Статьи

Голки для вишивання

Голки для вишивання можна умовно розділити на дві групи: з гострим кінчиком і тупим. При вишиванні по щільним тканинам, наприклад, гладдю, використовуються гострі голки. Гострота так важлива, що випускаються спеціальні ігольніци-помідори, до яких кріпиться невеликий додаток у формі полуниці. Він робиться зі звичайної тканини, а всередину поміщається абразивний наповнювач. C його допомогою рукодільниця допомагає голці зберегти гостроту. Тупі голки використовуються у вишивці хрестом, та й в рахункових видах вишивок взагалі. Тканина для такого вишивання має спеціальну розріджену структуру, тому незаточенний кінчик вільно проходить в отвори основи, не розщеплюючи її нитки.

Зазвичай займаються вишиванням хрестом використовують наступну таблицю відповідності товщини голки канві:

Канва Номер голки Aida8 20 або 22 Aida11 22 або 24 Aida14 22/24/26 Aida18 24 або 26 Aida20 24 або 26 Hardanger22 28

Але не на всіх упаковках позначення товщини йде в цьому форматі, часто доводиться «на око» оцінювати підходить конкретна голка для вишивки для конкретної тканини. Голка повинна вільно проходити крізь тканину і не залишати за собою видимої дірки.

Існують спеціальні двосторонні голки - дві голки ніби стикаються встик і мають одну спільну вушко посередині. Такий пристрій голки дозволяє вишивати одразу двома руками: одну руку тримаємо над закріпленою в рамі вишивкою, іншу - під таким чином руки не роблять зайвих рухів. На жаль, ці голки вимагають великої вправності, керуватися ними навчилися далеко не всі.

Якщо ми будемо намагатися говорити про оптимальну довжину голки, то тут все чисто індивідуально. Взагалі кажучи, розмір її повинен бути достатньо великим, щоб без праці утримуватися в пальцях. Немає єдиного стандарту зручності, випускаються навіть спеціальні голки для вишивки, які коротше звичайних на 30%, вони так і називаються Petites Cross Stitch Needles. До речі, ще одна незручність двосторонніх голок якраз в тому, що вони занадто довгі.

Слід звертати увагу на форму - від вістря до вушка голка повинна потовщуватись поступово.

При вишиванні бісером використовуйте спеціальні голки. Вони довгі, гострі і дуже-дуже тонкі. Тонкі настільки, що пройдуть в саму маленьку дірочку в бісеринці. Будьте уважні: такою голкою дуже легко поранитися під час роботи, тому в процесі вишивання краще не поспішати.

Особливої ​​згадки вимагають голки для вишивання шерстю. Вони набагато більшими голок для шиття бавовняним муліне, товщі їх, мають затуплений кінчик і вушко значних розмірів.

Шкірні виділення взаємодіють з матеріалом голки, з часом вона втрачає свій блиск, починає скрипіти при використанні. Щоб цей момент настав якомога пізніше, частіше мийте руки, заодно і тканина не буде швидко бруднитися. Зараз у продажу можна зустріти вишивальні голки, покриті інертними матеріалами - золотом і платиною. Вважається, що такі голки служать своїм господарям набагато довше і легше проходять крізь тканину.

Краще, якщо рукодільниця буде мати в своєму арсеналі кілька голок, так вони зможуть періодично «відпочивати».

Слідкуйте, щоб у вушку голки не було маленьких зазубрин. Це шлюб і голку можна відразу викинути, тому що голка з таким дефектом псує нитку, розпушує і рве її.

В процесі роботи голку доводиться постійно проштовхувати крізь тканину. Навіть якісні голки можуть поранити подушечки пальців, тому тримайте напоготові наперсток. Вишивати з ним не так зручно, але може статися, що з пластиром на пальці ще незручніше.

Не знаю як у вас, а у мене в практиці була така ситуація, що голка застрягла прямо в вишивці! Завмерла посередині і ні на обличчя її НЕ висмикнути, ні назад на виворіт заштовхати. Застрягла! В декілька заходів вдалося голку витягнути, але страху я натерпілася. Виявляється, існують спеціальні «цапалкі для голок» - needle puller, це спеціальний рифлений диск, який дозволяє зручніше захопити голку і вивільнити її з вишивки. Виходить, така ситуація трапляється по всьому світу! Винахід корисне, в будинку умільці така річ повинна бути, може і не під рукою, але і не в далекому ящику.

Якщо в процесі роботи вам доводиться постійно відволікатися від вишивки, то заколювати робочу голку в тканину доведеться занадто часто. Користуйтеся пристроями needle minder - система з двох магнітів кріпиться на вишивці і дозволяє швидко відкласти робочу голку без ризику втратити її.

Виробники запевняють, що магнітики такі сильні, що здатні утримати навіть невеликі ножиці !

Важливий і естетичний момент. Заведіть для своїх маленьких помічниць красиву игольниц, благо випускаються вони зараз найрізноманітніших форм і розмірів - від симпатичних маленьких подушечок до крісел і яблук завбільшки з боксерський кулак. А ще краще зробіть игольниц самі і прикрасьте її вишивкою. Так зберігати голки набагато зручніше, а ваші близькі не ризикують на власному сумному досвіді виявити, що для зберігання голок ви облюбували підлокітники диванів і крісел.

Хороша голка допоможе вашій роботі бути гідно оціненою на виставках вишивок!

Читайте також:


Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: