Статьи

Вишивка в техніці монохром майстер клас покроково фото

  1. Основні види монохромного вишивки
  2. Вишивка в стилі монохром хрестиком
  3. блекворк
  4. Блекворк або чорно-біла монохромна вишивка
  5. контурна вишивка
  6. Майстер клас з підготовки до контурної вишивки
  7. монохромна гладь
  8. Опис роботи:

Вишивка монохром заворожує, притягаючи таємничим чарівністю і красою, здатна зачарувати навіть найвибагливіших рукодільниць. Тут ховається і передається досконалість творіння, одночасно перегукується, простота і глибина. Одноколірна живопис добре поєднується з сучасними інтер'єрними рішеннями, радуючи захоплений погляд неповторністю стилю, візерунки здатні відмінно вписатися в наш сучасний побут. Такий вид роботи дуже популярний і затребуваний серед початківців та досвідчених рукодільниць. Початок цього виду мистецтва було покладено в Єгипті, а в середньовіччі була улюбленим захопленням придворних дам Європи.

Початок цього виду мистецтва було покладено в Єгипті, а в середньовіччі була улюбленим захопленням придворних дам Європи

Монохромна вишивка, найчастіше виконана в одному кольорі, але з доповненням подібних відтінків. Світлі відблиски можна отримати за допомогою додавання до головного кольору білого, а темні - додаванням чорного. За рахунок застосування такої техніки, колірна гамма вишивки завжди виглядає гармонійно. Готові монохромні полотна можна порівняти з роботами художників - де переплітається глибокий домінуючий колір з безліччю відблисків.

Готові монохромні полотна можна порівняти з роботами художників - де переплітається глибокий домінуючий колір з безліччю відблисків

Що потрібно мати під рукою.

В роботі добре себе зарекомендували канва і тканину. На канві світлого кольору відмінно виглядають темні і сірі кольори. Походящей число відтінків не більш ніж шість. Особливу увагу привертають роботи, вишиті в різних варіаціях коричневих тонів. Вони несуть тепло і спокій. Відтінки сірих кольорів найчастіше використовують для заповнення зимових картин. Для початківців майстринь краще використовувати прості схеми, де є окреслені межі, відсутня велика кількість відтінків.

Основні види монохромного вишивки

У процесі творчого створення картин виділилося чотири типи:

  • монохром - хрестом
  • блекворк (вишивання чорною ниткою)
  • контурна
  • монохромна гладь

монохром - хрестом   блекворк (вишивання чорною ниткою)   контурна   монохромна гладь

Всі вони відрізняються технологією виконання, що вимагає компонентного визначення.

Вишивка в стилі монохром хрестиком

Вишивка в стилі монохром хрестиком

Цей творчий вид виконується ниткою потрібного тону, приєднуючи відтінків кольору. Світлі тони змішуються з білим, темні - чорним. Цей метод дозволяє бездоганно змішувати відтінки, що суміщаються один з одним. Готові картини неможливо відрізнити від професійного шедевра, виконаного в модній техніці, який прикрасить ваш інтер'єр. На відміну від інших різновидів монохромного вишивки, все полотно повністю покривається хрестиком, не залишаючи при цьому порожніх ділянок.

На відміну від інших різновидів монохромного вишивки, все полотно повністю покривається хрестиком, не залишаючи при цьому порожніх ділянок

У вищеописаному технічному прийомі використовуються меланжеві нитки, що позбавляє від необхідності підбирати колірну гамму муліне, а вишитий візерунок буде привабливим і єдиним. Стиль темно-синій «гжель» ідеально поєднується з меланжем. Ця методика ще проводитися з використанням триколірної і багатобарвним композиції відтінків і йде злитими, повністю зашитими рядами.

Ця методика ще проводитися з використанням триколірної і багатобарвним композиції відтінків і йде злитими, повністю зашитими рядами

Початковим вишивальниць краще починати з простих схем, з добре виділяється кордоном між переходами кольорів. Вибираємо маленькі картинки, які підходять до обстановки кімнати.

блекворк

Блекворк виконується з використанням чорної нитки на білій тканині і навпаки. За часів наших прабабусь таке нитчасті прикраса робило одяг стильною і модною. Довгими зимовими вечорами нашими предками вишивалися рушники, носові хусточки, серветки.

Рівні шви накладаються по тканині рядками. Відразу виконувалися шви, вертикально і горизонтально прокладені. Діагональні рядки застосовуються не так давно.

Блекворк відзначається двома видами стібків:

  • «Назад голкою»:
    • голка заводиться назад (лицьова сторона), залишаючи стібок;
    • далі виходить, виступивши трохи попереду;
    • всі дії повторюються.

«Назад голкою»:   голка заводиться назад (лицьова сторона), залишаючи стібок;   далі виходить, виступивши трохи попереду;   всі дії повторюються

  • Подвійний шов. Виконуємо його поетапно:
    • прокладаємо сметочнимі рядок;
    • порожній простір перекриваємо другим проходом.

Виконуємо його поетапно:   прокладаємо сметочнимі рядок;   порожній простір перекриваємо другим проходом

Важливо - виріб з обох сторін має бути ідентичним.

В даному стилі вишивання ще використовується вишивка хрестиком, що дозволяє заповнити об'ємні місця і додає особливого шарму.

Блекворк вимагає посидючості, уваги і терпіння.

Перш ніж вишивати, перевіряємо вибрані нитки, опускаємо в воду і трьом про тканину. Якщо обраний матеріал забарвлюється, міняємо нитки і знову проводимо процедуру.

Початківцям рукодільниця краще вибирати нескладні схеми.

Блекворк або чорно-біла монохромна вишивка

Як правило, використовують темні нитки, по світлому полотну, і навпаки. За старих часів використовували для прикраси предметів одягу та побуту (фіранки, скатертини). Чорні нитки вважалися практичними і доступними, так як не було винайдено довговічних барвників. Згодом колірна гамма змінилася на більш яскраву.

Прямі стежочкі прокладають на полотні рядами. Стежки можливо прокладати вертикально, горизонтально, а також по діагоналі. Для стилю блекворк, використовують два різновиди швів:

шов «назад голка»;

шов «назад голка»;

подвійний шов або «Гольбейн».

подвійний шов або «Гольбейн»

Рядок складається з двох частин. Перший - це сметочнимі рядок, а другий шов закриває вільний простір попереднього. Виворітні і зовнішні сторони полотна не мають відмінностей.

Виворітні і зовнішні сторони полотна не мають відмінностей

Рукоділля хрестом допустимо в блекворк, для заповнення квітами виділяються частин картини.

Рукоділля хрестом допустимо в блекворк, для заповнення квітами виділяються частин картини

Стиль блекворк досить складний у виконанні, вимагає бути гранично уважним і посидючим. Спочатку виконується зовнішній контур полотна, а далі за допомогою ряду стібків вимальовується підібраний орнамент (рослинність або геометричні фігури), дотримуючись строгу симетрію. В процесі вишивка створює загадкові візерунки, що нагадують собою мережива і цікаві мереживні завитки.

В процесі вишивка створює загадкові візерунки, що нагадують собою мережива і цікаві мереживні завитки

Необхідно ретельно стежити за натягом нитки, щоб після прання, готова робота не засмутила вас провісшимі стежками. Краще заздалегідь перевірити як поводяться нитки під час прання перед використанням. Для цього змочіть їх і потріть будь обрізок світлої матерії. Коли нитки полиняли, то їх краще замінити на більш високоякісний продукт.

контурна вишивка

Роботи і картини створені контурної технікою вишивання в цьому стилі виконують рахунковим (ісчісліми) хрестом. Готове полотно або малюнок дуже нагадує художній нарис, написаний олівцем художника. Абрисні контури і обриси предметів або фігур відображаються тоненькою найтоншими лініями на тканини. Місця, які необхідно підкреслити виділяються маленькими рисами А дрібні деталі доповнюють акуратними штрихами. Монохромні контурні картини загадкові і таємничі, змушують нас фантазувати і міркувати. Контурна монохромна вишивка прекрасно підійде для початківців рукодільниць. А головне, потрібно мінімум часу і витрат на матеріали. Прості картини виконуються в одному кольорі. Схеми складаються за своїм бажанням, або за допомогою комп'ютерних програм. Привернути увагу до вишивки можна за допомогою додавання до візерунку якою-небудь яскравою деталі. Незавершеність привносить якусь таємничість, що дозволяє включити уяву.

При роботі з контурної вишивкою потрібно враховувати наступне:

  • Матеріал повинен бути якісним, а нитки при пранні не повинні линяти
  • Полотно для роботи розмічається нитками, так як навіть олівець здатний залишити неохайні плями
  • Кінці ниток маскують під уже вишитими хрестиками, в іншому випадку їх буде видно з лицьового боку роботи
  • Уміло підбирайте обрамлення для закінченою роботи. Контурна вишивка гармонійно поєднується з вільним обрамлення

Контурна вишивка гармонійно поєднується з вільним обрамлення

Контурна вишивка в техніці монохром - простий творчий підхід. Така техніка підходить початківцям майстриням, економить час, тканину і муліне.

Майстер клас з підготовки до контурної вишивки

Підготувавшись до роботи, можна починати творити.

монохромна гладь

Не настільки поширена, як інші різновиди вишивки. Переважають природні орнаменти (різноманітна рослинність і квіти). Найчастіше човен прикрашають одяг і носові хустки. Можливо в роботах використання шовкових ниток.

Сучасні вишивальниці покривають гладдю рапорт і вузьке обрис - це непростий процес, необхідний сконцентрованого уваги і правильності. Вишивка гладдю відзначається щільно прилеглими один до одного стежками. Використовується запропонована техніка на різноманітних Плотненько, гладких тканинах.

Для того щоб виходили ідеальні стежки, потрібно багато практикуватися. Згодом результат приємно здивує початківців рукодільниць.

Важливо! Стежки укладаються впритул без просвітів.

Вишивання рекомендується на сильно натягнутої матерії. Заповнюючи гладдю великого фрагмента орнаменту або частини, шов прокладається навпаки зазначеного місця. Далі вводиться голка на лицьову сторону в крайньому нижньому ділянці і проколюється в вихідну точку. Виконаними стежками, тканину покривається нитками по обидва боки - орнамент відтворюється на виворітній стороні.

Шов робиться трохи більше зашивати ділянки. Голка вколюється за територією контурної зони так, щоб лінії не виступали по краях швів. Гладь також застосовується для вишивання дрібних ділянок: виділення стеблинок, стрічок з бантиками. Відразу прокладаємо обрис подовженого вузького фрагмента дрібними швами «вперед голку» або «назад голку». Потім робимо укорочені стежки під кутом 90 градусів до абрису, заповнюючи досвідчене шви.

Вражаюче виглядають вишиті гладдю суцвіття, квітки і листя на монохромному фоні. Деталі візерунка, вишиті гладдю, добре гармонують з іншими видами швів: французькими вузликами , Стебельчатим, ланцюжком. Проводьте експерименти з розміром і схильністю стібків, щоб виділити силует і надати колірні відмінності орнаменту.

Щоб навчитися робити стібки, вивчайте майстер клас вишивки гладдю в техніці монохром.

  1. Голка вводиться з вивороту матерії на лицьову сторону за лінією обриси фрагмента малюнка. Простягається нитка.
  2. Вводиться голка за лінією кордону на діаметральної частини схеми і виводиться - на лицьову частину занадто близько до вихідної точки.
  3. Шви можна накладати вздовж елемента і під кутом. Шви розміщуються паралельно без просвітів. Потрібно стежити за рівністю країв.
  4. Зміна напряму стібків підкреслює ефект гри світла і тіні. При використанні цієї техніки, стежки прокладаються внахлест.

Рекомендуємо подивитися відео майстер клас з вишивки в техніці монохром:

Опис роботи:

Для роботи необхідні: п'яльці, канва білого кольору (щільністю 72 кл. На 10 см), муліне чорного кольору, вишивальна голка. Перед початком роботи, добре вимити руки, щоб не залишити неохайні плями на білій канві.
Для роботи необхідні: п'яльці, канва білого кольору (щільністю 72 кл

Для початку, готуємо робоче полотно. Визначаємо центр роботи, склавши його в 4 рази. Правий верхній куточок і є центром. Намічаємо центр дрібному. Бажано розбити робочу поверхню на умовні квадрати, щоб було легше вишивати, не плутатися в узорах і їх відтінках. Кінчики канви підрізаємо і закріплюємо в п'яльця. Відрізаємо непотрібну для вишивки тканину, але рекомендуємо залишити запас близько 10 см., Щоб без проблем можна було підібрати рамку. Потім, як і говорилося раніше, підбираємо нитки, необхідні для вишивки. Використовуємо середнього розміру. Звертаємо також увагу на виворітну сторону, в якому вона стані. Стежки можуть прокладатися як вертикально, так і горизонтально. Розмічаємо нитками по робочому полотну 10 * 10 клітин.

Розмічаємо нитками по робочому полотну 10 * 10 клітин

Вишиваємо хрестиком в 2 нитки зверху вниз. Слідкуйте за тим, щоб не залишалися вузли. Кінці ниток перекриваємо стежками. Закріплювати нитку необхідно з лицьового боку. Відрізаємо нитку і даємо їй вирівнятися, тримаємо вертикально. Вишиваємо звернувши нитку як мінімум в 2 рази. На кінці вузлик не робимо. Закріплюють нитку особливим чином без вузликом. Втягає нитку в 2 шари. Голка виводиться з вивороту на зовнішню сторону, залишаючи на виворітного хвостик у вигляді петельки. Голка виводиться на виворітну сторону і протягується через петлю. Можна продовжувати - нитка надійно прикріплена. Квіти вишивають з будь-якій зручній боку. Стежки накладають так: виробляємо кути з вивороту на лицьову частину. Утворюємо стібок, просмикуючи голку в зворотний кут діагонально. Ось і утворилася перша частина хрестика. Потім, на вивороті виводиться голка в нижній правий куточок. Повторюємо ці дії необхідну кількість разів. Після виконання останнього діагонального стібка, виконуємо другу частину хрестика. Голку ведемо з лицьового боку з правого нижнього кута в лівий верхній. Щоб закінчити роботу без вузликів, простягаємо голку горизонтально маскуючи нитка за стежками і відрізати її.

Погано виконана зворотний бік може зіпсувати Вам вже готову роботу, просвічений і видаючи себе. Для початку прокладаються всі необхідні нижні діагональні стібки, а потім, рухаючись в протилежному напрямку, закінчуємо хрестик верхніми стібками по діагоналі. Після закінчення роботи по контуру, бажано підкреслити контур стібками інших квітів. Готову вишивку відпарюєте з вивороту і поміщаємо в рамку на свій розсуд.

Рекомендуємо переглянути відео, яке в деталях показує вишивку в техніці монохром.

Новости

Адрес:
пр. Пушкина 16

Телефоны клуба:
056-79-000-37
099-078-90-99
067-689-07-01
093-403-17-02

Режим работы:
ПН – ПТ: 9.00-21.00 СБ: 10.00-17.00

Следите за нами: