Статьи

Голки для вишивання. Як правильно зробити вибір? - Матеріали та приладдя - Корисні статті - На замітку - Кладовочка схем - вишивка хрестиком

У кожної рукодільниці знайдеться безліч голок різної довжини і діаметру, з довгими і маленькими вушками, тупими і гострими кінчиками для кожного конкретного випадку. Яка ж голка підійде для вишивання хрестиком? Як правильно підібрати голку до канві? Від чого залежить правильний вибір голки для вишивання? Постараємося в цьому розібратися.

Постараємося в цьому розібратися

Голки поділяють на дві групи: швейні та вишивальні. Голки кожної групи мають числову нумерацію: швейні - 1-12, а для вишивання (гобеленові і трикотажні) - 13-26.

Голки бувають різної довжини і товщини. Вибір голки залежить від тканини і ниток, які використовуються в певній роботі. Розмір вушка голки залежить від товщини нитки, а тканину визначає гостроту кінчика голки. Гобеленові голки (Cross Stitch / Tapestry Needles) - мають тупий кінчик і широке вушко. Використовуються для швейних робіт, вишивки по канві. Ідеальні для вишивки хрестом. Тупий кінчик не розщеплюється і легко ковзає крізь волокна тканини, а широке вушко дозволяє без праці протягнути потрібну кількість ниток. Для вишивки застосовуються голки № 16-28. Голки для вишивання (Embroidery / Crewel Needles) - середньої довжини, мають гострий кінчик і широке вушко. Використовуються для вишивання різними техніками. Ідеальні для вишивки гладдю. Зручні для шва "назад голка" (backstitch). Для вишивки застосовуються голки № 3-10. Шенильні голки (Chenille Needles) - мають гострий кінчик і широке вушко. На відміну від вишивальних, вушко у шенильн голок більше, а самі голки мають меншу довжину. Ідеальні для роботи з товстими нитками. Використовуються при вишивці стрічками. Для вишивки застосовуються голки № 16-26. Голки для квілтінга (Quilting / Between Needles) - мають гострий кінчик і маленьке вушко. Ідеальні для квілтінга, а також для тих, хто любить короткі голки. Завдяки невеликій довжині голок, Ви зможете шити ними швидше, ніж звичайними голками. Штопальні голки (Darners) - довгі голки з досить широким вушком. Як видно з назви, використовуються для штопальної робіт. Швейні голки (Sharps) - середньої довжини, мають гострі кінчики. Використовуються для швейних робіт. Ідеальні для сметиванія і обробки виробу подгибкой.

Чим більше номер голки - тим вона коротша і тонша.

Чим більше номер голки - тим вона коротша і тонша

Швейні голки мають маленьке вушко і гострий кінчик. У вишивці їх використовують для вишивання по щільним тканинам, наприклад, гладдю. Стосовно до вишивки хрестом ними виконують додаткові стежки (стебловий шов, шов рядок, французькі вузлики та ін.) Для самої вишивки хрестом застосовують гобеленові голки, які відрізняються довгим вушком (щоб легко вставляти будь-яку нитку муліне в кілька додавань) і тупим кінчиком (для вільного проходження крізь канву).

) Для самої вишивки хрестом застосовують гобеленові голки, які відрізняються довгим вушком (щоб легко вставляти будь-яку нитку муліне в кілька додавань) і тупим кінчиком (для вільного проходження крізь канву)

Правильний вибір голки залежить від наступних параметрів:

  • тип тканини (Аїда, льон або рівномірна тканину для вишивання);
  • щільність тканини - кількість ниток переплетення в 1 дюймі (1 дюйм = 2,54 см);
  • кількість ниток, якими планується вишивати.

Неправильно обрана голка значно ускладнить роботу і вплине на кінцевий результат вишивання. Занадто товста голка буде розширювати відстань між нитками канви і залишати негарні дірки, занадто тонка - призведе до розщеплення і швидкому стирання ниток муліне. Чим щільніше переплетення канви - тим тонше повинна бути голка для вільного проходження через неї. & NbspДля вибору голки можна використовувати таблицю відповідності канви до номера голки:

Щільність канвиКількість нитокНомер голки

Aida 6 2 19 Aida 8 2-3 20-22 Aida 11 3 22-24 Aida 14 2 22-24-26 Aida 16 2 24-26 Aida 18 1-2 26 Aida 20 1-2 24 -26 Aida 22, Hardanger 22 1 26-28 Lugana 25 2 26 Evenweave 25-28 2 26

Номер голки визначає її діаметр, а довжина і зовнішній вигляд у різних виробників можуть відрізнятися. Оптимальний розмір голки підбирається індивідуально, виходячи з критеріїв зручності. Що стосується зовнішнього вигляду - певних рекомендацій природно немає. Пробуйте, вибирайте - асортимент досить широкий. Що стосується зовнішнього вигляду - певних рекомендацій природно немає. Деякі вишивальниці використовують двосторонні голки, які дозволяють вишивати відразу двома руками. Така голка має велику довжину і вушко посередині. Вишивальниця тримає одну руку над закріпленої в рамі вишивкою, іншу - під рамою, що дозволяє уникнути зайвих рухів руками і поворотів голки.

Вишивальниця тримає одну руку над закріпленої в рамі вишивкою, іншу - під рамою, що дозволяє уникнути зайвих рухів руками і поворотів голки

Останнім часом з'явилися голки, покриті тонким шаром дорогоцінного металу - платини або золота. Вони більш довговічні (не іржавіють і не бруднять тканину) і легко проходять крізь канву. Дуже зручні голки з позолоченим вушком (самі вони хромовані), які дозволяють легко одягати нитки у вушко завдяки його контрастному кольорі.

Дуже зручні голки з позолоченим вушком (самі вони хромовані), які дозволяють легко одягати нитки у вушко завдяки його контрастному кольорі

Не забувайте і про елементарні правила безпеки: використовуйте игольниц для зберігання голок і наперсток для збереження пальчиків; не економте на якісних голках, а голки з щербинами і дефектами відразу викидайте. І кожна нова вишивка буде в задоволення. Успіху і правильного вибору голочки!

Яка ж голка підійде для вишивання хрестиком?
Як правильно підібрати голку до канві?
Від чого залежить правильний вибір голки для вишивання?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: