Статьи

Тамбурний шов | Види швів у вишивці

  1. звичайна ланцюжок
  2. перекручена ланцюжок
  3. обвита ланцюжок

Тамбурний шов ще називають шов ланцюжок

Тамбурний шов ще називають "шов ланцюжок". Цей шов являє собою ряд однакових за величиною стібків, схожих на ланки ланцюга, що чергуються по прямій лінії. Звідси і його назва - ланцюжок.

після стебельчатого шва ланцюжок вважається одним з найбільш поширених і легких у виконанні швів. У слов'янських народів вона відома ще з XVII ст.

За старих часів у слов'ян і особливо на Русі, наприклад в Ярославській області, на Дону і в Поволжі, цим швом часто вишивалися облямівки, прикрашені складними малюнками зі стилізованих квітів, птахів, жіночих фігур, двоголових коней, колісниць і т. Д. Візерунки виконувалися головним чином кольоровими нитками.

Тамбурний шов відомий і в північних країнах, проте там їм шили білими нитками по білому матеріалами.

Тамбуром вишивати просто, тому після освоєння стеблинки можна починати вчитися саме цього шву.

Для вишивки тамбуром годяться будь-які тканини: бавовняні, лляні, конопляні та ін., Незалежно від їх структури, і будь-які нитки. Але найкращі, мабуть, кручені нитки, які дають можливість ланкам добре відділятися один від одного. Особливо гарний для цієї мети ірис.

За правилами ланцюжок вишивається знизу вгору, але практика показує, що легше вишивати нею справа наліво. Малюнок для вишивки ланцюжком є ​​прямі або викривлені лінії, які копіюють на лицьову сторону матеріалу.

За способом виконання розрізняються звичайний шов ланцюжок і перекручений. Іноді як варіант звичайної ланцюжка виконується ланцюжок обвита.

звичайна ланцюжок

Почніть шов з закріплення нитки на тканини двома послідовними стежками. Після цього нитку відведіть вгору, вліво, вниз і вправо, так щоб утворилася дуга (див. Рис.). Голку уколів в місце виходу нитки і разом з ниткою протягнете на лицьову сторону, відступивши 2-3 мм вліво по контуру. Тягніть нитку обережно, весь час стежачи за тим, щоб вона залишалася під голкою.

Після того як утворилася петля, нитку знову відведіть вгору, вліво, вниз, вправо, уколів голку туди, звідки перед цим вийшла нитка, проведіть вістря ще на 2-3 мм вліво по контуру, залишаючи нитку під голкою, витягніть нитку і продовжуйте таким же чином далі, поки не вишиєте всю фігуру.

Величина стібків ланцюжка залежить від ниток, якими вишивають: чим товще нитки, тим крупніше стежки . Довжина стібка, однак, не повинна перевищувати півтори його ширини.

Щоб уточнити величину стібка, перед початком вишивки зробіть кілька пробних стібків на клаптику такої ж тканини, на якій будете вишивати.

Коли нитка закінчується, уколів голку в ту ж дірочку, звідки вона вийшла перед цим; але з лівого боку нитки, що утворює петлю, зробіть кілька прокладок стібків вліво по контуру і витягніть нитку. Після цього відріжте нитку біля основи.

Нову нитку почніть на вивороті, пропустіть її через кілька стібків, витягніть в тому ж місці, звідки вона вийшла перед цим, і продовжуйте вишивку далі.

Про те, наскільки правильно ви вишиваєте ланцюжок, можна судити по виворітній стороні. З вивороту шов повинен виглядати як рівні стібки ручної строчки. Якщо ланцюжок вишита правильно, то, протягнувши голку при останньому стежці під нитку і витягнувши її з лівого боку, смикнувши за нитку, шов можна легко розпустити (як вільно розпускається ланцюжок, пов'язана гачком). Також читайте про прийоми шиття швом козлик в темі " Вишивка швом козлик ".

перекручена ланцюжок

Сама назва цього шва підказує його зовнішній вигляд. Ланки такого ланцюга виглядають перекрученими. Це виходить в результаті деякого зміни техніки вишивання звичайної ланцюжка.

Перший стібок виконайте як зазвичай, проте при наступних стежках, зробивши ниткою потрібну дугу, уколів голку не в місце виходу нитки, а трохи вище. Хоча в подальшому нитка витягується як у звичайній ланцюжку, петля вийде перекрученої. З виворітного боку такий ланцюжок не схожа на ручну рядок, і вона не повинна легко розпускатися.

обвита ланцюжок

При виконанні цього шва спочатку вишийте звичайну ланцюжок. Після цього кожна ланка оповте перпендикулярними стібками в місці входу і виходу нитки (т. Е. Біля основи петель), як показано на малюнку. Обвивають стежки можна робити і не захоплюючи тканину.

Шов ланцюжок використовують в білого та кольорового вишивці як самостійно, так і в комбінації з іншими стежками для прикраси подушок, серветок, дитячого одягу; крім того, може служити настилом для більш складних швів.

{Jcomments on}

Читайте також:


Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: