Статьи

Особливості буковинської вишивки

Одяг і предмети побуту стали прикрашатися українцями вишивкою століття назад. Останнім часом в Україні дуже популярні вишиті речі, особливо вишиванки. Але мало хто знає, що кожен регіон країни використовував для вишивки свої техніки, колірні поєднання і візерунки. Зібравшись придбати вишиванку, варто поцікавитися, вишивкою якого регіону вона прикрашена. Ми ж зараз зупинимося на буковинській вишивці та її особливості, а інформацію про це ми знайшли на ресурсі, присвяченому вишиванок - на сайті Етно-вишиванка , Де можна не тільки дізнатися багато чого з історії та сучасності вишиванок, але так само і купити вишитий одяг.

Для національного одягу буковинці використовували лляне і конопляне полотно, вовняну тканину, овечі шкури. Для окремих елементів одягу застосовувалася шкіра. Жінки на Буковині носили довгі вишиванки, надягаючи до них горботки, сердак, кожух, фоту, кептарі. Чоловіки надягали тунікоподобние сорочки, портяниці, гачі, сердак і кожух.

На Буковині виділяли кілька районів, вишивка і національний одяг в яких відрізнялася від інших. Прикордонні міста і села були під впливом культури молдаван та румунів. Але на традиції вишивання більшої частини Буковини впливали українські регіони. Перш за все, Поділля. У гірських районах Буковини одяг була схожа на лад, характерний для Карпат.

У буковинській вишивці використовували такі техніки, як невеликий хрестик, гладь, кручений шов, штаповкою. Вишивали тут і нитками, і бісером, і шовком, і металевими блискітками. До XIX століття на Буковині носили сорочки-зморшки. Пізніше вони змінилися тунікоподобнимі вишиванками, у яких були широкі рукави. Їх рукава почали обробляти різнобарвним бісером. Найбільш популярною вишивка бісером стала на Буковині в XX столітті. На сорочках вишивали рослинні і геометричні візерунки синього, темно-вишневого, темно-зеленого та інших кольорів.

На сорочках вишивали рослинні і геометричні візерунки синього, темно-вишневого, темно-зеленого та інших кольорів

Буковинські сорочки з вишивкою бісером в основному прикрашали квітковими візерунками. Квіти вишивали з використанням двох відтінків кольору, а також поєднуючи бісер різного розміру. Тканина спочатку відзначали малюнком, який після цього вишивали. До 70-х років у вишивці переважали квіти невеликого розміру, а пізніше стали вишивати більші квіти.

Вишиту сорочку завжди одягали на буковинську весілля, доповнюючи її горботки. Коштував такий наряд чимало, тому багато наречених вишивали його собі самостійно. Весільний одяг, вишита бісером, популярна на Західній Україні і зараз.

У багатьох магазинах національного одягу і інтернет-магазинах України є речі вишиті буковинської вишивкою. Так що, придбати вишиванку з буковинської або іншої регіональної вишивкою досить просто.

За матеріалами статті « Буковинська вишивка »Інтернет-магазину вишиванок« Етно-вишиванка ».

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: