Статьи

Підготовка канви до вишивки. |

  1. Підготовка м'якою канви
  2. Підготовка жорсткої канви

Багато видів вишивки вимагають особливої ​​тканини-основи. Вона називається канва.

Канва - це тканина, зроблена шляхом нерівномірного переплетення ниток хрест навхрест і утворюють сітку з рівних рядів отворів. Складно якось опис дала (технар в мені не помре ніколи!). Краще поглянути:

Так ось. У більшості випадків підготовка канви до вишивки необхідна, бо вона, швидше за все, потрапила до вас в руки в складеному вигляді.

А вишивати на канві, на якій є складки (нехай навіть не сильні), я дуже не рекомендую.

По-перше, вишивати буде складніше, так як канву зі складками складно натягнути ідеально рівно на верстат для вишивання або п'яльці.

По-друге, навіть якщо ви вишиєте на канві зі складками, ця складка буде видно і через вишивку. Особливо якщо зашивши картинки неповний.

Потім, коли картинка буде готова, ви вже не розгладите складку в місцях вишивки. Або ж вам доведеться так випрасувати вашу вишивку, що вона втратить свій об'ємний вигляд і не буде красиво виглядати.

Ще є неприємний момент в канві: зазвичай вона обсипається і махру. Якщо ви не обробите краю канви, то ризикуєте просто втратити шматок робочої поверхні, якщо він обмахрітся. Це вже не відновити.

Так що щоб уникнути розчарувань і зайвих зусиль, рекомендую канву заздалегідь підготувати до роботи.

За ступенем жорсткості канву можна розділити на м'яку (просто шматок канви, без ущільнювачів, обробки спреями, накрохмалювання або желатину) і жорстку. Така канва обробляється спеціальними розчинами для утримання форми і має жорстку структуру.

В обох випадках канва зазвичай складається, а тому має складки.

Підготовка м'якою канви

Канву добре намочити водою. А якщо канва ще й «не першої свіжості», то краще навіть випрати. На півдня замочіть канву в гарячій воді з пральний порошком SA8 Color (він економний, безпечний і чудово зберігає кольору). Потім канву вийміть, відіжміть, трохи підсушіть - і пропрасуйте праскою. Можна через іншу тонку тканину, щоб канва НЕ блищала.

Якщо Ви купуєте канву самі, то можна взяти свідомо більший шматок, ніж потрібно на картинку і не боятися махренія. А якщо шматок канви не дуже великий? Або ви купили готовий набір для вишивання ?

Краї м'якою канви можна обробити в такий спосіб:

- промазати клеєм. Підійде в принципі будь-хто. Тільки не сильний. ПВА, Момент (який найпростіший). Промажьте край канви шириною в 0.5 см;

- якщо у вас або знайомих є оверлок - це взагалі щастя. Оверлоком підшити край швидко і легко (сама підшивала);

- загнути подвійним загином і прошити самої.

Підготовка жорсткої канви

Жорстка канва просочена спеціальним розчином. Хто не любить вишивати на жорсткій канві - простягає її як слід з тим же порошком - і вишивайте як на м'якій.

Я, наприклад, люблю жорстку канву. І не одна я. Тому якщо ви хочете вишивати на жорсткій канві, то її слід готувати так: намочіть канву в воді. Але не періть, а просто добре намочіть.

Чи не віджимайте, а в розправленому вигляді дайте їй підсохнути до вологого стану.

Пропрасуйте влажноватой канву праскою через тонку тканину.

Покладіть канву на рівну поверхню в розправленому вигляді і дайте їй висохнути.

Краї у жорсткій канви можна не обробляти, якщо по краях картинки будуть великі зазори. Якщо канва підібрана майже впритул, то краю можна промазати клеєм. Жорстку канву зручно обробляти саме клеєм.

Тепер - коли канва повністю готова до роботи, можете вишивати і бути абсолютно спокійні за готовий виріб. Всім приємного рукоділля!

Сподобалася стаття? Підпишись на нові: ПІДПИСАТИСЯ

На головну

А якщо шматок канви не дуже великий?
Сподобалася стаття?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: