Статьи

Плаття і одяг з вишивкою гладдю, стрічкою, хрестиком і бісером. Вишиті своїми руками вечірні та весільні сукні

  1. Способи вишивки сукні
  2. Матеріали для загальної вишивки
  3. Перевірка тканини і ниток
  4. Підготовка одягу і вибраного малюнка
  5. Процес вишивки хрестом
  6. Хід виконання вишивки хрестом
  7. Вишивка гладдю на плаття
  8. Підготовка матеріалу до роботи
  9. Покрокова інструкція
  10. Художня гладь
  11. Вишивка гладдю на одязі
  12. Вишиваємо стрічками сукні та спідниці
  13. Декоруємо вишивкою з бісеру
  14. Техніка фіксації бісеринок

Сукня з вишивкою дуже красиво і витончено виглядають на дівчатах і жінках. Вишивка на одязі виглядає вишукано, модно і привабливо. Прикрасивши одяг вишивкою, ви створите шедевр, який завжди буде в моді. У всі часи користувалася популярністю вишитий одяг, підкорює своєю унікальністю і неповторністю орнаментів. На сьогоднішній день оригінальні вишиті сукні користуються великим попитом. У вбиральні кожної модниці має бути хоча б одна така модна вишита річ. Ми розглянемо, як на одязі створити чудові візерунки різними техніками вишивання в майстер класі для початківців рукодільниць, в доповненні фото і відео.

Ми розглянемо, як на одязі створити чудові візерунки різними техніками вишивання в майстер класі для початківців рукодільниць, в доповненні фото і відео

Способи вишивки сукні

Воно буде виглядати чудово і екстравагантний, особливо, якщо пошити і вишити його власними руками. Прикрашені сукні, блузки, кофточки і сьогодні виглядають дуже незвично, красиво і нарядно. Умільці прикрашають наряди різноманітними прийомами вишивки:

  • хрестиком
  • гладдю
  • стрічками
  • бісером
  • стразами
  • камінням

Вишивка на одязі вимагає серйозного підходу до вибору області оформлення:

  • ворота
  • манжета
  • кишені
  • пояса

Насамперед визначаємося з вибором одягу, яку прикрасить обрана нами вишивка. Найкраще практикуватися на недорогий і простий одязі: сукнях, сорочках, штанях, майках. Далі вибирається відповідний для обраної частини одягу орнамент. Вибираючи схематичні малюнки, зупиняйтеся на періодичному візерунку, який простіше вишивати початківцям майстриням. Коли всі навички вишивки вдосконалюються методом великий практики, можна буде почати декорувати більш складними орнаментами області грудей, рукава, спини вироби.

Прикрасивши вишивкою одяг, ви створите шедевр, який завжди буде в тренді. Творчі люди вседа намагаються створювати унікальні речі своїми руками. Дивує одяг вишитий бісером, паєтками та різновидні способи вишивки.
Прикрасивши вишивкою одяг, ви створите шедевр, який завжди буде в тренді

Вишивання і прикраса дрібним хрестиком завжди було і буде на піку популярності, так як йому характерні простота, насиченість квітами і незвичайність.

Вишивання і прикраса дрібним хрестиком завжди було і буде на піку популярності, так як йому характерні простота, насиченість квітами і незвичайність

Матеріали для загальної вишивки

Спробуємо створити унікальний виріб власними руками. Для творчого процесу нам знадобиться такий матеріал:

  • однотонне плаття
  • канва, розчиняється в воді
  • схематичний орнамент
  • різнобарвне муліне
  • ножиці
  • дерев'яні п'яльці
  • штопальні голки
  • спеціальний маркер
  • атласні або шовкові стрічки (якщо вишивати вирішили стрічками)

Вишиваємо хрестиком, Вишиваємо хрестиком,

а це вишите гладдю.

а це вишите гладдю

Весільна сукня з візерунками Рішельє.

Весільна сукня з візерунками Рішельє

Плаття, що створюються в українському стилі, відрізняються об'ємними рукавами, збірками в області ліфа і шовковими стрічками. Часто такі чудові сукні прикрашаються орнаментом з троянд. Спробуємо декорувати вбрання лляну основу візерунком з трояндочками.

Спробуємо декорувати вбрання лляну основу візерунком з трояндочками

Початківцям рукодільниця найкраще при вишивці сукні використовувати канву, растворяющуюся в воді, так як її буде легше видалити після закінчення вишивальних дій.

Початківцям рукодільниця найкраще при вишивці сукні використовувати канву, растворяющуюся в воді, так як її буде легше видалити після закінчення вишивальних дій

Перевірка тканини і ниток

  1. Перш, ніж почати серйозний і трудомісткий вишивальний процес, перевіряємо тканину сукні на усадку.
  2. Простіривают вибраний одяг і перестраховуємося від деформації орнаменту, спотворення малюнка, усадки і линьки основи.
  3. Перевіривши, піддаємо перевірці муліне на стійкість фарби.
  4. Нитка також перевіряється на стійкість фарби. Для цього нитки добре змочуються і загортаються в білу тканину - таким методом перевіряємо, фарбується чи нитка. Якщо муліне забарвлюється, обробляємо його ретельно господарським милом і витримуємо в гарячій воді п'ятнадцять хвилин.
  5. Далі прополіскують холодною водою і витримуємо трохи в розчині оцту з сіллю.
  6. Після всього прополіскують і загортаємо в чисту серветку, пропарівая праскою.
  7. Якщо виявилися розлучення фарби, тоді нитка 6 хвилин кип'ятять в розчині, що складається зі склянки води, ложки оцту і ложки солі.
  8. Після цього нитки не будуть забарвлені і порадують дивовижними насиченими відтінками.

Після цього нитки не будуть забарвлені і порадують дивовижними насиченими відтінками

Підготовка одягу і вибраного малюнка

  1. Випрасувати ретельно підготовлену одяг, прикріплюємо в обраний район, попередньо вигладжену канву.
  2. Щоб перемістити малюнок на тканину, накладіть спершу копірку, а зверху схему малюнка і обведіть олівцем по всіх лініях.
  3. Канва вибирається трохи більше схематичного орнаменту.
  4. Закріплюється канва дуже щільно шпильками або сметочнимі стежками, непотрібні складочки прибираються. Зафіксована канва НЕ буде ковзати.

Голка підбирається з маленьким вушком, щоб не залишалося слідів проколу - так виріб буде виглядати більш акуратно і естетично. Вишиваючи по канві, працюємо уважно, не захоплюючи нитку посеред квадрата, шиємо чітко в готові отвори. При правильних маніпуляціях після закінчення виконаного дії нитки канви легко втечуть, не приносячи жодних незручностей.

Процес вишивки хрестом

Закінчивши підготовчу роботу, приступаємо до вишивки наряду.

Для цього канва пришивається або закріплюється шпильками до основи. Після чого відзначається середина майбутнього малюнка і змивається маркером позначається орнамент з обраної схеми.

Після чого відзначається середина майбутнього малюнка і змивається маркером позначається орнамент з обраної схеми

Наступним етапом йде вишивка хрестиком по зафіксованої канві. Уважно дивимося, щоб в робочому процесі не прошивалися нитки канви, шиємо строго по клітинках. Запастися терпінням, старанністю і хорошим настроєм продовжуємо вишивати. Закінчивши вишивку, акуратно, по черзі висмикуємо нитки канви. Якщо ж використовувалася розчинна канва, то вона замочується, трохи треться і зникає. Закінчивши весь етап дій, отримуємо чудовий, вишитий хрестиком наряд.

Хід виконання вишивки хрестом

  1. Хрести вишиваються відповідно до обраної схеми. Рукотворний процес починається з центральної частини малюнка. По ходу виконуваних дій спостерігаємо за правильним нахилом стібків - вони повинні бути ідентичними. Уважно ставимося до виконуваних дій, намагаючись не проткнути нитки канви, вишиваючи чітко по клітинках матеріалу. Хвостики ниток ховаються з виворітного боку, акуратно просмикуючи під стібками.
  2. Якщо ви не скористалися методом копіювання малюнка, а застосували канву з готовим малюнком, приклавши до одягу, то діємо далі так: повністю виш орнамент, приступаємо до висмикування канви. Відразу висмикуються вертикальні, потім - горизонтальні нитки. Якщо використовувалася водорозчинна канва, замочуємо її у воді і добре трьом до повного розчинення.
  3. Нитки канви будуть вільніше витягуватися, якщо застосовувати схеми з маленькими орнаментами. Вишиваючи щільний візерунок, не варто занадто стягувати нитку, щоб полегшити її розпускання. А можна зробити маневр простіше: канву обрізати впритул до малюнка, а край орнаменту вишити гладдю.
Який одяг прикрашається вишивкою?

Дуже мило і красиво виглядають вишиті плаття та кофтинки на маленьких дітей. Прикрашати таку одежину можна всілякими видами вишивального мистецтва. Орнаментами можна приховати на дитячих речах будь - які вади і одяг прослужить ще довго, радуючи око унікальною декорацією.

Умільці створюють цілі весільні та вечірні шедеври в українському традиційному стилі. Наряди дивують своєю неперевершеністю і благоліпністю.

Чарівно виконані вечірні та коктейльні сукні привертають увагу оточуючих. Правильно підібрані візерунки і модель сукні допомагають підкреслити фігуру і кращі форми власниці такого вбрання. У вишитому одязі дівчина перетворюється, ніжно і зворушливо виглядає, зачаровуючи своїм бездоганним зовнішнім виглядом.

Вишивка гладдю на плаття

Гладдю теж дуже красиво і оригінально буде виглядати. Виглядає такий одяг ексклюзивно і неординарно, зачаровуючи чарівними, неповторними і фантастичними візерунками.

Спробуємо відтворити божественну красу гладі на обраному виробі.

Підготовка матеріалу до роботи

  • бавовняну або лляна основа
  • муліне різноманітних квітів
  • схема вподобаного малюнка
  • циганська голка
  • дерев'яні п'яльці
  • наперсток
  • спеціальний маркер, що розчиняється у воді
  • копіювальний папір
  • ножиці

бавовняну або лляна основа   муліне різноманітних квітів   схема вподобаного малюнка   циганська голка   дерев'яні п'яльці   наперсток   спеціальний маркер, що розчиняється у воді   копіювальний папір   ножиці

Проводимо підготовчу роботу по перевірці тканини і ниток, як описано вище. І далі поетапно приступаємо до роботи:

  1. Гладимо гарненько політиці електропраскою і розкладаємо на рівній поверхні і малюємо вибране зображення зі схеми.
  2. Якщо немає здібності до малювання, не сумуйте - скористайтеся копіркою. Покладіть копіювальний папір на полотно, зверху помістіть схему. Сколите конструкцію шпильками і обведіть по абрису. Закінчивши малюнок, все розбираємо, заправляємо тканину сукні в п'яльці і виконуємо вишивку гладдю.
  3. Для вишивання цікавого і яскравого орнаменту використовуємо двосторонню гладь. Вишиваємо крок за кроком, набравшись терпіння і старанності. Результат здивує вас барвистим досконалим нарядом, що привертає погляди оточуючих.

Покрокова інструкція

Отже, суть цієї вишивки складається з прямих рівних стібків, щільно прилеглих один до одного, і виконувати їх можна під будь-яким кутом.

прямий шов прямий шов

прямий шов

Великого розміру листочок, пелюстка або квітка, як правило вишивають довгими швами. Також можна чергувати стежки від більшого до меншого, щоб створити промінчики гладі в вишивці. Більш того, ви можете змінювати відтінки кольорів у вишиванні, що додасть жвавість картинки.

Більш того, ви можете змінювати відтінки кольорів у вишиванні, що додасть жвавість картинки

Шиємо голкою справа наліво по контуру малюнка, стежимо за щільно прилеглими стібками.

Шиємо голкою справа наліво по контуру малюнка, стежимо за щільно прилеглими стібками

Художня гладь

Нею вишивають, чергуючи відтінки фарб, виконуючи при цьому різні по довжині стежки.

А виконується ця техніка вишивки ось так:

  1. Перший ряд, наприклад пелюстки, виконується вздовж контуру зліва направо з чергуванням коротких і довгих стежочков.
  2. Другий ряд вишивається однаковими стібками справа наліво, закриваючи просвіти.
  3. І так до кінця всього пелюстки, виконуючи змінні етапи в рядах.
  4. А якщо міняти хочете колірні відтінки, тоді кожен ряд виконуйте різного кольору ниткою.

Правильно вишита гладь повинна виглядати акуратно як з лицьового боку, так і з виворітного.

Вишивка гладдю має багатогранність свого виду і має безліч технічних способів вишивки:

  • Гладь буває - двостороння і одностороння, коса і пряма. А відмінність таке - об'ємна, опукла, художня, проста, прорізна, атласна, полтавська, російська, володимирська, біла.
  • Види стібків застосовуються найрізноманітніші - шов "вперед голку", "назад голку", стебловий, петельний, ланцюжок, вузлик, "верхошов", "петля вприкреп", "вузький гладьевой валик", гладь з настилом, вприкреп, тіньова і прорізна гладь .

Як бачите, гладдю можна вишивати як завгодно, можна вчитися і вчитися, і вишивати з фантазією.

Вишивка гладдю на одязі

Спробуємо декорувати вишивкою гладдю трикотажний светр. Найкраще використовувати прийом аплікації, що поєднується відмінно з описуваної вишивкою. Продумаємо і підберемо схематичний орнамент, відповідний обраному одязі.

Щоб виконати вишивку гладдю необхідні матеріали:

  • тканинна основа для створення вишитого орнаменту
  • водорозчинний олівець для малювання візерунка на полотні
  • муліне різнокольорові
  • дерев'яні п'яльці
  • циганська голка
  • кравецькі ножиці

тканинна основа для створення вишитого орнаменту   водорозчинний олівець для малювання візерунка на полотні   муліне різнокольорові   дерев'яні п'яльці   циганська голка   кравецькі ножиці

  1. Обраний орнамент для вишивки гладдю роздруковується з комп'ютера.
  2. Далі малюнок перекладається на підготовлену основу.
  3. Для зручності застосовуємо підсвічування знизу. Схема розміщується на скло - зверху поміщається полотно. Під скло ставиться лампа і таким чином наноситься маркером орнамент на полотно. Основу і намальованим зображенням заправляємо в дерев'яні п'яльці.
  4. Вишивання виконується нитками муліне, так як вони добре зарекомендували себе у вишивці.
  5. Залежно від придуманого обсягу роботи, підбирається кількість використовуваних ниток. Приступаємо до вишивання гладдю, щоб виконувати всі контури виконуваного малюнка. Найкраще застосувати вишивку односторонньої гладдю, де обсяг виходить з лицьового боку, а з виворітного боку - дрібні стежки.
  6. Відтінки ниток підбираємо відповідно до схеми.
  7. Закінчивши вишивальну процедуру, п'яльці знімаються, вільні краї тканини відрізаються. Ми залишаємо невелику частину тільки для зручного кріплення до одягу, з використанням широких швів. Техніка вишивання гладдю на аплікації підходить для трикотажних виробів, так як вишивання на таких речах ускладнюється і втрачається малюнок. Аплікація виглядає чудово і оригінально.

Аплікація виглядає чудово і оригінально

8. Літню трикотажний одяг можна вишивати без застосування аплікації. Для цього наноситься бажаний орнамент на одяг, тканину заправляється в п'яльці, при використанні барвистого муліне вишивається картинка. Таким чином, можна прикрашати будь-який одяг.

Таким чином, можна прикрашати будь-який одяг

Вишиваємо стрічками сукні та спідниці

Не менш чудово виглядає одяг, декорований атласними стрічками. Мило і ексцентрично виглядає вишивка стрічками на жіночому одязі. Сьогодні така вишивка актуальна і популярна в моді. Щоб вишити одяг стрічками, дотримуємося почуття міри і витримуємо необхідний стиль. Перевантажувати свій гардероб вишитими виробами не варто. Зазвичай прикрашаються стрічками:

  • вирізи
  • пеньюари
  • дитяча одяг
  • лацкани і кишені
  • трикотажні водолазки і светри
  • джинсові речі

Власноруч декоруються всілякі речі.

Вишиваючи атласними стрічками, дотримуємося певної черговості: великі деталі вишиваються першими, дрібні - другими. Вишивку стрічками знатні умільці зазвичай декорують намистинами, бісером, камінцями, паєтками, стразами і бантами. Стрічками вишиваються як великі елементи орнаменту, так і дрібні. Все залежить від задумки майстрині. Деталі подібного характеру прикрашають речі і привертають загальну увагу.

Деталі подібного характеру прикрашають речі і привертають загальну увагу

  1. Залежно від задумки і фантазій умільці, а так само від вишивати ділянки, вибираються великі чи дрібні орнаменти.

Залежно від задумки і фантазій умільці, а так само від вишивати ділянки, вибираються великі чи дрібні орнаменти

2. Великий малюнок зазвичай складається з багатьох дрібних швів. Всі мотиви вишиваються окремо, щоб уникнути перевитрати стрічок. При близькому розташуванні дрібних малюнків, вишивання відбувається до закінчення атласної стрічки. Вишитий стрічками виріб можна прикрасити камінчиками або стразами.

3. Приділивши час тонкої рукодільної роботі, майстрині домагаються казкових результатів - елементи одягу виходять нестандартні і своєрідні, радуючи їх власниць.

Читайте більше: "Одяг вишитий стрічками детальний мк"

Декоруємо вишивкою з бісеру

Плаття, вишиті бісером, унікальні і користуються попитом серед молоді.

Одяг незвичайної краси можна створювати своїми руками.

  1. Процедура вишивання бісером відбувається в дві нитки, спеціальною ниткою - бавовною-лавсаном або капроном.
  2. Нитка підбирається в тон одягу, в незалежності, якого відтінку бісер.
  3. Для великого обсягу гаптованій роботи, застосовується синтетична канва, яка в кінці роботи витягується.
  4. Голки використовуються тоненькі з маленьким вушком.
  5. Велику вишивку рекомендується виконувати на окремій тканини і пришивати потім на одяг, а на час прання знімати.

Техніка фіксації бісеринок

  1. Вишиваючи бісером, потрібно зосередитися і акуратно вишивати по намальованих лініях.
  2. Нанизані на голку бісер по черзі пришивається до сукні, утворюючи стовпчик.

Нанизані на голку бісер по черзі пришивається до сукні, утворюючи стовпчик

3. Можна застосувати рядкової шов, який виконується рухами голкою в одну сторону і назад.

Можна застосувати рядкової шов, який виконується рухами голкою в одну сторону і назад

4. Намистини пришиваються стебельчатим стібком. При виконанні такого прийому, виходить щільна робота, яка складається з двох бісеринок на голці, що проходять через основу з виворітного боку у другій намистини.

5. Далі голка виводиться на обличчя між двома намистинами, проходить через другу, далі процес повторюється.

6. Таким чином, зі знанням декількох простих стібків пришивання бісеру, можна створити шикарні візерунки для прикраси.

Таким чином, зі знанням декількох простих стібків пришивання бісеру, можна створити шикарні візерунки для прикраси

Ознайомившись з усіма прийомами і методами вишивки, початківці умільці зможуть створювати унікальні вишиті сукні.

Відео майстер клас бісер на одязі

Який одяг прикрашається вишивкою?

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: