюжить край вироби з використанням пари (час - 15 секунд).
~ Залиште виріб на деякий час.
~ Якщо ви неправильно проутюжить тканину, відклейте край, рясно випустіть на тканину пар. Потім, приклейте тканину знову.

І остання в списку, але не за значенням нитка для стягування тканини. Під впливом високої температури, така нитка стягується і при цьому зморщується тканину. Раніше вона застосовувалася лише в шиття. Але ми знайшли спосіб її застосування в області вишивки. Корисною стягуюча нитка стане в разі створення квілт. Головне прочитати і правильно зрозуміти інструкцію. Зверніть увагу на те, що це шпульних НИТКА. Досить просто прошити вишиту тканину такими нитками і проутюжить її з виворітного боку. Тканина стягнеться, тим самим створивши ексклюзивний вишитий елемент. Таку нитку також можна застосовувати для вишивки легких дизайнів (типу Redwork) на тонких тканинах.

Ми розглянули з вами існуючі нитки для вишивальної машини. Я щиро сподіваюся, що ця інформація буде для вас корисною. Якщо я знайду якісь нові і не менш цікаві види ниток, обов'язково повідомлю. Тому стежте за нашим блогом машинної вишивки. Всім вдалого і плідного вишивального процесу!

Щоб дізнатися ще щось нове і важливе загляньте до другої частини цієї статті.

Ваша Людмила Коновалова
Дизайне Королівський подарунок

Можливо вас зацікавити

Які би формати файлів для вишивальних машин?

Оригінальний вміст опубліковано за цими умовами ліцензії: X Тип ліцензії: ліцензія лише для читання Резюме: Ви можете прочитати оригінальний вміст у контексті, в якому він опублікований (на цій веб-сторінці). Жодне інше копіювання або використання не допускається без письмової згоди автора.

схоже

Зараз у багатьох з вас в голові виникне думка: «Ну і що такого я повинна знати?
В голові раз у раз виникатимуть питання «Як?
» І головне «Навіщо?
Здивовані?
Цікаво правда?
Круто так?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: