Статьи

ГКОУ ЛО "Назійскій центр соціальної адаптації"

Навчання за додатковими общеразвивающим програмами технічної спрямованості в 7 - 9 класах проводяться в навчальних майстернях Установи.

машинна вишивка

7 - 9 класи

столярну справу

8 - 9 класи

швейна справа

5 - 9 класи

Індивідуальні корекційні заняття з трудової підготовки

5 - 9 класи

Столяр будівельний

Метою підготовки учнів за даною програмою є формування знань, умінь і навичок за професією столяр на широкій політехнічній основі.

Зміст програми розроблено на основі аналізу деревообробного виробництва, трудових функцій робітників за професією столяр, з урахуванням забезпечення єдиного рівня професійної підготовки в різних формах навчання, а також на основі принципу з'єднання навчання з продуктивною працею.

Оволодіння професією столяр здійснюється на базі загальноосвітньої підготовки, на основі практичного навчання, наступності з трудовим навчанням в 5-7 класах і професійною підготовкою за профілем. Термін навчання за програмою - 2 роки (8 і 9 класи).

Програма включає теоретичні та практичні заняття. Передбачає лабораторні роботи і вправи, екскурсії на профільні виробництва. При складанні програми розроблено з урахуванням принципів повторюваності досліджуваного матеріалу і поступовості введення нового.

Викладання базується на знання, що отримуються учнями на уроках ручної праці, трудової підготовки, креслення.

У процесі теоретичного навчання (100 годин) старшокласники знайомляться з організацією праці на підприємствах і будівельних об'єктах, технологією обробки деревини. У вивчення всіх тем програми входить ознайомлення з сучасним обладнанням і технологією деревообробного виробництва. Велика увага приділяється вивченню питань, пов'язаних з технікою безпеки і охороною праці, основ сучасної економіки.

Практичний курс (570 годин). В процесі навчання старшокласники вдосконалюють навички роботи з деревиною. Відпрацьовують операції розмітки, пиляння, стругання, свердління деревини, скріплення деталей в вироби. Відточуються навички володіння столярними інструментами і пристосуваннями. Юнаки навчаються працювати на верстатах, застосовувати лаки, клей, фарби, барвники. Складання і читання креслень, планування послідовності виконання трудових операцій, оцінка результатів своєї і чужої роботи також входить в програму навчання.

Кожна тема програми має завершальне закріплення в практичному застосуванні в суспільно-корисній продуктивній праці. Старшокласники беруть участь в ремонті столярних виробів, виготовленні посібників, іграшок, предметів інтер'єру.

Учні повністю пройшли теоретичне і практичне навчання відповідно до програми, виконують випускну роботу і допускаються до здачі іспитів.

Загальноосвітня підготовка за курс основної школи і допрофессиональная підготовка за фахом сприяє більш успішної адаптації випускників корекційного установи в соціумі.

машинна вишивка

Метою навчання учнів за даною програмою є: формування знань, умінь і навичок за професією вишивальниця машинної вишивки. А так же підготовку учнів до самостійного виконання жіночої та дитячої легкого одягу за готовими викрійками і з готовими кресленнями виробів. З огляду на особливості учнів із затримкою психічного розвитку, заняття машинною вишивкою сприяють впливу розвитку особистості, формування в учнів індивідуальності.

Спокійна, цікава, зосереджена робота має велике значення в лікувально-психотерапевтичних цілях. Вишивання на швейній машині у дітей з затримкою психічного розвитку сприяє розрядці психічної напруженості, попереджає формування неврастенических і психопатичних проявів, сприяє підвищенню самооцінки і впевненості в своїх силах. У процесі навчання відбувається активний розвиток психофізичних, інтелектуальних і моральних сил допомагає учням дисциплінувати свою волю, контролювати поведінку, структурувати вільний час. Виконання різних видів вишивки розвиває у учениць здатності ставити перед собою мету і знаходити адекватні шляхи досягнення цієї мети, у них з'являється впевненість у майбутньому.

Виконання різних видів вишивки розвиває у учениць здатності ставити перед собою мету і знаходити адекватні шляхи досягнення цієї мети, у них з'являється впевненість у майбутньому

Зміст програми розроблено на основі програми з навчання професії «Вишивальниця машинної вишивки» з урахуванням контингенту учнів із затримкою психічного розвитку.

Програмою передбачено виконання лабораторно-практичних робіт, які сприяють формуванню умінь усвідомлено застосовувати отримані знання на практиці, як на виробництві, так і в індивідуальних домашніх умовах.

Програмою передбачено виконання лабораторно-практичних робіт, які сприяють формуванню умінь усвідомлено застосовувати отримані знання на практиці, як на виробництві, так і в індивідуальних домашніх умовах

Основним завданням практичного навчання є формування професійних умінь і навичок при виконанні зразків і подальше їх закріплення в процесі виготовлення виробів. На практичних заняттях учні вивчають всілякі види вишивки, застосовуючи різні види тканини і ниток, технологічну послідовність виконання вишивки на виробах, вимоги, що пред'являються до якості готової продукції. на заняттях з швейної справи учні вивчають технологію пошиття виробу поузловую обробку вироби, види оздоблень, вчаться виконувати опис фасону вироби по малюнку в спеціальній літературі з використанням інструкції до викрійці, будувати основу креслення викрійки у натуральну величину.

Основним методом викладу теоретичних відомостей є інструктаж. Слід звертати особливу увагу учнів на дотримання правил безпеки праці, протипожежних заходів, санітарії та особистої гігієни праці.

Для посилення профорієнтаційної спрямованості навчання учні знайомляться з умовами праці на підприємствах вишивального цеху, з метою вивчення російської народної творчості в програму включені екскурсії на виробництво, на виставки вишитих виробів в етнографічний музей.

Учні, що успішно засвоїли програму, повинні виконати кваліфікаційну роботу, скласти іспит відповідно.

швейна справа

Програма передбачає підготовку учнів до самостійного виконання виробничих завдань з пошиття білизни і легкого сукні зі спеціалізацією по жіночого та дитячого легкому одязі. В процесі проходження програми

учні знайомляться з пристроєм швейної машини. Передбачені вправи по освоєнню прийомів роботи на ній. Далі триває навчання школярів побудови креслень виробів і їх пошиття з постійним ускладненням роботи на швейній машині (регулювання стібка і натягу ниток, зміна машинної голки, виконання закріпки машинної строчки). Виробляється автоматизація навичок роботи на швейній машині. Вивчаються технологія пошиття легкого одягу, властивості тканин, пристрій швейних машин. Учні освоюють виготовлення виробів, яке складається з безлічі дрібних операцій. Тому особлива увага приділяється навчанню планувати процес пошиття, аналізувати свої дії і їх результати. Програма передбачає оволодіння учнями промисловою технологією пошиття жіночого та дитячого легкого одягу і швидкісними прийомами праці на виробничих швейних машинах. Навчання ведеться з опорою на знання, які учні набувають на уроках креслення, математики, природознавства та історії.

Ці знання допомагають їм будувати креслення викрійок, враховувати витрати матеріалів, розуміти процеси виготовлення тканин, виникають в положення трудового законодавства і т. Д.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: