Статьи

ІСТОРІЯ ВИШИВКИ ХРЕСТОМ | Новинки для початківців | прості Схеми

Ручну вишивку хрестом можна сміливо назвати унікальним проізведеніем Ручну вишивку хрестом можна сміливо назвати унікальним проізведеніем.Новінкі в цьому виді рукоділля з'являються щодня і радують око любителів народної творчості. Один і той же візерунок, виконаний однаковими нитками, але різними вишивальницями, все одно буде виглядати по-іншому, адже послідовність роботи кожна майстриня вибирає сама, настрій і думки у кожної свої, в результаті і робота виходить інша.
Історія вишивки хрестом налічує не одне столетіе.Точно невідомо, коли і де вперше з'явилася вишивка, як невідома і дата її перетворення в окремий вид рукоділля. Оригінальних вишивок, які датуються періодом до ХII століття, майже не залишилося. Однак завдяки зображенням одягу і предметів інтер'єру можна припустити, що вишивку знали набагато раніше.

У різних країнах вишивали по-різному, в різних стилях і різних кольорах, з урахуванням національного колориту і власного бачення краси. Історія вишивки хрестом на Заході багата зображеннями простих сюжетів, а також іконами і витонченою вишивкою для релігійних обрядів.
Західну Європу лічильна вишивка особливо підкорила в ХVI столітті. У ті часи вона в основному зображувала біблійні сюжети і тексти і використовувала різні техніки виконання. Класичний же стібок хрестом став виразно переважати лише до кінця ХVIII століття. поступово тематики вишивок стали більш різноманітними , Як і її прімененіе.Теперь поговоримо про історію вишивки хрестом на Сході. На Сході вишивку використовували для прикраси домашнього начиння - килимів, накидок, в'ючних мішків.
Відмітна особливість східних вишивок - складність орнаменту в поєднанні з різноманіттям застосовуваних квітів. Деякі візерунки прийшли до нас з глибокої давнини і є відбитками язичницької символіки. Археологічні знахідки свідчать про те, що вишивку на сході знали ще в 7 столітті. Поступово вишивка стає все більш поширеною, перетворюючись в прикраси для одягу і предметів побуту.
З ХVIII століття вишивку можна зустріти у всіх верствах населення, однак вона поділяється на народну і міську. У міській вишивки не було міцних традицій, за дуже короткий час під впливом моди вона могла сильно змінитися. У народній же вишивці хрестом відображалися стародавні звичаї та обряди російського селянства. У кожної вишивки хрестом було своє призначення. Наприклад, на сорочках було прийнято прикрашати вишивкою місця зіткнення людського тіла з зовнішнім світом, тобто, воріт, рукави і поділ, при цьому вишивка була ще й оберегом. Народних візерунків вишивки хрестом існувало багато, але в основному це були орнаменти і стилізовані зображення птахів і тварин. Для кожного візерунка підбирався певний колір, також мав символічне значення.
Історія вишивки хрестом на Русі починається аж з 10 століття і багато орнаменти та візерунки того часу несуть відбиток язичницьких традицій і символіки. величезну роль в російських традиціях вишивки хрестом грають геометризовані форми тварин і рослин, а також неповторний геометричний орнамент. Родючість уособлювало квітуче дерево, птах символізувала прихід весни, ромб або коло зображували сонце - символ тепла і життя. Різні області Росії відрізнялися своїми особливостями і прийомами вишивання хрестом. Але кожна майстриня, незважаючи на використання характерних для її краю орнаментів, все одно намагалася зробити вишивку індивідуальною і неповторною. Сьогодні існують різні види вишивки хрестом. Найбільше ж поширення отримав односторонній простий повний хрест, лицьова сторона вишивки при використанні якого виходить хрестиками, а виворітна - вертикальними або горизонтальними стібками.
У різних країнах вишивали по-різному, в різних стилях і різних кольорах, з урахуванням національного колориту і власного бачення краси
Вишивка хрестом для початківців Новинки. Ви можете завантажити схему, клікнувши по цьому посиланню .

Вишивка хрестом для початківців Новинки. Безкоштовно скачайте схему цієї роботи, натиснувши на посилання .

Наступна стаття:
Ікони в рукоділлі. Вишивка хрестиком

Повернутися на головну сторінку
Вишивання своїми руками. Схеми і уроки вишивки хрестиком. фото галерея


ТАКОЖ ДІЗНАЙТЕСЯ ...

Наступні матеріали:

Попередні матеріали:

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: